Sekiro

راهنمای بازی Sekiro | بهترین قابلیت‌های بازی کدام هستند و کدام یک را زودتر باز کنیم

بهترین قابلیت‌هایی که باید زودتر در بازی Sekiro بدست آوریم

برخلاف بازی‌های Souls و Bloodborne، بازی Sekiro Shadows Die Twice از یک Skill Tree بهره می‌برد که در بین ساخته‌های میازاکی در نوع خود خاص است. در این مطلب به بهترین قابلیت‌های بازی در این Skill Tree و این که به ترتیب کدام را بدست آورید می‌پردازیم.

چگونه در بازی Sekiro به Skill Tree دست یابیم؟

بعد از این که اولین Skill Point خود در بازی Sekiro را بدست آوردید به Dilapidated Temple برگردید و با Sculptor که در معبد در حال تراشیدن مجسمه است، صحبت کنید. او به شما یک آیتم به نام Esoteric Text می‌دهد که در واقع همان Skill Tree بازی‌ست. حال شما هر زمان که به Sculptor’s Idol سر بزنید، قادر به خرید قابلیت‌های جدید هستید.

Mikiri Counter

Sekiro

  • قادر به دفع کردن حمله‌های thrust غیر قابل دفاع هستید. به طوری که اسلحه دشمن را به زمین هدایت می‌کند و به Posture دشمن آسیب زیادی می‌رساند.

مطمئنا این اولین قابلیتی‌ست که باید در سکیرو آن را باز کنید. حمله‌های Thrust (وقتی که دشمن مستقیم به شما به صورت رانشی حمله کند) خیلی خطرناک هستند و قابل دفاع کردن نیستند، ولی اگر شما از قابلیت Mikiri Counter بهره ببرید، می‌توانید دکمه دایره یا B را با زمان بندی درست فشار دهید تا آسیب بسیار زیادی به Posture دشمن وارد کنید.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Sekiro | چگونه از Shinobi Prosthetic Tool استفاده کنیم؟ 

بهترین Skillها در Sekiro | قابلیت‌های Suppress Presence/Sound

Sekiro

  • یک قابلیت خاموش و نهفته که در هنگام مخفی کاری توانایی دشمن در دیدن شما را کاهش می‌دهد.
  • یک قابلیت خاموش و نهفته که در هنگام مخفی کاری توانایی دشمن در شنیدن صدای پای شما را کاهش می‌دهد.

مخفی کاری نقشی بسیار حیاتی در بازی Sekiro Shadows Die Twice را ایفا می‌کند که قابلیت‌های Suppress Presence و Suppress Sound را بسیار حائز اهمیت می‌کند. به دلیل این که کار دشمنان در شناسایی شما را کاهش می‌دهد، کار شما را در انجام Deathblow بر روی دشمن را راحت‌تر می‌کند و آسان‌تر می‌توانید به صورت مخفیانه دشمنان را بکشید در حالی که هیچ صدمه‌ای نمی‌بینید.

مطلب مرتبط: آیا در بازی Sekiro Shadows Die Twice می‌توانید لباس و ظاهر خود را تغییر دهید؟ 

A Shinobi’s Karma: Body/Mind

Sekiro Shadows Die Twice

  • تعداد Spirit Emblem هایی که می‌توانید حمل کنید را زیاد می‌کند.

تجهیزات نصب شده بر روی دست مکانیکی شما یا همان Shinobi Prosthetic Tool برای کار کردن نیاز به Spirit Emblem دارند. شما در ابتدا فقط می‌توانید ۱۵ عدد از آن‌ها را با خود حمل کنید که برای Shurikenها مناسب است؛ اما زمانی که وسیله‌های مفیدتری مثل Flame Vent یا Loaded Axe را پیدا می‌کنید، خرج Spirit Emblemهای شما بالا می‌رود. قابلیت‌های Body and Mind تعداد Spirit Emblemهایی که می‌توانید حمل کنید را بالا می‌برند که دست شما را در استفاده از این ابزار در جنگ باز می‌کند.

بهترین قابلیت‌ها در بازی Sekiro |  قابلیت Breath of Life: Light

Sekiro

  •  در ازای انجام Deathblow مقداری از Vitality یا خون شما را بازمی‌گرداند.

به محض این که به اندازه کافی Skill Point جمع کردید، این قابلیت را بگیرید. با انجام فینیشری که بر دشمن وارد می‌کنید خود را درمان می‌نمایید که نیاز شما به استفاده از Healing Gourd و Pellets را کاهش می‌دهد. حتی نیازی به انجام یک Deathblow مخفیانه‌هم ندارید، فقط خالی کردن Vitality دشمن برای چند ثانیه اجازه انجام یک Deathblow را به شما می‌دهد. یکی از مفیدترین قابلیت‌های Sekiro و شاید بهترین آن‌ها.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Sekiro | چگونه آیتم Mist Raven Feathers را بدست آوریم 

Grappling Hook Attack

Sekiro

  • از Grappling Hook برای نزدیک شدن به دشمن استفاده می‌کنید که به شما اجازه یک حرکت چرخشی بر روی دشمن را می‌دهد.

Grappling Hook وسیله اصلی شما برای جابجایی در بازی‌ست و گرفتن قابلیت Grappling Hook Attack شما را خطرناک‌تر می‌کند. این قابلیت خود را در حین مبارزه با Bossهایی نشان می‌دهد که دوست دارند فصاله خود را با شما حفظ کنند.

بهترین قابلیت‌ها در بازی Sekiro | قابلیت Fang and Blade

Sekiro

  • بعد از استفاده از Prosthetic Toolهای خاصی، این حرکت به شما اجازه حمله به دشمن توسط آن Prosthetic Tool و شمشیر خود به صورت همزمان را می‌دهد، یا این که یک حمله دیگر توسط آن اسلحه را ممکن می‌سازد.
  • Prosthetic Toolهای مورد استفاده: Loaded Axe, Loaded Spear, Mist Raven

وقتی که به اندازه کافی Spirit Emblems جمع اوری کردید، به سراغ قابلیت Fang and Blade بروید و کمبوهای متفاوت را امتحان کنید. برای مثال شکستن دفاع دشمن توسط Loaded Spear، سپس بلافاصله یک حمله با شمشیر می‌تواند دشمن‌های معمولی را از پای درآورد.

قابلیت Fang and Blade به همراه loaded Axe نیز شما را قادر به شکستن دفاع دشمن به همراه حمله‌های پشت سرهم متفاوتی می‌کند که آسیب زیادی به Posture دشمن وارد می‌کند.

این ها بهترین قابلیت‌هایی هستند که باید در بازی Sekiro Shadows Die Twice بدست بیاورید. برای راهنمایی های بیشتر به بخش راهنما و آموزش‌های بازی مراجعه کنید. همینطور اگر برایتان سوال است که چند Boss در بازی وجود دارد به مطلب راهنمای بازی Sekiro | در Sekiro Shadows Die Twice با چند Boss روبرو می‌شویم؟ مراجعه کنید.

دسته بندی
بازی Sekiro: Shadows Die Twiceراهنما و آموزشمطالبمقالاتمنتخب سردبیر

یک دیدگاه

مطالب مرتبط