بازی تاج و تخت

سریال Game of Thrones | مقدمات جدال نهایی بازی تاج و تخت

سریال بازی تاج و تخت همیشه توانایی بهتری در پیش بردن داستان خود از طریق دیالوگ‌ها و برخوردهای بین شخصیت‌ها نسبت به نبرد و اکشن داشته و این قسمت نسبتا راضی‌کننده (با چشم‌پوشی از تلپورت‌های متعدد شخصیت‌ها) نیز مهر تاییدی بر این موضوع است

چهارمین قسمت از آخرین فصل سریال Game of Thrones، برخلاف قسمت سوم، بیش از نبردهایی حماسی روابط و دیالوگ‌هایی مهم را بین شخصیت‌ها به تصویر می‌کشد. با این حال با وجود گنجانده شدن مقادیر زیادی fan service در آن (همچون دیگر قسمت‌های ناامیدکننده‌ی این فصل) جذاب‌ترین قسمت این فصل است و دیدن تعامل شخصیت‌های متفاوت سریال با یکدیگر برای مخاطبان بسیار جالب خواهد بود. سریال بازی تاج و تخت همیشه توانایی بهتری در پیش بردن داستان خود از طریق دیالوگ‌ها و برخوردهای بین شخصیت‌ها نسبت به نبرد و اکشن داشته و این قسمت نسبتا راضی‌کننده (با چشم‌پوشی از تلپورت‌های متعدد شخصیت‌ها) نیز مهر تاییدی بر این موضوع است. با این حال این مکالمات متعدد بین شخصیت‌ها سوالات زیادی را در نزد مخاطبان سریال Game of Thrones ایجاد کرده‌اند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

به راستی چه کسی رهبر جبهه‌ی روشنایی است؟

بازماندگان نبرد وینترفل پس از سوزاندن عزیزان از دست رفته‌ی خود جشنی پر سر و صدا بر پا می‌کنند که اتفاقات بعضا عجیب و معذب‌کننده‌ای در آن رخ می‌دهد. علت اصلی این اتفاقات مشخص نبودن رهبر کلی این جبهه است. دنریس طی حرکتی ملکه وارانه گندری را رسما از حرامزادگی خارج کرده و او را گندری براتیون، حاکم استورمزاند می‌خواند. از طرفی تورموند و دیگر دوستان جان او و رفتارش را شاهانه خوانده و موجب آزردگی دنریس می‌شوند. در هر صورت اکنون شاه شب قطعا مرده است و تنها سوالی که پیش می‌آید این است که چه کسی از نبردهای پیش رو جان سالم به در خواهد برد و بر تخت آهنین سریال بازی تاج و تخت خواهد نشست.

هدف سانسا چیست؟

همه‌ی ما محصول درد و رنج‌های خود هستیم و اگر به خاطر آن دردها و رنج‌ها نبود، هرگز به شخصی که امروز هستیم تبدیل نمی‌شدیم. سانسا این موضوع را به خوبی درک می‌کند و به گونه‌ای دیگر آن را به سندور کلگین می‌گوید. ما می‌دانیم بر این شخصیت در طول داستان سریال Game of Thrones چه گذشته و اکنون در چه حالت قدرتمندی قرار دارد. اما هدف او در ادامه‌ی داستان چیست؟  شاید بتوان ماجرای سانسا را یکی از تراژیک‌ترین بخش‌های داستان سریال Game of Thrones دانست که این مسئله به توجه به زنده بودن او تشدید نیز می‌شود. تقریبا تمامی شخصیت‌های دیگر می‌دانند به دنبال چه هستند و باید چه کنند، اما سانسا چندان از اهداف خود صحبت نکرده و این در حالی است که او چند وقتی است که در صدر قدرت بخش شمالی وستروس قرار دارد. پایان داستان سانسا نشان خواهد داد که آیا نویسندگان سریال بازی تاج و تخت ایده‌ای از درام و شخصیت‌پردازی دارند یا صرفا با تکیه بر منبع اقتباسی قدرتمند زمان مخاطبان خود را به مدت قریب به ۱۰ سال تلف کرده‌اند. مخاطبان سریال بی‌صبرانه منتظر یافتن پاسخ این سوال مهم هستند. سانسا طی راهنمایی‌ای مناسب به دنریس می‌گوید که افرادش آماده‌ی نبردی دیگر و حمله به پایتخت نیستند، اما دنریس از این پیشنهاد استقبال چندانی نکرده و برخوردی سرد با او می‌کند. به نظر می‌رسد که سریال می‌خواهد دنریس را فردی بی‌ثبات و کله‌شق و در عین حال سانسا را شخصیتی متفکر و حساب شده نشان دهد. همان‌طور که تیریون در این قسمت از سریال بازی تاج و تخت می‌گوید سانسا در صورت پیروزی دنریس حاکم شامل خواهد بود. اما اگر دنریس شکست بخورد چه؟ در آن صورت چه سرنوشتی در انتظار سانسا استارک درد کشیده خواهد بود؟

آیا دنریس به رابطه‌ی خود با جان اشاره خواهد کرد؟

بسیار از مخاطبان منتظر رویارویی جان و دنریس و صحبت آن‌ها از ارتباط خونی خود با یکدیگر داشتند. این قسمت تا حدودی به این سوال پاسخ داد و نشان داد که این ارتباط فامیلی مانع بزرگی بر سر راه عشق آتشین این دو قهرمان نخواهد بود.

آیا باید با این شخصیت‌های سریال Game of Thrones خداحافظی کنیم؟

تورموند، سم، گیلی و فرزندشان و گوست همگی در این قسمت از جان خداحافظی کردند و به نظر می‌رسد که دیگر آن‌ها را در قسمت‌های بعدی سریال بازی تاج و تخت نخواهیم دید.

نقشه‌ی حمله‌ی ارتش دنریس به کینگزلندینگ چگونه است؟

تا این جای کار دنریس دو عدد از اژدهایان، بخش اعظمی از ارتش و بسیاری از کشتی‌های خود را از دست داده و سرسی نیز از طریق روش‌های سیاسی اذهان عمومی را بر ضد او شورانده به طوری که دنریس برای نشستن بر تخت آهنین مجبور به گذر از تعداد زیادی مردم بی‌گناه است. به نظر می‌رسد که دیگر راه شرافتمندانه‌ای برای تصاحب تخت پادشاهی نمانده باشد و وریس تمام تمام تلاش خود را برای القای این مسئله به دنریس انجام می‌دهد. با این حال دنریس توجهی به او نکرده و همچنان ایمان دارد که در سفر او برای کسب تخت پادشاهی همه چیز به خوبی و خوشی تمام خواهد شد. پس نقشه چیست؟ آیا دنریس راهی برای تصاحب تخت پادشاهی بدون انجام اعمال خبیثانه دارد؟ واریس به خوبی بر پاسخ این سوال آگاهی دارد و منظور خود را نیز به صورت روشنی بیان می‌کند و عنوان می‌کند که طرز فکر دنریس همچون حاکمان بد است. نحوه‌ی تصاحب کینگزلندینگ توسط دنریس تصویری از شخصیت او را به دنیای سریال Game of Thrones نشان خواهد داد که برای همیشه در اذهان ساکنان آن باقی خواهد ماند. بعید است که پایان سفر او به خوبی تمام شد و سخنان پایانی میساندی را نیز میتوان مهر تاییدی برا این مسئله دانست.

بر طبق دیالوگی در سکانس آغازین این قسمت از فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت ارتش مردگان نیمی از افراد دنریس را از بین برده است و بازماندگان نیز به علت خستگی و جراحاتی که در نبرد وینترفل برداشتند آمادگی نبردی سنگین را ندارند. در این قسمت کشتی‌های یورون گریجوی تعداد بیشتری از افراد و یکی دیگر از اژدهایان دنریس را نیز از پا درآوردند و این مسئله باعث شعف نیروهای دنریس نسبت به ارتش سرسی شده است.

چه کسی دنریس را خواهد کشت؟

این اتفاق در صورت جدی بودن سخنان وریس که احتمال بالایی نیز دارد خواهد افتاد. بسیاری از مخاطبان به حدس و گمان در این مورد پرداخته‌اند و محبوب‌ترین پاسخ‌ در این میان کسی نیست جز…جان اسنو. این شخصیت از لحاظ منطق داستانی نیز کاملا با روند سریال همخوانی دارد. بعید است که دنریس در نبردی کشته شود و به قتل رسیدن او توسط جان مهر تایید دیگری بر لیاقت او نسبت به تخت آهنین خواهد بود.

دسته بندی
Game of Thronesبازی تاج و تختسریالسینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط