سریال Game Of Thrones | بررسی صحنه ورود White Walkerها در قسمت دوم

پایانی ترسناک با ورود ارتش مردگان به وینترفل!

قسمت دوم فصل ۸ سریال محبوب Game of Thrones تماماً درباره آمادگی برای جنگ و مبارزه بود. مکالمات مهمی که بین شخصیت‌ها رد و بدل شد و همچنین دورهمی‌های احساسی، همه در حالی رخ می‌دادند که ارتش مردگان درحال نزدیک شدن به وینترفل (Winterfell) بودند.

لینک مربوطه: سریال GAME OF THRONES | آیا استارک های مرده به بازی تاج و تخت بازخواهند گشت؟

پ.ن.: این پست شامل اسپویلرهایی از قسمت دوم فصل ۸ سریال Game of Thrones می‌باشد.

در نهایت، در پایان این قسمت، وایت واکرها (White Walkers) به وینترفل می‌رسند – و این ورود همراه یادآوری زیبایی از قسمت‌های قبل این سریال می‌باشد، که در قالب شیپور نگهبانان شب (Night’s Watch) ورود ارتش مردگان را اعلام می‌کند.

مطابق قانون نگهبانان شب، کد ساده‌ای برای دمیدن شیپور وجود دارد. یک بوق شیپور نشان‌دهنده برگشتن سوارکاران نگهبانان شب، دو بوق، وحشی‌ها و در نهایت سه بوق نیز نشان‌دهنده وایت واکرها می‌باشد.

درحالیکه این کد در سریال به صورت مستقیم معرفی نشده است، به نظر می‌رسد وینترفل نیز از این سیستم هشدار استفاده  می‌کند. و زمانیکه حضور افراد زیادی که تحت نظر Jon خدمت می‌کنند زیرنظر می‌گیریم، متوجه می‌شویم که وجود این سیستم در وینترفل امری تعجب برانگیز نیست. جان اسنو، فردی که فرمانده سابق نگهبانان شب بوده است. زمانی این سیستم منطقی به حساب می‌آید که او (جان اسنو) بنیاد یک سیستم قدیمی را از نگهبانان شب، به قلعه جدید خود منتقل کرده است.

البته، از این ایده در اوایل قسمت دوم نیز استفاده شده است. زمانی که Dolorous Edd، Tormund Giantsbane و Beric Dondarrion وارد قلعه می‌شوند، به وضوح می‌توانیم صدای شنیدن یک بوق شیپور را بشنویم، که معنی برگشت سوارکاران را می‌دهد.

همچنین، زمانی که در انتهای این قسمت دوباره این صدای شیپور را می‌شنویم، تنها یکبار صدای شیپور نیست. درعوض، مکالمه بسیار مهم دنریس و جان در سردابه، توسط صدای سه بار بوق شیپور قطع می‌شود. و طبق سنت علامت‌دهی نگهبانان شب، جان به سرعت پیغام را دریافت می‌کند: ارتش مردگان به قلعه رسیده است.

صحنه انتهایی این قسمت برای ما تماشاگران خوب نیست، زیرا تنها یک سکانس کوتاه از وایت واکرها را به نمایش می‌گذارد. اما، نکته این صحنه این است که، در بین آن‌ها هیچ پادشاه شبی (Night’s King) وجود ندارد. در قسمت بعد، یعنی سومین قسمت این فصل، به نظر می‌رسد که بالاخره شاهد جنگ زندگی و بقا بین مردگان و بازماندگان خواهیم بود.

نظر شما درباره قسمت سوم سریال Game of Thrones چیست؟ آیا می‌تواند طرفداران پروپاقرص Game of Thrones را راضی کند. دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
Game of Thronesاخبار سینمابازی تاج و تختسریالسینمامطالبنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط