راهنمای بازی Counter Strike | بهترین Assault Rifle سال ۲۰۱۸

رقابتی سخت بین سلاح های قدرتمند!
راهنمای بازی Counter Strike | بهترین Assault Rifle سال ۲۰۱۸Reviewed by نیما احمدی on May 29Rating: 5.0راهنمای بازی Counter Strike | بهترین Assault Rifle سال 2018

در این مطلب به بررسی بهترین Assault Rifleهای بازی Counter Strike (کانتر استرایک) می‌پردازیم، که شامل لیستی از تمام بهترین‌ها، توضیح جزییات دمیج‌ها، میزان قیمت آن‌ها و نقاط قوت آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

بازی Counter Strike شامل تعدادی از رایفل‌های آیکونیک و خاطره‌انگیز در تمام زمان‌ها می‌شود، اما با انتخاب‌های قدرتمندی که در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، گاهی اوقات برداشتن تفنگ‌ها را در هر راند سخت‌تر می‌کند.

بعضی از تفنگ‌ها مخصوص بازیکن‌های تازه‌کار ساخته شده‌اند و برخی دیگر نیز برای بازیکنان حرفه‌ای و ماهر، این که بدانید چه تفنگی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود، بسیار مهم است.

در این راهنما، به شما آموزش می‌دهیم تا چه تفنگی را انتخاب کنید و چگونه مؤثرتر از آن استفاده کنید.

بهترین سلاح برای تازه‌کاران
AUG
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۱۲
 • دمیج هدشات (با زره): ۱۰۰
 • قیمت: ۳۱۵۰$
بازی Counter Stike / کانتر استرایک

تصویری از سلاح AUG

AUG (Armee Universal Gewehr، که به معنی “رایفل ارتش جهانی” است) یکی از بهترین‌ سلاح‌هایی است که به لطف وجود دوربین متصل به آن، برای بازیکنان تازه‌کار ساخته شده‌اند. بازی کانتر استرایک به دلیل ضعف خود در ADS (نشانه‌گیری دید پایین) با دیگر بازی‌های شوتر اول شخص بسیار تفاوت دارد.

در بازی‌هایی مانند Call of Duty و یا Rainbow Six: Siege، به صورت طبیعی برای یک وسعت دید کمتر و دقیق شدن نشانه‌گیری می‌شود تا بازیکن دقت بیشتری در شلیک کردن داشته باشد. این قضیه نیز در بازی Counter Strike رعایت شده است، گرچه، تنها دو تفنگ رایفل در این بازی وجود دارند که چنین قابلیت زوم و نشانه‌گیری را دارند – AUG و SG 553.

در مقابل باور اکثر مردم درباره AUG، درواقع اسلحه بسیار خوبی است. از لحاظ آماری از هردو M4ها بسیار بهتر عمل می‌کند، از آنجایی که می‌توانید با تنها یک تیر دشمن را هدشات کنید، حتی اگر آن‌ها Kevlar Vest و Helmet خریده باشند. با استفاده از دوربین، بازیکنان قادر خواهند بود تا در فواصل زیاد هم با دشمنان به راحتی مبارزه کنند.

قبلاً، با تشکر از پول زیاد آن، AUG در سطح حرفه‌ای محبوبیت کمتری برای انتخاب شدن داشت. گرچه، قیمت AUG اخیراً از ۳۳۰۰$ به ۳۱۵۰$ کاهش یافته که باعث می‌شود تا قیمتش تنها ۵۰$ بیشتر از M4A4 و M4A1-S باشد. با اینکه تنها مدت کمی است که کاهش قیمت اعلام شده، ما هنوز منتظر نظرات بقیه و دیدن نتیجه این تغییر هستیم، گرچه می‌توانیم بگوییم این تغییر AUG را باارزش‌تر کرده است.

قبل از اینکه درباره این سلاح هیجان زده بشوید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که لگد (Recoil) سلاح AUG بسیار بالا است.

در قیمت ۳۰۰۰$، میزان ۲۰۰$ اختلاف موجود با دیگر سلاح‌ها باعث می‌شد تا بازیکنان نتوانند آیتم‌هایی مانند نارنجک و یا کیت دیفیوز را بخرند. زمانی که در سمت ضد تروریست‌ها هستید، همه چیز به صورت پیش فرض کمی گران‌تر از معمول هستند، پس این قضیه، خرید AUG را برای CTها سخت‌تر می‌کرد. با تغییرات جدید، شاهد این هستیم که کانتر تروریست‌ها این سلاح را به دیگر تفنگ‌های رایفل ترجیح می‌دهند.

قبل از اینکه درباره این سلاح هیجان زده بشوید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که لگد (Recoil) سلاح AUG بسیار بالا است، زمان خشاب‌گذاری زیاد و نسبت به تفنگ‌های M4 دمیج کمتری دارد. ۵۰$ برای یک دوربین هنوز معامله مناسبی است اما اگر با هر کدام از M4ها آشنا هستید، باید برای بهتر شدن و درک تفاوت بین این سلاح‌ها و AUG زمان زیادی را صرف کنید.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Counter Strike GO | چگونه لگد اسلحه را کنترل کنیم؟
SG 533
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۲۰
 • دمیج هدشات (با زره): ۱۲۰
 • قیمت: ۲۷۵۰$
بازی Counter Strike / کانتر استرایک

تصویری از سلاح SG 533

مشابه سلاح AUG، تفنگ SG 533 نیز شاهد کاهش قیمت چشم‌گیری بوده و قیمت آن از ۳۰۰۰$ به ۲۷۵۰$ رسیده است. در قیمت اصلی خود، بین بازیکنان تازه‌واردی که اعتماد بنفس استفاده از تفنگ بدون دوربین را نداشتند، به یک سلاح کم و بیش محبوب شناخته می‌شد. گرچه، با این کاهش قیمت به محبوبیت این سلاح اضافه شده و به عنوان رقیب اصلی برای AK-47 شناخته می‌شود.

این سلاح مخصوص تروریست‌ها و جایگزین AUG در سمت کانتر تروریست‌ها است، سلاح SG 553 با دوربین قدرتمند خود این توانایی را به بازیکنان تازه‌وارد می‌دهد تا بتوانند دشمنان را در فواصل دور به راحتی بکشند. این تفنگ تعداد زیادی راه را برای کشتن به تروریست‌ها پیشنهاد می‌دهد. ترکیب ویژگی‌هایی همچون بالا بودن دقت اولین تیر و نفوذ ۱۰۰% به زره دشمنان باعث می‌شود تا SG 553 به عنوان یک سلاح کشنده در بازی Counter Strike شناخته شود.

تفنگ SG 533 سلاح قدرتمندی در بازی است که می‌توان روی آن حساب کرد

زمان کوتاه خشاب‌گذاری این تفنگ نسبت به دیگر سلاح‌های این دسته‌بندی، SG 553 را به یک سلاح بینظیر برای تروریست‌ها تبدیل می‌کند، به صورت عادلانه باید عرض کنیم، SG 553 تفنگ قدرتمندی در بازی است که می‌توان روی آن حساب کرد. حال که قیمت این سلاح تنها ۵۰$ بیشتر از AK-47 است، بدون شک محبوبیت سلاح در بازی افزایش پیدا می‌کند. قبلاً برداشتن SG 533 به این معنا بود که خرید یک نارنجک را باید فدای این سلاح می‌کردید، و از دست دادن آن باعث می‌شد تا از نظر اقتصادی نیز به تیم ضربه وارد شود. حال این مشکلات به کلی حل شده و ریسک خرید این سلاح کاهش یافته است.

در حالی که برداشتن یک سلاح دوربین‌دار به قیمت ۲۷۵۰$ کار خوبی به نظر می‌رسد، ولی باز هم باید بدانید در چه موقعیت‌هایی از دوربین استفاده کنید و در چه جاهایی بدون دوربین به مبارزه بروید، سلاح SG 553 بالاترین لگد را در بازی کانتر استرایک دارد، به همین دلیل بدترین انتخاب در جنگ‌هایی نزدیک به حساب می‌آید. این سلاح همچنین سرعت حرکت را کاهش می‌دهد.

سلاح SG 553 بهترین نتیجه را زمانی می‌دهد که بازیکن از دوربین آن استفاده کند و در همان چند تیر اول حریف را بکشد. اگر نیاز به رگبار بود، از آنجایی که قسمت اولیه الگوی رگبار راحت‌تر قابل کنترل است، سعی کنید تا بیش از ۱۰-۱۲ تیر در مواقع رگبار شلیک نکنید.

محبوب تمام زمان‌ها
AK-47
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۴۳
 • دمیج هدشات (با زره): ۱۱۱
 • قیمت: ۲۷۰۰$
بازی Counter Strike / کانتر استرایک

تصویری از سلاح AK-47

مسلماً محبوب‌ترین رایفل در بازی Counter Strike است، حتی در طول بازی شاهد این خواهید بود که کانتر تروریست‌ها M4های خود را برای برداشتن این سلاح در انتهای راند به زمین می‌اندازند. میزان دمیج بالای سلاح، دقت شلیک در فواصل دور و کم‌تر بودن قیمت ۴۰۰$ نسبت به رقیب خود در سمت کانتر تروریست‌ها، سلاح AK-47 را به بهترین و دردسترس‌ترین تفنگ در هر راند تبدیل می‌کند.

با توانایی دمیج کشنده هدشات در هر دونوع دشمن بدون زره و با زره، AK بهترین سلاح برای گرفتن امتیاز در بازی محسوب می‌شود، سلاحی که حتی می‌توانید همه را به سرعت به تنهایی نابود کنید.

مشابه تمام سلاح‌های دیگر Counter Strike، تفنگ AK نیز دارای جنبه‌ها و نکات منفی است تا تعادل در بازی حفظ شود. یکی از نکات منفی این سلاح لگد روبه‌بالا آن است، که بازیکنان بدون تجربه و تازه‌کار را در استفاده از آن دچار مشکل می‌کند. چون این سلاح بسیار محبوب و پرطرفدار است، پس یادگیری الگوی رگبار آن را در لیست اولین تمرینات خود قرار دهید.

برای استفاده از AK-47 ابتدا باید الگوی رگبار یا Spray Pattern آن را یاد بگیرید.

با درنظر گرفتن کیفیت سلاح، قیمت AK-47 بسیار پایین است. با تنها ۲۷۰۰$، بر خلاف سلاح‌هایی مانند SG 553، شما می‌توانید پول خود را برای خرید انواع مختلفی از نارنجک‌ها و بردن راندها ذخیره کنید.

خرید دودزا شاید معامله بزرگی به نظر نرسد، اما این خرید می‌تواند تفاوت شایانی را در متوقف کردن دشمنان بوجود آورد.

مظلب مرتبط: راهنمای بازی Counter Strike | بهترین پیستول های سال ۲۰۱۸
M4A4
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۳۱
 • دمیج هدشات (با زره): ۹۲
 • قیمت: ۳۱۰۰$
بازی Counter Strike / کانتر استرایک

تصویری از سلاح M4A4

اصولاً به جای M4A1-S خریداری می‌شود، سلاح M4A4 نکات مثبتی داشته و انتخاب خوبی برای کانتر تروریست‌ها به حساب می‌آید.

ما همگی می‌دانیم که شلیک هدشات با تنها یک تیر بسیار سخت است، ولی با M4A4 می‌توانید با حالت سه تیر بهتر اینکار را انجام دهید. از آنجایی که می‌بینید تفنگ M4A4 میزان دمیج خوبی برروی دشمنان زره‌پوش دارد، و این موضوع زمانی ارزشمند می‌شود که از دقت بالای این سلاح در فواصل دور استفاده کنید. در یک تخمین بسیار خوب، رگبار بستن با M4A4 نیز بسیار قابل اطمینان و با دوام است.

گرچه سلاح M4A1-S دقت بیشتری در بین رایفل‌ها دارد،M4A4 نیز نرخ آتش بیشتری دارد، که این ویژگی باعث می‌شود تا دقت سلاح پایین بیاید. در بخش مهمات، این سلاح عملکرد بهتری دارد، چون نسبت به M4A1-S یک پک ۳۰ تیری نیز بیشتر دارد. به این معنی است که در مبارزات می‌توانید شلیک‌های موفق و احساس امنیت بیشتری را نسبت به دیگر بازیکنان داشته باشید.

وقتی که به یک دشمن حمله می‌کنید، همیشه برروی سر آن‌ها نشانه بگیرید، اما در ذهن داشته باشید که یک هدشات و در پی آن یک تیر به بدن حریف باعث می‌شود تا او را به راحتی نابود کنید.

در قیمت ۳۱۰۰$، سلاح M4A4 باعث می‌شود تا در بحث قیمت نسبت به AUG جذاب‌تر باشد، و به طور واضح در بحث دمیج و دقت شلیک نیز از FAMAS بهتر عمل می‌کند. این سلاح در حال حاضر انتخاب محبوب بازیکنان حرفه‌ای است، M4A4 تعادل خوبی بین شلیک‌های دقیق و میزان مهمات آن برقرار کرده است.

M4A1-S
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۳۲
 • دمیج هدشات (با زره): ۹۲
 • قیمت: ۳۱۰۰$
بازی Counter Strike / کانتر استرایک

تصویری از سلاح M4A1-S

هیچ سلاحی در بازی کانتر استرایک دقیق‌تر از M4A1-S نیست. این سلاح به یک صدا خفه‌کن مجهز شده است، و همین موضوع باعث می‌شود تا شما مانند یک روح باشید و شلیک‌های شما در رادار دشمن نشان داده نشود.

با افزایش دقت شلیک این سلاح، خرید M4A1-S به شما اجازه می‌دهد تا بدون داشتن نگرانی از برخورد نکردن تیرها به هدف، به فواصل دور هم شلیک کنید. به اضافه، کم شدن دمیج در فاصله‌های دور در M4A1-S بهتر عمل می‌کند، به این معنی که این سلاح دمیج بیشتری را نسبت به دیگر رایفل‌ها وارد می‌کند و این موضوع به فاصله هدف نیز بستگی ندارد.

دقت M4A1-S برای بازیکنانی که ترجیح می‌دهند از حالت Burst-Fire بجای رگبار (Spray) استفاده کنند، سود بیشتری دارد. اگر مجبور شدید که با M4A1-S دشمن خود را رگبار کنید، الگوی رگبار آن بسیار کوچک‌تر از سلاح M4A4 است، به همین دلیل کار آسان‌تری محسوب می‌شود.

به یاد داشته باشید که همیشه از سایلنسر سلاح استفاده کنید، چون برداشتن صداخفه‌کن از روی سلاح نتایج بدی به همراه دارد. بدون سایلنسر، تیرهای M4A1-S پخش می‌شوند، لگد اسلحه افزایش می‌یابد و شلیک‌های شما از هدف دور می‌شوند. تنها سودمندی که جدا کردن سایلنسر دارد، کوتاه شدن طول سلاح است، که برای تعداد اندکی از بازیکنان این قضیه اهمیت دارد.

وقتی که صحبت از نقاط ضعف این سلاح می‌شود، موضوع مهمات و سایز خشاب‌ها بزرگترین ایراد M4A1-S محسوب می‌شوند. با داشتن ۲۰ تیر در هر خشاب (در کل ۸۰ تیر)، سلاح M4A1-S نسبت به دیگر اسلحه‌های هم‌سطح در این مطلب میزان رگبار ضعیف‌تری دارد. با داشتن تقریباً نصف تیرهای M4A4، بازیکنان مجبور هستند تا زمانی که تیراندازی می‌کنند به تک‌تک شلیک‌های خود مسلط باشند.

اگر یک خشاب کامل را برروی دشمنی در پشت دیوار هدر دهید، بقیه راند را باید با تنها ۴۰ تیر و یک خشاب به اتمام برسانید. کمبود مهمات شما را مجبور می‌کند تا قبل از هر شلیک تصمیم سختی بگیرید.

این تمام مطالبی بود که برای شناخت بهترین اسلحه‌های رایفل در بازی Counter Strike به آن‌ها نیاز داشتید. به نظر شما کدام یک از این سلاح‌ها لقب بهترین Assault Rifle را در بازی Counter Strike به خود اختصاص می‌دهد؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
Esportاخبار بازیراهنما و آموزشکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط