سیستم احیای بازی Sekiro Shadows Die Twice چگونه است؟

اگر بازی‌های پیشین این سازنده چون سری Souls یا بازی Bloodborne را انجام داده باشید می‌دانید که مردن یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مکانیز‌م‌های این بازی‌هاست؛ با این حال این نخستین بار است که امکان جلوگیری از آن وجود دارد.

برخلاف دیگر بازی‌های استودیوی From Software، در بازی Sekiro Shadows Die Twice امکان احیای شخصیت بازی پس از مرگ او وجود دارد. اگر بازی‌های پیشین این سازنده چون سری Souls یا بازی Bloodborne را انجام داده باشید می‌دانید که مردن یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مکانیز‌م‌های این بازی‌هاست؛ با این حال این نخستین بار است که امکان جلوگیری از آن وجود دارد.

در این بازی‌ها شما پس از مرگ به قسمت‌های عقب‌تر بازی برمی‌گردید و برای کسب Souls یا Blood Echos خود باید راه بعضا طولانی و پرهیجانی را طی کنید. اما این موضوع در مورد بازی Sekiro Shadows Die Twice صدق نمی‌کند و این به دلیل وجود توانایی زنده شدن شخصیت اصلی بازی پس از مرگش است.

چگونه در بازی Sekiro خودمان را احیا کنیم؟

در بازی Sekiro Shadows Die Twice با اتمام نوار سلامتی مخاطب، او می‌تواند با فشردن دکمه‌ی R1 | RB خود را احیا کند. البته امکان انجام این امر تنها با وجود پر بودن نوار Resurrection meter وجود دارد. پر کردن این نوار که در سمت چپ قسمت بالایی صفحه و در بالای نوار سلامتی شما وجود دارد با کشتن دشمنان و وارد نمودن ضربات critical به آن‌ها انجام می‌گیرد. علاوه بر این با انجام هر deathblow مقدار این نوار به اندازه‌ی قابل توجهی افزایش می‌یابد. با شارژ کامل این نوار،‌ مخاطب توانایی احیای خود پس از مرگ را پیدا می‌کند.

با این حال با هر بار احیای سکیرو بیماری Dragon Rot در دنیای بازی پراکنده‌تر شده و علاوه بر این درصد وقوع Unseen Aid مخاطب نیز کاهش می‌یابد.

مرگ در بازی Sekiro Shadows Die Twice موجب از دست رفتن نیمی از تجربه و Sen به دست آمده می شود. یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های بازی درصد Unseen Aid است که می‌توانید مقدار آن را در Sculptor’s Idol مشاهده کنید. این درصد نشان‌دهنده‌ی شانس شما برای دریافت کمک‌های غیبی (Unseen Aid) است. اگر شما بمیرید و Unseen Aid دریافت کنید هیچ Sen و تجربه‌ای از دست نخواهید داد و صرفا خواهید مرد.

همان‌گونه که در بالا اشاره کردیم با مرگ‌های متوالی مخاطب بیماری Dragon Rot در دنیای بازی گسترش خواهد یافت. این موضوع از آن‌جایی که تاثیری مستقیم بر گیم‌پلی بازی ندارد ممکن است در نگاه اول اهمیت چندانی نداشته باشد، اما مقدار نهایی آن بر پایان بازی اهمیت فراوانی خواهد یافت.

بازی Sekiro Shadows Die Twice چندین پایان دارد و هنوز شرایط دستیابی به پایان‌های مختلف مشخص نشده است اما نقش این بیماری در آن انکارناپذیر و حتمی است.

دسته بندی
بازی Sekiro: Shadows Die Twiceراهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط