سریال Game of Thrones | برترین جنگجوی دنیای بازی تاج و تخت

بدون شک برین را می‌توان یکی از برترین مبارزان سریال بازی تاج و تخت و شرافتمند‌ترین آن‌ها دانست.

کمتر مبارزی در دنیای سریال Game of Thrones را می‌توان یافت که در مقابل سگ شکاری، سندور کلگین، حرفی برای گفتن داشته باشد و از مبارزه با او جان سالم به در برده باشد. شاید بتوان برجسته‌ترین مبارز در این گروه محدود را برین از تارث دانست. بدون شک برین را می‌توان یکی از برترین مبارزان سریال بازی تاج و تخت و شرافتمند‌ترین آن‌ها دانست.

این شخصیت جذاب که در دومین فصل سریال Game of Thrones معرفی شد طی سفرهای خود در دنیای بازی تاج و تخت در کنار استارک‌ها و لنیسترها و در مقابل آن‌ها جنگیده است. رابطه‌ی خاص او با یکی از مهم‌ترین اعضای خاندان لنیستر در کنار وفاداری او به خاندان استارک نفش مهمی در سرنوشت نهایی او در سرنوشت او در فصل پایانی سریال Game of Thrones خواهد داشت. در ادامه به آن چه بر این شخصیت خاص گذشته و پیش‌بینی داستان او در آخرین فصل سریال بازی تاج و تخت خواهیم پرداخت.

نام‌ها و عناوین: برین اهل تارث، دختر لرد سلوین تارث از تالار ایون‌فال، عضو سابق گارد پادشاهی رنلی براتیون، محافظ قسم‌خورده‌ی سابق کیتلین استارک و کنونی دختران او، سانسا و آریا.

نخستین حضور: برین را نخستین بار در سومین قسمت فصل دوم، What is Dead May Never Die، در حال قلع و قمع دشمنانش دیدیم. او در مسابقاتی به نمایندگی از شاه رنلی و در زرهی سنگین به مبارزه با لوراس تایرل و شکست او می‌پردازد. رنلی نیز در نتیجه او را به عضو محافظان خود در می‌آورد.

آخرین حضور: برین را آخرین بار در قسمت پایانی فصل هقتم در حالی که سعی بر متقاعد کردن جیمی لنیستر مبنی بر حقیقی بودن تهدید ارتش مردگان داشت دیدیم. از دیگر رویارویی‌های قابل توجه او می‌توان به ملاقات او و سندرو کلگین، مردی که در فصول قبلی سریال Game of Thrones تقریبا به دست برین کشته شد، اشاره کرد. به نظر می‌رسد که دیگر تنشی بین این دو مبارز قدرتمند وجود ندارد.

بهترین دوستان و یاران: برین در عین داشتن همراهان فراوان دوستان چندانی ندارد. طی چند فصل اخیر او در کنار پادریک پاین، خدمتکار شخصی خود، سفر کرده است. برین و سانسا طی ششمین فصل سریال بازی تاج و تخت رابطه‌ای نزدیک با یکدیگر برقرار کردند. او در هقتمین فصل توانست رابطه‌ای نسبتا دوستانه با آریا نیز برقرار کند. شاید برجسته‌ترین یار او را بتوان جیمی لنیستر دانست؛ مردی که برین در ابتدا از او متنفر بود و به احتمال زیاد هم‌اکنون عاشق اوست.

بدترین دشمنان: نخستین فصل‌های حضور برین در سریال Game of Thrones حول انتقام‌جویی او از قاتلان رنلی می‌گذشت. او توانست این ماموریت را با موفقیت به پایان برساند. حال مهم‌ترین دشمنان او را می‌توان ارتش مردگان دانست که تهدید بزرگی برای استارک‌هایی که وی بر محافظت از آن‌ها قسم خورده می‌باشد.

برترین قتل: بدون شک قتل یکی از مهم‌ترین و غم‌انگیز‌ترین شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت،‌ استنیس براتیون، مهم‌ترین اقدام برین در طول سریال Game of Thrones است. این قتل که چندان غیر قابل پیش‌بینی نبود را می‌توان یکی از لحظات مهم سریال دانست که توجه چندانی به آن نمی‌شود. جالب توجه است که استنیس هنوز در کتاب‌های جورج مارتین زنده است. این سکانس را می‌توان یکی از برترین سکانس‌های هر دو شخصیت، برین و استنیس،‌ در طول سریال بازی تاج و تخت دانست که پایانی بر دوران انتقام‌جویی برین و شخصیت منفور استنیس بود.

بدترین زخم: برین طی نبرد با سگ شکاری زخم‌های فراوانی را محتمل شد. نبردی بیهوده بر سر محافظت از آریا که یکی از خشن‌ترین و برترین مبارزات تک به تک سریال Game of Thrones است و همان‌طور که می‌دانید، با پیروزی برین خاتمه یافت.

لحظات کلیدی: بدون شک کلیدی‌ترین لحظات حضور برین در سریال بازی تاج و تخت به سومین فصل سریال و سفر او با جیمی لنیستر برمی‌گردد. این دو در آن سفر رابطه‌ی بسیار عمیق با یکدیگر ایجاد کردند که به احتمال زیاد در آخرین فصل سریال Game of Thrones نقش مهمی ایفا خواهد کرد. در این سفر دیدگاه برین از جیمی به کل متحول شد و از یک بزدل بدون شرافت به هم‌رزمی ارزشمند تغییر یافت. فارغ از مسائل عاشقانه، مدت زمان مشترک این دو شخصیت موجب محکم شدن باور برین به خود و ایجاد قدرتی دو چندان در او برای یافتن خواهران استارک شد.

معمای حل نشده: شاید بتوان جیمی و برین را بعد از جان اسنو و دنریس جذاب‌ترین زوج سریال بازی تاج و تخت دانست. این دو با وجود حمله‌ی ارتش مخوف شاه شب به وینترفل زمان چندانی برای اظهار علاقه‌ی خود به یکدیگر ندارند اما احتمال مشخص شدن وضعیت نهایی رابطه‌ی آن‌ها وجود دارد.

پیش‌بینی نهایی: شاید نخستین و محتمل‌ترین پیش‌بینی‌ای که در قبال این شخصیت می‌توان کرد مشخص شدن احساسات او برای جیمی و برعکس است. خاندان استارک دلایلی کاملا منطقی برای رد کمک جیمی در مبارزه با شاه شب دارند. با این حال هنوز دلیل مهم و محکم برای وجود خصومت بین آن‌ها و جیمی وجود دارد که کمتر کسی از آن خبر دارد و آن مسئولیت جیمی در قبال سقوط برن از بلندترین برج وینترفل و فلج شدن دائمی اوست. احتمال فاش نشدن جزییات این حادثه بسیار کم است و در صورت اطلاع تمامی استارک‌های باقی‌مانده از آن، واکنششان چه خواهد بود؟ آیا آن‌ها دستور اعدام جیمی را خواهند داد؟ پیش‌بینی ما این است که برین به دفاع از جیمی خواهد پرداخت و تضمین او به احتمال زیاد قضاوت‌های مرگبار را تا پس از رویارویی با ارتش مردگان به تعویق خواهد انداخت.

اکنون در نقطه‌ی از سریال هستیم که جیمی به طور کامل به سرسی و احساساتش نسبت به او پشت کرده است. پس چه چیزی جلوی رسیدن برین و جیمی به یکدیگر را گرفته است؟ شاید بتوان مهم‌ترین مانع بر سر راه خوشحالی این دو نفر را حمله‌ی ارتش مردگان پیش از اوج گرفتن رابطه‌ی آن‌ها دانست. مرگ برخی شخصیت‌های تصادفی در این نبرد حتمی است و یکی از نامزدهای احتمالی برای مردن برین است. با این حال امیدواریم که هر دوی آن‌ها از این نبرد جان سالم به در برند و باقی عمر خود را صرف حفظ صلح بین دو خاندان استارک و لنیستر کنند و زندگی‌ خود را شرافتمندانه ادامه دهند.

اما این سریال Game of Throne است. در آن اتفاقات بد برای افراد خوب می‌افتند و احتمالا وداع برین از دنیای بازی تاج و تخت، همچون ورود او و مانند یک جنگجو خواهد بود. او در نبرد وینترفل کشته خواهد شد و مرگ او دلیلی برای پایبند ماندن جیمی به زندگی شرافتمندانه و خیانت کامل او به خاندان لنیستر خواهد شد.

آخرین امید: مشخصا مهم‌ترین امید برای داستان این شخصیت در فصل پایانی سریال Game of Thrones زنده ماندن و ادامه‌ی خدمت او به خاندان استارک است. در صورت زنده ماندن او امیدواریم که خبری از روابط عاشقانه بین او و تورموند جاینتس‌بین نباشد؛ رابطه‌ای صرفا خنده‌دار که جذابیتی در مقابل رابطه‌ی برین و جیمی ندارد.

دسته بندی
Game of Thronesبازی تاج و تختسریالسینمامطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط