Divinity Original Sin 2

راهنمایی بازی Divinity Original Sin 2 برای تازه واردان

در مطلب زیر برای کمک به تازه‌واردان به این سری، 9 راهنمای پایه‌ای که شما را آماده‌ی گذر از بندر شادی و ورود به دنیای Rivellon خواهند کرد، پرداخته‌ایم.

بازی Divinity Original Sin 2 یکی از دشوارترین و بهترین عناوین نقش‌آفرینی سال‌های اخیر دنیای بازی است. این بازی کوچک‌ترین اشتباه در مبارزات یا حتی مکالمات را با تنبیهی قابل توجه پاسخ می‌دهد. مخاطب در تجربه‌ی این بازی و جستجوی جهان آن باید فاکتورهای متعددی را برای بقا و زنده ماندن در نظر بگیرد. در مطلب زیر برای کمک به تازه‌واردان به این سری، ۹ راهنمای پایه‌ای که شما را آماده‌ی گذر از بندر شادی و ورود به دنیای Rivellon خواهند کرد، پرداخته‌ایم.

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

اگر این نخستین بار است که به تجربه‌ی عنوانی از سری Divinity می‌پردازید، به نفعتان است که یکی از کلاس‌های پیش‌فرض بازی Original Sin 2 را انتخاب کنید. این بازی به مخاطب آزادی فراوانی در ساخت کلاس‌های متنوع و شخصی می‌دهد، اما خراب کردن و رفتن راه اشتباه در این سیستم بسیار راحت است و ممکن است شما شخصیتی با توانایی‌های به درد نخور و ناسازگار طراحی کنید که تنها منجر به گیج‌شدنتان خواهد شد. با وجود قرار داده شدن امکان ویرایش شخصیت در ادامه‌ی بازی، این کار ماجراجویی‌های اولیه‌ی شما را به طرز نامناسبی دشوار خواهد کرد. در نتیجه بهترین شیوه‌ی آغاز بازی Divinity Original Sin 2 برای بار نخست استفاده از یکی از شخصیت‌های پیش‌فرض (Origin) آن به جای شخصیتی طراحی شده برای بهره بردن از داستان شخصی آن‌ها است.

این بازی کوچک‌ترین اشتباه در مبارزات یا حتی مکالمات را با تنبیهی قابل توجه پاسخ می‌دهد
Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

اگر می‌خواهید در نقش یک اسکلت به تجربه‌ی این بازی بپردازید، باید حسابی حواستان را جمع کنید. این عنصر که از منظر داستانی بسیار جذاب است، بازی را به صورت قابل توجهی دشوار می‌کند. در این حالت معجون‌ها و جادوهای درمانی به قهرمان شما صدمه خواهند زد و باید برای درمان اسکلت انتخابی خود از سم استفاده کنید. تاثیرات انتخاب بازی در نقش یک اسکلت به مبارزات بازی Divinity Original Sin 2 ختم نشده و شخصیت‌هایی که در حالت عادی رفتاری گرم و دوستانه دارند واکنش‌های چندان جالبی به اسکلتی که به زندگی بازگشته است نشان نمی‌دهند. این مسئله به این معنی است که شما برای جلوگیری از ایجاد مشکل و درگیری با NPCهای بازی باید از کلاه یا جادوهای تغییر شکل استفاده کنید. در مجموع نژاد اسکلت را می‌توان بیشتر مناسب بازیکنان با تجربه‌تر دانست.

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

 

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

حتما و حتما باید حواستان باشد که مدام بازی خود را ذخیره کنید. Divinity 2 Original Sin ذاتا عنوانی سخت و دشوار است، به همین دلیل بهتر است میزان کاربری خود از کلید F5 را افزایش داده و بازی خود را مرتبا ذخیره کنید. بهتر است پیش از ورود به ناحیه‌ای جدید، در بین مبارزات و یا در میان مکالمات از قابلیت Quick Save بازی استفاده کنید. در برخی از مناطق بازی دشمنانی مخفی که برایتان به کمین نشسته‌اند حضور دارند و به همین دلیل در میان مبارزات، حتی زمانی که برد شما قطعی است، امکان بازگشت دشمنان و تفاوت نتیجه‌ی نبرد وجود دارد. مکالمات بازی نیز می‌توانند در یک لحظه به سمتی خطرناک رفته و موقعیت‌های داستانی را از بین ببرند. به همین دلیل، اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که بازی خود را به صورت مرتب ذخیره کنید؛ چرا که خراب شدن وضعیت در این بازی برای بهترین بازیکنان نیز به راحتی اتفاق می‌افتد.

مدام بازی خود را ذخیره کنید
Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

در بخش خلق شخصیت بازی Divinity 2 Original Sin، مخاطبان می‌توانند از میان مجموعه‌ای از قابلیت‌ها (Perks) تعدادی را انتخاب کنند. سودمند بودن و کارایی این قابلیت‌ها تا حد زیادی به نوع شخصیت مورد نظر مخاطب بستگی دارد. اما برای کسانی که در حال تجربه‌ی این بازی برای بار اول هستند، اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که قابلیت Pet Pal، که به شما توانایی صحبت با حیوانات بازی را می‌دهد، را دریافت کنند. توانایی برقراری ارتباطات با حیوانات می‌تواند کمک زیادی به پیشروی در بازی کند. برای مثال به این وسیله می‌توانید از مکان‌های سخت و رازهای مخفی آگاه شوید. موش‌های ساکن فاضلاب‌ها و سیاهچال‌ها می‌توانند شما را از تله‌ها و دشمنان کمین کرده در تاریکی آگاه کنند. این توانایی کاملا ارزش استفاده و فعال کردن را دارد. حواستان جمع باشد که یکی از یارانی که در اوایل بازی با او برخورد می‌کنید نیز از این قابلیت برخوردار می‌باشد.

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

در روند نبردی که ممکن است ۳۰ الی ۴۰ دقیقه به طول بیانجامد، شخصیت‌های شما چندین بار به زمین خواهند افتاد و این در حالی است که از دست دادن (هر چند موقتی) حتی یک عضو از گروه می‌تواند منجر به افزایش درجه‌ی سختی بازی شود. شخصیت‌های مرده در بازی Divinity Original Sin 2 برخلاف بازی‌هایی چون Dragon Age Origins به آسانی به زندگی بازنگشته و برای زنده کردنشان باید از طومارهایی مخصوص تحت عنوان Resurrection Scrolls استفاده کنید. این آیتم کارامد ممکن است کمیاب باشد، اما بسیار قدرتمند بوده و در نبردهای دشوار می‌تواند کمک فراوانی به مخاطب کند. حواستان باشد که تمامی اعضای گروهتان دست کم یک عدد از این آیتم را به همراه خود داشته باشند.

اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که قابلیت Pet Pal را دریافت کنید
Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

سالم ماندن در دنیای Rivellion بسیار مهم است. خطر در هر گوشه‌ای از این دنیا وجود دارد. زمانی که مخاطب یاران بیشتری را به گروه خود اضافه می‌کند، می‌تواند توانایی‌ها و قابلیت‌هایشان را مدیریت کند. در حیاتی بودن وجود یک درمانگر در گروه شکی نیست، اما بهتر است از شخصیت‌هایی با توانایی‌های جستجوگرانه و قابلیت‌هایی که توانایی تشخیص تله‌های مختلف، دشمنان کمین‌کرده، گیاهان سمی، آتش و بشکه‌های انفجاری را دارند نیز استفاده کنید.

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

معجون‌ها را باید یکی از مهم‌ترین آیتم‌های بازی و آسان‌ترین راه‌ها برای درمان شخصیت‌های گروه به حساب آورد، اما بهتر است که این آیتم‌ها را برای استفاده در مبارزات ذخیره کنید. در خارج از نبرد، بهتر است که از غذاهایی که تاثیراتی جانبی دارند استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از توانایی‌های درمان‌گران خود نیز بهره ببرید. با این حال بهترین راه برای درمان در خارج از نبرد استفاده از کیسه‌ی خواب است. چندین مورد از این کیسه‌ها در کشتی‌ای که مخاطب بازی را با آن شروع کرده وجود دارد و یادتان باشد که حتما تمامی آن‌ها را بردارید. هنگامی که مخاطب از کیسه‌ی خواب استفاده می‌کند، سلامتی تمامی اعضای گروه به بیشترین حالت ممکن بازگشته و افکت Rested را نیز دریافت می‌کنند. کیسه‌های خواب یکی از ارزشمندترین آیتم‌های بازی Divinity Original Sin 2 بوده و مخاطبان باید همیشه حواسشان به آن‌ها باشد.

از شخصیت‌هایی با توانایی‌های جستجوگرانه و قابلیت‌هایی که توانایی تشخیص تله‌های مختلف، دشمنان کمین‌کرده، گیاهان سمی، آتش و بشکه‌های انفجاری را دارند نیز استفاده کنید
Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

یکی از بزرگترین بخش‌های بازی Divinity Original Sin 2 توانایی کنترل عناصر مختلف است. زمانی را به یادگیری و آزمودن جادوها، توانایی‌ها و محیط بازی اختصاص دهید تا بتوانید با درک بهتری از مکانیزم‌های ان عملکرد بهتری در نبردها داشته باشید. بسیاری از توانایی های بازی، خصوصا توانایی‌های جادوگران متخصص چون Pyromancerها و Aeromancerها، تاثیرات مختلفی دارند. برای مثال امکان الکتریکی کردن آسب، آتش زدن روغن و استفاده از بخار آتش برای از بین بردن میدان دید دشمنان وجود دارد. بسیاری از دانش‌های این چنینی در این بازی از طریق آزمون و خطا و تجربه به دست می‌آیند و پیشنهاد می‌کنیم که حتما زمانی را به درک کارکرد دقیق آن‌ها اختصاص دهید. با پیشروی بیشتر در بازی کم کم به حدی خواهید رسید که از واکنش‌های زنجیره‌ای عناصر استفاده کرده و ابرهایی نفرین شده و خونی سمی بر دشمنان خود می‌ریزید.

Divinity Original Sin 2

Divinity Original Sin 2

دنیای بازی Divinity Original Sin 2 بسیار غنی، عظیم و مملو از موارد دیوانه‌وار است. اگر سیستم مبارزه‌ی دشوار بازی تبدیل به مانعی بر سر راه شما در لذت بردن از آن شد، می‌توانید درجه‌ی سختی بازی را بر روی حالت Explorer قرار دهید. گاهی اوقات میزان دشواری حالت Classic بیش از حد می‌شود. در این زمان حالت Explorer با تمرکزی که بر جستجوی در دنیای بازی و صحبت کردن با شخصیت‌ها دارد، کشف جزییات جدید را به امری لذت بخش بدل می‌کند. هنگامی که از تسلط خود بر مکانیزم‌های مبارزات بازی مطمئن شدید، می‌توانید برای تجربه‌ی چالشی مناسب به حالت Classic بازگردید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط