Resident Evil 2

راهنمای بازی Resident Evil 2 | چگونه بخش The 4th Survivor را به اتمام برسانیم

با یکی از چالش برانگیز‌ترین بخش‌های بازی آشنا شوید

در حالی که بازسازی بازی Resident Evil 2 با بخش داستانی چند سناریویِ خود چالش‌های زیادی دارد، بازی تازه بعد از تمام شدن بخش داستانیش خودنمایی می‌کند. بعد از اتمام بخش داستانی لئون و کلیر برای اولین بار، یک قسمت جدید با نام The 4th Survivor پدیدار می‌شود. در این بخش شما در نقش Hunk، مامور U.S.S باید با یک نمونه از G-Virus از بین موجی از دشمنان جان سالم بدر ببرید.

با این که بخش داستانی بازی به شما با آشنا شدن با مکانیک‌های بازی Resident Evil 2 کمک می‌کند، بخش The 4th Survivor توانایی شما در شکست دادن چندی از سخت‌ترین چالش‌های بازی را می‌سنجد. از آنجایی که این بخش یکی از مدهای چالش برانگیز بازی محسوب می‌شود، ما تصمیم گرفتیم که به شما در فراری دادن هانک از این شرایط سخت کمک کنیم. در حالی که هانک با چندین اسلحه متفاوت تجهیز شده است، راه‌های بهتری برای به پایان رساندن این بخش وجود دارد. با سایت ایستگاه بازی همراه باشید.

مطلب مرتبط: بازی Resident Evil 2 از دیدگاه منتقدان 

همیشه از محیط اطراف خود اگاه باشید

برای به پایان رساندن The 4th Survivor نه تنها باید برنامه و نقشه داشته باشید، بلکه باید بدانید با چه چیزی طرف هستید. بر خلاف ریتم تند و اسلحه‌های بهتر این بخش، این بازی همچنان یک عنوان سبک بقاست. از آنجایی که احتمال مرگ در این بخش زیادتر است، با هربار مردن آگاهی بیشتری نسبت به شرایط و موجودات کسب می‌کنید و در واقع از یک روش آزمون و خطا برای پیش برد مراحل استفاده می‌کنید. پس همیشه حواستان به الگوهای رفتاری دشمن و نقشه ساختمان باشد و با این روش احتمال زنده ماندن شما بیشتر می‌شود. و یک چیز دیگر، هنگام وارد شدن به طبقه اول ساختمان پلیس، حواستان به Mr. X باشد.

Resident Evil 2

در مصرف گلوله‌های خود صرفه جویی کنید

به عنوان یک ماموریت مستقل، هانک هرچیزی برای به اتمام رساندن ماموریت خود در اختیار دارد. درحالی که او یک Pistol، Submachine gun، یک اسلحه مگنوم و یک شاتگان— به همراه مقدار زیادی مهمات و آیتم‌های دیگر، در اختیار دارد، بهتر است که این‌ها را خرج نکنید. با این که رفتن در دل دشمنان و قتل عام آن‌ها وسوسه کننده به نظر می‌رسد، اما در واقع شما با اجتناب از دشمنان زمان زیادی را طلف نمی‌کنید. اما با همه این احوال، مواقعی وجود دارد که شما باید از اسلحه خود— مخصوصا از اسلحه مگنوم در برابر دشمنان خطرناک‌تر از جمله Plant Mutant که می‌توانند با یک حرکت شما را از پای درآورند، استفاده کنید. دیگر این که کِی و کجا از این تجهیزات استفاده کنید بسته به خود شماست.

از آیتم‌های خود بهینه استفاده کنید

هانک به علاوه اسلحه و مهمات خود، یک سری آیتم مثل herb, gunpowder و sub-weapon به همراه دارد. او بسیار مجهز تر از کلیر یا لئون است، اما حواستان باشد که اگر مراقب نباشید این آیتم‌ها به زودی تمام می‌شوند. هرچند sub-weaponها—مانند چاقو— برای ضدحمله در برابر زامبی‌ها استفاده می‌شوند اما آن‌ها برای موارد تاکتیکی بسیار مفیدتر هستند. برای مثال، در بخش Underground Stairway که بعد از بخش فاضلاب وارد آن می‌شوید هشت زامبی وجود دارند. اگر به سرعت وارد این منطقه شوید آن زامبی‌ها برای گاز گرفتنتان به شما حمله ور می‌شوند و زمان و منابع زیادی را تلف می‌کنند. در این شرایط بهترین راه استفاده از یک flash grenade است که همه دشمنان را Stun می‌کند و برای فرار از این شرایط زمان می‌خرد.

Resident Evil 2

از نقطه کور موجودات استفاده کنید

در طی مد The 4th Survivor، نه تنها شما با همه دشمنان عادی بازی رو برو می‌شوید بلکه ممکن است در یک مکان چندین نوع از آن‌ها را مشاهده کنید. درحالی که بسیاری از موجوداتی که شما با آن‌ها رو برو می‌شوید بسیار خطرناک هستند اما رفتارشان بسیار قابل پیش بینیست. همانطور که اشاره کردم، صحنه‌های بازی هیچ وقت عوض نمی‌شوند و برای همین می‌توانید از الگوهای آن‌ها استفاده کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای رد شدن از خیل عظیمی از دشمنان طعمه قرار دادن خود و دور زدن آن‌ها برای استفاده از نقطه کور آن‌هاست. برای مثال در طی اولین صحنه درون تونل، روش هوشمندانه‌تر این است که از پشت زامبی‌ها رو به جلو حرکت کنید، زیرا آن‌ها زمان کافی برای برگشتن و گرفتن شما را ندارند و در نتیجه می‌توانید بدون درگیر شدن با آن‌ها فرار کنید.

اگر بتوانید از این راهنمایی‌ها استفاده کنید، احتمالا در اتمام این بخش با مشکل زیادی رو برو نخواهید شد و پس از این بخش می‌توانید سخت‌ترین مد بازی را با نام The Tofu Survivor تجربه کنید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالاتمنتخب سردبیر

یک دیدگاه

مطالب مرتبط