جزییات Project XCloud مشخص شد

با ایستگاه بازی همراه باشید

مایکروسافت سرانجام از Project XCloud، سرویس مخصوص استریم بازی‌‌های خود، پرده برداری کرد

Phil Spencer، رییس Xbox، در ماه ژوئن و در نمایشگاه E3، اعلام کرد که این کمپانی برنامه‌هایی برای بازی‌های براساس استریم دارد. در آن زمان خبری از اطلاعات نهایی نبود، اما اعلان امروز این کمپانی به اکثر ابهامات پیرامون این مسئله پاسخ داد.

مایکروسافت با Project XCloud قصد دارد تا به تعداد مخاطبان بازی‌ها و خصوصا بازی‌بازان موبایلی بیافزاید، حتی اگر آن‌ها به یک Xbox و یا PC بروز دسترسی نداشته باشند. علاوه بر این آن‌ها فصد دارند تا این بازی ها همان خروجی‌ای را داشته باشند که بر روی یک PC قدرتمند دارند.

حال سوال این است که این امر چطور ممکن است؟ پاسخ به سخت افزارهای مخصوص مایکروسافت در مراکز داده‌ی آن‌ها در سراسر جهان باز می‌گردد. این قطعات به تنهایی توانایی‌ای برابر با چندین Xbox One را دارند. با وجود راه‌‌اندازی نسخه‌ی آزمایشی این سرویس در سال آینده، مایکروسافت به آرامی در حال ارسال این قطعات به مراکز داده‌‌ی خود است.

لازم به ذکر است که مایکروسافت هم اکنون در حال آزمایش این سرویس بر روی موبایل‌ها و تبلت‌ها است. مخاطبان می‌توانند به وسیله‌ی بلوتوث از دسته‌ی Xbox One استفاده کنند و یا با استفاده از صفحه‌ی لمسی وسیله‌ی خود به بازی بپردازند.

مایکروسافت در بیانیه‌ی خود به مشکلات لگ و تاخیر در این گونه سرویس‌ها اشاره کرده و وعده‌ی حل این مسائل را داده است. با این حال آن‌ها جزییات چندانی از راه حل خود مشخص نکرده‌اند. علاوه بر این در بیانیه ‌اظهار شده که مخاطبان توانایی تجربه‌ی این بازی ها را بر روی این سرویس توسط کانکشن‌ ۴G و در آینده ۵G خواهند داشت. طبق شواهد و گفته‌های آن‌ها به نظر می‌رسد که یکی از بزرگترین وعده‌های مایکروسافت در این پروژه بالانس کردن کیفیت بازی‌ها با اینترنت مخاطبان خواهد بود به طوری که افراد با اینترنت‌های ضعیف‌تر هم بتوانند از آن استفاده کنند.

 

دسته بندی
اخباراخبار بازیایکس باکسپلتفرم هاکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط