Apex

راهنمای بازی Apex Legends | راهنمای اسلحه‌های بازی Apex

از سلاح‌های دور برد تا Pistolها

آمار میزان خسارت اسلحه‌های بازی Apex Legends احتمالا اولین موردی‌ست که شما وقتی که بخواهید این بازی را جدی‌تر دنبال کنید، به سراغش می‌روید، یا این که بخواهید جلوی رفیقتان اطلاعات خود را به رخ بکشید. در این مطلب، ما آمار همه اسلحه‌هایی که در بازی وجود دارند را بررسی و همچنین انتخاب خودمان از بهترین اسلحه‌های بازی در هر دسته‌بندی را اعلام کرده‌ایم.

میزان خسارت اسلحه‌های بازی Apex Legends

Apex Legends

با نگه داشتن N بر روی PC می‌توانید اسلحه خود را بررسی کنید

از زمان لانچ بازی Apex Legends، تعداد قابل قبولی از اسلحه‌ها متنوع در بازی قرار گرفته‌اند— که البته در آینده شاهد اسلحه‌های بشتری خواهیم بود. در مورد انتخاب اسلحه همیشه سلیقه شخصی دخیل است، اما برای انتخاب درست طبق سلیقه شما باید دید روشنی نسبت به ارقامی همچون میزان خسارت اسلحه‌ها یا Fire Rate آن‌ها داشته باشید. در قسمت زیر شما در یک جدول همه اطلاعاتی که از اسلحه‌ها در دسترس قرار دارد را مشاهده می‌کنید. البته این جدول نواقصی دارد و مواردی چون Fire Rate که برای موضوعاتی چون DPS و time-to-kill (TTK) مهم است رسمی نیست.

با این حال، ما از حدس و گمان‌های خود برای این مورد استفاده می‌کنیم که در بخش پیشنهاد اسلحه‌های مورد علاقه‌مان به آن می‌پردازیم. در جدول پایین اعدادی که ما از قسمت Test Range بازی بدست آورده‌ایم را مشاهده می‌کنید، اما قبل از این که به سراغ این جدول برویم به چند نکته اشاره می‌کنیم.

مطلب مرتبط: رقابت بین Apex Legends و COD:Blackout | کدام یک پیروز میدان می‌شود؟ 

مواردی که در مورد اسلحه‌های بازی Apex Legends باید بدانیم

  • حد نهایت میزان HP کاراکترها ۲۰۰ است؛ ۱۰۰ HP خون پایه به علاوه ۲۵ عدد برای هر آرموری که برمی‌دارید.
  • کلاه‌خودها به HP شما اضافه نمی‌کنند اما به نظر می‌رسد که در برابر هدشات شدن مقاوم‌تر می‌شوید، با این حال ما این مورد را مورد بررسی قرار نداده‌ایم که از صحت و سقم ماجرا خبردار شویم.
  • در جدول پایین، اگر یه اسلحه سه‌تیر باشد، ما میزان خسارت یک تیر از آن را درج کرده‌ایم، همانطور که برای اسلحه‌های اتوماتیک نیز همین کار را انجام داده‌ایم.
  • همچنین برای اسلحه‌هایی چون شاتگان‌ها یا Triple Take، میزان خسارتی که حساب کردیم در صورتی‌ست که همه تیرها به هدف اصابت کرده باشند.
  • خیلی از اسلحه‌ها توانایی ارتقای خشاب خود را دارند که تاثیر بسزایی در عملکرد و کارایی آن‌ها می‌گذارد، پس به دنبال این چنین آیتم‌هایی به خصوص extended magazines باشید.
  • دمیج‌هایی که به دشمن وارد می‌کنید رنگ‌های متفاوتی دارند، زرد برای هدشات‌ها، بنفش برای سپرهای بنفش و زرد، آبی برای سپرهای آبی، سفید برای سپرهای معمولی و قرمز برای زمانی که سپرهای دشمن از بین رفته است و مستقیما به دشمن خسارت وارد می‌کنید. همچنین وقتی که سپر آن‌ها شکست یک صدای خرد شدن نیز پخش می‌شود.

جدول آمار و ارقام دمیج اسلحه‌های بازی Apex Legends

Apex Legends

خب این شما و این هم جدولی که سایت یوروگیمر اطلاعات اسلحه‌های بازی را از تست درون آن استخراج کرده‌اند.

مطلب مرتبط: قابلیت Cross Platform بازی Apex Legends | همه مواردی که تاکنون می‌دانیم 

اطلاعات Sniper Rifle و DMRها:

WeaponAmmo TypeFire Rate TypeMag SizeBodyHeadshotقابلیت دسترسی
Kraber .50-CalSpecialBolt-action۴۱۲۵۲۵۰Supply Pods
Triple TakeEnergySingle۵۶۹۱۳۸Standard
Longbow DMRHeavySingle۵۵۵۱۱۰Standard
G7 ScoutLightSingle۱۰۳۰۶۰Standard

اطلاعات Assault Rifle (AR) و Light Machine Gun (LMG)ها :

WeaponAmmo TypeFire Rate TypeMag SizeBodyHeadshotقابلیت دسترسی
M600 Spitfire (LMG)HeavyAuto۳۵۲۰۴۰Standard
Hemlok Burst ARHeavyBurst / Single۱۸۱۸۳۶Standard
Devotion (LMG)HeavyAuto۴۴۱۷۳۴Standard
VK-47 FlatlineHeavyAuto / Single۲۰۱۶۳۲Standard
R-301LightAuto / Single۱۸۱۴۲۸Standard

اطلاعات Submachine Gun (SMG)ها:

WeaponAmmo TypeFire Rate TypeMag SizeBodyHeadshotقابلیت دسترسی
ProwlerHeavyBurst of 5۲۰۱۴۲۱Standard
AlternatorLightAuto۱۶۱۳۱۹Standard
R-99LightAuto۱۸۱۲۱۸Standard

اطلاعات Shotgunها :

WeaponAmmo TypeFire Rate TypeMag SizeBodyHeadshotقابلیت دسترسی
MastiffSpecialSingle۴۱۴۴۲۸۸Supply Pods
PeacekeeperShotgunPump-action۶۱۱۰۱۶۵Standard
EVA-8 AutoShotgunAuto۸۶۳۹۰Standard

اطلاعات Pistolها:

WeaponAmmo TypeFire Rate TypeMag SizeBodyHeadshotقابلیت دسترسی
WingmanHeavySingle۶۴۵۹۰Standard
MozambiqueShotgunSingle۳۴۵۶۶Standard
P2020LightSingle۱۰۱۲۱۸Standard
RE-45 AutoLightAuto۱۵۱۱۱۶Standard

بهترین اسلحه‌های بازی Apex Legends و دلایل آن

Apex

هنوز برای عرضه کردن یک tier list قطعی از اسلحه‌های این بازی زود است، همانطور که برای بازی‌های سبک بتل رویال نیاز به کمی زمان برای این کار دارید. با این حال، در اینجا چندی از اسلحه‌های مورد علاقه ما و چراییِ انتخاب آن‌ها را بیان کرده‌ایم.

دو اسلحه ویژه‌ای که فقط از supply dropها می‌توان برداشت. شاتگان Mastiff و اسلحه تک تیر انداز Kraber مشخصا بهترین اسلحه‌های بازی در زمینه دمیج هستند، ولی خب شانس بدست آوردنشان در بازی پایین است. این دو تنها اسلحه‌هایی هستند که با یک تیر حریف را با آرمور کامل از پای در می‌آورند. ۲۰۰ دمیج برای هدشات و یک تیر برای آن‌هایی که سپر معمولی دارند.

در مورد اسلحه‌های معمولی، R-99 SMG هم انتخاب ما و هم انتخاب استریمر هاست. دمیج پایین آن با فایر ریت بالا و تعداد تیر خوب خشابش جبران شده است، این یعنی که اگر شما چند تیر هم خطا زدید، همچنان یک Kill نسیبتان می‌شود، در مقابل rate-of-fire پایین اسلحه‌های دیگری همچون Alternator که باید از آن دوری کنید.

اسلحه DMR Longbow که یک انتخاب عالی به لطف دمیج بالایش (در ازای rate-of-fire پایین) و تعداد زیادی attachment slot که از تعداد بالای آپگرید آن خبر می‌دهد برای موارد Long Range است.

اسلحه R-301 یک انتخاب خوب برای موارد کلی‌ست، به لطف rate of fire بالا و نوع مهماتش (Light ammo) که به وفور یافت می‌شود، در حالی که هر دو LMGهای بازی— Devotion و Spitfire— انتخاب‌های بسیار خوبی هستند، اما به کمی تمرین به دلیل لگد بالایی که در فواصل متوسط به بالا نیاز دارند.

در نهایت دو اسلحه Pistol برای مبارزه از راه نزدیک وجود دارند (اگر اسلحه R-99 را در اختیار ندارید) اسلحه RE-45 Auto یک SMG عالی برای جایگزینی آن است و Wingman یک انتخاب خوب برای طرفداران revolverها است که دمیج بسیار بالایی دارد. اگر دقت تیراندازی شما خوب است، وینگمن انتخاب عالیی‌ست اما اگر در نشانه گرفتن خوب نیستید سمتش نروید. (که در این مورد RE-45 انتخاب خوبیست).

دسته بندی
بازی Apexراهنما و آموزشمطالبمقالات

6 دیدگاه

مطالب مرتبط