راهنمایی برای رسیدن به Legendary Arena در عنوان Clash Royale

با ایستگاه بازی همراه باشید

اگر در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد به مرحله‌ای در عنوان Clash Royale رسیده‌اید که عمده‌ی حریفانتان عموما از دو استراتژی Hog Rider و Royal Giant برای پیروزی استفاده خواهند کرد. با این حال پیش خواهد آمد که مقابل رقیبانی با استراتژی‌های Giant Skelly Arrow bait, Three Musketeers و یا P.E.K.K.A Double Prince قرار بگیرید. در هر صورت و با توجه به آمار به نظر می‌رسد مهم‌ترین نکته‌ای که هر فردی باید بیاموزد نحوه‌ی مقابله با Royal Giant است. نحوه‌ی چیدمان افراد و ساختمان‌هایتان برای مقابله با او بسیار مهم است و کوچکترین اشتباهی می‌تواند منجر به باختتان شود. علاوه بر این مخاطب باید به الگوهای بازی و دسته کارت‌های حریفان دقت کند تا بتواند برای مقابله با آن آماده شود. اگر حریفتان از Goblin یا Skeletonها در بحش انتهایی نقشه استفاده می‌کند باید با استفاده از Hog در لحظه‌ی مناسب به مقابله بپردازید. برای تشخیص زمان مناسب برای این کار علایم زیادی وجود دارد که مهارت پیدا کردن در آن‌ها موجب افزایش توانایی تشخیص حرکت حریفان در شما می‌شود. کسب این مهارت‌ها در سخن آسان بنظر می‌رسد اما در عمل نیاز به تمرین و تمرکز بالایی دارد.

اکثر بازیکنان در دامنه‌ی ۲۸۰۰-۳۰۰۰ گیر می‌کنند که در نتیجه منجر به رویارویی مخاطب با حریفانی با مرتبه‌ی ۹ و ۱۰ می‌شود. عموما حریفان در این مراتب ۹ کارت عادی، شش کارت Rare، پنج کارت Epic، و یک یا دو کارت Legendary در دست دارند. این موضوع رقابت در این سطح را برای مخاطبانی که به تازگی به مرتبه‌ی ۹ رسیده‌اند و کسانی که مرتبه‌ی پایین‌تری دارند بیش از حد مشکل می‌کند؛ اما رسیدن به Legendary Arena حتی برای مخاطبان مرتبه‌ی ۷ نیز غیر ممکن نیست.

Deckهای پیشنهادی

در این قسمت به بررسی سه استراتژی برتر در این سطح می‌پردازیم. شروع با Deck ناآشنا به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود خصوصا اگر نزدیک به ۳۰۰۰ تروفی جمع کرده‌اید. پیشنهاد می‌شود که ابتدا با این Deckها به همراه هم کلنی‌های خود به بازی بپردازید تا با آن‌ها آشنا شوید و جریان بازی را در دست بگیرید.

Deck 1: Hog Rider + Valkyrie + Freeze

به احتمال زیاد تاکنون با استراتژی Hog Cycle مبنی بر استفاده از Zap و Fireball آشنا شده‌اید؛ اما بهتر است بدانید که استفاده از Freeze به عنوان یک مکانیزم دفاعی برای رویارویی با Royal Giant بسیار موثر است. استفاده از این کارت به همراه The Valkyrie منجر به خلق یکی از بهترین راه‌های پاک سازی در بازی Clash Royale می‌شود که در تمام مراتب بازی کاربرد دارد و تمرین با آن شدیدا پیشنهاد می‌شود. از سوی دیگر استفاده‌ی اشتباه از کارت Freeze عواقب خطرناکی را در پی دارد. در ادامه به بررسی پنج کارت دیگر این Deck می‌پردازیم.

Goblins: این کارت در ترکیب با Hog Rider تاثیر هجومی بسیار خوبی دارد و از لحاظ دفاعی نیز در برابر Hog دشمن بسیار موثر است. علاوه بر این در ترکیب با Freeze نیز بسیار خطرناک است و ‌می‌توانید به راحتی با استفاده از آن‌ها Hog خود را از ساختمان‌های رقیب عبور دهید.

Elixir Collector: این کارت در مراتب پایین‌تر کاربردی غیر قابل انکار دارد به حدی که به راحتی می‌تواند سرنوشت بازی را عوض کند. به علاوه وجود این کارت در دست اولیه موجب افزایش ارزش Towerها می‌شود که بسیار مهم است. با این پیشنهاد می‌شود که حدود ده ثانیه پس از آغاز بازی از آن استفاده کنید چرا که ممکن است حریف با استفاده از Hog خود به شما ضربه بزند در صورتی که اگر پس از گذشت ده ثانیه این کار را بکند شما می‌توانید از وارد شدن صدمه‌ی زیاد به ساختمان‌هایتان جلوگیری کنید. بهترین استفاده‌ی ممکن از این کارت‌ها هنگامی است که در درگیری وقفه‌ای پیش آمده است و دو طرف در حال پر کردن منابعشان هستند. در موقعیت‌های اورژانسی نیز می‌توانید با آن‌ها حواس دشمنانتان را پرت کنید.

Arrows: می‌توانید در صورت تمایل به جای این کارت از Fireball استفاده کنید. اما استفاده از آن کارت عموما در Deckهایی بهتر است که نسبت به Wizard و یا Three Musketeers ضعیف باشند که این Deck این گونه نیست. کارت Arrow از آن جهت عالی است که قابلیت نابودی Minion Horde، یکی از قاتلان این Deck، را در یک ضربه دارد، دامنه‌ی ضربه زنیش بسیار بزرگ‌تر و هزینه‌ی استفاده از آن کمتر است. به علاوه می‌توان از آن برای پایان دادن کار Tower حریف استفاده کرد چرا که در بسیاری از مواقع Hogها دمیج قابل توجهی به Tower وارد می‌کنند اما توانایی نابودی آن را ندارند.

Musketeer: یکی از برترین ویژگی‌های این کارت سلامتی بالای آن است. این کارت هم در دفاع بسیار تاثیر گذار است و با وجود DPS در هنگام حمله نیز می‌تواند کمک شایانی به مخاطب بکند. کمتر کارتی است که چنین کارآمد باشد. یکی از روال‌های جا افتاده‌ی حرفه‌ای‌های این استراتژی استفاده از Musketeer به همراه Valkyrie در خط پشتی است. از آن‌جایی که این Deck نسبتا ارزان است و یکی از اعضای ان Collectorها هستن می‌توان به دفعات از این حرکت استفاده کرد.

Minion Horde: کارتی همه کاره که خصوصا در ترکیب با Freeze خطرناک است. این کارت می‌تواند به راحتی Tower دشمنان را که با Freeze یخ زده‌اند طی مدتی کوتاه خرد و خمیر کند. همه می‌دانند که Minion Horde گزینه‌ای قابل اعتماد برای صدمه زدن به Barbarian و Hog Rider است.

Deck 2: Royal Giant + basically anything

بعید است که دیگر کسی از مخاطبان Clash Royale مانده باشد که به قدرمندی Royal Giant شک داشته باشد. او در ترکیب با هر کارتی جواب می‌دهد و همین موضوع باعث شده تا به یکی از محبوب‌ترین کارت‌های این بازی بدل شود. در زیر در مورد تعدادی از کارت‌هایی که بهترین نتیجه را در ترکیب با Royal Giant می‌دهند صحبت می‌کنیم.

Goblin Hut: کارتی که برای مدتی فراموش شده بود. به مرور زمان از محبوبیت کارت‌های Spawner کاسته شد و دیگر کمتر کسی بود که از Goblin Hut در دست خود استفاده کند. حال و با وجود کارتی همه کاره چون Royal Giant، گابلین‌ها باز هم ارزش پیدا کرده‌اند. به نفعتان هست که همیشه از این کارت در یکی از خط‌های پیشروی خود استفاده کنید. این موضوع عموما بازی را از دست حریفان خارج می‌کند به طوری که افزایش پیوسته‌ی دمیج ایجاد شده توسط گابلین‌ها و احتمال فرستاده شدن یک Royal Giant منجر به اتخاذ تصمیمی عجولانه از جانب آن‌ها می‌شود.

Elixir Collector: استفاده از این کارت در کنار دو مورد بالایی عملا احتمال شکست مخاطب را به زیر ده درصد می‌رسانند.

Barbarians: این کارت در مقابل یا در کنار یک Royal Giant عملکردی فوق‌العاده دارد. استفاده از یک Deck آهسته و صبورانه نیاز به یک مانع دفاعی قدرتمند دارد و این کارت می‌تواند این نقش را ایفا کند.

Spear Goblins: هر چه Goblin بیشتر، بهتر!

Arrows & Fireball: ترکیب این دو کارت با یکدیگر نتیجه‌ای مطلوب می‌دهد چرا که به مخاطب آزادی عمل بالایی در استفاده از دیگر کارت‌هایش می‌دهد. اگر از کارت Arrows در مقابل Princess حریف استفاده کنید دیگر نگران استفاده‌ی او از Minion Horde نیستید چرا که می‌توانید با Fireball حسابش را برسید. علاوه بر این در این استراتژی این دو کارت می‌توانند در حمله نیز بسیار موثر و برگ برنده‌ای در دستان شما باشند.

Canon: همان طور که گفته شد دانش استفاده‌ی درست از Canon در برابر Royal Giant بسیار مهم است. شما می‌خواهید که Giant در تیر رس Tower باشد اما بر روی آن تمرکز نکند و همچنین Canon نیز توانایی صدمه زدن به او را داشته باشد. این روال نیازمند زمانبندی دقیقی است که تمرین زیادی را میطلبد. علاوه بر این، این کارت در مقابل Hog نیز بسیار موثر است و ترکیب آن با Goblin Hut پیشنهاد می‌شود.

Deck 3: Giant Balloon

این Deck بدون شک یکی از مرسوم‌ترین‌های این روزها است که کارایی آسانی دارد و استفاده از آن رایگان است. به طور ساده تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از Giant به عنوان سپری گوشتی برای Baloon و سپس محافظت از آن است.

نکات:

  • در هنگام ساخت Deck شخصیتان باید به نحوه‌ی بازی کسانی که در Arena کنونی شما بازی می‌کنند توجه کنید. برای مثال اکثر بازیکنان هشتمین Arena از Hog Rider و Royal Giant استفاده می‌کنند که استراتژی‌های موثر برای مقابله با آن‌ها Inferno Tower و mini PEKKA هستند.
  • از کم شدن سلامتی Tower خود نترسید! خصوصا اگر از Collector استفاده نمی‌کنید از دست دادن مقداری سلامتی به پاداش آن میارزد.
  • به هیچ عنوان اکسیر خود را هدر ندهید. خصوصا الان که حقه‌ی یازدهمین اکسیر حذف شده است. استفاده از گابلین‌ها بسیار بهتر از هدر دادن چند اکسیر است. البته باید مراقب کارت‌های دفاعی خود نیز باشید.
  • از مساوی کردن نترسید. گاهی اوقات دست حریفانتان خنثی کننده‌ی کامل دست شماست و در این حالت مساوی کردن بسیار بهتر از از دست دادن ۲۵ تروفی است.

اگر از یکی Deckهای بالا استفاده کنید به راحتی می‌توانید وارد Legendary Arena شوید. با این حال با Deckهای دیگر نیز این کار ممکن است. مهم‌ترین نکته در این عنوان شناخت کامل دستتان و استفاده‌ی درست از کارت‌هایتان است.

 

دسته بندی
پلتفرم هاراهنما و آموزشمطالبمقالاتموبایل

یک دیدگاه

مطالب مرتبط