راهنمای بازی Devil May Cry 5 | چگونه تمام Purple Orb Fragment ها را پیدا کنیم؟

در این مطلب محل تمام گوی های بنفش را در مراحل بازی مورد بررسی قرار می دهیم.

همانطور که انتظارش را دارید، Devil May Cry 5 بعد از داستان اصلی و بازی‌های بینظیرش،  پر از ایتم‌های جمع کردنی است. گوی‌های بنفش (Purple Orbs) و تکه‌های بنفش (Purple Orb Fragments) جزوی از این آیتم‌ههای جمع‌کردنی هستند، این دو آیتم به شما کمک می‌کنند تا میزان Devil Trigger بیشتری داشته باشید، و یا حتی به شما اجازه می‌دهند تا حالت ویرانگری، برای مدت زمان بیشتری فعال باشد. به نوعی می‌توان این گوی‌ها را یک معیار اصلی در بازی DMC 5 در نظر گرفت که قدرت شما را در طول بازی افزایش می‌دهند.

گوی‌های بنفش قابل خرید (Purchasable Purple Orbs)

همانند گوی‌های آبی (Blue Orbs)، پنج گوی بنفش کامل قابل خرید در Devil May Cry 5 وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را با گوی‌های قرمز (Red Orbs) خریداری کنید. هر کدام از آن‌ها قسمت دیگری به میزان Devil Trigger شما اضافه خواهند کرد. گرچه، از آنجایی که شخصیت نرو (Nero) از همان اول بازی به Devil Trigger دسترسی ندارد، پس تا زمانی که به مرحله چهارم نرسیده‌اید، قابلیت خرید این گوی‌های بنفش را نخواهید داشت.

قیمت این گوی‌ها با خریدشان در DMC رفته‌رفته افزایش می‌یابد. قیمت آن‌ها به ترتیب: ۳۵۰۰، ۶۰۰۰، ۹۰۰۰، ۱۸۰۰۰، ۴۰۰۰۰ می‌باشد.

تمام قطعه‌های گوی بنفش (All Fragments)

در کنار پنج گوی بنفش، هشت قطعه‌ی بنفش نیز وجود دارد که نتیجه بدست آوردن آن‌ها دو گوی کامل و همچنین دو Devil Trigger بیشتر خواهد بود. این قطعه‌ها در سراسر مراحل بازی پخش شده‌اند. در این مطلب تمام مراحلی که دارای این قطعه‌ها هستند برای شما لیست کرده‌ایم.

Mission 04
  • #۱ – مرحله را تا جایی ادامه دهید که به خط قطار در حال فروپاشی برسید. هسته اصلی Qliphoth را نابود کنید تا پل کاملاً ریزش کند، و بعد از آن تکه بنفش را دقیقاً قبل از اینکه به سمت ساختمان بروید، در روبه‌روی خود خواهید دید.
Mission 05
  • #۲ – راه خود را در این مرحله ادامه دهید تا با Empusa Queen مبارزه کنید. بعد از آن مبارزه به سمت سالن بعدی بروید، و سپس برگردید و بالای سر خود را ببینید. می‌توانید تکه بعدی را در آلاچیق کوچک بالای سر خود پیدا کنید، پس برروی سکوها پریده و سپس با پرش‌های خود به آنجا برسید.
Mission 09
  • #۳ – مرحله را تا جایی ادامه دهید تا به قبرستان برسید، سپس در اتاقی پر از شمع با اولین گروه از دشمنان خود مبارزه کنید. بعد از آن به اتاق بعدی رفته و دشمنان را شکست دهید، سپس با استفاده از دکمه LB(L1) قدرت Nightmare را احضار کنید، که برای اینکار به Devil Trigger نیاز دارید. در این لحظه Nightmare در را شکسته و می‌توانید در پشت آن منطقه، قطعه بنفش را پیدا کنید.
Mission 10
  • #۴ – مسیر اصلی مرحله را تا رسیدن به دومین دروازه زمان ادامه دهید، دروازه‌ای که دندان دارد. دشمنان را شکست داده و در مسیر داستان باقی بمانید تا کریستال سفید بعدی را پیدا کنید. در سمت راست آن کریستال فضای باز کوچکی را خواهید دید، با پرش از روی ان به سمت یک غار پر از Empusas هدایت می‌شوید. بعد از شکست تمام آن‌ها، تکه بنفش ظاهر خواهد شد.
Mission 11
  • #۵ – ماموریت خود را پیش ببرید، تا به یک پشت‌بام کوچک برسید که در آنجا باید با سه خفاش آتشین و چند شوالیه بجنگید. پس از مبارزه شما قادر خواهید بود تا قطعه بنفش را مستقیماً درون ساختمان خراب شده ببینید، پس با استفاده از پرش به آنجا رفته و آن را بردارید.
Mission 12
  • #۶ – در اوایل مرحله به یک اتاق با مجسمه بزرگ و دو Nidhogg Barriers خواهید رسید. به پایین‌ترین در بروید، دری که در جلوی آن هیچ مانعی نیست. سپس با ادامه دادن به راه خود، به یک Qliphoth Core برخورد خواهید کرد، که باید آن را نابود کنید، با اینکار جریانی از خون برروی مجسمه جاری می‌شود. مستیقماً به پشت Qliphoth Core بروید تا بتوانید در اتاق سمت راستی قطعه بنفش را پیدا کنید.
Mission 14
  • #۷ – مرحله را پیش بروید و دنیای سایه‌ها را تکمیل کنید. پس از آن به دنیای واقعی برگشته و از غارها بیرون بیاید تا به منطقه بازتری برسید که در آنجا چند Bloodstream وجود خواهد داشت. در اولین چندراهی، سمت راست را انتخاب کرده و Qliphoth را نابود کنید، سپس به چندراهی برگشته و ایندفعه سمت چپ را انتخاب کنید، ولی در مسیر آرام حرکت کرده و حواستان به سمت چپ مسیر باشد تا کریستال گوی قرمز را پیدا کنید. وقتی کریستال قرمز را دیدید، سمت راست خود را نگاه کنید، در آنجا باید یک لبه بسیار کوچک ببینید که می‌توانید از آن پایین بروید. با پایین رفتن از لبه، قطعه گوی بنفش بعدی را پیدا خواهید کرد.
Mission 16
  • #۸ – این مرحله را تا جایی ادامه دهید که درون گودال دوم سقوط و با یک Behemoth و دو Pyrebats مبارزه می‌کنید. بعد از شکست آن‌ها مستقیماً به سمت غار آبی رنگ بعدی نروید، بجای آن، درون گودال بعدی سقوط کنید. حال دو Chaos و یک Fury ظاهر شده را شکست دهید. بعد از آن، اطراف خود را نگاه کرده و برروی سکویی که روی آن هستید، به دنبال لبه‌ای بگردید که می‌توان از آن به پایین رفت. تنها چیزی که نیاز دارید این است که با دقت از آن پایین بروید، با پریدن برروی سکوهای نزدیک به هم می‌توانید اینکار را انجام دهید. زمانی که در حال پایین رفتن هستید، قطعه بنفش بعدی را خواهید دید که برروی یکی از سکوها قرا دارد، برای دیدن آن تنها کافی است به آرامی پایین رفته و با دقت به سکوها نگاه کنید.

این مطلب به طور کامل مکان تمام گوی‌های بنفش را پوشش می‌دهد. نظر شما درباره بازی DMC 5 چیست؟ آیا استحقاق عنوان بهترین بازی این سری محبوب را دارد؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره بازی Devil May Cry 5 با ما به اشتراک بگذارید.

 

دسته بندی
اخبار بازیراهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط