Destiny

راهنمای بازی Destiny 2 | راهنمای کامل بخش Gambit Prime

نقش خود را در این مود هیجان‌انگیز پیدا کنید

بخش جدید Gambit Prime بسیار شبیه مود Gambit از بسته‌ی الحاقی Destiny 2: Forsaken که در پاییز ۲۰۱۸ منتشر شد ، اما با تعدادی تغییرات کلیدی در نحوه‌ی بازی این مود مسابقه‌ای است. در مسابقات Gambit دو تیم روبه‌روی هم قرار می‌گیرند اما در بیشتر طول مسابقه دو تیم به جای مبارزه با هم درحال مبارزه با دشمنان دارای هوش مصنوعی هستند. کشتن دشمنان در این بازی آیتم‌هایی با نام Mote ایجاد می‌کند که بازیکنان با برداشتن و قرار دادن تعداد کافی از این آیتم‌ها در بانکی در وسط نقشه سبب ظاهر شدن یک باس با نام Primeval می‌شوند. نخستین تیمی که باس خود را بکشد برنده است.

بسیاری از همان قوانین در Gambit Prime هم صدق می‌کند اما با چند تغییر جدید. مسابقات Gambit Prime تنها شامل یک دست بازی به جای سه دست در مود اصلی Gambit می‌شود. بعلاوه این مسابقات بسیار سخت‌تر هستند، با Primevalهای قوی‌تر، نیاز به Motes بیشتر برای احضار باس و دشمنان سخت‌تر در هر wave مسابقه است. همچنین مود Gambit Prime با مود Reckoning کامل می‌شود، یک مود horde-like است که به شما امکان می‌دهد آیتم‌هایی را که از برنده‌شدن در مسابقات Gambit Prime بدست آورده‌اید به آیتم‌های ویژه‌ای بدل کنید. هر دو مود Gambit Prime و Reckoning فعالیت‌های سطح بالایی هستند که نیاز به همکاری و هماهنگی کامل بین بازیکنان دارد.

در ادامه هرآنچه درباره‌ی مود Gambit Prime و Reckoning نیاز دارید بدانید و اینکه چطور به بهترین نحو به هم‌تیمی‌های خود کمک کنید آورده می‌شود.

جایگاه خود را پیدا کنید

Gambit Prime نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی مود Gambit به شمار می‌رود، که اغلب یک مسابقه‌ی همگانی بود که در آن یک تیم چهارنفره در آن تلاش می‌کردند که آیتم‌هایی (Motes) که از کشتن دشمنان بدست می‌آمد را در بانکی در بازی قرار دهند و به دلیل وجود bounties روزانه و هفتگی، گاهی اوقات هم‌تیمی‌ها Motes یکدیگر را می‌دزدیدند تا bounties خود را کامل‌کنند! گرچه همه در یک تیم بودند هر بازیکنی به کار خودش مشغول بود و به ندرت آن‌هایی که با سیستم matchmaking در یک تیم بودند با هم همکاری می‌کردند.

در Gambit Prime اصرار بیشتری روی کار تیمی وجود دارد. به این معنی که هر عضو تیم باید نقش خاصی را ایفا کند: Collector ،Sentry ،Reaper یا Invader. وظیفه‌ی Reaper این است که تا جایی که ممکن است دشمن بیشتری را از بین ببرد. وظیفه‌ی Collector این است که بدود و Motes جمع کند و آن‌ها را در بانک قرار دهد که با قرار دادن هرچه بیشتر آن‌ها در بانک به طور یک‌جا سخت‌ترین Blockers را به جنگ تیم مقابل بفرستد. وظیفه‌ی Sentry این است که زمانیکه Blockers ظاهر می‌شوند آن‌ها را از میان بردارد و وقتی Invaders تیم مقابل سروکله‌شان پیدا می‌شود روی آن‌ها تمرکز کنند و بالاخره وظیفه‌ی Invader تمرکز روی بازیکنان تیم مقابل و حمله‌ی هرچه بیشتر به آن‌هاست. نقش خود را بلد بودن و به آن چسبیدن و بدست آوردن زره متناسب با نقش خود در Gambit Prime و Reckoning شما را به عضو بسیار موثری برای تیم بدل می‌کند، اما اگر شما و اعضای تیمتان با هم همکاری نکنید احتمالا توسط آن‌هایی که همکاری می‌کنند شکست خواهید خورد.

توجه‌کنید که انتخاب یک نقش خاص به این معنی نیست که تنها باید وظایف همان نقش را انجام دهید. راه‌های مختلف بازی‌کردن را امتحان کنید تا جایگاهی که در آن برتری دارید را پیدا کنید.

به هم‌تیمی‌های خود کمک کنید

Destiny

مهم نیست چه نقشی دارید، Gambit Prime بسیار شبیه مود Gambit است: دشمنان را بکشید و Motes را بردارید. اگر Collector یا Reaper نیستید به این معنی نیست که کنار بایستید و بگذارید آن‌ها کارشان را انجام دهند. برعکس شلیک به دشمنان به ویژه وقتی نزدیک Collectors هستند و همچنین کمک در از بین بردن Blockers و Invaders تیم مقابل و غیره سودمند خواهد بود. آنقدر روی نقش خود تمرکز نکنید که چیزهای مهم مانند Blockers و Invaders که نیاز به توجه فوری شما دارند را فراموش کنید. همه‌ی مود Gambit Prime در مورد کار تیمی است، یعنی تا جایی که می‌توانید به هم‌تیمی خود کمک کنید.

مواظب دزدان Mote باشید

Destiny

یکی از تغییرات مهم Gambit Prime نسبت به نسخه‌ی اصلی مود Gambit این است که تحت شرایطی ممکن است Motes ذخیره شده در بانک خود را از دست دهید. وقتی دو Blocker یا بیشتر در طرف شما ظاهر می‌شود، آن‌ها شروع به کم‌کردن Motes از بانک می‌کنند که بهتر است خیلی سریع آن‌ها را نابود کنید. بعلاوه بهتر است بدانید که تقریبا همیشه یک Invader چند Blocker را همراهی می‌کند، پس بنابراین حواستان به او باشد. Motes کسرشده از بانک شما در لحظات کلیدی ممکن است به نفع تیم مقابل تمام شود؛ به هشدار Drifter زمانی که به بانک حمله می‌شود توجه کنید و دفاع از آن را در اولویت قرار دهید.

روی Blockerهای سخت‌تر شرط ببندید

Destiny

در جواب Blockers که Motes شما را می‌دزدند، شما هم می‌توانید به تیم مقابل Blockers بفرستید تا از Motes آن‌ها کاسته شود. این کار را می‌توانید با هر ترکیب دو تایی از Blockers انجام دهید،‌ اما اگر می‌خواهید یک ضربه‌ی واقعی وارد کنید، فرستادن Blockers کوچک برای انجام این کار سودمند نخواهد بود. از زمان آپدیت Joker’s Wild به بعد Blockers کوچک ضعیف‌تر شده‌اند که به این معنی است که از بین بردن آن‌ها راحت است. Blockers کوچک و متوسط و بزرگ را با هم ترکیب کنید تا حمله‌ی موثرتری انجام دهید، Blockers کوچک می‌توانند سپر Blockers بزرگ‌تر شوند که کار تیم مقابل را برای شکست دادن آن‌ها سخت‌تر می‌کند. بعلاوه بعد از آپدیت، Blockers متوسط و بزرگ سلامتی بیشتری دارند، پس بهتر است Motes بیشتری جمع کنید و آن‌ها را در بانک برای فرستادن Blockers بهتر ذخیره کنید.

هجوم، هجوم و باز هم هجوم

Destiny

در حال حاضر هجوم در Gambit Prime بیشترین تاثیر را روی روند بازی دارد. در تلاش خود برای احضار Primeval سه فرصت مختلف برای هجوم بدست می‌آورید و احتمالا نمی‌خواهید که این فرصت ضربه زدن به تیم مقابل را از دست دهید. آهسته‌کردن روند تیم مقابل در Gambit Prime حتی مهم‌تر از مود Gambit است. از طرف دیگر بخشی از وظیفه‌ی Sentry این است که مواظب Invaders باشد و آن‌ها را سریع از میان بردارد، اما در حقیقت تمام اعضای تیم باید حواسشان به تیم مقابل باشد. مخصوصا در مرحله‌ی Primeval مسابقه، Invaders می‌توانند ورق را کاملا برگردانند. وقتی به شما حمله می‌شود، هر کاری را که دارید انجام می‌دهید رها کنید و Invaders را از بین ببرید، وگرنه هیچ پیشرفتی در برابر Primeval نخواهید داشت زیرا هرگاه که یکی از اعضای تیم کشته می‌شود Primeval بهبود می‌یابد.

Envoys را برای بیشتر صدمه‌زدن به باس از بین ببرید

Destiny

وقتی در مسابقه‌ی Gambit باس Primeval را احضار می‌کنید، مجبورید با چندین Taken Wizards با نام Primeval’s Envoys مبارزه کنید که کشتن آن‌ها میزان صدمه‌زدن شما به باس را افزایش می‌دهد. در Gambit Prime کشتن هر سه Envoys ضروری است زیرا که آن‌ها یک سپر ایمن برای باس ایجاد می‌کنند. وقتی دو Envoys نخست را می‌کشید سومی ظاهر می‌شود که با کشتن آن، یک Well of Light ایجاد می‌شود که میزان آسیب‌رسانی شما و اعضای گروهتان را در برابر باس افزایش می‌دهد. مطمئن شوید که زمان حمله به باس درون Well ایستاده‌اید و بعلاوه مواضب Invaders که با راکت‌لانچر و آلتیمیت خود قصد از بین بردن تیمتان را دارند باشید.

در مود Reckoning شرکت کنید

Destiny

با کامل‌کردن هر مسابقه‌ی Gambit Prime و bounties مربوط به آن، آیتم‌هایی با نام Synths برای هر نقش در این مود بدست می‌آورید. وقتی کمی در داستان پیش می‌روید Drifter به شما یک آیتم با نام Synthesizer می‌دهد که می‌توانید از آن برای تبدیل Synths به Motes استفاده کنید. شما به این Motes در مود Reckoning نیاز دارید، یک مود PVE با سیستم matchmaking که در کنار مود Gambit Prime کار می‌کند. در مود Reckoning وقتی بازی آغاز می‌شود Mote خود را بردارید و آن را در بانکی نزدیک نقطه‌ی شروع بازی قرار دهید. اگر برنده شوید یک قطعه از زره‌ Gambit Prime بدست می‌آورید که perks متناسب با نقش شما در بازی به شما می‌دهد.

مود Reckoning در سرعت خلاصه می‌شود

Destiny

Reckoning در Destiny 2 مانند دیگر مودهای horde-like بازی مثل Blind Well است که در آن باید گروه بزرگی از دشمنان را شکست داد. برخلاف دیگر مودها Reckoning همه‌اش درباره‌ی سرعت است و درجه‌ی سختی آن روزانه تغییر می‌کند. یک عدد سمت راست صفحه با نام Dominance مشاهده می‌کنید که با کشتن دشمنان به آن اضافه می‌شود تا جایی که به عدد صد برسد. اگر بین کشتن‌ها خیلی لفتش دهید  Dominance تا آنجا کاهش می‌یابد که به صفر برسد. حواستان به دشمنان سخت‌تر با یک نوار زرد باشد زیرا که کشتن آن‌ها امتیاز بیشتری دارد. اما روی هم رفته به کشتن ادامه دهید تا بازی را ببرید. وقتی که عدد به صد رسید به یک مکان جدید دسترسی پیدا می‌کنید. در Tier 1 با یک باس از نوع Taken مشابه Primevals در مورد Gambit مواجه می‌شوید که باید قبل از آنکه زمان‌سنج به صفر برسد آن را شکست دهید، اما در Tier 2 و Tier 3 با چالش‌های سخت‌تری مواجه می‌شوید.

هم‌تیمی‌های خود را revive کنید

Destiny

چون مود Reckoning در مورد هرچه سریع‌تر کشتن است بهتر است که یک تیم چهارنفره‌ی قوی در هر نوبت بازی داشته باشید. زمانیکه در حین مبارزه down می‌شوید متوجه خواهید شد که زمان revive در مود Reckoning خیلی طولانیست (۲۵ ثانیه)، بنابراین revive نکردن هم‌تیمی‌های خود می‌تواند منجر به از دست دادن میزان زیادی از پیشرفت بازی شود. به هم‌تیمی‌های خود بچسبید تا یکدیگر را پشتیبانی کنید و اگر احیانا یکی down شد بتوانید آن را revive کنید.

Tier 2 و ۳ مود Reckoning: ساختن Bridge of Folly

Destiny

Tier 2 مود Reckoning دو سازوکار جدید را به این مود اضافه می‌کند. این بازی همانند Tier 1 شروع می‌شود که در آن باید هرچه سریع‌تر دشمنان را نابود کنید. اما در قسمت دوم Tier 2 باید از مکان‌های خاصی دفاع کنید تا پل Folly ساخته شود. پل به شش بخش تقسیم می‌شود و نیاز دارید که در یک حلقه بمانید تا زمان‌سنج جلو برود و بخش بعدی ساخته شود تا بتوانید به جلو حرکت کنید. در همه‌ی این زمان‌ها توسط گروهی از دشمنان شامل تک‌تیراندازها و Majors محاصره خواهید بود. آیتیمیت‌هایی مثل Blade Barrage ،Nova Bomb و Shadowshot برای از بین بردن این سیل از دشمن‌ها خیلی خوب جواب می‌دهد. اساسا Well of Radiance برای از بین بردن دشمنان ریز و درشت و تک‌تیراندازها در دوردست واجب است.

از زره‌ها و اسلحه‌های Exotic که سوپر شما را سریع‌تر پُر می‌کنند استفاده کنید

Destiny

Tier 2 و ۳ مود Reckoning بسیار سخت می‌شود و این نه فقط بدلیل افزایش سطح Power پیشنهادی از ۶۵۰ به ۶۷۰ و ۶۹۰ است بلکه به این دلیل هم هست که باید از مکان‌های خاصی دفاع کنید، هم در Bridge of Folly و هم در آخرین ماموریت Tier 2 جایی که باید با Ascendant Hive Knights با نام Wandering Swords بجنگید. در کنار یک تیم چهارنفره با کار تیمی خوب واجب است که به سرعت بتوانید گروه بزرگی از دشمنان را از بین ببرید، مخصوصا Majors. از زره‌های Exotic مانند Shards of Galanor و Skull of Dire Ahamkara که به شما کمک می‌کنند آلتیمیت خود را سریع‌تر پر نمایید استفاده کنید. بعلاوه بهتر است از آلتیمیت‌هایی استفاده کنید که تعداد زیادی Orb برای خود و هم‌تیمی‌ها ایجاد می‌کنند تا بتوانید جلوی حمله‌های بزرگ‌تر پیش رو بایستید. همچنین برای رد شدن از پل به تعداد دفعات زیادی استفاده از آلتیمیت زیادی احتیاج دارید پس استفاده از اسلحه‌های Masterwork که Orb تولید می‌کنند سودمند خواهد بود.

Tier 2 مود Reckoning: غلبه بر Swords

Destiny

در مرحله‌ی سوم Tier 2 مود Reckoning به یک مکان تاریک مملو از Ascendant Hive Knights وارد می‌شوید، موجودات بزرگ تبر به دست که با یک ضربه کار شما را تمام می‌کنند. وارد آب این منطقه نشوید وگرنه Shadow Touch از نیروی شما کم خواهد کرد. برای این کار دنبال دشمنان سفید درخشنده بروید و آن‌ها را بکشید. با کشتن آن‌ها Wells of Light بدست می‌آورید که میزان آسیب‌رسانی شما به knights را افزایش می‌دهد تا بتوانید آن‌ها را نابود کنید.

برای از بین بردن Knights نیاز است که همان روش روی پل را در پیش گیرید با این تفاوت که مراحل بیشتری را باید طی کنید. Well of Radiance برای کمی بیشتر زنده نگه‌داشتن تیم خیلی خوب است اما سرآخر سروکله‌ی knightها پیدا می‌شوند و شما را با یک یا دو ضربه می‌کشند. با قوی‌ترین اسلحه‌هایتان به آن‌ها شلیک کنید و اگر می‌توانید آن‌ها را گیر بیاندازید. Nova Bombs و Blade Barrages به همان اندازه‌ مفیدند که Melting Point تایتان بدرد بخور است. شلیک خود را برای هرچه سریع‌تر از بین بردن یکی از آن‌ها متمرکز کنید که باعث می‌شود ادامه‌ی مبارزه آسان‌تر شود. به هر حال برای کشتن هر دو Knight نیاز دارید که کمی در این مکان برای ایجاد Wells of Light بدوید.

Tier 3 مود Reckoning: اجتناب از Counterfeit Gaze

Destiny 2

بازیکنان Destiny که بسته‌ی الحاقی سال دوم بازی یعنی The Taken King را به خاطر دارند حتما مبارزه با Oryx یادشان ست. او ترسناک‌ترین چیزیست که Drifter برای نمایش در مود Reckoning دارد، بنابراین مجبورید تا با کپی‌هایی از این باس با نام Likeness of Oryx دست و پنجه نرم کنید. این دشمنان سریع و قوی هستند اما خیلی باهوش نیستند و موقعیت‌های نگران کننده‌ای در این مورد وجود ندارد به غیر از یکی: Counterfeit Gaze.

این یک قابلیت تجدیدشده از Destiny 1 است. وقتی Oryx را دیدید چیزی شبیه به توفان انرژی Taken نشانه‌ی این است که دارد از قابلیتش استفاده می‌کند. مدت محدودی زمان خواهید داشت تا با صدمه‌زدن به آن Counterfeit Gaze را متوقف کنید یا اینکه او با این کار کل تیم شما را از بین می‌برد که در این صورت باید ۲۰ ثانیه صبر کنید تا دوباره به بازی برگردید. این تاخیر می‌تواند باعث شکست یا منصرف کردن شما از ادامه‌ی بازی شود، بنابراین مطمئن شوید که با زمان‌بندی درست جلوی انجام Counterfeit Gaze را بگیرید.

سِت زره‌ی خود را بسازید

Destiny 2

وقتی یک دست Reckoning را تمام می‌کنید، جایزه‌ی شما یک قطعه از زره Gambit Prime متناسب با نقش انتخابی و نوع Mote که اول بازی در بانک قرار دادید خواهد بود. هرچه تعداد بیشتری از قطعات زره یک نقش را بر تن کنید perks بیشتری در مود Gambit Prime بدست می‌آورید. مود Reckoning سه Tier مختلف دارد که Tier بالاتر زره‌ بهتری به شما می‌دهد. با زره‌های بهتر به Gambit Prime برگردید تا مسابقات بیشتری را برنده شوید و Synths بیشتری برای ساخت زره بدست آورید. اگر در Reckoning شکست خوردید نگران نباشید، هنوز می‌توانید Mote خود را در آخر بازی پس بگیرید.

منبع

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط