سریال Game of Thrones | زمان انتشار و بررسی اسپین آف های بازی تاج و تخت

فصل نهمی درکار نیست ولی همچنان منتظر بمانید.

اکنون دیگر داستان Game of Thrones به نقطه پایان رسیده و داستان های جان اسنو ، دنریس ، تیریون ، سانسا ، آریا ، برن و … همگی به سرانجام رسیده اند. قسمت پایانی سریال Game of Thrones دربرگیرنده مرگ ، سوگواری ، تصمیمات سیاسی ، ظلم ، احقاق حق و بسیاری از اتفاقات دیگر بود که نهایتاً با جمع بندی پرونده‌ی نغمه‌ی آتش و یخ به پایان رسید. براساس اعلام HBO مطمئناً فصل نهمی در کار نخواهد بود اما دنیای Game of Thrones همچنان به حیات خود ادامه خواهد داد. درواقع طبق اولین اظهارات HBO ، هفدهم ماه می سال ۲۰۱۷ شروع ساخت یکی از سریال های جانبی بازی تاج و تخت کلید خورده است و به محض پایان انتشار سری کتاب های مرجع این داستان ، بار دیگر یکشنبه شب های ما را تسخیر خواهد کرد. البته گرچه داستان این کتاب در دنیای Game of Thrones رخ می‌دهد اما این کتاب توسط George R.R Martin نوشته نخواهد شد. ولی سوالی که در این جا مطرح می‌شود این است که سریال به طور کلی در چه زمینه و موضوعی ساخته خواهد شد و این که در چه تاریخی منتشر خواهد شد. در این مطلب آنچه را که تا کنون درباره ی اسپین آف در حال ساخت سریال Game of Thrones می‌دانیم را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. همراه ما باشید.

مطلب مرتبط : برندگان نهایی بازی تاج و تخت
 • پنج نویسنده مسئولیت توسعه‌ی داستان سریال را برعهده دارند

پس از اعلام HBO مبنی بر برنامه ی این شبکه برای تولید اسپین آف Game of Thrones ، مشخص شد که Max Borenstein ( نویسنده ی کینگ کنگ : جزیره‎ی جمجمه ) ، Jane Goldman (نویسنده ی X-Men : First Class ) ، Brian Helgeland (نویسنده‌ی افسانه ی یک شوالیه) ، Carly Wray (نویسنده ی Mad Men) و نویسنده ی Game of Thrones یعنی Bryan Cogman مسئولیت طراحی و توسعه ی داستان و قالب اصلی این سریال را عهده دار شده اند. Jane Goldman نویسنده‌ی اصلی خود سریال نیز خواهد بود. Goldman که چند سال پیش اثر علمی تخیلی Neil Gaiman را نویسندگی کرده بود اطلاعات زیادی درباره ی دیدگاهش نسبت به داستان سریال را فاش نکرده است اما در جایی به طور مبهم به دوعنصر خونریزی و شوخ طبعی در سریال اشاره می‌کند که برای ما کافی به نظر می‌رسد !

 • سازندگان Game of Thrones یعنی D.B Weiss و David Benioff در ساخت این سریال نقشی ندارند

با توجه به واکنش های اخیر نسبت به پایان بندی سریال در فصل هشتم Game of Thrones ، تیم خلاق و سازندگان سریال اصلی ، نقشی در ساخت اسپین آف Game of Thrones نخواهند داشت. ( در واقع آنها به زودی سریالی در زمینه ی جنگ ستارگانرا نیز آغاز خواهند کرد )

به گفته ی سخنگوی شبکه‌ی HBO ، “ما از آنها در تمامی برنامه هایمان کمک خواهیم گرفت و نویسندگان Game of Thrones  به همراه George R.R Martin به عنوان خالق داستان در طول ساختاین سریال همراه ماخواهند بود ”

 • سریال جدید ، بودجه ای مشابه فصول اخیر Game of Thrones خواهد داشت

با توجه به بودجه ی بسیار بالای فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت ، بسیاری از مخاطبان نگران کمبود بودجه و نهایتاً کاهش کیفیت سریال فرعی در دست ساخت بوده اند اما با اعلام مقامات این شبکه می‌توانند نفس راحتی بکشند. HBO از خواسته های طرفداران آگاه است و اعلام کرده که آماده‌ی پاسخ گویی به آن ها خواهد بود. به گفته‌ی نائب رئیس ارشد شبکه‌ی HBO ، Frances Cesca Orsi ، در کنفرانس INTV ، ” ۵۰ میلیون دلار برای هر فصل این سریال به هیچ عنوان برای مقیاس کاری که ما قصد انجام آن را داریم ، کافی نیست ” . بله دوستان ، با سریال بزرگی مواجه هستیم.

 • داستان این سریال خیلی قبل تر از وقایع Game of Thrones رخ می‌دهد.

در بیانیه ی شبکه ی HBO به هنگام معرفی سریال فرعی بازی تاج و تخت ، به وضوح اشاره شده است که بازه‌ی تاریخی داستان این سریال به زمان شورش رابرت براثیون یا هرآنچه که طرفداران پیش بینی کرده بودند ارتباطی ندارد بلکه در زمان ها خیلی قبل تر از Game of Thrones به وقوع می‌پیوندد. در بخشی از این بیانیه آمده است:

 • داستان سریال ، مربوط به هزاران سال قبل از اتفاقات Game of Thrones و در عصر طلایی حکومت قهرمانان اسطوره ای وستروس واقع می‌شود و تنها می‌توانیم به این مطلب اشاره کنیم که این دوره ، تمامی راز های وحشتناک و تاریخ وستروس را ، از مشخص شدن سرمنشأ اصلی وایت واکر ها گرفته تا خاور اسرارآمیز وستروس و افسانه‌ی استارک ها در بر می‌گیرد. و مطمئن باشید با آنچه که تصور می‌کنید خیلی متفاوت خواهد بود.

 

George R.R Martin در وبلاگ شخصی خود بارها از دوره‌ی زمانی این سریال با عنوان شب طولانی (“The Long Night”) نام برده است که اخیرا HBO از او خواسته تا داستان سریال را فاش نکند. این عنوان در واقع به دوره ای از تاریخ اشاره دارد که ۸۰۰۰ سال قبل از به قدرت رسیدن تارگاریان ها اتفاق می‌افتد یعنی زمانی که اولین بار وایت واکر ها در وستروس مشاهده شدند و انسان ها را وادار به ساخت دیوار بزرگ و مبارزه کردند.

 • Naomi Watts اولین هنرپیشه‌ای است که حضورش در سریال تأیید شده است

بازیگر نقش اول زن Twin Peaks و King Kong ، یکی از برجسته ترین نام ها در بین بازیگران سریال خواهد بود. براساس گفته های HBO وی در سریال ، شخصیتی کاریزماتیک را دارد که رازی بزرگ و تاریک را در دل نگهداری می‌کند.

 • سایر بازیگران تأیید شده برای نقش آفرینی در سریال فرعی Game of Thrones

Josh Whitehouse ، Naomi Ackie ، Denise Gough ، JamieCampbell ، Sheila Atim ، Ivanno Jeremiah ، Georgie Hanley ، Alex Sharp و Toby Regbo

 • البته افراد نام آشنای دیگری نیز در سریال حضور دارند

طرفداران هری پاتر قطعا با دیدن Rita Skeeter در سریال هیجان زده خواهند شد. Miranda Richardson ، Marquis Rodrigues ، John Simm ، Richard McCabe ، John Heffernan و Dixie Egerickx همگی از نام های شناخته شده ای هستند که حضورشان در سریال تأیید شده است.

 • در یک اتفاق بی سابقه در طول دوران Game of Thrones ، قسمت اول این سریال را یک کارگردان زن ، کارگردانی خواهد کرد

سریال Game of Thrones همواره و در طول سال ها به دلیل حضور بیشتر مردان در پشت صحنه‌ی ساخت آن ، مورد نقد و نکوهش قرارگرفته بود اما این سریال خیلی زود در این زمینه عمل کرده و S.J Clarkson ( کارگردان جسیکاجونز و استار ترک جدید ) را به عنوان کارگردان پایلوت سریال در نظر گرفته است.

 • آقای George R.R Martin ، در مبحث نویسندگی سریال ، نقش چندانی نخواهد داشت

شاید برخی بر این باور بودند که با توجه به زمینه‌ی وستروسی سریال ، نویسنده ی نغمه ی آتش و یخ ، George R.R Martin ، نقشی کلیدی در خلق پس زمینه ی آن را داشته باشد اما گویا اینطور نیست.

خود او در مصاحبه با نیویورک تایمز اشاره می‌کند که : “اگر به کتاب هایی که تاکنون منتشر شده توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که به ندرت درباره ی دوره ی تاریخی این سریال در آن صحبت می‌شود. شاید به صورت پراکنده و در حد چند جمله.

بنابر این Jane وظیفه‌ی خلق کاراکتر ها ، موضوعات ، پس زمینه و بسیاری دیگر از بخش های سریال را به تنهایی به عهده دارد. البته  من نیز در بخش هایی ، نظراتم را به او منتقل کرده ام اما اکثر کارها توسط Jane انجام شده است. داستان، هزاران سال قبل از وقایع Game of Thrones رخ می‌دهد. King’s Landing وجود ندارد ، تخت آهنین هنوز ساخته نشده است و در ضمن اژدهایی هم وجود ندارد.

 • زمان پخش اولین قسمت

به ادعای The Sun ،قسمت اول سریال در Belfast ایرلند شمالی فیلم برداری می‌شود که در واقع به عنوان لوکیشن فیلم برداری وینترفل مورد استفاده قرار می‌گرفت. از طرفی با توجه به این که باید حداقل یک سال از پایان فصل هشتم Game of Thrones فاصله گرفته باشیم و با در نظر گرفتن سابقه‌ی HBO در پخش اپیزود پایلوت Game of Thrones ، نمی‌توان به طور قطع ۲۰۲۰ را زمان انتشار فصل اول در نظر گرفت و بهتر است از الان فرض را بر ۲۰۲۱ بگذاریم.

 • سریال های فرعی دیگری نیز ساخته خواهند شد

با این که در حال حاضر HBO توجه خود را روی سریال Goldman متمرکز کرده است ، اسپین آف های دیگری نیز احتمالاً به نویسندگی George R.R Martin و در ادامه و یا حتی در حین پخش این سریال آغاز به کار خواهد کرد که فعلا اطلاعات زیادی از آن ها در دسترس نیست اما با توجه به گفته های George R.R Martin در وبلاگ  شخصی خود ، ” احتمالاً پنج سریال پس از Game of Thrones ساخته خواهد شد که یکی از آن ها همین سریال Jane است که فیلم برداری آن آغاز شده است اما این ، بدان معنا نخواهد بود که سریال های دیگر لغو شده باشند. حداقل سه سریال دیگر به عنوان اسپین آف از Game of Thrones در دوره های زمانی مختلف و با داستان ها و شخصیت های کاملاً متفاوت طی سال های آینده ساخته خواهد شد. با وجود هزاران سال از داستان های وستروسی ، دست سازندگان در زمینه‌ی موضوع و تولید محتوا باز خواهد بود اما در انتها بازهم میگویم که اینجا تلوزیون است و هیچ چیزی قطعی نیست.”

دسته بندی
Game of Thronesاخباراخبار سینمابازی تاج و تختسریالسینمامصاحبهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط