راهنمای بازی Devil May Cry 5 | شش نکته برای شروع بازی

در این مطلب نکات لازم برای بازی DMC 5 را بررسی می کنیم.

Devil May Cry 5 شاید بیشتر از چیزی باشد که شما انتظارش را دارید – مخصوصاً برای تازه‌کارانی که تا به حال این سری را تجربه نکرده‌اند – شخصیت‌های بیشتر، اسلحه‌های متنوع، و حرکات جدید جزو نکات مثبت این بازی هستند. با اینکه همه چیز به سرعت پیش می‌رود، باز هم به آسانی می‌توانید بازی را پشت سر بگذارید.

در این راهنما کمک می‌کنیم که شما درون دنیای نرو (Nero)، دانته (Dante) و وی (V) غرق شوید، خواه بهترین بازیکن این سری باشید، خواه یک تازه‌کار.

خوش بگذرانید

بازی Devil May Cry 5 در واقع قانون بینظیر و جالب بودن در قالب یک بازی ویدیویی است. درواقع درباره‌ی بقا و یا آسیب رساندن به دشمنان نیست. تمام بازی درباره‌ی چیزهای جالب و اپگرید شمشیرهای موتور شما است.

بازی را خیلی جدی نگیرید! در بالای همه اهداف این بازی، DMC 5 درباره داشتن اواقاتی خوش و انجام کارهایی است که در واقعیت امکان‌پذیر نیستند ولی در بازی می‌توانید آن‌ کارها را با فشردن تنها چند دکمه به واقعیت تبدیل کنید.

تا می‌توانید  گوی‌های قرمز (Red Orbs) جمع کنید

در طول تمامی مراحل Devil May Cry 5، می‌توانید آیتم‌هایی کریستال شده از خون شیاطین به نام Red Orbs جمع‌آوری کنید – در واقع این گوی‌ها واحد پول بازی هستند. این گوی‌ها زمانی به دست می‌آیند که دشمنی را می‌کشید، همچنین در سطح تمام مراحل به صورت معلق وجود دارند. با توجه به اینکه چطور و با چه روشی مرحله را تکمیل می‌کنید، بازی به شما Red Orbs، جایزه می‌دهد.

می‌توانید در بین مراحل، یا زمانی که از تلفن برای زنگ زدن به نیکو (Nico) یا به ون Devil May Cry استفاده می‌کنید و همچنین در بخش‌های شخصی‌سازی، گوی‌ها را خرج کنید.  آن‌ها به شما اجازه می‌دهند تا مهارت (حرکات)، آیتم و وسایل افزودنی بخرید. همچنین می‌توانید از آن‌ها برای احیای خود، زمانی که در جنگی شکست خوردید، استفاده کنید.

گوی‌های قرمز همیشه ارزش گشتن و جستجو در دنیای DMC 5 را دارند. تا جایی که می‌‌توانید در تمام مراحل به دنیال آن‌ها باشید – احتمالاً بتوانید در انتهای کوچه‌های بن بست و یا پشت اشیاء به صورت پنهانی، آن‌ها را پیدا کنید. شما هیچ‌وقت نمی‌توانید به اندازه کافی گوی قرمز جمع‌آوری کنید.

مراحل را تکرار کنید تا در بازی پیشرفت کنید

در منوی اصلی، همیشه امکان اینکه مرحله‌های قبلی را دوباره بازی کنید وجود دارد. این امکان، اجازه می‌دهد تا برگردید و چیزهایی را که در دفعه اول پیدا نکرده‌اید را بدست آورید، بیشتر جستجو کنید، و یا حتی مبارزه‌ای را دوباره انجام دهید تا رتبه خود را افزایش دهید.

همینطور که تمرین می‌کنید و بیشتر با بازی ارتباط می‌گیرید، باید این را هم در نظر بگیرید که با برگشتن به مراحل قبلی می‌توانید کمی گوی قرمز بیشتری پیدا کنید.

خوش‌سلیقه باشید

مبارزات در بازی DMC 5 بر اساس اینکه به چه روشی یک مبارزه را برنده می‌شوید، رده‌بندی می‌شوند. رتبه شما در سمت راست صفحه نمایش نشان داده شده و با کلمه‌های Dismal ، Crazy ، Badass ، Apocalyptic و یا Savage مشخص می‌شود. رتبه‌ای که شما کسب می‌کنید به چند مورد بستگی دارد : تنوع حملات، آسیب وارد شده به دشمن، و همینطور زمان‌بندی حملات.

برنده شدن در یک مبارزه تنها درمورد سلاخی کردن شیاطین در بازی نیست، بلکه درباره‌ی زیبایی و چگونگی مبارزه‌ای است که انجام می‌دهید. قطعاً می‌توانید با فشار دادن دکمه حمله مستقیم مبارزه را برنده شوید، ولی اینکار رتبه شما را افزایش نمی‌دهد.

برای اینکه رتبه مبارزات شما در هر مرحله بیشترین باشد، باید برروی یک حرکت یا یک Combo تمرکز نکنید و پشت سر هم کار تکراری انجام ندهید. از تنوع حملات دوربرَد، حملات مستقیم و سلاح‌های ویژه استفاده کنید. زمانی که می‌توانید از قدرت‌های ویژه بهره ببرید. هیچ‌وقت قدرت‌های خود را برای مبارزات بعدی نگه ندارید.

کسب رتبه بهتر در مبارزات به این معنی است که در پایان مرحله مقداری گوی قرمز بیشتری جایزه می‌گیرید. و گرفتن گوی قرمز یعنی خرید حرکات جدیدتر و در نهایت باز هم کسب رتبه‌های بهتر در Devil May Cry 5.

در قسمت Void تمرین کنید

به یک دلیلی در قسمت منوی بازی لیستی از مهارت‌ها (حرکات) وجود دارد. گاهی اوقات از آن استفاده کنید تا بتوانید بیشتر با حرکات ارتباط برقرار کرده و راحت‌تر مبارزه کنید. دانستن و استفاده از این حرکات درواقع کلید اصلی کسب رتبه بهتر در مبارزات است.

در منوی اصلی ( و هر زمانی که مهارت جدیدی را می‌خرید )، به شما امکانی داده می‌شود که به The Void بروید، زمینی خالی برای تمرین کردن که می‌توانید در آن تعداد دشمنان را خودتان مشخص کنید. این مکان بهترین جا برای استاد شدن در حرکات جدید است.

به لیست حرکات رجوع کنید و تمام حرکات را تا جایی که احساس راحتی می‌کنید، تمرین کرده و در آن‌ها استاد شوید. سپس، زمانی که به بازی برگشتید، از آن‌ها استفاده کنید.

دکمه‌های خود را تغییر دهید

در قسمت Options در منوی اصلی بخشی به نام Controls وجود دارد که تقریباً می‌توانید تمام دکمه‌ها را تغییر دهید. اگر با دکمه‌های پیش‌فرض بازی مشکل دارید، آزاد هستید تا هرجور که راحت‌تر هستید دکمه‌ها را دوباره تعریف کنید.

نظرات  خود را درباره بازی DMC 5 با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیراهنما و آموزشمطالب

2 دیدگاه

مطالب مرتبط