زیباترین بازی های ناشناخته ی کنسول Nintendo Swtich

یکی از جذاب‌ترین المان‌های کتسول نینتندو سوییچ عرضه‌ی بازی‌های کم‌ سر و صدا و در عین حال خوش‌ساخت است که در اغلب موارد توجه چندانی به آن‌ها نشده و به تحسینی که لیاقتش را دارند نمی‌رسند

کنسول Nintendo Switch را می‌توان میزبان تعدادی از جذاب‌ترین بازی‌ها از فرنچایزهای محبوبی چون Mario و Zelda دانست. با این حال یکی از جذاب‌ترین المان‌های کتسول نینتندو سوییچ عرضه‌ی بازی‌های کم‌ سر و صدا و در عین حال خوش‌ساخت است که در اغلب موارد توجه چندانی به آن‌ها نشده و به تحسینی که لیاقتش را دارند نمی‌رسند. در ادامه به تعدادی از زیباترین این بازی‌ها می‌پردازیم.

Battle Princess Madelyn

این بازی را می‌توان ادای دینی به عنوان مشهور و تکرار نشدنی Ghouls ‘n Ghosts دانست. این بازی آرکید به کارگردانی توکورو فوجیراوای افسانه‌ای، استاد و معلم بسیار از بازی‌سازان ژاپنی مشهور امروزی، ساخته شد و توانست به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آن روز‌ها بدل شود. بازی مورد بحث یک اکشن دو بعدی است. مخاطبان در آن ماجراهای شاهزاده مدلین، شوالیه‌ای تازه‌کار،‌ و سگ وفاداراش فریتزی را دنبال می‌کنند. این بازی یادآور بسیاری از بازی‌های پلتفرمر کلاسیک است و هدف آن نیز پایه‌ سازی گیم‌پلی آن عناوین بر مکانیزم‌های فوق‌العاده‌ی کنسول Nintendo Switch است. شاید بتوان یکی از دلایل نادیده گرفتن شدن این بازی زیبا را سازنده‌ی کوچک و سبک بصری و گیم‌پلی خاص آن دانست. کارگردان این بازی، کریستوفر اوبریتش، نام مدلین را از نام دخترش الهام گرفته است. ظاهرا ایده‌ی ساخت بازی نیز در حین مکالمه‌ای بین او و دخترش و هنگامی که دخترش به او گفته است که دختران نمی‌توانند شوالیه باشند شکل گرفته است. داستان این بازی بر موضوع اعتماد به نفس و قدرت‌های خود تاکید دارد و مدلین نیز به طرز جالبی شخصیتی جذاب است. با این حال این بازی ضعف‌هایی دارد که از تبدیل شدن آن به تجربه‌ای بی‌نقص جلوگیری می‌کند. تجربه‌ی این بازی را به تمامی طرفداران بازی‌های آرکید قدیمی که به دنبال راهی برای بازگشت به آن دوران طلایی هستند توصیه می‌کنیم.

Snake Pass

این بازی یک بازی معمایی پلتفرمر سه بعدی بر پایه‌ی قوانین فیزیک است که سال گذشته بر روی کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد. سازنده‌ی این بازی استودیوی Sumo Digital است و در آن تجربه‌ای چالش‌انگیز را برای دارندگان کنسول Nintendo Switch ارائه می‌دهد. بازی از مخاطبان می‌خواهد که برای گذر از موانع آن همچون خزندگان بیاندیشند. برای ساخت این بازی از موتور Unreal Engine 4 استفاده شده و از لحاظ بصری می‌توان آن را یکی از چشم‌نوازترین بازی‌های کنسول Nintendo Switch دانست. المان‌های فیزیک پیاده شده در این بازی با تمامی عناوین دیگر متفاوتند و یکی از دلایل آن را می‌توان ایفای نقش یک مار توسط مخاطب دانست. بازی به طریقی یادآور عنوان Human Fall Flat است. به آن جهت که فیزیک آن پیچیده اما بسیار سرگرم‌کننده است. گیم‌پلی و سیستم حرکتی بازی با وجود کنترل‌های پیچیده‌ی آن بسیار سیال و روان هستند. زمانی که مار اصلی بازی، نوودل، را کنترل می‌کنید، باید تعادلی بین سرعت حرکت (که با حرکت به سمت چپ و راست ایجاد می‌شود) و چسبیدن به سطوح (که با پیچیدن به دور موانع ایجاد می‌شود)‌ برای رسیدن به تمامی آیتم‌های بازی ایجاد کنید. مخاطب برای کنترل نوودل باید سر او را با آنالوگ سمت چپ به حرکت درآورد. با استفاده از دکمه‌ی ضربدر کنسول نینتندو سوییچ می‌توانید به سمت پایین شیرجه بزنید و با فشردن کلید A می‌توانید به سمت بالا حرکت کنید. در نهایت این بازی خاص را به تمامی دارنگان کنسول Nintendo Switch پیشنهاد می‌کنیم.

Moonlighter

این بازی عنوان دیگری در سبک Rogue like برای کنسول نینتندو سوییچ است که نوآوری‌های جالبی نیز دارد. در این بازی شما در نقش ویل از شهری به نام راینوکا بازی می کنید. در طول روز مخاطب به اداره‌ی مغازه‌ی خود می‌پردازد و در طول شب نیز می‌تواند به گشت و گذار در سیاه‌چاله‌های بازی برای جمع‌آوری آیتم‌های مختلف به منظور فروش در مغازه‌ی خود مشغول شود. مکانیزم مغازه‌داری در بازی باعث می‌شود تا مخاطب از لحاظ اقتصادی حواسش را جمع کند چرا که مشتریان مختلف واکنش‌های متفاوتی نسبت به قیمت‌ها نشان می‌دهند. گشت و گذار در دنیای این بازی سرگرم‌کننده و اعتیادآور و به طرز جالبی یادآور بازی شاهکار The Binding of Issac است. هر کدام از محیط‌های بازی می‌توانند به سرعت پیچیده شوند و با هر دفعه تجربه‌ الگو‌های آن‌ها همچون غارهای بازی Stardew Valley تغییر می‌کنند. هرچند راه‌هایی برای حل این مسئله وجود دارد. این بازی شامل چهار دنیای مختلف با دشمنان و باس‌فایت‌های متنوع می‌شود. در بازی پنج نوع اسلحه از جمله شمشیر و تیر و کمان وجود دارد و شما می‌توانید در هر زمان از دو اسلحه استفاده کنید. سبک هنری پیکسلی زیبای بازی نیز یادآوری بازی‌های کلاسیک جذابی چون Legend of Zelda: The Minish Cap است. علاوه بر این بازی از موسیقی جذابی بهره می‌برد که با توجه به محیط‌ اطراف مخاطب تغییر می‌کند. تجربه‌ی این بازی را به تمامی دارندگان کنسول Nintendo Switch پیشنهاد می‌کنیم.

Steamworld Dig 2

این بازی نسبت به نسخه‌ی اولیه‌ی این سری دچار تغییراتی شده و بسیاری از مخاطبان با مشاهده‌ی تبدیل دنیاهای تصادفی بازی به تجربه‌ای خطی‌تر جا خواهند خورد. با این حال این بازی پیشرفت‌های زیادی نسبت به نسخه‌ی نخست کرده است و تجربه‌ای عالی در سبک Metroidvania را ارائه می‌دهد. این بازی از گرافیکی خوب بهره می‌برد و به طرز جالبی حتی در حالت قابل حمل کنسول سوییچ زیبا به نظر می‌رسد. کنترل شخصیت اصلی بازی، دوروتی، به لطف توانایی‌های قابل باز شدن خوب او که موجب بهبود حرکت و دیگر مهارت‌هایش می‌شوند بسیار لذت‌بخش است. لذت بردن شما از این بازی و ترجیح آن به نسخه‌ی قبلی کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی دارد و هر دوی این بازی‌ها تجربه‌ای خوب را ارائه می‌دهند. نسخه‌ی اولیه تجربه‌ای تصادفی و اعتیادآور و عنوان دوم یک بازی خوب در سبک مترویدوینیا می‌باشد که منجر به دنیای غنی و داستان پرجزییات آن شده است. تجربه‌ای این بازی را به دارندگان کنسول Nintendo Switch پیشنهاد می‌کنیم.

Owlboy

این بازی یک عنوان پلتفرمر و اکشن در سبک متروییدوینیا بوده که از موسیقی‌ای جذاب و گیم‌پلی‌ای سرگرم‌کننده بهره می‌برد. مخاطبان در این بازی ماجراهای پسری به نام اوتوس و دوستانش را دنبال می‌کنند. سبک بصری بازی نیز به صورت پیکسلی است اما به لطف وسواس و هنر سازندگان بیشتر از هر چیزی به انیمه‌های نفس‌گیر استودیوی Ghibli شباهت دارد و شخصیت‌های عجیب آن نیز در این موضوع بی‌تاثیر نیستند. شخصیت‌های دوست‌داشتنی در این بازی نماینده‌ی توانایی‌های متفاوت هستند که جایگزینی مناسب بر سیستم سلاح‌ها و توانایی‌های صرف است. شخصیت اصلی این بازی برای استفاده از مهارت‌های شخصیت‌های مختلف آن‌ها را بلند کرده و به پرواز درمی‌آورد. یکی از این همراهان گدی نام دارد. او نخستین تفنگداری است که با اوتوس آشنا می‌شود. توانایی او استفاده از تفنگی خاص است که شلیک با آن نرم و دقیق به نظر می‌آید. تجربه‌ی این بازی را به تمامی دارندگان کنسول Nintendo Switch توصیه می‌کنیم

Captain Toad’s Treasure Tracker

این بازی نسخه‌ای فرعی از فرنچایز ماریو و عنوانی اکشن و معمایی است که ماجراهای کاپیتان تود و تلاش‌های او برای رسیدن به گنج را دنبال می‌کنند. این بازی نخستین بار بر روی کنسول Wii U منتشر شد و همچون اکثر بازی‌های آن به محبوبیت بالایی دست نیافت. با عرضه‌ی این بازی برای سوییچ مخاطبان بیشتری فرصت تجربه‌ی آن را پیدا کردند. برخی از مراحل این بازی به صورت قطارسواری است و مخاطبان باید در آن به جمع‌آوری سکه‌ها و شلیک به دشمنان بپردازند. تجربه‌ی این بازی را به علاقه‌مندان به بازی‌های چندنفره‌ی دارنده‌ی کنسول Nintendo Switch پیشنهاد می‌کنیم.

Wargroove

در این بازی مخاطبان می‌توانند در نقش یکی از فرماندهان پرتعداد یکی از گروه‌های چهارگانه‌ی بازی به مبارزه بپردازند. مبارزات این بازی یادآور بازی‌های کلاسیکی چون Advanced Wars است. با این حال سازندگان سعی و تلاش زیادی بر جداسازی بازیشان از عناوین مشابه کرده‌اند. در بازی Level Editor پرجزییات و پیچیده‌ای گنجانده شده که سازندگان ادعا می‌کنند با استفاده از آن مراحل اصلی بازی را طراحی کرده‌اند. مخاطبان می‌توانند با آن به طراحی مراحلی کاملا جدید بپردازند که ارزش تکرار بازی را بسیار بالا می‌برد. در بازی بخش چند نفره وجود دارد که به مخاطبان اجازه‌ی به چالش کشیدن دوستانشان را می‌دهد. هم حالت محلی و هم حالت آنلاین بازی بسیار لذت‌بخش هستند. علاوه بر این قابلیت متوقف کردن یک بازی و پرداختن به یک بازی دیگر وجود دارد که به مخاطبان اجازه‌ی انجام هم‌زمان چندین نبرد را می‌دهد. برخی از مراحل بازی بسیار طولانی هستند که می‌توانند منجر به خسته شدن برخی مخاطبان گردند. داستان بازی نیز بسیار ساده و پیش پا افتاده است و بیشتر به مانند توجیهی برای گیم‌پلی بازی می‌ماند. یکی از قوی‌ترین بخش‌های بازی را می‌توان حالت Arcade داند که مخاطب می‌تواند در آن با انتخاب یکی از شخصیت‌ها به تجربه‌ی مبارزات در نقشه‌هایی کوچک‌تر بپردازد. تجربه‌ی این بازی را به تمامی دارندگان کنسول Nintendo Switch توصیه می‌کنیم.

Hyper Light Drifter

مخاطبان در این بازی اکشن دو بعدی به کنترل دیریفتر، مبارزی عجیب با پوست آبی‌رنگ، می‌پردازند. او توانایی مبارزه از راه دور و از نزدیک را دارد و مخاطبان می‌توانند بسته به علاقه‌ی خود بازی را به روش‌های متفاوتی تجربه کنند. تفنگ دیریفتر با هر شلیک نیاز به شارژ دوباره دارد و در نتیجه برخی اوقات درگیری از نزدیک اجتناب‌ناپذیر است. داستان بازی نیز بسیار تاریک و درگیرکننده است و نکته‌ی جالب این که هیچ‌گونه دیالوگی در آن وجود ندارد. موسیقی متن زیبای بازی نیز بسیار تاثیرگذار است و کمک فراوانی به بهبود تجربه‌ی بازی می‌کند. تجربه‌ی آن را به تمامی دارندگان کنسول Nintendo Switch پیشنهاد می‌کنیم.

Gris

این بازی به صورت پلتفرمر دو بعدی بوده و ماجراهای دختری جوان به نام گریس را در سفری دردناک دنبال می‌کنند. گریس عنوانی کوتاه اما بسیار تاثیرگذار است. این بازی در بسیاری از مواقع یادآوری بازی‌های ماندگار Journey و Monument Valley است. سبک هنری بازی نیز بسیار خاص و البته دلگیر است. این بازی نخستین ساخته‌ی استودیوی Nomada و عنوانی تحسین‌برانگیز و به یاد ماندنی است. موسیقی متن بازی نیز یکی از بهترین‌ها در نوع خود است که کمک شایانی به تاثیرگذاری داستان زیبای آن می‌کند.

Night in the Woods

داستان این بازی ماجرایی دو بعدی در مورد می است که به تازگی از دانشگاه خود اخراج شده و با بازگشت به شهر خود با اتفاقات عجیبی روبرو می‌شود. مخاطبان در طول بازی به صورت روزانه به کنترل می می‌پردازند. او در طول بازی سعی بر بازیابی روابط دوستانه‌ی خود و حل معمای شهر Possum Springs می‌کند. شهری کوچک اما پرجزییات که شامل شخصیت‌های عالی، خنده‌دار و ترسناک متعددی می‌شود. داستان سیاسی و تاریک این بازی بسیار خاص و جالب توجه است و تجربه‌ی آن را با توجه به قیمت آن می‌توان اجباری دانست. تجربه‌ی این عنوان خاص و زیبا را به تمامی دارندگان کنسول Nintendo Switch پیشنهاد می‌کنیم.

دسته بندی
پلتفرم هاگزارشمطالبمقالاتنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط