راهنمای بازی Apex | هر چه برای زنده ماندن لازم است بدانید!

در این مطلب به بررسی روش‌هایی برای زنده ماندن در بازی Apex می‌پردازیم.

بازی Apex Legends جدیدترین عنوان بتل رویال، از توسعه‌دهنده‌ی بازی Titanfall یعنی شرکت Reswpawn است. بازی از چند کلاس متفاوت تشکیل شده است، که به آن‌ها Legend می‌گویند، که هر کدام توانایی‌های خاص خود را دارند. در این بازی ویژگی respawn یا دوباره زنده‌کردن کل تیم نیز اضافه شده‌است، یعنی اگر هم‌تیمی شما توسط دشمنان از بین برود، هنوز هم فرصت دارید که اون را به بازی برگردانید.

بازی Apex Legend یک بازی بتل رویال واقعی است، و در اصولش همان چیزی را که از این ژانر انتظار دارید بر‌آورده می‌کند. اما با وجود تفنگ‌ها و کاراکتر های متفاوت، در موقعیت‌های زیادی خود را از رقیبانش جدا می‌کند. وقتی برای اولین بار بازی را اجرا می‌کنید، نکته مهمی که وجود دارد این است که به دنبال تفاوت‌های بازی باشید، مخصوصا درباره Legend ها، و سعی کنید که چگونه می‌توانید از توانایی‌های آن‌ها به نفع خود استفاده کنید. این ویژگی به شما و دوستانتان کمک می‌کنند تا برنده بازی شوید.

قبل از اینکه از هواپیما پیاده شوید و به سمت کشتارگاه شیرجه روید، حتما مطالب زیر را مطالعه کنید. در این مطلب به بررسی تمام چیزهایی که برای شروع یک بازی طوفانی در Apex Legends لازم دارید، می‌‌پردازیم.

بازی Apex Legend در سبک بتل رویال است

حتی با اینکه بازی دارای گرو‌ه‌های مختلف و توانایی‌های مخصوص هر گروه است و این‌ها باعث برتری بازی Apex Legends نسبت به دیگر رقبا شده، ولی باز هم یک بازی بتل رویال است، و از قوانین این ژانر پیروی می‌کند.

در بازی مهم‌ترین چیز موقعیت‌یابی است، یعنی باید بدانید در کجای نقشه قرار دارید و دایره امن بعدی کجا است. اگر در خارج دایره گیر افتادید، سعی کنید از قسمتی وارد شوید که بازیکن‌ها در آنجا برای کشتن شما کمین نکرده باشند.

بهترین راه برای اینکار، به یاد سپردن مسیر هواپیمای ابتدای بازی است. اگر یک سمت دایره دقیقا در مسیر هواپیما باشد، احتمال اینکه یک تیم در آن اطراف کمین کرده باشد بسیار زیاد است. این قضیه برای شهرهای بزرگی که همیشه در آن‌ها جنگ و جدال بین تیم‌ها است نیز صادق است، مخصوصا اگر در لبه‌ی دایره واقع شده باشند.

EA / Respawn / Apex Legend

EA / Respawn / Apex Legends

دو نوع ایتم برای التیام‌کردن وجود دارد، یکی برای کاراکتر و دیگری برای زره

غارت کردن نیز از مهم‌ترین بخش‌های بازی Apex Legends است. همیشه به دنبال لوازم دفاعی باشید، چون اثر مستقیم برروی سپر شما دارند.

لوازم دفاعی شامل یک جلیقه و کلاه‌خود می‌باشد، که از لحاظ کیفیت دارای طبقه‌بندی‌های معمولی (Common که پایین‌ترین سطح آسیب را تحمل می‌کند)، غیر معمولی (Uncommon)، نادر (Rare) و افسانه‌ای (Legendary) می‌باشند.

زره درواقع در بازی نقش همان سپر محافظ ( Shield ) را بازی می‌کند، به این‌صورت که می‌توانید زره خود را دوباره شارژ کنید تا آسیب کمتری ببینید. استفاده از بسته‌های زرهی (Armor Pack) نسبت به شفابخشی معمولی (Regular Healing) سریع‌تر و راحت‌تر است. این وسایل دفاعی از این جهت نیز اهمیت دارند که وقتی مورد حمله قرار می‌گیرید، سپر دفاعی آسیب می‌بیند و از سلامتی‌تان چیزی کم نمی‌شود. در زمان غارت کردن تمرکزتان برروی پیدا کردن این ابزار آلات دفاعی باشد.

EA / Respawn / Apex Legend

EA / Respawn / Apex Legends

اسلحه‌ها را مورد آزمایش قرار دهید و مهمات زیادی جمع کنید

بازی Apex Legends دارای تفنگ‌های گوناگون و متنوعی است، و بیشتر این اسلحه‌ها بسیار قابل قبول هستند. پس، باید چندین بازی اول را تنها صرف استفاده از سلاح‌های مختلف کنید، تا ببینید که با کدام یک رابطه بهتری برقرار می‌کنید و از کدام اسلحه خوشتان نمی‌آید. در تمرین شبیه‌سازی بازی، فرصت استفاده از همه تفنگ‌ها را به شما می‌دهد، ولی بهتر است از آن‌ها در بازی واقعی نیز استفاده کنید، زیرا در تمرین شبیه‌سازی کسی به شما شلیک نخواهد کرد ولی در بازی تحت فشار دشمن هستید، این روش تجربه بیشتری از استفاده اسلحه‌ها به شما می‌دهد.

یک اصل ثابت در بازی وجود دارد، برای کشتن دیگران مهمات زیادی باید مصرف کنید. فرقی نمی‌کند که به کجا شلیک می‌کنید یا چقدر خوب تیراندازی می‌کنید، دشمنان شما سرسخت‌تر از تصورتان هستند، بدین معنی که در هر مبارزه مجبور به استفاده از مهمات زیادی هستید. مهمات در بازی Apex Legend به فراوانی پیدا نمی‌شوند، پس از چند بازی که با نوع اسلحه‌ها آشنا شدید، وقتی اسلحه‌ای را در بازی برمی‌دارید ، باید بدانید که چه نوع مهماتی برای آن اسلحه مناسب است. اگر جزو تیم‌های پایانی بازی بودید، به مقدار زیادی مهمات برای زنده ماندن نیاز دارید.

EA / Respawn / Apex Legend

EA / Respawn / Apex Legends

قانون هر Legend را یاد بگیرید

چیزی که بازی Apex Legends را از دیگر بازی‌های بتل رویال متمایز می‌کند، وجود Legend ها است، کاراکترهای مختلفی که می‌توانید اول هر راند از بازی آن‌ها را انتخاب کنید. هر‌کدام از آن‌ها توانایی‌هایی دارند که می‌توانند نقش خاصی را در تیم ایفا کنند، پس اینکه شما با هرکدام از آن‌ها آشنا شوید و بدانید که هر کدام چه کاری را بهتر انجام می‌دهد، بسیار حائز اهمیت است. همه کاراکترها روش‌های خاص مبارزه‌ای دارند، این باعث می‌شود که هرکدام از آن‌ها بتوانند کاری را به نفع تیم انجام دهند.

اگر با کاراکتر Gibraltar بازی کنید، باید به تیم دشمن نزدیک شوید و با استفاده از محافظ خود مانعی برای تیرهای حریف شوید. اگر کاراکتر Pathfinder را انتخاب کنید، می‌توانید با گرپلر (Grappler) راهی را باز کنید تا بتوانید به جایی بروید که بازیکن‌های دیگر را با حمله‌ای غافلگیرانه از بین ببرید.

EA / Respawn / Apex Legend

EA / Respawn / Apex Legends

تا می‌توانید از توانایی‌های خود استفاده کنید

وقتی که به توانایی تک‌تک کاراکترها (  Legend ) پی بردید، زمان استفاده از آن توانایی‌ها به نفع خودتان است.

وقتی که قدرت ویژه نهایی‌تان آماده می‌شود برای استفاده سریع از آن وسوسه نشوید و قدرت ویژه یا نهایی‌تان را نگه دارید تا زمان مناسب استفاده از آن برسد، در غیر این صورت این توانایی‌تان را هدر می‌دهید. منتها در بازی‌های اول توانایی Legend ها را امتحان کنید تا بیشتر با آن توانایی آشنا شوید. صبر نکنید تا زمان مناسب استفاده از قدرت نهایی برسد. درعوض، طریقه استفاده از آن را در مبارزات برای زنده ماندن، یاد بگیرید. در هر صورت زمانی که می‌میرید، بدون آن که از توانایی خود استفاده کنید، در راند بعدی نیز باز هم قادر به استفاده از آن نیستید، زیرا در ابتدای بازی منبع توانایی خالی می‌شود و دوباره باید صبر کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

این راهنمایی‌ها را بخاطر بسپارید زیرا باعث می‌شود تا در چند بازی اول خود در Apex Legend بیشتر زنده بمانید و در نهایت برنده شوید.

ایا شما این عنوان را بازی کرده‌اید؟ نظرتان درباره ساخته جدید شرکت Respawn چیست؟ آیا می‌تواند با رقیبان قوی و موفق خود در این ژانر مقابله کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیبازی Apexراهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط