سریال Game of Thrones | آیا استارک های مرده به بازی تاج و تخت بازخواهند گشت؟

یکی از ویژگی‌های سریال Game of Thrones نبود تضمینی قطعی بر پیروزی خیر بر شر است. این موضوع منجر به تئوری‌سازی‌های فراوانی در بین مخاطبان سریال شده است. یکی از این تئوری‌های هیجان‌انگیز برخورداری شاه شب از سلاحی ویژه است. آیا او و ارتش مخوفش در حمله به وینترفل قصد زنده کردن دوباره‌ی اعضای از دست رفته‌ی خاندان استارک را دارند؟

سرانجام فصل پایانی سریال محبوب Game of Thrones آغاز شده است. این فصل قرار است تعدادی از چشم‌نوازترین نبردهای طول این سریال را به نمایش بگذارد. ما می‌دانیم که یکی از این نبردهای فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت در وینترفل و بین ارتش جان اسنو و دنریس و ارتش مخوف مردگان شاه شب رخ خواهد داد.

یکی از ویژگی‌های سریال Game of Thrones نبود تضمینی قطعی بر پیروزی خیر بر شر است. این موضوع منجر به تئوری‌سازی‌های فراوانی در بین مخاطبان سریال شده است. یکی از این تئوری‌های هیجان‌انگیز برخورداری شاه شب از سلاحی ویژه است. آیا او و ارتش مخوفش در حمله به وینترفل قصد زنده کردن دوباره‌ی اعضای از دست رفته‌ی خاندان استارک را دارند؟ در ادامه به ویژگی‌های این تئوری و دلیل رخ دادن آن می‌پردازیم.

بازگرداندن مردگان به زندگی همیشه یکی از بزرگترین تهدیدهای ارتش مردگان در سریال بازی تاج و تخت و به کلی در هر محصولی که شامل زامبی‌ها می‌شود می‌باشد. هر قهرمانی که در نبرد کشته می‌شود می‌تواند به عضو ارتش آن‌ها درآید. در نتیجه تعداد اعضای این ارتش برخلاف ارتش زندگان بی‌نهایت است. اما چیزی که باعث تفاوت بین وایت‌ واکر‌ها و دیگر زامبی‌ها می‌شود علاقه‌ی آن‌ها به استفاده از چهره‌ی عزیزان از دست‌رفته‌ی دشمنانشان است. آن‌ها ارتشی بی‌مغز نبوده و نیرویی شیطانی به رهبری شاه شب هستند. او نیز بدش نمی‌‌آید از افرادی چون آخرین غول وحشی، وان وان، و اژدهای جدیدش، ویسریون، استفاده کند.

در نتیجه استفاده‌ی او از افراد مرده‌ی خاندان استارک چون ند و کیتلین،‌ بعید به نظر نمی‌رسد. این سلاح و تاکتیکی بی‌نظیر برای او به نظر می‌رسد و احتمال دیدن چنین اتفاقی از جانب او در سریال Game of Thrones بسیار زیاد است. در این بین اشاره‌ی فراوان تیزرهای منتشر شده به مقبره‌ی خانوادگی استارک‌ها در وینترفل نیز دلیلی دیگر برای حمایت از این نظریه می‌باشد.

این سکانس‌ها از یک سو یادآور فصل اول سریال بازی تاج و تخت و عزاداری ند استارک برای خواهر فقیدش هستند و از طرفی اشاره به اهمیت این مکان در این فصل سریال Game of Thrones دارند. در صحنه‌ای از تیزر آریا را در حال فرار از دشمنی نامعلوم در مقبره‌ها می‌بینیم. آیا او با اجداد مرده‌ی خود مواجه شده است؟  این احتمال وجود دارد. این به مخاطبان سریال فرصتی برای تجدید دیدار با شخصیت‌های کشته شده چون ند، کیتلین و راب را می‌دهد.

مشکل آنجاست که مدرکی مبنی بر دفن شدن بسیاری از این شخصیت‌ها در وینترفل نداریم. تنها می‌دانیم که لیتل‌فینگر استخوان‌های ند را در استورم‌لندز به کیتلین تحویل داده و مشخص نیست که آن‌ها را به وینترفل بازگردانده است یا خیر. بعید است مخاطبان علاقه‌ای به دانستن وضعیت پایانی جسد راب نیز داشته باشند. علاوه بر این راب و ند سرشان از بدنشان جدا شده است. آیا امکان زنده کردن جسدی بدون سر وجود دارد؟

اگر بخواهیم به طور خاص به ند نگاه کنیم، آیا واقعا امکان بازگشت شان بین برای ایفای نقشی کوتاه بدون هیچ‌گونه سر و صدایی وجود دارد؟ البته ریکان استارک کوچک را نیز نباید فراموش کرد. همه‌ی این مسائل به قدرت ارتش مردگان و شاه شب بستگی دارند.

یکی از محتمل‌ترین بازگشت‌ها در فصل پایانی سریال Game of Thrones صورت وقوع این تئوری، بازگشت کیلتین استارک در هیبت لیدی استون‌هارت است. یکی از بزرگترین تفاوت‌های بین کتاب و سریال را می‌توان در وجود این شخصیت دانست. در سریال کیتلین پس از مرگ در عروسی سرخ، از داستان به طور کامل خارج می‌شود. اما در کتاب‌ها بدن او توسط برادران بدون پرچم پیدا شده و به زندگی بازگردانده‌ می‌شود. البته با یک تفاوت کوچک؛ او اکنون شخصیتی ظالم و انتقام‌جوست و دیگران او را لیدی استون‌هارت (بانوی سنگدل) می‌خوانند.

با وجود برخی علایم مبنی بر بازگشت استارک‌های مرده به زندگی، بعید نیست که بالاخره این شخصیت را در سریال بازی تاج و تخت بینیم.

دسته بندی
Game of Thronesبازی تاج و تختسریالسینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط