Far Cry

راهنمای بازی Far Cry New Dawn | نکته‌های ضروری‌ که باید قبل از تجربه این بازی بدانید

به یک Far Cry آخرالزمانی خوش آمدید

Far Cry New Dawn به دنیای آخرالزمانی وارد شده است، و با یک تغییر در چشم‌انداز بازی و حجمی از پرتوهای رادیواکتیو، در این مطلب راهنمای بازی آنچه که برای برای قتل عام باند خلافکار Highwaymen و تبدیل پایگاه آن‌ها به یک قبرستان پر از جسد میان دنیای آشفته‌ی Hope County نیاز دارید به شما آموزش می‌دهیم. علاوه بر گل‌های صورتی درخشان که سرتاسر مناظر بازی پخش‌شده، چند تغییر کوچک هم در فرمول زنده‌ماندن بازی بوجود آمده: ایستگاه‌ها قادر به لِول‌آپ شدن هستند، شما یک پایگاه برای آپگرید کردن دارید، و حالا دشمنان دارای سطح هستند که به شما امکان تصمیم‌گیری در مورد فرارکردن یا شلیک اسلحه‌هایتان را می‌دهد. نکاتی که در ادامه آورده می‌شود تمام توصیه‌هایی که برای موفق‌شدن در این دنیای آخرالزمانی نیاز دارید را در بر می‌گیرد.

ماموریت Eden’s Fire را در اولین فرصت ممکن انجام دهید

Far Cry

وقتی برای نخستین‌بار New Dawn را شروع می‌کنید، وظیفه‌ای به شما محول می‌شود تا پایگاه عملیاتی خود یعنی Prosperity را به سطح یک ارتقا دهید. آن را نادیده بگیرید. بجای آن مستقیما به جزیره‌ای بروید که Far Cry 5 در آنجا تمام شد (آن را درست وسط نقشه، پایین بخش باریک بالایی پیدا خواهید کرد). وقتی به آنجا رسیدید ماموریتی ساده به شما داده می‌شود تا کتاب Joseph Seed را بیابید. دستورات رهبر فرقه را دنبال‌کنید. سپس ماموریت Eden’s Fire را که به صورت خودکار روی نقشه نشان‌گذاری می‌شود انجام دهید. حال با انجام ماموریت اول بازی یک کمان آبی سطح دو بدست می‌آورید که در ابتدای بازی Far Cry New Dawn یک اسلحه‌ی خیلی قدرتمند برای کشتن دشمنان خاکستری به شمار می‌آید.

اول از همه آلارم ایستگاه‌ها را غیرفعال کنید

راهنمای بازی

قبل از اینکه چپ و راست شروع به یورش‌بردن و کشتن Highwaymen کنید، این نکته را همیشه به یاد داشته باشید: تمام آلارم‌های ایستگاه را از کار بیندازید. مکان آلارم‌ها را می‌توانید با جست‌وجوی دکل‌هایی با نورهای سبز درخشان روی نوک آن مشخص‌کنید. در پایین این دکل‌ها یک جعبه‌ی زرد با یک چراغ کوچک سبز رنگ وجود دارد که با آن می‌توانید دستگاه آلارم را غیر فعال کنید. در Far Cry New Dawn اتانول از طلا هم بیشتر ارزش دارد. بنابراین پاکسازی ایستگاه‌ها بدون به صدا درآمدن آلارم به این معنیست که علاوه بر پاداشی که برای مخفی‌کاری می‌گیرید به مقداری اتانول هم دست پیدا می‌کنید. با این حال هشدار می‌دهیم که مخفی ماندن از دید دشمن سخت‌تر از غیرفعال‌کردن همه‌ی آلارم‌هاست.

برای آزادکردن fast travel مجبورید پایگاه Prosperity را ارتقا دهید

راهنمای بازی

خیلی اوقات قدر چیزی که در اختیارمان هست را نمی‎دانیم و Fast travel دقیقا یکی از آن‌ها است و در این بازی به صورت خودکار آزاد نمی‌شود: fast travel قسمتی از ارتقا دادن بخش Expedition در پایگاه Prosperity است. گرچه همیشه می‌توانید به Prosperity سفر سریع داشته باشید اما برای fast travel بین ایستگاه‌های آزادشده نیاز دارید تا ساختمان Expeditions را ارتقا دهید و برای سفر به تمام نقاط کشف‌شده‌ی نقشه نیاز دارید تا یک بار دیگر آن را ارتقا دهید. برای رسیدن به این مرحله به ۲۰۰ اتانول نیاز دارید. پس اگر علاقه‌ای به پیاده‌روی ندارید از همین الان آن را ذخیره کنید.

قابلیت (perk) دوربین تاکتیکی را هر چه زودتر بدست آورید

Far Cry

آزادکردن ایستگاه‌ها بهترین راه برای بدست آوردن اتانول در این بازیست، منبعی که برای ارتقای Prosperity به آن نیاز دارید. چون این کار مستلزم حذف Highwayman ها در ایستگاه‌هاست، و مخفی‌ماندن و از کار انداختن آلارم‌ها هم پاداش اضافه دارد، نیاز دارید که مکان هر Highwayman را بدانید تا از پشت خنجر نخورید. قابلیت دوربین تاکتیکی برای این مورد واجب است زیرا که دشمنان و آلارم‌ها را برای شما نشان می‌کند. بعلاوه به شما این امکان را می‌دهد که مسیر آن‌ها را هم مشخص کنید. بعلاوه همراه داشتن سگ جهش‌یافته‌ی خود (Timber) و گوش‌دادن به پارس‌های او در درگیری‌ها وقتی آسیب می‌بیند یا نگران می‌شود کمک‌کننده است.

آسیب ناشی از سقوط یک شوخی نیست

Far Cry new dawn

اگر فقط یک نکته از نکات این مقاله را باید به یاد داشته باشید آن این است که آسیب حاصل از سقوط شوخی نیست. اگر همان اول بازی سقوط کنید، آماده‌ی از دست‌دادن مقدار زیادی از سلامتی خود یا مردن باشید. پس اگر از میان‌برزدن از لبه‌ی کوه‌ها لذت می‌برید، قابلیتِ (perk) Grapple و Skydiver را بدست آورید. هر کدام از آن‌ها آسیب ناشی از سقوط را کاهش می‌دهد که در این صورت به زانوهای خود لطف بزرگی کرده‌اید.

همراهان شما (Guns for Hire) می‌توانند راننده‌ی شخصی شما باشند

far cry

دوست دارید درحالی که مجبورید حدود پنج دقیقه تا رسیدن به یک مکان دور در نقشه رانندگی کنید یک فنجان چای بنوشید؟ یکی از افراد خود (Guns for Hire) را با خود بیاورید تا شما را برساند. همه‌ی کاری که باید انجام دهید این است که یک وسیله‌ی نقلیه پیدا کنید، یک نقطه از نقشه را انتخاب کنید تا یک مسیر آبی نمایان شود و سپس روی صندلی مسافر بنشینید. همراه شما بجای شما رانندگی خواهد کرد و شما خواهید توانست تا یک فنجان نوشیدنی گرم درست کنید یا اینکه آرام یک جا بنشینید و از منظره بازی لذت ببرید.

با NPC های دوست برای گرفتن ماموریت و نقاط جالب نقشه صحبت کنید

far cry

وقتی در طبیعت وحشی چرخ می‌زنید NPC هایی را با علامت تعجب آبی یا الماسی بالای سرشان خواهید یافت. یک گپ سریع با آن‌ها بزنید تا شما را به یک نقطه‌ی با‌ ارزش روی نقشه هدایت کنند.

The Judge را برای شکار حیوانات عظیم‌الجثه همراه خود بیاورید

far cry new dawn

the Judge

The Judge فردی قوی، ساکت و مخفی‌کار است، اما مثل اینکه حیوانات از او خوششان می‌آیند. به شرطی که The Judge حداقل پانزده Highwaymen را کشته باشد حیوانات به شما حمله نمی‌کنند مگر اینکه شما اول به آن‌ها حمله کنید. پس وقتی که قصد دارید به شکار حیوانات عظیم‌الجثه به منظور بدست آوردن منابع کمیابی که از آن‌ها بدست می‌آید بروید، اول می‌توانید چند تله کار بگذارید و سپس نبرد را آغاز کنید. این زمانی که هنوز خیلی قوی نشده‌اید خیلی سودمند است. اثر آرام‌کنندگی The Judge روی حیوانات حتی در خیلی از ماموریت‌ها که مجبورید خرس، گرگ یا راسو بکشید کمک‌کننده است و از غافلگیرشدن شما در حیات‌وحش موقع پیاده‌روی به سمت ماموریتی در نقطه‌ای در نقشه جلوگیری می‌کند.

همیشه موقع شکار حیوانات با خود طعمه بیاورید

راهنمای بازی

چشم‌بسته به امید دیدن یک شیر کوهی، گرگ یا خرس در حیات‌وحش چرخ‌زدن کار خسته‌کننده‌ایست. اما اگر چند طعمه همراه خود بیاورید (که نیاز به گوشت و گیاه نارنجی رنگ یوکا دارد) و روی زمین پخش‌کنید، حتما در چند ثانیه سروکله‌ی یک حیوان وحشی پیدا خواهد شد. بعلاوه اگر آن حیوان را بکشید گوشت برای کرفت کردن طعمه‌های بعدی خواهید داشت که می‌توانید از آن برای فریب‌دادن یک حیوان دیگر استفاده کنید و همین‌طور الی آخر.

در صورت دیدن حیوانی که چیزی در دهانش حمل می‌کند آن را با فاصله دنبال کنید

راهنمای بازی

در Far Cry New Dawn حیوانات دارای پناهگاه هستند و این پناهگاه‌ها چیزی بیشتر از جزئیات محیطی جذاب هستند. در داخل هر پناهگاه شانس این وجود دارد که یک کیف یا حتی یک اسلحه پیدا کنید گرچه پیدا کردنشان سخت است. پس اگر یک گربه یا سگ وحشی را دیدید که چیزی بر دهان گرفته و می‌برد، در عوض کشتنش آن را با فاصله دنبال‌کنید تا شما را به پناهگاهش هدایت کند.

به اتمام رساندن چالش‌ها راه آسانی برای بدست آوردن perk points است

far cry

پازل‌های Treasure hunt راه اصلی گرفتن perk points در Far Cry New Dawn هستند، که هر کدام از این پازل‌ها سه عدد perk points برای خرج‌کردن به شما می‌دهد. در این بازی perk pointها به شما اجازه می‌دهند که قابلیت‌های خاصی را بخرید، اما اگر تمام پازل‌های treasure hunt را حل کرده‌اید ممکن است با کمبود perk points مواجه شوید. در منوی اصلی در بخش چالش‌ها شما – همانطور که احتمالا حدس زده‌اید – چالش پیدا خواهید کرد. محدوده‌ی چالش‌ها از کشتن پنج Highwaymen با یک تک‌تیرانداز تا پیداکردن تمام دستگاه‌های پخش موسیقی در بازی متغیر است و می‌توانید ببینید به ازای تمام‌کردن هر چالش چند perk points بدست می‌آورید. به عنوان یک قانون، به طور مرتب اسلحه‌ی خود را عوض‌کنید تا در طول بازی چالش‌ها را لیست‌کنید، بعلاوه هر از گاهی فرد همراه خود را هم عوض‌کنید. همچنین نجات گروگان‌ها از ون‌هایی که در آن زندانی هستند یک perk point به شما می‌دهد.

حل‌کردن treasure hunts به شما پول درون بازی می‌دهد

far cry

Treasure hunts در بازی Far Cry New Dawn توانایی شما را در حل مسئله به چالش می‌کشد، اما اتمام آن‌ها چیزی بیشتر از منابع در اختیار شما می‌گذارد: شما ۴۵ اعتبار رایگان هم می‌گیرید. آن‌ها را روی لباس خرج نکنید (مهم نیست هر اندازه آن کلاه اسب تک‌شاخ را دوست داشته باشید). در عوض آن‌ها را پس‌انداز کنید، چون بعدا می‌توانید آن‌ها را روی اسلحه‌های سطح elite خرج کنید. با ۴۰۰ تا ۶۰۰ اعتبار می‌توانید هر چیز از یک Handgun تا یک unicorn flamethrower را داشته باشید.

ماموریت‌های Expeditions به شما circuit boards می‌دهد که برای ارتقای اسلحه‌ها به بالاترین سطح به آن نیاز دارید

پیداکردن circuit boards در Far Cry New Dawn عذاب‌آور است چونکه آن‌ها کمیاب‌ترین منابع بازی هستند. برای بدست آوردن آن‌ها یا باید ماموریت‌های Expeditions را انجام دهید – که به شما ۱۵ عدد circuit boards در درجه‌ی سختی یک می‌دهد – یا گاومیش‌ها و گربه‌های وحشی عظیم‌الجثه را برای بدست‌آوردن پوست آن‌ها شکار کنید، که به ازای هر کدام ۱۰ عدد circuit boards می‌دهد.

اگر می‌خواهید پنهان بمانید یا از جست‌وجوی منابع برای کرفت‌کردن متنفرید Timber بهترین است

کرفت‌کردن بخش بزرگی از بازی Far Cry New Dawn است به همین دلیل نیاز دارید هر گیاه، ابزار و جعبه‌ی قطعاتی که می‌بینید را لوت کنید. برای سلامتی چشم‌هایتان هم که شده، کمی از وقت خود را با Timber بگذرانید، که لوازمی که برای کرفت نیاز دارید را برای شما نشان‌گذاری، پیدا و زندگی را بسیار آسان‌تر می‌کند. بعلاوه او همه‌ی دشمنان و آلارم‌ها را هم نشان‌گذاری می‌کند (که موقعی که نیاز دارید یک ایستگاه را بدون جلب توجه آزاد کنید خیلی بدرد می‌خورد). و او همه‌ی این کارها را در حالیکه بسیار دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد انجام می‌دهد.

از Ubisoft Club برای گرفتن چیزهای رایگان استفاده کنید

با عضویت در Ubisoft Club می‌توانید ده‌ها چیز رایگان را با خرج‌کردن سکه‌هایی که از بازی‌کردن هر کدام از بازی‌های ساخت این شرکت جمع‌کرده‌اید بدست‌آورید. در منوی اصلی Ubisoft Club را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزهایی را می‌توانید بدست‌آورید. در Far Cry New Dawn اگر Far Cry 5 را تمام کرده باشید می‌توانید یک شات‌گان زرد با نام Sin Eater D2، یک Rook outfit از Far Cry 5 به طور رایگان، یک survival pack اگر عضو خبرنامه‌ی یوبی‌سافت شوید، یک وسیله‌ی نقلیه در ازای خرج‌کردن مقداری سکه (سکه‌ها را با گرفتن achievement های درون بازی می‌توانید بدست‌آورید) و یک بیل آبی به ازای خرج‌کردن چند سکه‌ی دیگر دریافت‌کنید.

نوع مهمات و شلیک گلوله را می‌توانید در منوی دایره‌ای اسلحه‌ها تغییر دهید

اگر مثل من از شلیک‌های متناوب SMG/assault rifle خود خسته شده‌اید، نگران نباشید: شما می‌توانید نحوه‌ی شلیک اسلحه‌ی خود را با انتخاب اسلحه‌ی خود از منوی دایره‌ای اسلحه‌ها و فشردن R2/RT تغییر دهید. همچنین فشردن R1/RB نوع مهمات را هم تغییر می‌دهد. پس اگر قرار است با نیروهای ویژه دست‌وپنجه نرم کنید گلوله‌ی خود را به یک گلوله‌ی قوی‌تر تغییر دهید و یا برای نابودکردن از مهمات انفجاری استفاده کنید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط