راهنما‌ی بازی CS:GO | بهترین اسنایپر‌های Counter-Strike : Global Offensive

معرفی تمامی اسنایپر-رایفل های بازی Counter-Strike : Global Offensive

این مطلب تمامی اطلاعات مربوط به سلاح‌های اسنایپر شامل قیمت، قدرت تخریب، راهنمایی‌ها، حقه‌ها و استراتژی‌هایی را که در بازی Counter نیاز خواهید داشت، جمع آوری کرده است. با ایستگاه بازی در این خصوص همراه باشید.

مطلب مرتبط : بهترین سلاح‌های Counter-Strike : Global Offensive

شاید اسنایپرها سلاح کاربردی و مورد علاقه‌ی همه‌ی بازیکنان CS:GO نباشد اما نمی‌توان از نقش پررنگ آن‌ها در تعیین نتایج اکثر مسابقات چشم پوشی کرد. تعیین زمان مناسب برای خرید اسنایپر و انتخاب نوع آن حتی برای کاربران حرفه‌ای نیز چالش برانگیز است. مخصوصاً اگر وضعیت بودجه‌ی گروه نیز مساعد نباشد. در ادامه تمامی اسنایپر-رایفل های بازی کانتراسترایک معرفی شده و اطلاعات مفیدی درباره‌ی زمان خرید و نکات مورد نیاز درهنگام استفاده از آنها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

SSG 08

 • قدرت تخریب در شلیک هدشات (بدون محافظ) : ۳۵۲

 • قدرت تخریب با وجود محافظ : ۲۹۹

 • قیمت : ۱۷۰۰$

اسنایپر SSG 08 به عنوان ارزان‌ترین اسنایپر رایفل موجود در بازی، قبل از انتخاب AWP و در اوایل راند، گزینه‌ی بسیار مناسبی محسوب می‌شود. این اسلحه علاوه‌بر امکان تیراندازی مداوم برای چالش هایی مانند Force-Buy ( چالشی که در آن بازیکنان تیم برای افزایش ناگهانی بانک منابع و به امید پیروزی در راند، بالاجبار اسلحه خریداری می‌کنند. )بسیار مناسب است چراکه با وجود شباهت به AWP قیمت بسیار پایین تری دارد و از طرفی با وجود زمان زیادی که در هنگام  ریلود می‌گیرد و همینطور نواخت کندی که در زمان شلیک دارد از جهاتی نیز بهتر از AWP به حساب می‌آید.

قیمت این اسلحه ۱۷۰۰ دلار درنظر گرفته شده‌ است، بنابراین در هرزمانی می‌توانید آن‌را خریداری کنید بعلاوه با توجه به جایزه‌ی ۳۰۰ دلاری SSG 08 برای هر Kill ،قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

قنداسه‌ی SSG 08 با دمیج کشنده و مهلکی که در هر دو حالت با کلاه و بدون کلاه به هنگام شلیک‌های هدشات به وجود می‌آورد، با وجود قیمت پایینی که دارد، قدرت نفوذ شگفت‌انگیزی را به ارمغان می‌آورد. درضمن باتوجه به ویژگی حذف تک-تیر این سلاح، در مواقعی که مطمئن هستید دشمن جلیقه‌ی محافظ ندارد، یک شلیک به بدن او نیز می‌تواند مرگ را به همراه داشته باشد. اما در شرایطی که دشمن جلیقه به تن دارد، برای این کار نیاز به AWP یا سلاح‌های گرانتر از این نیاز خواهید داشت.

درهنگام استفاده از دوربین، این اسلحه بسیار دقیق عمل می‌کند. البته باید تأکید مؤکدی بر اهمیت جایگیری در یک موقعیت ثابت بکنیم. دقت این اسلحه با کوچکترین حرکت و جا به جایی به صفر می‌رسد پس بهتر است به دنبال یک موقعیت امن برای اسنایپ کردن باشید. در ضمن با توجه به وزن پایین این اسنایپر، برای جابه جایی در نقشه نیازی نیست که مانند برخی از سلاح‌ها و برای حرکت سریع‌تر، مجبور به سوییچ کردن روی نایف باشید. اما بدون استفاده از دوربین، این سلاح هیچ مزیتی برای انتخاب شدن ندارد مگر این که مطمئن باشید حریف آسیب جدی خورده و یا هیچ محافظی ندارد. نهایتاً در مواقعی که درگوشه‌ای از نقشه با دشمن از فاصله‌ی نزدیک درگیر شدید بهتر است روی تپانچه‌ی خود سوییچ کنید.

AWP

 • قدرت تخریب در شلیک هدشات ( بدون کلاه ) : ۴۵۹

 • قدرت تخریب با وجود محافظ : ۴۴۸

 • قیمت : ۴۷۵۰$

اسنایپر AWP سلاحی است که شاید همه دوست داشته باشند تا از آن استفاده کنند اما از دست دادن یک قنداسه‌ی ۴۷۵۰ دلاری در این بازی می‌تواند پیامد‌های غیر قابل جبرانی را با خود به همراه داشته باشد به علاوه به بودجه‌ی تیم نیز زیان گزافی را وارد خواهد کرد. عامل اصلی محبوبیت و جذابیت این سلاح، توانایی بالای آن در اعمال آسیب بسیار جدی در هنگام شلیک یک تیر از آن می‌باشد. این قنداسه، با ضربات کشنده‌ای که در هر دو حالت زره‌پوش و بدون محافظ به هر نقطه از بدن حریف (به جز پا) وارد می‌کند شمارا به کاندیدای اصلی پیروزی در راند تبدیل می‌کند.  لذا اسنایپری که یک AWP در دست دارد، قادر خواهد بود تا به جای ناحیه‌ی کوچکی مانند سر دشمن خود، با تمرکز بر روی همه‌جای بدن او شانس بیشتری را برای اطمینان از کشتن با یک تیر را داشته باشد.

ویژگی زوم دوبرابری این قنداسه، بهترین عملکرد را برای تیر اندازی از فاصله‌های دور در بازی Counter-Strike دارا می‌باشد. و اسنایپر را قادر می‌سازد تا بدون خطر کشته شدن با مسلسل‌های دشمن، زمان زیادی را به هدفگیری پشت موانع و کاورهای محیط بازی سپری کند. البته بازیکنان حرفه‌ای و با تجربه‌تر معمولاً برای نشان دادن توانایی‌های خود در بازی به هدف قرار دادن بازیکنان از فواصل دور و بدون استفاده از دوربین این سلاح می‌پردازند و طی نمایشی لذتبخش و هیجان‌انگیز آنهارا با یک شلیک از بازی خارج می‌کنند. که البته باوجود این که این نوع مانور دادن در بازی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است، بسیار ریسکی و خطرناک نیز می‌باشد.

این سلاح با توجه به وزن بالا‌یی که دارد سرعت حرکت بازیکنان را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. درضمن می‌دانیم که حرکت کردن در حین هدفگیری چه تأثیر منفی بر دقت AWP می‌گذارد. لذا برای کسب عملکرد بهینه با این سلاح، نزدیک یک مانع مناسب کمین کنید تا بعد از شلیک، زمان کافی برای پنهان شدن در زمان اجرای انیمیشن ریلود اسلحه را داشته باشید.

با وجود این که این سلاح با ارائه‌ی مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، آن‌را تبدیل به یک انتخاب جذاب می‌کند اما در برخی از زمینه‎ها نیز ناامید کننده ظاهر می‌شود. مثلاً با وجود قیمت بالایی که دارد به ازای هر Kill تنها ۱۰۰ دلار جایزه می‌دهد که باعث می‌شود تنها برای جبران هزینه‌ای که برای خرید آن کرده‌اید، مجبور باشید چند راند را با پیروزی پشت سر بگذارید. درواقع به قنیمت گرفتن این سلاح از دشمن صرفه‌ی بسیار بیشتری برای تیم شما به همراه خواهد داشت تا خرید آن و به جان خریدن خطر ازدست دادن آن و از آن بدتر به قنیمت گرفته‌شدن آن توسط دشمن.

اغلب اوقات تیم ها برای خرید این اسلحه چند راند را به صرفه جویی و ذخیره منابع می‌پردازند و این امر، میزان مسئولیت اسنایپر AWP دار را نشان می‌دهد.

 • تأثیر اسنایپر در جریان بازی

قانون نانوشته‌ای در فضای رقابتی و بعضاً استرس آفرین بازی Counter-Strike GO وجود دارد که انگار انجام بعضی کار‌ها و خرید برخی از سلاح ها را تحریم می‌کند و برای جلوگیری از به وجود آمدن اختلاف و بحث و جدل باید به آن‌ها توجه کرد. در واقع مهم نیست که شما در چه رنکی قرار دارید، در هر صورت با خرید هریک از این اسنایپر‌های اتوماتیک، توجه هم‌تیمی‌ها و حتی بازیکنان حریف را به خود جلب خواهید کرد. ما قبلاً هم درباره‌ی این پدیده در مورد AUG یا SG553 صحبت کردیم و همان شرایط برای اسنایپر‌ها نیز صدق می‌کند. در واقع خرید AWP با در نظر گرفتن قیمت و تأثیر آن در جریان بازی و بعلاوه درآمدی که از طریق آن به حساب تیم واریز می‌شود، مشخصاً توجیه اقتصادی ندارد.

در عمل معمولاً بخش اعظمی از جامعه‌ی بازیکنان Counter-Strike GO با در نظر گرفتن واکنش‌های که ممکن است با خرید یک اسنایپر اتوماتیک دریافت کنند، ترجیح می‌دهند این کار را نکنند. هرچند بر اساس تجربه می‌دانیم که فشار مداوم حضور این اسلحه در بازی می‌تواند تأثیر گذار باشد.

به علاوه، در رنک های پایین‌تر ( Nova و پایین‌تر) ، و برای بازیکنانی که نمی‌توانند به خوبی از آن استفاده کنند، این کار قطعاً برای هم تیمی‌ها تنش‌آفرین خواهد بود.

SCAR – ۲۰

 • قدرت تخریب در شلیک هدشات (بدون کلاه) : ۳۱۹

 • قدرت تخریب با وجود محافظ : ۲۶۳

 • قیمت : ۵۰۰۰$

اسلحه‌ی SCAR – ۲۰ با قیمت ۵۰۰۰$ خود تنها اسنایپر اتوماتیک موجود در تیم کانتر تروریست است. این اسلحه با توانایی خود مبنی بر شلیک مداوم و بدون توقف یکی از محبوب‌ترین سلاح‌ها در بین کاربران است. نرخ بالای نواخت آتش این اسلحه، در زمان شلیک به تمامی نقاط بدن حریف، ایجاد میزان قابل قبولی از آسیب و دمیج را تضمین می‌کند. همچنین ظرفیت معقول خشاب و سرعت بالای ریلود در آن موجب شده تا کاربران تازه‌کار عاشق استفاده از آن شوند. مانند دیگر اسنایپر های این بازی، استفاده از این سلاح بدون بهره‌گیری از دوربین آن، دقت هدفگیری را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. اما با استفاده از آن، در ازبین بردن دشمن از فواصل دور نتایج فوق‌العاده ای بدست خواهید آورد.

در بحث تئوری، این سلاح باید به دلیل بهره‌گیری از ویژگی اتوماتیک بودن عملکرد بهتری را نسبت به AWP داشته باشد اما بزرگترین ضعف آن عدم توانایی از بین بردن حریف با شلیک تک-تیر به بدن هدف می‌باشد. این نقطه ضعف چیزی است که در AWP وجود ندارد لذا SCAR – ۲۰ را بعد از AWP تبدیل به گزینه‌ی شماره دو می‌کند. اما یکی دیگر از برتری هایی که SCAR – ۲۰ نسبت به AWP دارد، توانایی استفاده از آن برای درگیری های نزدیک با دشمن می‌باشد. با وجود امکان استفاده از این سلاح بدون دوربین، این کار به هیچ وجه توصیه نمی‌شود اما در مواقع بحرانی می‌تواند مؤثر واقع شود.

با اینکه به نظر در سطوح بالای بازی امکان این که دشمن بدون برنامه‌ریزی به نقاط بمب گذاری هجوم ببرد خیلی کم به نظر می‌رسد اما هر چند وقت یکبار این اتفاق در بازی می‌افتد و در آن زمان SCAR – ۲۰ بهترین گزینه برای مقابله با این حملات خواهد بود البته با توجه به قیمت بالای این اسنایپر، خیلی به ندرت توسط تیم‌ها خریداری می‌شود.

G3SG1

 • قدرت تخریب در شلیک هدشات (بدون کلاه) : ۳۱۹

 • قدرت تخریب با وجود محافظ : ۲۶۳

 • قیمت : ۵۰۰۰$

در بازی Cunter-Strike GO تقریباً برای هر سلاح، زمان و مکان مخصوصی وجود دارد به جز این یکی. البته همچنان مشاهده می‌کنیم که برخی از بازیکنان در مسابقه‌های حساس و رقابتی از آن استفاده می‌کنند.

قنداسه‌ی G3SG1 در تیم کانتر تروریست در مقایسه با SCAR-20 تقریباً انتخاب یکسانی به حساب می‌آید و تنها تفاوت آنها Skin های متفاوتی است که می‌توانید برای آنها خریداری کنید. اگر بخواهیم صادقانه نظر بدهیم، تقریباً هیچ دلیلی برای خرید این اسلحه برای یک عضو تیم تروریست وجود ندارد چرا که این سلاح برای جلوگیری از تصرف نقاط بمب گذاری و پوشش دادن آنها مناسب است در حالی شما درواقع کسی هستید که این نقاط را تصرف می‌کنند.  به علاوه صرف ۵۰۰۰$ برای یک اسنایپر اتوماتیک کمک شایانی به وضعیت مالی تیم شما نخواهد کرد.

در واقع خرید این اسلحه نوعی خرابکاری در تیم تروریست محسوب می‌شود زیرا اگر شما در حالی که از G3SG1 استفاده می‌کردید، به هر نحوی کشته شده و سهواً این سلاح را در اختیار تیم کانتر ترور قرار دهید، لطف بزرگی در حق آنها کرده اید. چراکه G3SG1 بیشتر از این که بدرد تیم تروریست بخورد مناسب تیم کانتر است و به منظور دفاع از یک منطقه کاربرد دارد.

در کل G3SG1 سلاح خوبی برای تیم کانتر تروریست به حساب می‌آید اما در اصل یک سلاح لاکچری است که نه در مراحل اولیه‌ی بازی بلکه تنها در مواقعی که تیم شما در مقابل دشمن بسیار قوی ظاهر شده باشد توجیه خرید دارد و بازیکنان تازه‌وارد بهتر است بیشتر روی ارتقاء توانایی‌هایشان در استفاده از AWP تمرکز کنند. از آن بهتر می‌توانند از SG 553 استفاده کنند که با این که یک اسنایپر محسوب نمی‌شود اما با یک سوم قیمت، تأثیر یکسانی را در رسیدن به اهداف تیم خواهد داشت.

منبع : Metabomb

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشکامپیوترمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط