سریال Game of Thrones | مهمترین سوالات درباره آخرین قسمت

همه مردند، به جز اسب! (خطر اسپویل)
سریال Game of Thrones | مهمترین سوالات درباره آخرین قسمتReviewed by نیما احمدی on May 17Rating: 5.0سریال Game of Thrones | مهمترین سوالات درباره آخرین قسمت

شاید در سریال Game of Thrones پادشاه شب (Night King) مرده باشد، ولی یک‌شنبه شب، جنگ اصلی در سرزمین پادشاهی (King’s Landing) و برای تصاحب تخت آهنین، جایگاه خود را تثبیت کرد.

در قسمت این هفنه دقیقاً همه چیز را حل نکرد، اما خیلی از مهره‌های مهم سریال بازی تاج و تخت را از روی میز حذف کرد و اکثر چیزی را که با احتمال زیادی  پیش‌بینی شده بودند که باعث می‌شد تأثیر زیادی برروی پایان سریال بگذارند.

اما وجود تمام آن مبارزات هنوز هم چند سوال برای قسمت هفته آینده برای ما باقی گذاشته است.

پ.ن.: این پست شامل اسپویل‌های زیادی از فصل هشتم سریال Game of Thrones قسمت ۵ “The Bell” دارد، پس اگر هنوز فرصت نکرده‌اید این قسمت را ببینید، از خواندن ادامه مطلب شدیداً خودداری کنید.

آیا آریا استارک کشته می‌شود؟ آیا او Azor Azhai است؟

بعد از نفوذ به سرزمین پادشاهی با دیدی برای کشتن سرسی، قاتل پادشاه شب در این قسمت تنها ضربه خورد و زخمی شد، تا جایی که احساس خنده‌داری به بیننده دست می‌داد. در این نقطه ضربه مهلک و ناگهانی به او وارد شد و به سختی می‌توانست برروی پاهایش بایستد، اما در عوض، یک اسب رایگان بدست آورد.

که باعث شد این درد و رنج باارزش بنظر برسد.

اما این می‌تواند نشانه‌های بیشتری به ما بدهد که آریا همان قهرمان افسانه‌ای بازی تاج و تخت ، آزور آهای باشد، و من حدس می‌زنم در هفته بعد با بدست گرفتن شمشیر آتشین توسط او، این قضیه مشخص شود. با مردن سرسی، آیا هدف او به سمت دنریس تغییر پیدا می‌کند؟

درباره دنریس، آیا چرخه‌ای که از آن صحبت کرده بود شکسته شده است؟

“شکستن چرخ (Breaking the  Wheel)” یکی از اهداف مشخص دنریس بوده است. وارث خون تارگرین قصد دارد تا چرخه حاکمان استبدادی که مردم را له می‌کنند تا مسیر خود هموار شود، را به پایان برساند. ولی در این قسمت دیدیم که دنریس همانطوری که وستروسی‌ها به او لقب “دیوانه” می‌دادند، شایسته این صفت است، حتی اگر اینکار ناخواسته و از روی احساسات رخ داده باشد. حتی جان نیز این صحنه را دید؛ ملکه او شایسته نشستن برروی تخت آهنین سریال Game of Thrones نیست.

همانطور که واریس پیشنهاد داده بود، جان احتمالاً فرمانروای بهتری است، اما بعد از اینکه King’s Landing  در آتش سوخت، به نظر می‌رسد که احتمالاً این چرخه استبداد بعد از قسمت این هفته سریال بازی تاج و تخت شکست ناپذیر باشد. هزینه قدرت داشتن بسیار بالا است؛ کسی که به دنبال به دست آوردن قدرت است، برای حفظ آن باید از خیلی چیزها بگذرد، که اقشار ضعیف و عامه مردم هستند که همیشه برای حفظ سلطنت عذاب می‌بینند.

این قسمت برای نمایش بسیار غم‌انگیز بود.

چه اتفاقی برای آتش‌های سبزرنگ در King’s Landing افتاد؟

ما شاهد صحنه‌های زیادی از King’s Landing بودیم، زوایایی که در آن اژدها درحال به آتش کشیدن شهر بود، و در یکی از این صحنه‌ها نکته‌ای که قابل توجه بود، آتش‌های سبزرنگی بودند که در کنار سوختن شهر به آسمان شعله‌ور می‌شدند.

خبر خوب این است که ما جواب این سوال را می‌دانیم و می‌توانیم به آن پاسخ دهیم. به طور خلاصه، سرسی انبارهایی برای ذخیره Wildfire داشت، مایعی به شدت اشتعال‌زا که در بلک‌واتر ورق را برای او برگرداند و به او اجازه داد تا the Sept of Baelor را در اطراف سرزمین پادشاهی منفجر کند. آتش اژدها باید باعث مشتعل شدن این انبارها شده باشد، که دلیلی برای وجود انفجارهای سبزرنگ در سراسر شهر است. راز احتمالی: آیا این انفجارها عمدی بود؟

آیا واریس بدترین جاسوس تاریخ است؟

واریس تمام این مدت درباره رفتار دنریس و پیش‌بینی او، حق داشت، اما به دلیل شک خود و بعد از اینکه تیریون به دنریس اطلاع داد که عنکبوت درحال نقشه کشیدن برای خیانت به او است، واریس را زنده زنده به آتش کشید.

این اتفاق بعد از این که او تقریباً به تمام  کاراکترهای مهم سریال بازی تاج و تخت، افکار خود را درباره دنریس و کاری که می‌خواهد انجام دهد را تا به اینجا گفته بود، رخ داد، همچنین در صحنه‌ای در حال صحبت با یکی از کودکان جاسوس خود است و در کنار آن به نوشتن نامه‌ای جاسوسی پرداخته بود.

من فکر می‌کنم که او باید در مسائل جاسوسی فرد قابلی باشد! گرچه شاید نقد ناعادلانه‌ای باشد، چون او توانست تا بذر شک را در سر جان بکارد، و این احتمال وجود داشته باشد که نسخه‌ی کپی‌ای از نامه‌ای که مجبور به سوزاندن آن شد را قبلاً به مقصد فرستاده باشد. اگر ما آخرین تلاش‌هایش را برای پیدا کردن فرمی از آرامش در نتایج او، قضاوت می‌کنیم، شاید باید تا هفته آینده صبر کنیم قبل از اینکه تصمیم بگیریم که مرگ او در سریال Game of Thrones بیهوده و بی‌علت بوده است.

قضیه آریا و اسبی که پیدا کرد، چه بود؟

این قضیه احتمالاً در قسمت هفته بعد بسیار مهم باشد، یا شاید هم این صحنه بیشتر سمبلیک و نمادین بوده باشد، اما قسمت این هفته مطمئناً زمان زیادی را برای نشان دادن آریا و رسیدن به آن اسب سفید به صورت اسلوموشن صرف کرد.

اگر ایده‌ای درباره این صحنه دارید، خوشحال می‌شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید، چون من خودم هم در این موضوع گم شده محسوب می‌شوم. آیا آن اسب تحت کنترل برن استارک بود؟ آیا توهمی برای مرگ بود؟ یا تنهای نکته‌ای انحرافی از طرف نویسندگان سریال Game of Thrones بود تا ما به اینکه این صحنه چه معنایی می‌دهد مشغول شویم؟

چه کسی در نهایت سرسی را کشت؟

می‌توان استدلال کرد که غرور خود او باعث کشتنش شد، اما در اصل ساختمانی بود که بر سر او و جیمی خراب شد. پیش‌گویی‌هایی در این قضیه وجود داشت، و طرفداران برای تئوری‌های او زمان زیادی گذاشته بودند، اما در انتها، مرگ به طرز بسیار عاشقانه در حالی که دستانش را بر گردن عشق زندگی‌اش پیچانده بود، به سراغ سرسی آمد. آریا هیچوقت به انتقامش نرسید، اما در عوض اسب جدیدی را به دست آورد.

جداً چه چیزی قرار است بر سر آن اسب بیاید؟

آیا تاریخ مرگ سرسی در زمان مهمی اتفاق افتاد؟

احتمالاً نه، اگر بود هم بسیار عجیب به نظر می‌رسید، درست نمی‌گویم؟ امکان ندارد که برای مرگ سرسی در بازی تاج و تخت همچین برنامه‌ای ریخته باشند، بگذارید تقویم را چک کنم …

امکان ندارد، روز مادر! آیا این تطابق تصادفی است؟ من شک دارم که نویسندگان سریال و تهیه‌کنندگان Game of Thrones به این چیزها اهمیت بدهند.

از آنجایی که سرسی تا به اینجا مرده است، آیا آریا می‌تواند پیشگویی چشم‌های سبز را برآورده کند؟

ملیساندر به آریا اینگونه گفته بود:” من در چشمان تو سیاهی را دیده‌ام. و در آن سیاهی، چشم‌هایی به من زل زده بودند: چشمان قهوه‌ای، آبی و سبزرنگ – چشم‌هایی که تو برای همیشه آن‌ها را خاموش کرده‌ای. ما دوباره هم را خواهیم دید.”

خیلی از طرفداران بازی تاج و تخت فکر می‌کردند که پیش‌گویی به مرگ سرسی به دست آریا اشاره دارد، اما سرسی که در این قسمت به دست دنریس کشته شد. پس چه کسی طبق پیش‌گویی توسط آریا کشته می‌شود؟

آیا اینترنت در هفته آینده و برای قسمت بعدی متضاد نظرات فعلی فریاد می‌زند؟

جواب من به این سوال قطعاً بله است. بسیاری از پایان‌های پپیش‌بینی شده خیلی سریع بسته شدند و تنها بعضی از آن‌ها به نظر به ثمر رسیده است. دنریس از “من بعضی مواقع تصمیم‌های بدی می‌گیرم” در هفته قبل، تبدیل شد به “من فردی کاملاً دیوانه هستم” در این هفته، و این تغییر مسیر و تحول اکثراً در پشت دوربین اتفاق افتاد، چون چیزی که ما دیدیم دلیل اساسی برای این تغییر نبود.

جان اسنو، فردی که هیچگاه زیرک نبوده، با این حقیقت روبه‌رو شده که دنریس اکنون فرد شیطانی است، که بیشتر این معنی را می‌دهد، اگر آریا دنریس را شکست ندهد، جان مجبور به کشتن او می‌شود.

و همچنین به عنوان نکته آخر، دوستان گرامی، یک اسب هم در قسمت بعدی وجود خواهد داشت!

این تمام اطلاعاتی بود که می‌توانستیم از قسمت ۵ فصل آخر سریال بازی تاج و تخت کسب کنیم. نظرات و ایده‌های خود را درباره قسمت پایانی با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
Game of Thronesاخبار سینمابازی تاج و تختسریالسینمامطالبنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط