Resident Evil

راهنمای پایه‌ای بازی Resident Evil 2 برای تازه واردان

یازده نکته که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در راکون سیتی دوام آورید

به تازگی بازسازی بازی Resident Evil 2 منتشر شده و با اقبال خوبی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو شده است. مخاطبانی که قدم به Raccoon City زامبی زده می‌گدارند باید از تمرکز و مهارتی بالا برخوردار باشند وگرنه بارها و بارها طعمه‌ی زامبی‌های این بازی خواهند شد. به هر حال Resident Evil 2 یک بازی Survival Horror است که مدیریت منابع و بازی هوشمندانه در آن اهمیت بالایی دارند.

در این‌جا چندین نکته و راهنمایی که موجب زنده ماندنتان در سخت‌ترین شرایط Resident Evil 2 می‌شود آورده شده‌اند که در مراحل اولیه‌ی بازی چون ایستگاه پلیس به کارتان خواهند آمد. در این Remake نکات متعددی به شالوده‌ی Resident Evil 2 اضافه شده‌اند که تجربه‌ی آن را حتی برای مخاطبان قدیمی سری نیز سخت و دشوار خواهند کرد. اما نیازی به نگرانی نیست؛ شما می‌توانید با استناد به این راهنمایی‌ها و کسب تجربه و مهارت در طول بازی تجربه‌ای فوق‌العاده از Resident Evil 2 داشته باشید.

از نقشه استفاده کنید (زیرا بسیار کارامد است)

اتاق‌های Resident Evil 2 مملو از جزییات جالب توجه و منابع مخفی می‌باشند. در نتیجه احتمالا در تلاشتان برای زنده ماندن منابع مفید زیادی را از دست خواهید داد. خوشبختانه نقشه‌ی بازی تمامی آیتم‌هایی را که از دست می‌دهید علامت گذاری خواهد کرد و علاوه بر این مواردی چون آیتم‌های مربوط به پازل‌ها، کلید‌ها و دیگر موارد نیز در آن هایلایت خواهند بود.

نقشه‌ی بازی Resident Evil 2 برای نشان دادن مناطقی از بازی که در آن‌ها آیتم‌های گوناگونی وجود دارد از کدهای مختلفی استفاده می‌کند. برای مثال اگر در اتاقی همچنان آیتمی برای برداشتن یا کاری برای انجام دادن باشید رنگ آن سرخ خواهد بود و اگر تمامی موارد مربوط به آن تکمیل شوند به رنگ آبی درخواهد آمد.

قطعات تفنگ‌ها

مخاطبان با جستجو در Raccoon City قطعاتی پیدا می‌کنند که می‌توانند با استفاده از آن‌ها به آپگرید کردن سلاح‌های خود بپردازند. این قطعات به دلایلی روشن بسیار ارزشمندند. با این حال برخی از آن‌ها موجب افزایش میزان جایگیری تفنگ‌ها در inventory مخاطب می‌شود. خوشبختانه امکان برداشتن این قطعات از روی تفنگ‌ها وجود دارد و می‌توانید با این کار قطعاتتان را مدیریت کنید. یک راهنمایی دیگر این است که از قطعات مربوط به افزایش ظرفیت خشاب تفنگ‌هایتان بلافاصله استفاده نکنید؛ بلکه ابتدا خشاب کنونی خود را خالی کنید. چرا که نصب این قطعه نه تنها موجب افزایش ظرفیت خشاب تفنگ مورد نظرتان می‌شود بلکه مقداری گلوله نیز به شما خواهد داد که با وجود مقدار اندک می‌تواند نقش بسزایی در زنده ماندنتان داشته باشد.

از چرخش سریع استفاده کنید.

یکی از امضاهای سری Resident evil المان چرخش سریع (quick turn) است که به مخاطب امکان چرخش ۱۸۰ درجه‌ی شخصیتش را می‌دهد. این حرکت در بازی Resident Evil 2 نیز حضور دارد و با استفاده‌ی همزمان دکمه‌ی دایره/B و جهت عقب انجام می‌گیرد. این المان در زمان‌هایی که نیاز به تغییر جهتی سریع دارید کاربرد دارد.

از تخته‌های چوبی (Wooden Boards) استفاده کنید

یکی از المان‌های جدید Resident Evil 2 این تخته‌ها می‌باشند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در پنجره‌ها موانعی ایجاد کنید. استفاده از این تخته‌ها برای جلوگیری از ورود زامبی ها به ساختمان‌ها کاری هوشمندانه است که در مراحل اولیه‌ی بازی کمک شایانی به مخاطب خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که از آن‌ها در راهروهایی که بیشتر در آن‌ها رفت و آمد می‌کنید استفاده کنید. برای مثال ناحیه‌ی ۱F Western hallway در ایستگاه پلیس یکی از نقاطی است که استفاده از این آیتم‌ها در آن توصیه می‌شود. حواستان باید به تعداد این تخته‌ها نیز باشد چرا که کمتر از تعداد پنجره‌ها هستند.

از سلاح‌های فرعیتان استفاده کنید

مخاطبان در بازی Resident Evil 2 علاوه بر تفنگهایشان می‌توانند از سلاح‌هایی فرعی چون چاقو و نارنجک نیز استفاده کنند. این سلاح‌ها می‌توانند کمک بسزایی در لحظات سخت‌تر بازی کنند چرا که هنگامی که دشمنی به شما حمله می‌کند می‌توانید با زدن کلید R1/RB از آن‌ها استفاده کنید و خود را نجات دهید. لازم به ذکر است که این موضوع در مورد دشمنانی که از پشت سر به شما حمله می‌کنند صدق نمی‌کند. چاقوهای بازی استفاده‌ی محدودی دارند و به سرعت می‌شکنند. به علاوه هنگامی که از آن‌ها برای وارد آوردن صدمه به دشمنان استفاده می‌کنید در دشمنان گیر می‌کنند و باید آن‌ها را درآورید. در سوی دیگر نارنجک‌ها برای وارد کردن صدمه‌ای قابل توجه به دشمنان کارامد هستند که در مقابل قدرتمندترین آن‌ها نیز کارامد می‌باشند. پیشنهاد ما استفاده از نارنجک‌ها برای ضربه زدن به تعداد زیادی از دشمنان است.

نارنجک‌ها کورکننده (Flash Grenade) نیز به شدت کارامد هستند و می‌توان از آن‌ها برای کور کردن دشمنان و فرار از دست آن‌ها استفاده کرد. این نارنجک‌ها حتی بر روی Mr.X نیز تاثیر دارند و موجب گیج شدن وی می‌شوند. علاوه بر این از آن‌ها می‌توان برای جلب توجه Lickerهای خطرناک بازی نیز استفاده کرد.

دشمنان مرده را چک کنید

زامبی‌های بازی عموما پس از دریافت چند شلیک به سر به زمین می‌افتند، اما مراقب باشید که اتمام موسیقی بازی به معنای مرگ قطعی آن‌ها نیست و زامبی مورد نظر به احتمال زیاد در حال نقش بازی کردن است. اگر با دشمنی روبرو شدید که از زمین بلند نمی‌شود با استفاده از ضربات چاقو از مرگش اطمینان حاصل کنید و اگر نمرده بود، از ضربات پشت سر هم چاقو و یا شلیک‌های بیشتر استفاده کنید.

فرار را بر قرار ترجیح دهید.

احتمالا کشتن تمامی موجوداتی که بر سر راهتان قرار می‌گیرد حس خوبی به شما خواهد داد اما حواستان به منابعتان نیز باشد. مخاطب دائما باید حواسش به مهمات خود باشد و موقعیت‌های مبارزه و فرار را هوشمندانه شناسایی کند. گاهی اوقات به زمین انداختن یک زامبی و سپس فرار کردن کار هوشمندانه‌ای است. اگر مهارت بالایی دارید می‌توانید با استفاده از چاقو پاهای دشمنانتان را ببرید و او را به موجودی تقریبا بی آزار بدل کنید. سعی کنید از هوشتان استفاده کنید و استفاده از تفنگ آخرین گزینه‌تان باشد.

از شر آیتم‌های کلیدی‌ای که دیگر کاربردی ندارند خلاص شوید

در بازی Resident Evil 2، آیتم‌های کلیدی‌ای که تیک قرمز خورده‌اند دیگر کاربردی نداشته و مخاطب می‌تواند بدون نگرانی آن‌ها را به گوشه‌ای بیاندازد. اما اگر آیتم کلیدی‌ای در وسایلتان دارید که هنوز تیک قرمز نخورده‌اند بهتر است حواستان به محیط باشد تا کاربردشان را پیدا کنید. احتمالش زیاد است که محیطی و یا در خاصی را ندیده‌اید و یا چک کردن آن را فراموش کرده‌اید. حواستان به رنگ‌های نواخی مختلف نقشه نیز باید جمع باشد و ممکن است با این کار قطعه‌ای جدید و یا مقداری مهمات بیابید.

Lickerها را دور بزنید

همان‌طور که در بازی نیز ذکر شده است، این دشمنان تنها به صداهای بلند واکنش می‌دهند. هنگامی که از کنار این دشمنان رد می‌شوید باید حواستان حسابی جمع باشد که این کار را آرام و بی سر و صدا انجام دهید. با این حال اگر بیش از حد به یکی از این موجودات نزدیک شوید سر و صدا اهمیت خود را از دست خواهد داد و در برخی موارد ناچار به مبارزه با آن‌ها هستید. اگر مجبور به این کار شدید پیشنهاد می‌کنیم از استراتژی بزن در رو استفاده کنید، خصوصا اگر در نقش لیان بازی می‌کنید و در وسایل خود شاتگان دارید. زمانی که از کلیر استفاده می‌کنید نیز می‌توانید با شلیک مهمات اسیدی به آن‌ها از پسشان برایید. حواستان به تعداد آن‌ها نیز باید جمع باشد، چرا که اواخر بازی به صورت جفتی حمله می‌کنند.

منابع ارزشمندتان را برای Mr. X هدر ندهید

این غول بی شاخ و دم می‌تواند به آسانی شما را تحریک به استفاده از تمامی مهماتتان کند. ممکن است که در ظاهر استفاده از شاتگان و نارنجک انداز بهترین راه برای صدمه زدن به او به نظر آید، اما با شلیک چند گلوله‌ی اسلحه‌ی کمری به صورتش نیز می‌توانید او را به زمین بزنید. این مورد ممکن است به مرگ او منجر نشود اما فرصتی عالی برای فرارتان فراهم خواهد کرد.

بهترین راه برای خلاص شدن از دست این موجود کشاندن او به هرکدام از قسمت‌های ایستگاه پلیس و سپس فرار کردن است. احتمال فرار از دست او در این شرایط بسیار بالاست. پیشنهاد می‌کنیم این کار را در نواحی شلوغ‌تر چون اتاق ثبت اسناد و اداره‌ی شرقی انجام دهید.

کدها و آیتم‌های فرعی

تعدادی از آیتم‌ها و منابعی که در بازی وجود دارند کاملا فرعی هستند و استفاده از آن‌ها اختیاری است. این موارد عموما درون کمدها و گاوصندوق‌هایی کد گذاری شده قرار دارند و شما می‌توانید کدهای آن‌ها را درون یادداشت‌ها و یا حتی بر روی دیوارها بیابید. دیگر آیتم‌های اختیاری تا هنگام دسترسی شما به دوربین و چاپ عکس‌های مختلف قابل دسترسی نیستند. هر زمان که فیلم عکاسی‌ای پیدا کردید به ظاهر کردن آن در اتاق تاریک بخش غربی ایستگاه پلیس بپردازید. عموما منابع به دست آمده از این موارد مقدار خوبی داشته و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که به بررسی آن‌ها بپردازید.

اگر علاقه‌مند به یاقتن مکان این آینم‌ها هستید باید تمامی گوشه و کناره‌های نواحی Resident Evil 2 را برای یافتن یادداشت‌ها جست و جو کنید. اگر حوصله‌ی این کار را هم ندارید می‌توانید از راهنمایی‌های یافتن آن‌ها که در سطح اینترنت موجود هستند استفاده کنید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط