سریال Game of Thrones | چه کسی از بازی تاج و تخت جان سالم به در خواهد برد؟

بدون شک پایان داستان این سریال اهمیت زیادی برای مخاطبان آن دارد، اما دانستن سرنوشت‌ شخصیت‌های مختلف و جذاب آن نیز بسیار مهم است.

چیزی تا آغاز فصل پایانی سریال Game of Thrones نمانده و یکی از هیجان‌انگیزترین و داغ‌ترین بحث‌ها در میان طرفداران سریال بازی تاج و تخت حدس و گمان در مورد بازماندگان نهایی آن است. بدون شک پایان داستان این سریال اهمیت زیادی برای مخاطبان آن دارد، اما دانستن سرنوشت‌ شخصیت‌های مختلف و جذاب آن نیز بسیار مهم است.

شاید بتوان مقدس‌ترین قانون سریال Game of Thrones، خصوصا در فصل‌های ابتدایی آن، را در امان نبودن هیچ‌کدام از شخصیت‌های سریال از آسیب و مرگ دانست. اما بحث بخش نهایی سریال متفاوت است و تمامی مخاطبان نگران سرنوشت نهایی شخصیت‌های مورد علاقه‌ی خود هستند. با وجود غیر قابل پیش‌بینی اتفاقات سریال بازی تاج و تخت، چندین شخصیت هستند که حدس سرنوشتشان در فصل پایانی این سریال دست کم در ظاهر آسان‌تر است. لازم به ذکر است که مطالب زیر صرفا حدس و گمان هستند و از اعتبار رسمی برخوردار نیستند.

 جان اسنو

یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های سریال Game of Thrones بدون شک جان اسنو است. سوال پیش رو این است که با توجه به روند کنونی داستان سریال بازی تاج و تخت جان زنده خواهد ماند یا دنریس؟ زنده ماندن همزمان این دو شخصیت محبوب در طی جنگ با ارتش مخوف شاه شب و سرسی لنیستر چندان محتمل به نظر نمی‌رسد.

زنده ماندن جان را می‌توان در بند وقوع پیش‌گویی آزور آهای دانست. آزور آهای قهرمانی افسانه‌ای است که طبق داستان‌ها در دوران شب طولانی به جنگی بزرگ با ارتش مردگان پایان داده است. بر طبق این پیش‌گویی، آزور آهای برای نجات دنیای باری دیگر متولد خواهد شد و در نهایت مرگ را به زانو در خواهد آورد. گفته شده است که این ناجی افسانه‌ای در میان نمک و دود و در زیر ستاره‌ای خونین متولد خواهد شد، اژدهایانی را بیدار خواهد کرد و از شمشیری آتشین به نام Lightbringer استفاده خواهد کرد.

ملیسندره که ماموریتش در طی سریال Game of Thrones یافتن این قهرمان افسانه‌ای بوده است، در ابتدا به اشتباه گمان می‌برد که او را در قالب استنیس یافته است. اما اکنون باور دارد که این فرد جان اسنو است. با این حال رابطه‌ی سریال بازی تاج و تخت با پیش‌گویی‌های هیچ‌گاه خوب نبوده است و کمتر پیش‌گویی‌ای را می‌توان پیدا کرد که در آن به وقوع پیوسته باشد. جان اسنو را به آسانی می‌توان تحقق پیش‌گویی شاهزاده‌ی وعده داده شده نیز دانست. از دیدگاه روایی جان جنگجویی است که عمدتا به دلیل خصلت‌های خود به جایگاه کنونیش رسیده است و علاوه بر این شاهی است که علاقه‌ای به حکومت ندارد، اما شاید آخرین فصل سریال Game of Thrones را بتوان زمانی مناسب برای مرگ جان اسنو دانست.

احتمال زنده ماندن و آزور آهای بودن جان: نسبتا زیاد

دنریس تارگرین

شاید جان بسیاری از ویژگی‌های مد نظر ملیسندره را داشته باشد، اما دنی را نیز نباید از لیست نامزد‌های تولد مجدد آزور آهای خط زد. او در مراسم ختم آتشین کال دروگو در میان نمک و دود باری دیگر متولد شد، اژدهایانی را بیدار کرد و در همین زمان شهاب‌ سنگی کهربایی (ستاره‌ای خونین)‌ از بالای سرش گذر کرد. علاوه بر این در فصول ابتدایی سریال بازی تاج و تخت استاد ایمون تاکید می‌کند که در این پیش‌گویی از لغت بدون جنسیت “اژدها” استفاده شد است. قرار گرفتن دنی در نقش آزور اهای در موضوعات قدرت‌بخشی به زنان سریال Game of Thrones نیز می‌گنجد و بعید به نظر می‌رسد که قدرتمند‌ترین نماینده‌ی زنان در سریال قربانی شود.

احتمال پیروزی دنریس در بازی تاج و تخت و رسیدن او به مقام پادشاهی: نسبتا زیاد.

شاه شب

شاید بتوان یکی از بزرگترین علامت سوال‌های سریال بازی تاج و تخت را شرور اصلی آن، شاه شب، دانست. با توجه به سابقه‌ی سریال و با در نظر گرفتن تمامی احتمالات، باید دست کم آینده‌ای را برای وستروس با پیروزی او در نظر بگیریم. با این حال احتمال رخ دادن چنین اتفاقی و مرگ تمامی شخصیت‌های محبوبمان در کتاب بسیار بیشتر است و بعید است که در پایان سریال شاه شب را زنده ببینیم.

احتمال پیروزی شاه شب: پایین، اما ممکن.

آریا استارک

چه کسی آریا را خواهد کشت؟ او در طول شش فصل سریال Game of Thrones به تمرین و کسب تجربه برای تبدیل به قاتلی ماهر مشغول بود و بعید است فردی معمولی موفق به کشتن او شود. این مسئله تنها یک نام را به ذهن می‌آورد و آن شاه شب است. در آن صورت آریا نیز سلاحی قابل علیه او دارد و آن خنجر والیریایی برادرش، برن، است. با این حال در صورت شکست آریا در مقابل شاه شب نیز شرایط عجیبی رقم خواهد خورد؛ چرا که تصور او به عنوان یک wight بسیار مشکل است.

شانس شکست‌ناپذیر ماندن آریا: زیاد.

سانسا استارک

سانسا استارک را می‌توان یکی از رنج‌کشیده‌ترین شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت دانست. داستان او در سریال نمونه‌ای کاملا متفاوت و بسیار تاریک‌تر از داستان‌های شاهزاده‌های افسانه‌ای است که شامل عناصری چون شکنجه‌های جسمی و روحی بی‌پایان می‌شود. خوشبختانه سانسا در طول دو فصل گذشته‌ی سریال Game of Thrones توانسته به کنترلی بر زندگی خود دست یابد و نقشی مهم در آینده‌ی وستروس پیدا کند. در واقع با پایان یافتن جنگ‌های پیش رو سانسا را می‌تواند رهبر به حق وینترفل و شمال دانست. اگر سانسا در فصل پایانی سریال بمیرد تمام اتفاقات گذشته بر او مفهوم خود را از دست می‌دهند که بسیار بعید به نظر می‌رسد.

شانس زنده ماندن سانسا به لطف وجود عدالت کیهانی: زیاد.

تیریون لنیستر

تیریون را می‌توان یکی از پیچیده‌ترین و جالب‌ترین شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت دانست که در طول روند سریال دچار تغییرات فراوانی شده است. او از دانشمندی دائم‌الخمر و بی هدف به ناجی پایتخت و در نهایت به مردی شکسته که پدر خود را به قتل می‌رساند تبدیل شد. اگر بخواهیم جان و دنریس را قهرمانان سریال Game of Thrones بدانیم، تیریون را نیز باید شخصیت اصلی آن بخوانیم. او را می‌توان چسب نگه‌دارنده‌ی دو نیمه‌ی سریال دانست. با این حال و با وجود هوش سرشار او، تیریون در طول سریال اشتباهات زیادی کرده است که گاهی نتایجی فاجعه‌بار به همراه داشته‌اند. در پایان فصل هفتم سریال با نگاه نگران او مواجه می‌شویم و این سوال پیش می‌آید که آیا تیریون در ایمان خود به دنریس دچار تردید شده است؟ آیا این تردید موجب ایجاد شکافی بینی تیریون، دنریس و جان خواهد شد؟ احتمال رخ دادن خیانتی مستقیم از جانب تیریون بسیار پایین است اما ممکن تلاش او برای نجات جان برادر یا خواهرش به مرگ این شخصیت دوست داشتنی منجر شود.

شانس زنده ماندن تیریون در دنیایی آرام: کم.

سرسی لنیستر

در این نقطه از سریال تنها دلیل سرسی برای زنده ماندن را می‌توان فرزند جدیدش دانست که او حاضر است تمامی دنیا را بخاطرش آتش بزند. علاوه بر این پیش‌گویی مگی را نیز نباید از یاد برد. این پیش‌گویی بیان می‌دارد که ملکه‌ای جوان‌تر و زیبا‌تر از سرسی او را از قدرت پایین خواهد کشید و تمامی عزیزانش را از او خواهد گرفت. این پیش‌گویی تاثیری مستقیم بر رفتار و اعمال سرسی دارد و به نظر می‌رسد که با رسیدن دنریس به پایتخت وستروس این تاثیر به اوج خود خواهد رسید. دیدن حکومت سرسی بر نقطه‌ای دورافتاده و کوچک از وستروس چون پایک پس از پیروزی دنریس و جان می‌تواند جالب باشد، اما بعید به نظر می‌رسد که سرسی راضی به چنین سرنوشتی شود.

احتمال مرگ سرسی و تلاش او برای کشتن بقیه‌ی شخصیت‌ها: بالا.

جیمی لنیستر

جیمی را می‌توان از معدود شخصیت‌های باقی‌مانده در سریال دانست که انتخابی مهم در پیش روی خود دارند. او از بین کمک به خواهر خود و دیگر انسان‌ها انتخاب خود را کرده است و به زودی باید بین برین و سرسی انتخابی دیگر نیز انجام دهد. اگر جیمی در نهایت سرسی را انتخاب کند به احتمال زیاد کشته خواهد شد. اما اگر برین را و برین نیز او را انتخاب کند درصد زنده ماندن او بالاتر خواهد رفت.

شانس زنده ماندن جیمی: نسبتا کم.

ثیان گریجوی

در سریال Game of Thrones تاکید بسیاری بر موضوع رستگاری و عدم وقوع آن با درد و رنج و رسیدن به آن تنها با اعمال درست دارد. با این حال تمامی اعمال در دنیای بازی تاج و تخت عواقب خود را در پی دارند و ثیان گریجوی بزرگترین مثال این جمله است. او که پس خیانت به استارک‌ها سال‌ها توسط رمزی بولتون مورد شکنجه قرار گرفته بود توانست در نهایت به جرگه‌ی قهرمانان بپیوندد. با این حال ثیان در ذهن خود هنوز رهایی نیافنه است. درصد زنده ماندن این شخصیت را نمی‌توان چندان بالا دانست. بهترین مرگ برای او را می‌توان قربانی کردن خود برای شخصی دیگر دانست.

احتمال قربانی شدن ثیان برای شخصیتی دیگر: نسبتا بالا.

برن استارک

برن را در حال حاضر نیز می‌توان تقریبا مرده دانست. او در تمامی سکانس‌های خود به ما یادآوری می‌کند که اکنون بیشتر از برن استارک کلاغ سه چشم است و از دیدگاه داستانی نیز می‌توان او را بیشتر از یک شخصیت ابزاری کارآمد دانست. او احتمالا تا جایی که کاربرد داشته باشد زنده خواهد ماند و سپس به سادگی خواهد مرد یا همچون پیشینیان خود به درخت تبدیل خواهد شد. علاوه بر این شاه شب به دلیل علامت گذاشته شده بر برن به طور خاص به دنبال اوست که به احتمال زیاد به مرگش منجر خواهد شد.

شانس بازگشت برن استارک اصلی: صفر درصد.

برای خواندن خلاصه‌ای از ماجرا‌های گذشته بر شخصیت‌های مهم و مختلف سریال و ارائه‌ی پیش‌بینی‌هایی مبنی بر سرنوشت نهایی آن‌ها در آخرین فصل سریال بازی تاج و تخت می‌توانید به مطالب زیر مراجعه کنید.

سریال Game of Thrones | برترین جنگجوی دنیای بازی تاج و تخت

سریال Game of Thrones | مهم ترین شخصیت دنیای بازی تاج و تخت یا بازنده ای ابدی ؟

سریال Game of Thrones | کلاغ سه چشم و دانای کل بازی تاج و تخت

سریال Game of Thrones | مهره‌ی غیرقابل پیش بینی بازی تاج و تخت

سریال Game of Thrones | گرگ مظلوم خاندان استارک یا برنده‌ ی نهایی بازی تاج و تخت؟

سریال Game of Thrones | قهرمانی که چیزی از بازی تاج و تخت نمی‌دانست

سریال Game of Thrones | درهم‌شکننده‌ی زنجیرها

سریال Game of Thrones | ملکه‌ا‌ی دیوانه یا مادری مهربان؟

سریال Game Of Thrones | جیمی لنیستر قاتل پادشاه

سریال Game of Thrones | کوتوله لنیستر‌ها یا مغز متفکر دنیای GoT؟

دسته بندی
Game of Thronesبازی تاج و تختسریالسینمامطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط