راهنمای بازی Counter Strike | بهترین پیستول های سال ۲۰۱۸

چگونه با یک پیستول به قاتلی ماهر تبدیل شویم!
راهنمای بازی Counter Strike | بهترین پیستول های سال ۲۰۱۸Reviewed by نیما احمدی on May 29Rating: 5.0راهنمای بازی Counter Strike | بهترین پیستول های سال 2018

در این مطلب بهترین پیستول‌های بازی Counter Strike GO (کانتر استرایک) را بررسی می‌کنیم و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را در این دسته‌بندی توضیح می‌دهیم.

با تغییرات اخیر دو سلاح CZ75-Auto و Tec-9، سعی کردیم تا در قالب یک پست بهترین پیستول در بازی Counter Strike را بررسی کنیم.

ریسکی در مقابل پاداش و جایزه تصمیم برای خرید پیستول وجود دارد، مخصوصاً در راندهای ابتدایی. برداشتن یک پیستول حتی نزدیک به سادگی خرید assault rifle هم نیست، حتی در بین بازیکن‌های بسیار ماهر.

هر پیستول نقاطقوت و ضعف خود را دارد که ما آن‌ها را به کلی در این مطلب پوشش می‌دهیم. با خواندن این پست، به این درک خواهید رسید که می‌فهمید در کدام موقعیت باید در طول بازی پیستول را خرید کنید.

مطلب مرتبط:
بهترین سلاح‌های بازی Counter-Strike GO
بهترین اسنایپر‌های بازی Counter-Strike GO
CZ75-Auto
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۲۳
 • دمیج هدشات (با زره): ۹۵
 • قیمت: ۵۰۰$
عکسی از سلاح CZ75-Auto

تصویری از سلاح CZ75-Auto

بعد از تضعیف اسلحه Tec-9 در آگوست ۲۰۱۷ (مرداد ۱۳۹۶)، CZ75-Auto به عنوان بهترین سلاح پیستول در بازی کانتر استرایک شناخته می‌شود. شاید بازیکنان جدید اطلاعی نداشته باشند که برای استفاده از CZ75-Auto، شما نیاز دارید تا آن را با تفنگ Tec-9 در سمت تروریست [T] و یا سلاح Five-SeveN در سمت کانتر تروریست [CT]، تعویض کنید.

به عنوان تنها پیستول تمام اتوماتیک در بازی، CZ75-Auto برای نابودی دشمنان و کشتن آن‌ها بسیار مناسب است. زمانی که در مقابل تیمی تا دندان مسلح که همه آن‌ها با assault rifleها مجهز شده‌اند، مبارزه می‌کنید، زنده ماندن در مقابل آن‌ها با استفاده از پیستول‌های استاندارد بسیار سخت است. ولی با استفاده از CZ75-Auto، شما پیستولی را به قیمت تنها ۵۰۰$ خرید کرده‌اید که خروجی آن به اندازه یک assault rifle قدرت دارد.

صحبت درباره نقاط ضعف CZ75-Auto بسیار سخت است، زیرا این تنها تفنگ تنها سلاح بازی است که ضعف چندانی ندارد، و یا در مقابل نقاط قوتش چندان دیده نمی‌شود.

مشکل اصلی پیستول CZ75-Auto میزان مهمات ناامید کننده‌ای است که نگه می‌دارد. با داشتن ۲۴ تیر در کل (۱۲ تیر در هر خشاب)، زمانی که از این سلاح استفاده می‌کنید فرصت چندانی برای اشتباه کردن نخواهید داشت.

میزان سرعت شلیک این سلاح بسیار سریع است، پس اگر برنامه‌ای برای شلیک کردن دارید باید با به شرط جان خود از آن استفاده کنید. این اغراق نیست، سرعت بارگذاری CZ75-Auto آهسته‌تر از تمام پیستول‌های بازی Counter Strike است. اگر در وسط جنگ درگیر خشاب پر کردن این اسلحه شدید، انتظار چندانی برای زنده ماندن در آن موقعیت را نداشته باشید.

در سناریوهای تک به تک (۱V1)، CZ75-Auto می‌تواند در جای خود نگه داشته شود و به شما این فرصت را بدهد تا سلاح اصلی دشمن خود را بدزدید. دویدن به سمت تعدادی از دشمنان می‌تواند بسیار دردسرساز باشد، از آنجایی که ۱۲ تیر برای زنده ماندن در این موقعیت کافی نیست.

برنامه استفاده از CZ75-Auto بسیار ساده است: یک دشمن که تماماً مجهز شده را می‌کشید و اسلحه‌هایش را می‌دزدید. برای همین است که جایزه کشتن با این تفنگ ۱۰۰$ تنظیم شده، ارزش این سلاح به جمع کردن وسایل مجازی اجساد مرده است.

در لول‌های بالاتر، کمبود تیر در CZ75-Auto را دقت بینظیر شلیک تیرها جبران می‌کند.

لگد این تفنگ بسیار قوی است، و همین موضوع قدرت زیاد اسلحه CZ75-Auto را نشان می‌دهد. از آنجایی که این پیستول بسیار سلاح منحصر به فردی است، بازیکنان جدید می‌خواهند تا بیشتر از CZ75-Auto استفاده کنند.

USP-S
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۴۰
 • دمیج هدشات (با زره): ۷۰
 • قیمت: ۲۰۰$
عکسی از سلاح USP-S

تصویری از سلاح USP-S

شاید تمایل داشته باشید تا در ابتدای بازی، پیستولی را انتخاب کنید که دمیج بالایی را در عین ارزان بودن داشته باشد، اما زمان‌های زیادی هستند که عقل حکم می‌کند تا از سلاح پیش فرض خود استفاده کنید.

در مورد USP-S، سلاح دیگری را پیدا نخواهید کرد که به این میزان در تیراندازی دقت داشته باشد و در کنار آن دمیج بالایی را به دشمن وارد کند.

صداخفه‌کن سلاح نه تنها کمک می‌کند تا شلیک‌های شما در رادار دشمن به نمایش درنیاید، بلکه لگد اسلحه را نیز کاهش می‌دهد و در نتیجه آن دقت شلیک را نیز افزایش می‌دهد. با اینکه این انتخاب را دارید که صدا خفه‌کن را از روی USP-S بردارید، ولی باز هم نباید اینکار را انجام دهید، چون با اینکار تمام سودمندی سلاح را در ازای هیچ چیزی از دست خواهید داد. اگر قصد دارید تا سایلنسر را از روی USP-S بردارید، بهتر است تا در loadout خود سلاح P2000 را نیز انتخاب کنید.

زمانی که بحث راند اول پیش می‌آید، در تقریباً اکثر سناریوها باید در ابتدا USP-S را به جای دیگر پیستول‌ها انتخاب کنید. در راند اول تمام بازیکنان با تنها ۸۰۰$ بازی را آغاز می‌کنند، یعنی شما نمی‌توانید در همان ابتدا Kevlar Vest و Helmet را خریداری کنید. در نتیجه، اگر می‌خواهید تا در این راند دیگران را هدشات کنید USP-S بهترین انتخاب برای شما است، و نتیجه این انتخاب شما کشتن افراد با تنها یک گلوله می‌شود.

در راند دوم، تمام بازیکنان پول کافی برای خرید زره را دارند، پس در نتیجه USP-S تاثیر خود را از دست خواهد داد.

نقطه ضعف مشخص USP-S پایین بودن ظرفیت مهمات آن است. و مثل تفنگ اختصاصی CTها یعنی M4A1-S، شما نیاز دارید تا حساب تک تک تیرهایی که شلیک می‌کنید را داشته باشید زیرا امکان دارد که هر لحظه به پایان برسد. با وجود ۳۶ تیر در کل (۱۲ تیر در هر خشاب)، USP-S آزادی بیشتری نسبت به Five-SeveN و یا Glock-18 به شما می‌دهد.

اگر که به دقت شلیک بسیار بالا اهمیت می‌دهید،اجازه ندهید تا نکات منفی شما را از نگه داشتن اسلحه USP-S دلسرد کنند، از آنجایی که از وقتی بحث از میزان قیمت می‌شود، این سلاح بی‌رقیب ارزش خرید بیشتری نسبت به سایرین پیدا می‌کند.

 Glock-18
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۱۸
 • دمیج هدشات (با زره): ۵۵
 • قیمت: ۲۰۰$
عکسی از سلاح Glock-18

تصویری از سلاح Glock-18

یکی از ترسناک‌ترین زمان‌ها برای یک کانتر تروریست، زمانی است که شاهد حمله پنج تروریست به سمت محل بمب‌گذاری باشد و او چیزی جز نارنجک و Glock-18 نداشته باشد. گرچه Glock-18 ضعیف‌ترین سلاح در قسمت پیستول‌های CT است، ولی تعداد تیرهایی که دردسترس دارد (در کل ۱۲۰ تیر و ۲۰ تیر در هر خشاب) برای به غافلگیر کردن تیم دشمن کافی است.

بزرگترین نقطه قوت Glock-18 مقدار کم لگد به همراه نرخ آتش غافلگیرانه‌ی آن است. تقریباً برای کشتن یک دشمن باید ۴ یا ۵ شلیک به سمت او داشته باشید، ولی شلیک کردن به بدن دشمنان با این اسلحه حتی برای افراد بی‌تجربه بسیار آسان و راحت است.

بزرگترین نقطه قوت Glock-18 مقدار کم لگد به همراه نرخ آتش غافلگیرانه‌ی آن است.

استفاده از Glock-18، به شما این انتخاب را می‌دهدتا با زدن کلیک راست، حالت Burst-Fire را فعال کنید. در حالت burst-fire، Glock-18 با یک کلیک، سه تیر شلیک می‌کند. احتمالاً تنها راه استفاده از این سلاح توسط بازیکنان جدید همین حالت سه تیر باشد، گرچه، ما این حالت را پیشنهاد نمی‌کنیم، چون زمان بین تیراندازی‌ها زیاد می‌شود و کنترل سلاح در این حالت سخت‌تر است.

مشابه USP-S، با بالا رفتن راندها تاثیر Glocks-18 نیز کاهش می‌یابد. در مقابل دشمنان زره‌پوش، تعداد تیرهایی که باید برای کشتن آن‌ها صرف کنید تقریباً دو برابر می‌شود.

مزیت تروریست‌ها نسبت به کانتر تروریست‌ها، ارزان بودن نسبی اسلحه‌ها در Tها است، پس از این موضوع باید استفاده کنید و با احتیاط پول خود را خرج کنید. بعد از اینکه اسلحه اصلی خوبی مثل AK-47 را خریدید، برروی پیستول بهتر سرمایه‌گذاری کنید.

P250
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۵۱
 • دمیج هدشات (با زره): ۹۶
 • قیمت: ۳۰۰$
عکسی از سلاح P250

تصویری از سلاح P250

در قیمت ۳۰۰$، اسلحه P250 دمیج بهتری نسبت به دو اسلحه‌ی USP-S و Glock-18 ارائه می‌دهد. این پیستول نیمه‌خودکار برای افرادی که نمی‌توانند با Glock-18در سمت تروریست‌ها کسی را بکشند، بسیار مناسب است، چون به غیر از بحث مهمات، در همه زمینه‌ها از این دو اسلحه بهتر عمل می‌کند. پشتیبانی از ۱۳ تیر در هر خشاب و در کل داشتن ۳۹ تیر، P250 بازیکن را مجبور می‌کند تا برای هر شلیکی که می‌کند اول بیاندیشد و سپس اقدام به تیراندازی کند.

وقتی در راندهای حساس بازی هستید، خرید P250 را در ذهن داشته باشید، چون در زمان‌هایی که از زوایای نزدیک باید تیراندازی کنید، این سلاح یک پیشنهاد عالی برای انتخاب کردن است. افزایش دمیج P250 در فواصل نزدیک به شما کمک می‌کند تا زمانی که در جنگ نزدیک با دشمنان هستید، خیالی آسوده نسبت به سلاح خود داشته باشید.

Tec-9
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۱۳۰
 • دمیج هدشات (با زره): ۱۱۸
 • قیمت: ۵۰۰$
عکسی از سلاح Tec-9

تصویری از سلاح Tec-9

اخیراً با کم شدن بعضی چیزها، Tec-9 احتمالاً انتخاب بسیار جذابی برای تروریست‌ها می‌باشد. حال نرخ Inaccuracy کمتری دارد، میزان اصلاح دقت بهتر و عملکرد بینظیر در فواصل متوسط از خود نشان می‌دهد، این پیستول برای بار دیگر به یک سلاح باارزش تبدیل شده است، یک انتخاب معقول و به صرفه در سمت تروریست‌ها.

این سلاح به عنوان یک اسلحه هجومی “Rush” شناخته می‌شود، Tec-9 نیمه خودکار نرخ آتش بالایی دارد، که باعث می‌شود تا بازیکن با این سلاح دیگران را به رگبار ببند.

با تشکر از لگد زیاد این سلاح، زمانی که مداوم با آن شلیک می‌کردید، میزان Inaccuracy بالایی را ایجاد می‌کرد. در نتیجه این نقطه ضعف، اکثر بازیکنان به سمت اسلحه P250 رفتند که قیمت ارزان‌تر ۲۰۰$ را داشت. ولی ناگفته نماند، Tec-9 زمانی که به صورت tap-fire (کلیک کردن لحظه‌ای) شلیک شود، نتیجه بسیار بهتری را نشان می‌دهد.

این ویژگی‌های Tec-9 نشان می‌دهد که این اسلحه در فواصل نزدیک بسیار تاثیرگذار است و الان در فواصل متوسط نیز عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد، Tec-9 می‌تواند هم به دشمنان با زره و هم بدون زره، دمیج قابل توجهی وارد کند. برای خیلی‌ها، لگد اسلحه آزاردهنده است گرچه، با داشتن سایز خشاب کم و مهمات زیاد (۱۰۸ تیر در کل و ۱۸ تیر در هر خشاب)، ریسک تموم شدن مهمات در اواسط راند بسیار کمتر می‌شود.

سلاح Desert Eagle (که اکثراً آن را Deagle خطاب می‌کنند) در کنار ریسک بالای آن، یک انتخاب محبوب بین بازیکنان است
Desert Eagle
 • دمیج هدشات (بدون زره): ۲۴۹
 • دمیج هدشات (با زره): ۲۳۲
 • قیمت: ۷۰۰$
عکسی از سلاح Desert Eagle یا Deagle

تصویری از سلاح Desert Eagle یا Deagle

انتخاب شده توسط خیلی‌ها و استفاده استادانه توسط افراد کم، سلاح Desert Eagle (که اکثراً آن را Deagle خطاب می‌کنند) در کنار ریسک بالای آن، یک انتخاب محبوب بین بازیکنان است.

در  قیمت ۷۰۰$، گرانترین پیستول بازی کانتر استرایک را به خود اختصاص می‌دهد، که در کنار این عنوان می‌تواند به راحتی یک دشمن زره‌دار را با تنها یک شلیک به سر نابود کند. با ستایش توانایی دمیج بالا در فواصل دور، Deagle به شدت دقیق است، که همین دو نکته این پیستول را در لیست بهترین سلاح‌ها برای ایستادن و شلیک کردن قرار می‌دهد.

نرخ پایین آتش و لگد بسیار بالای این سلاح به صورت متعادل تنظیم شده‌اند، این پیستول برای تازه‌کاران انتخاب مناسبی نیست. اگر Deagle را انتخاب می‌کنید باید کاملاً حساب شده وارد میدان شوید و شلیک‌های معقولی داشته باشید، که این اتفاق تنها با تمرین اتفاق می‌افتد.

اسپم کردن کلیک چپ با این پیستول شما را از دست دشمنان نجات نمی‌دهد، و حتی نتیجه مرگ را برای شما در بر دارد. داشتن ۴۲ تیر در کل و ۷ تیر در هر خشاب، باعث می‌شود تا شما از تک تک گلوله‌های خود به نحو احسنت استفاده کنید.

گرچه، اگر واکنش شما و مکان نشانه در نقطه درستی باشد، Deagle به شما توانایی اتمام یک راند به بهترین شکل را هدیه می‌دهد.

این تمام اطلاعاتی بود که برای انتخاب بهترین پیستول در بازی کانتر نیاز داشتید تا بدانید. نظر شما درباره این سلاح‌ها چیست؟ شما در بازی Counter Strike کدام پیستول را انتخاب می‎کنید؟ چرا؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
Esportاخبار بازیراهنما و آموزشکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط