سریال Game of Thrones | گرگ مظلوم خاندان استارک یا برنده‌ ی نهایی بازی تاج و تخت؟

"پایان کار بسیار تلخ و شیرین خواهد بود. زمانی که فیلمنامه‌ی آخرین قسمت رو خوندیم، هممون اشک ریختیم و ایستاده به تشویق خالقان سریال پرداختیم. اتفاق خیلی فوق‌العاده‌ای بود."

سانسا استارک را می‌توان یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های سریال Game of Thrones دانست که طی روند داستانی سریال دچار تغییرات فراوانی شده و به پختگی جالبی دست پیدا کرده است. بازیگر این شخصیت، Sophie Turner، در رابطه با فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت می‌گوید: “پایان کار بسیار تلخ و شیرین خواهد بود. زمانی که فیلمنامه‌ی آخرین قسمت رو خوندیم، هممون اشک ریختیم و ایستاده به تشویق خالقان سریال پرداختیم. اتفاق خیلی فوق‌العاده‌ای بود.”

آیا مخاطبان سریال نیز همچین حسی به بخش پایانی آن خواهند داشت؟ هر چه باشد، کمتر شخصیتی در سریال بازی تاج و تخت می‌توان یافت که به آرامش و شادی‌ای که سانسا رسیده‌ است دست یافته باشد،‌ شخصیتی که انواع و اقسام مصیبت‌ها و بدبختی‌ها را طی هفت فصل سریال تجربه کرده است و در حال حاضر در قدرتمندترین حالت خود قرار دارد. عموم پیش‌بینی‌هایی که در مورد آخرین فصل سریال Game of Thrones صورت می‌گیرند تلخ و غمگین هستند اما شاید سرنوشت سانسا این‌گونه نباشد. در ادامه به وضعیت این شخصیت در طی هفت فصل سریال و پیش‌بینی سرنوشت نهایی او خواهیم پرداخت.

نام‌ها و عناوین: سانسا از خاندان استارک، بانوی وینترفل و ملکه‌ی آینده‌ی شمال.

نخستین حضور: اولین بار سانسا را همراه با آریا و سپتا موردین فقید در قسمت آغازین سریال و در حال کارهای زنانه‌ مشاهده کردیم. برخلاف آریا، سانسا علاقه‌ی چندانی به اهداف و ماجراهای برادرانش ندارد و افکارش تنها محدود به رویاهایی آرام می‌شوند.

آخرین حضور: در قسمت پایانی فصل هفتم با سانسا استارکی کاملا متفاوت روبرو شدیم. وی در این قسمت به همراه خواهر جوان‌ترش، آریا، یکی از بزرگترین آفت‌های زندگیش، لیتل‌فینگر، را طی سکانسی تاثیر گذار محکوم و اعدام می‌کند.

بهترین یاران: سانسا با توجه به این که اکثر زمان زندگی خود را در ترس از برانگیختن خشم اطرافیانش سپری کرده، دوستان چندانی ندارد. از دوستان صمیمی او می‌توان به مارجری تایرل فقید اشاره کرد. سانسا موقتا به شخصیت مکار لیتل‌فینگر نیز اعتماد کرد اما به مرور متوجه‌ی نقشه‌های گول‌زننده‌ی او شد. در حال حاضر عمده‌ی نزدیکان سانسا را اعضای خانواده‌اش تشکیل می‌دهند. جان اسنو، آریا و برن. علاوه بر این‌ها سانسا به برین از تارث، یون رویس از ویل و ثیان گریجوی نیز اعتماد دارد.

بدترین دشمنان: سانسا در طول داستان با دشمنان و افراد متخاصم زیادی دست و پنجه نرم کرده است که برجسته‌ترین آن‌ها جافری براثیون و رمزی بولتون می‌باشند. هر دوی این افراد به طرز فجیعی در حضور او کشته شدند و حتی فرمان مرگ رمزی نیز از طرف سانسا صادر شد. از دشمنان زنده‌ی سانسا در سریال بازی تاج و تخت می‌توان به سرسی لنیستر منفور اشاره کرد. ممکن است تمرکز اصلی جان بر مقابله با ارتش مردگان باشد، اما هشدارهای متعدد سانسا در مورد خطرناک بودن سرسی را نمی‌توان نادیده گرفت و باید منتظر رویارویی این دو شخصیت قدرتمند در شش قسمت پایانی سریال Game of Thrones باشیم.

بهترین قتل: مرگ بخش عمده‌ی افرادی که در حضور سانسا کشته می‌شوند، ارتباطی با این شخصیت ندارد. با این حال سانسا رو می‌توان مسئول مستقیم دو مرگ به یاد ماندنی در سریال Game of Thrones دانست. نخستین نفر، همان‌طور که گفته شد، رمزی است که توسط سگ‌های شکاری گرسنه‌ی خود زنده زنده خورده شد و مرگ دردناکش را می‌توان اجرای عدالتی خشن برای ازدواج وحشتناک او با سانسا دانست. نفر بعدی نیز لیتل‌فینگر است که با دروغ‌گویی بیش از حد خود، منجر به خشم و دشمنی خواهران استارک و نهایتا “نردبان آشوب” اسباب مرگش شد.

بدترین زخم: ساعات، روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و سالیان بی‌شماری از ترس و شکنجه‌ی روحی، روانی و فیزیکی به دست ارتشی از قدرت‌طلبان ظالم که شامل شخصیت‌های منفوری چون سرسی و جافری لنیستر، رمزی و لیتل‌فینگر می‌شود. در حال حاضر تنها یکی از این سنگ‌دلان زنده است.

لحضات کلیدی: در واپسین لحظات زندگی لیتل‌فینگر، سانسا خطاب به او می‌گوید: “من آموزنده‌ی کندی هستم، اما بالاخره یاد می‌گیرم.” یکی از وجه اشتراک‌های استارک‌های باقی‌مانده را می‌توان پروسه‌ی آموزش آن‌ها توسط بهترین استادان شاخه‌های مربوط به آن‌ها دانست. سانسا در طول ماجراهای خود در سریال بازی تاج و تخت با مشکلات و سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده است و آموزه‌هایی که وی در این مسیر کسب کرده است از او شخصیت قدرتمندی ساخته‌اند. شاهان ظالم، شیادان خودخواه، ملکه‌های سادیستیک و بسیاری از شخصیت‌های دیوانه‌ی دیگر استادان سانسا در طول سریال Game of Thrones بوده‌اند. با این حال، سانسا هنوز با یکی از قدرتمند‌ترین شخصیت‌های دنیای بازی تاج و تخت ملاقات نکرده است.

معمای حل نشده: سانسا استارک، بانوی کنونی وینترفل،‌ به زودی با دنریس تارگرین، مادر اژدهایان و فرمان‌روای احتمالی وستروس ملاقات خواهد کرد. در دیدار این دو شخصیت محبوب سریال بازی تاج و تخت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ این سوالی است که در اذهان تمامی طرفداران سریال Game of Thrones نقش بسته و ویدیو‌های تبلیغاتی منتشر شده از فصل پایانی نیز بر اهمیت این ملاقات دامن می‌زنند. بعید است که شاهد زانو زدن سانسا جلوی فردی غریبه آن هم از خاندان تارگرین باشیم. باید دید حال که جان شمال را به دنریس تقدیم کرده، رابطه‌ی این دو ملکه چگونه خواهد بود؟

پیش‌بینی نهایی: روشن‌ترین چیزی که می‌توان در رابطه با آینده‌ی دنریس و سانسا بیان کرد، عدم وجود دشمنی بین آن‌ها می‌باشد. به قدری فصل نهایی سریال بازی تاج و تخت شلوغ خواهد بود که بعید است جایی برای دشمنی‌ای بزرگ بین این دو نفر وجود داشته باشد. با این حال ممکن است این دو نفر از ابتدا کاملا با یکدیگر هماهنگ نباشند و نیاز به فردی چون تیریون لنیستر برای ایجاد روابطی دوستانه بین آن‌ها باشد.

حال که صحبت از تیریون است، بیایید به آینده‌ی رابطه‌ی سانسا با شوهر خود بپردازیم. این دو شخصیت در سومین فصل سریال Game of Thrones با یکدیگر ازدواج کردند و از اوایل چهارمین فصل سریال از یکدیگر جدا شدند. حال که تیریون در حال سفر به وینترفل است، دیداری مجدد بین این دو همسر اجتناب‌ناپذیر است. یکی از پیش‌بینی‌های طرفداران برای تیریون و سانسا تداوم ازدواجشان به نشانه‌ی صلحی بزرگ در هفت قلمرو است.

با این حال فرض چنین پایانی بر رابطه‌ی سانسا با دیگر عضو خاندان لنیستر، سرسی، عملا محال است. همان‌طور که در آخرین قسمت پخش شده از سریال بازی تاج و تخت دیدیم سرسی با وجود اطلاع از حمله‌ی ارتش مردگان، در حال تدارک حمله‌ا‌ی بر اتحاد استارک-تارگرین است. این اقدام او می‌تواند منجر به اتفاقات خطرناکی در پایان سریال شود. اگر قرار باشد در آخرین فصل سریال Game of Thrones شاهد چندین نبرد در جبهه‌های مختلف باشیم، می‌توان انتظار رویارویی سانسا با این شخصیت منفور را در یکی از آن‌ها داشت که ما را به محبوب‌ترین پیش‌بینی از سرنوشت سانسا در پایان سریال می‌برد.

سانسا استارک در پایان سریال به ملکه‌ی شمال تبدیل خواهد شد. این تئوری یکی از محبوب‌ترین‌ها در نزد طرفداران این شخصیت بوده‌است و اکنون که تنها شش قسمت تا پایان سریال بازی تاج و تخت مانده، می‌توان احتمال تحقق آن را بالا دانست. طی این تئوری جان اسنو زنده نخواهد ماند و با توجه به وضعیت برن تنها کسی که شایسته‌ی رهبری شمال است سانسا خواهد بود.سناریوی فرضی این تئوری چنین خواهد بود: با مرگ جان در جنگ دنریس برای تشکر از یاری استارک‌ها در نبرد بزرگ، شمال را به آن‌ها تقدیم خواهد کرد و سانسا با حکمرانی بر وینترفل، صلحی ماندگار با دوست جدید خود خواهد ساخت.

آخرین امید: این که سانسا برین از تارث را در کنار سندور کلگین، به عنوان محافظین ملکه انتخاب کند. می‌توان آریا را نیز به این لیست اضافه کرد، هرچند که احتمالا سرنوشتی دیگر در انتظار او می‌باشد.

دسته بندی
Game of Thronesبازی تاج و تختسریالسینمامطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط