راهنمای بازی Anthem | کلاس Colossus

کند، جان سخت، قدرتمند

در این قسمت از سری راهنمای بازی Anthem می‌خواهیم در مورد کلاس Colossus برایتان بنویسیم و تقریبا تمامی نکته‌هایی که لازم است تا برای شروع کار با این Javelin بدانید را در اختیارتان می‌گذاریم. قبل از پرداختن به نکات، توضیحی کلی از کلاس Colossus و ویژگی‌های شاخص آن را برایتان می‌نویسم.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Anthem | کلاس Ranger

کلاس Colossus تانک‌ترین Javelin در بازی Anthem است. در جرکت کردن محدودیت دارد و هنگامی که سعی کنید با آن پرواز کنید یا سریع حرکت کنید به مشکل برمی‌خورید. البته با این وجود، هیچ Javelin دیگری نمی‌تواند به اندازه Colossus در موفقیت یک تیم نقش داشته باشد.

هریک از Javelin ها، توانای خاصی را برای پشیبانی تیم دارند اما هیچ Javelin دیگری نمی‌تواند به اندازه Colossu توجه دشمنان را به خود جلب کند. حفاظت از هم تیمی‌هایتان با استفاده از سپر و گرفتن آتش دشمنان مسئولیت سنگین و پرمخاطره‌ای است که بر دوش Colossus قرار دارد. با وجودی که این کار خطرناک است اما اگر درست انجامش دهید هم تیمی‌هایتان فرصت خوبی برای ضربه زدن به دشمنان خواهند داشت و احتمالا قبل از اینکه سپرتان آسیب جدی ببیند برنده نبرد می‌شوید.

از نابود شدن سپر خود جلوگیری کنید

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، هر کدام از Javelin ها در بازی Anthem قابلیت خاصی  دارند که آن‌ها را از بقیه Javelin ها متمایز می‌کند. کلاس Colossus، اما هیچ قابلیت به خصوصی ندارد. نقطه تمایز این Javelin، سپر بزرگی است که به دستش وصل شده است. چیزی مانند Reinhardt در بازی Overwatch یا SWAT shiled در بازی R6. این سپر می‌تواند تعدادی از ضربه‌های خطرناک را دفع کند. البته تا حدی که برایش ساخته شده است و اگر بیشتر از آن رویش فشار باشد، از بین می‌رود.

از بین رفتن سپر یک مشکل خیلی جدی برای Colossus به حساب می‌آید.. نه تنها از بین رفتنش باعث می‌شود تا Colossus زیر آتش دشمن دست خالی شود، بلکه باعث می‌شود تا Colossus برای لحظاتی Stun شود. در مورد سپر نکته‌ای وجود دارد که ارزش به یاد داشتن را دارد. آخرین damageی که باعث شکستن سپر Colossus می‌شود، کاملا دفع می‌شود. پس اگر زمانی ضربه‌ی خطرناکی هم تیمی‌هایتان را تهدید می‌کرد، درصورتی که بتوانید هنگام Stun شدن خود را زنده نگه دارید، می‌توانید با سپرتان به آن ها کمک کنید.

یاد گرفتن اینکه سپرتان چه ضربه‌هایی را می‌تواند تحمل کند و کدام‌ها را نمی‌تواند، زمان بر است و بسته به Gear َای که استفاده می‌کنید متفاوت است. با این حال این مسئله‌ای است که می‌توانید هنگام بازی کردن کنترلش کنبد. سپر برای شما به عنوان Colossus مهم ترین ابزار است. درست استفاده کردن از آن و اطمینان از اینکه زمانی که به آن نیاز دارید آن را داشته باشید کلید موفقیت در کار با این Javelin است.

تا جایی که می‌توانید روی زمین باشید

پرواز کردن و معلق ماندن و به طور کلی بازی در هوا چیزی است که Colossus در آن تعریفی ندارد. Rocket boostای که دارید برای رفتن به لبه‌ها و عبور از موانع ابزار خوبی است اما ماندن در هوا و پرواز کردن به سوی نبرد نباید از برنامه‌هایتان هنگام کار با این Javelin باشد.

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. بیشتر Ablity های Colossus برای آماده شدن به زمان نیاز دارند. تعدادی از آن‌ها هم برای فعال شدن نیاز دارند تا مدتی طولانی از سپر خود استفاده کنید. انجام دادن این کار‌ها هنگامی که در هوا هستید می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. همچنین هنگامی که فرود می‌آیید شما را در معرض آتش دشمن قرار می‌دهد. سعی کنید سوخت راکت خود را برای رسیدن به هم تیمی‌هایتان هنگامی که به شما نیاز دارند ذخیره کنید و از آن برای جایجا شدن بیهوده و رسیدن به موقعیت‌های آب زیرکاهانه هدر ندهید. فضای باز بیرون جایی است که شما به آن تعلق دارید.

البته این‌ها به این معنی نیست که اصلا نباید با این Javelin پرواز کنید. هنگامی که در هوا هستید می‌توانید از سپر خود استفاده کنید تا از آتش دشمنان در امان باشید. درواقع این روش خوبی برای رفتن به جایی خطرناک و استحکام موقعیتتان است. به هوا بروید، با سپر خود پرواز کنید، فرود بیایید و جهنم را به دشمنانتان هدیه کنید.

سپرتان تنها برای دفاع کردن نیست

فقط چون شما یک شئ بزرگ در دستتان دارید که برای دفاع کردن در برابر حمله دشمنان مقاوم است، دلیل نمی‌شود که از آن برای حمله استفاده نکنید. شما می‌توانید با سپر Colossus به دشمنان ضربه هم بزنید.

به نظر می‌رسد که ضربه‌ با سپرتان از ضربه با مشت قدرتمند تر باشد و بتوانید از آن برای از بین بردن دشمنان اطرفتان استفاده کنید. این قابلیت می‌تواند در شرایط مختلفی کارآمد باشد. مثلا شما می‌توانید از سپرتان برای از بین بردن سریع دشمنانی که جان کمی دارند، حتی با یک ضربه استفاده کنید. یا اینکه با سپر خود به سمت گروهی از دشمنان بدوید و آن‌ها را از هم بپاشید. این کار همچنین باعث می‌شود تا دشمنانتان Stun شود. این قابلیت سبب می‌شود تا در شلوغی بسیار کارآمد باشد.

اجازه ندهید تا تفکرات ابتدایی راجع به یک سپر شما را محدود کند. به آن به عنوان یک سلاح سرد هم نگاه کنید. این ‌می‌تواند موفقیت شما را در صحنه نبرد تضمین کند.

از سلاح‌های سنگین خود نهایت استفاده را ببرید

کلاس Colossus تنها Javelin ای است که می‌تواند از سلاح‌های سنگین مثل minigun و یا نارنجک انداز‌ها استفاده کند. این سلاح‌ها بزرگ و به همان اندازه مخرب اند.

این دو سلاح برای مقابله با گروه بزرگی از دشمنان بسیار مناسب اند. از minigun ها برای پاسخ یکباره سریع به گروه بزرگی از دشمنان استفاده کنید. با نارنجک انداز‌ آن‌ها را به هوا بفرستید. این ابزار‌ها قدرتمند و متناسب با این Javelin هستند. شرایطی که قرار است با آن رو به رو شوید را در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید که می‌توانید از این سلاح‌ها استفاده کنید. البته شاید همیشه در هنگام انجام دادن ماموریت‌هایتان از این سلاح‌ها استفاده نکنید اما همیشه باید آن‌ها را در نظر داشته باشید.

هنگام استفاده از Ultimate خود در هوا باشید

قابلیت Ultimate کلاس Colossus شامل یک موشک هسته‌ای مینیاتوری است که سه بار می‌تواند شلیک شود. این میتواند ضربه‌های سه گانه سهمیگینی به یک BOSS وارد کند یا گروه‌های کوچک دشمنان را کاملا از بین ببرد. اما برای استفاده کردن از این قابلیت به بهترین شکل، باید یکی از قوانینی که قبل تر ذکر کردیم را بشکنیم.

وقتی Ultimate شما آماده شد، به آسمان بروید. تا جایی که می‌توانید از زمین فاصله بگیرید یا به موقعیتی بروید که بتوانید چندین گروه از دشمنان را مشاهده کنید. Ultimate شما می‌تواند مقدار زیادی ضربه را به یک هدف وارد کند و حرام کردن آن در صورتی که موقعیت مناسبی نداشته باشید خیلی راحت است. پس در فاصله مناسبی قرار بگیرید، به طوری که بتوانید چندین هدف را مشاهده کنید. سپس بجای اینکه همه بمب ‌ها را برای یک گروه تلف کنید، تا سه گروه از دمشنان را از پا در بیاورید.

لیست Ability های Colossus

لیست زیر تقریبا تمام Ability های شناخته شده برای Colossus را شامل می‌شود. به نظر می‌رسد تعدد بیشتری به مرور زمان به بازی اضافه شوند.

ORDNANCE LAUNCHER
 • High Explosive Mortar – می‌تواند گروهی از دشمنان را با فاصله زیاد از بین ببرد.
 • Burst Mortar – تعدادی بمب را به یک ناحیه شلیک می‌کند.
 • Firewall Mortar – می‌تواند دیواری خطرناک از آتش را درست کند.
 • Lightning Coil – پالس‌های الکتریکی را به صورت تصادفی شلیک می‌کند. (می‌تواند همزمان با سپر و بقیه Ability ها مورد استفاده قرار بگیرد.)
 • Shock Coil – پالس الکتریکی اطراف Colossus ایجاد می‌کند.
HEAVY ASSAULT LAUNCHER
 • Siege Artillery – بمب بزرگی را در یک مسیر مستقیم شلیک می‌کند.
 • Flame Thrower – دشمنان اطراف را در آتش میسوزاند.
 • Flak Cannon – سلاح شات گان مانندی با دامنه شلیک متوسط در مچ دست Colossus قرار دارد.
 • Railgun – توپی با دامنه بالا که می‌تواند برای ایجاد ضربه بیشتر شارژ شود.
 • Venom Spitter – با اسید به دشمنان آسیب وارد می‌کند.
SUPPORT GEAR
 • Battle Cry – دشمنان اطراف را مجبور می‌کند به شما حمله کنند.
 • Shield Pulse – تمامی Javelin های اطرافتان برای مدت معینی ضربه کمتری دریافت می‌کنند.
MELEE ABILITY: HEAVY SMASH

Colossus با دو مشت بزرگش به زمین ضربه می‌زند. باعث آسیب زدن به ناحیه اطرافش می‌شود.

ULTIMATE ABILITY: SIEGE CANNON

سه بمب بزرگ را شلیک می‌کند که هنگام منفجر شدن ناحیه بزرگی را به آتش می‌کشند. همچنین سه بمب کوچکتر هم وجود دارند که ضربه زیادی به اهداف جداگانه یا گروه بزرگی از دشمنان وارد می‌کنند.

در نهایت باید گفت کلاس Colossus مانند تانکی در این بازی است. همانطور که باید از هم تیمی‌های خود محافظت کنید، می‌توانید دمشنانتان را با بدترین کابوس‌هایشان رو به رو کنید. نظر شما در باره بازی Anthem و کلاس اColossus چیست!؟

دسته بندی
ایکس باکسپلی استیشنراهنما و آموزشکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط