راهنمای بازی Anthem | بررسی تاثیر عناصر آتش، یخ، الکتریسیته و اسید

در این مطلب اثرات عناصر را در بازی Anthem بررسی می کنیم.

عناصر در بازی Anthem به چهار نوع تقسیم می‌شود: آتش، یخ، الکتریسیته و اسید.

در بازی حملات دیگری نیز برای آسیب رساندن وجود دارند – ضربه و انفجار – و برای تازه‌کاران اهمیت انواع آسیب‌رسانی‌ها و عناصری که اجرا می‌کنند، دقیقاً مشخص نیست، برای همین، در این مطلب توضیح می‌دهیم که چرا این حملات و آسیب‌رسانی قسمت مهمی از بازی را می‌سازند.

عناصر در Anthem – عناصر آتش، یخ، الکتریسیته و اسید چه چیزی هستند؟

اثرات عناصر یکی از بخش‌های اضافی بسیار مهم از توانایی‌های شما هستند و در حملات آسیب زیادی به دشمن وارد می‌کنند. آن‌ها می‌توانند به راحتی به سیستم combo، primers و detonator ها کمک کنند و آن‌ها را تقویت کنند – ولی آن‌ها را با هم اشتباه نگیرید. عناصر براحتی می‌توانند در زمان پیاده‌سازی برروی دشمنان، آن‌ها را تضعیف کرده و در حملات اثرگذار باشند.

در اینجا تجزیه و تحلیلی از اثرات هر عنصر و Debuff (تضعیف) آن‌ها، برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم:

اثرات آتش (Fire Effects)

حملاتی که اثر آتشین دارند در طول زمان باعث آسیب می‌شوند، برای مدت کوتاهی بعد از اینکه حمله را پیاده سازی می‌کنید، سلامتی دشمنان را ذره ذره کم کرده و به آن‌ها damage وارد می‌کند.

همچنین در برابر سپر فیزیکی نیز بسیار قدرتمند است، مانند Scar Enforcer ها که با خود سپر و محافظ فیزیکی زیادی را حمل می‌کنند.

این حملات در برابر سپر انرژی بسیار ضعیف عمل می‌کنند، پس برای دشمنانی مانند Scar Scout ها که خطی آبی رنگ در بالای میزان سلامتی (خطی به رنگ قرمز) دارند، باید اول سپر آن‌ها را با حملات دیگر از بین ببرید سپس از آتش برای نابودی آن‌ها استفاده کنید.

اثرات یخ (Ice Effects)

ضربه زدن با عنصر یخ به دشمنان، باعث کَند شدن آن‌ها می‌شود. اگر مقدار مشخصی با این حمله به دشمن ضربه وارد کنید، دشمن شما به کلی یخ زده و ثابت می‌ماند.

عنصر یخ آسیب شدیدی نسبت به حملات معمولی به سپر انرژی (Energy Shields) وارد می‌کند، و باعث می‌شود تا این حمله برای از بین بردن دشمنانی که سپر انرژی دارند، انتخاب مناسبی باشد.

گرچه این حملات نسبت به دشمنانی که سپر و محافظ فیزیکی دارند، مانند Scar Enforcer ها، بسیار عملکرد ضعیفی دارند.

اثرات الکتریسیته (Electric Effects)

عنصر الکتریسیته در واقع باعث ایجاد آسیب محیطی (area of effects) می‌شود، اگر به دشمنی این ضربه را وارد کنید آسیب آن به دشمنان اطراف او نیز اثر می‌کند.

این توانایی‌ها بیشتر برروی سپر‌های انرژی تاثیر می‌گذارند و برای از بین بردن خط آبی رنگ دشمنان انتخاب مناسبی هستند.

عنصر الکتریسیته مانند عنصر یخ، اثرگذاری کمتری برروی سپرهای فیزیکی دارند.

اثرات اسید (Acid Effects)

عنصر اسید برای تضعیف سیستم دفاعی دشمنان است. در واقع، هر چیزی که تحت تاثیر اسید قرار می‌گیرد، تا زمان فعال بودن حالت آن، آسیب می‌بیند و به آن Damage وارد می‌شود.

این حمله مانند عنصر آتش برروی سپرهای فیزیکی تاثیر بیشتری دارد و تاثیر آنچنانی برروی سیستم دفاعی مبتنی بر انرژی (Shield Energy) ندارد.

ضربه و حملات انفجاری

اگر بخواهیم تمام حملات را نام ببریم علاوه بر عناصر، دو نوع حمله دیگر – ضربه و حملات انفجاری – نیز وجود دارد. این حملات تا جایی که ما می‌دانیم، تقریباً یکسان هستند، گرچه با نام‌های متفاوتی در بازی استفاده می‌شوند. این ارور بیشتر مربوط ارور اسم‌گذاری و رابط کاربری است و احتمال می‌رود که در اپدیت‌ها آن را اصلاح کنند.

صرف نظر از اسم، این حملات تنها آسیب خالص هستند، بدون هیچ‌گونه اثرگذاری – سلاح‌های معمولی و ابزارها یا بعضی توانایی‌هایی که حملات انفجاری یا ضربه می‌زنند، تنها Damage به دشمنان وارد می‌کنند، نه کمتر و نه بیشتر.

دیدگاه شما درباره‌ی این بازی چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیراهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط