box office

جدول Box Office این هفته و رکورد شکنی فیلم Avengers: Endgame

صدرنشینی و فروش یک میلیارد دلاری آخرین قسمت از انتقام جویان

جدول Box Office این هفته با افتتاحیه بسیار بزرگ فیلم Avengers: Endgame هم در داخل ایالات متحده و هم در عرصه جهانی همراه بود.

این فیلم در افتتاحیه خود موفق شد فروش خانگی ۳۵۰ میلیون دلاری را به ثمر رساند که این رقم ۹۳ میلیون دلار بیشتر از افتتاحیه Avengers: Infinity War با ۲۵۷٫۶۹ میلیون دلار است. هنوز نمی‌توان بطور قطع درمورد مجموع نهایی فروش داخلی فیلم پیش بینی کرد، اما در مقایسه با Infinity War که مجموع فروش داخلی آن به حدود ۶۸۰ میلیون دلار رسید، میتوان حدس زد که فروش داخلی Endgame به میزان ۹۲۰ میلیون دلار نزدیک شود.

علاوه بر رکوردهای داخلی شکسته شده توسط این فیلم، در عرصه بین الملل شاهد فروش ۸۵۹ میلیون دلاری Avengers: Endgame هستیم و بدین جهت رکورد پیشین بزرگترین افتتاحیه بین المللی که از آن فیلم The Fate of the Furious با فروش ۴۰۰ میلیون دلاری را به همراه رکورد پرفروش‌ترین بلیط فیلم که در دستان Avengers: Infinity War با ۶۴۰٫۵ میلیون دلار بود شکست. همچنین این فیلم با فروش بزرگ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار تنها در ۵ روز، بعنوان سریع‌ترین فیلمی که به مجموع فروش جهانی یک میلیارد دلاری دست یافته، تبدیل شد. فیلم Avengers: Endgame در حال حاضر بعنوان ششمین فیلم پرفروش جهانی در دنیای سینمایی مارول و هجدهمین فیلم پرفروش جهانی در تاریخ شناخته می‌شود و در هفته‌های آینده انتظار ارقام بالاتری نیز داریم.

در ادامه یکی دیگر از فیلم‌های کمپانی Marvel Studios یعنی فیلم Captain Marvel در هشتمین هفته از اکران خود، با توجه به ارتباط خود با عنوان Endgame، با فروش داخلی ۸ میلیون دلاری به جایگاه دوم جدول Box Office صعود کرد. مجموع فروش داخلی این فیلم هم اکنون ۴۱۳ میلیون دلار است و با شکستن رکورد فیلم Wonder Woman هم اکنون در رتبه نهمین فیلم برتر ابرقهرمانی تاریخ قرار دارد. همچنین با کسب ۱۰ میلیون دلار بصورت فروش بین المللی، فروش جهانی فیلم به ۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار رسید.

فیلم The Curse of La Llorona از کمپانی Warner Bros و استودیو New Line، در هفته دوم فروش خود با ۷۲ درصد افت فروش و کسب ۷٫۵ میلیون دلار فروش داخلی، در جایگاه سوم جدول Box Office قرار گرفت و مجموع این فروش را به ۴۱٫۲۸ میلیون دلار رساند. این فیلم در عرصه خارجی با کسب ۸ میلیون دلار، فروش بین المللی و فروش جهانی خود را به ترتیب به ۴۵٫۷ و ۸۷ میلیون دلار رساند.

فیلم Breakthrough بعنوان اثر جدید Fox، در هفته دوم فروش با افت فروش ۴۴ درصدی، ۶٫۳ میلیون دلار را کسب کرد و همزمان با قرار گرفتن در جایگاه چهارم جدول Box Office این هفته، مجموع فروش داخلی خود را به ۲۱٫۶ میلیون دلار رساند.

در نهایت فیلم Shazam با کسب ۵٫۵ میلیون دلار فروش داخلی در چهارمین هفته فروش خود، در جایگاه پنجم جدول Box Office قرار گرفته و مجموع این فروش را به ۱۳۱ میلیون دلار رساند. این فیلم با کسب ۵٫۴ میلیون دلار از ۸۰ بازار خارجی، فروش بین المللی خود را به ۲۱۵ میلیون دلار و فروش جهانی را به ۳۴۶٫۴ میلیون دلار تبدیل کرد.

جدول هفتگی Box Office از تاریخ ۶ الی ۸ فروردین (۲۶ الی ۲۸ آوریل):

جایگاه هفته جاری جایگاه هفته قبل نام محصول کمپانی سازنده فروش آخر هفته جاری درصد تغییرات فروش فروش کلی درمنطقه آمریکا بودجه ساخت تعداد هفته انتشار
۱NAvengers: EndgameBV$۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰$۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰۱
۲۴Captain MarvelBV$۸,۰۵۱,۰۰۰-۱۱٫۶%$۴۱۳,۵۸۰,۰۴۷۸
۳۱The Curse of La LloronaWB (NL)$۷,۵۰۰,۰۰۰-۷۱٫۵%$۴۱,۲۸۴,۳۰۱۲
۴۳BreakthroughFox$۶,۳۰۴,۰۰۰-۴۴٫۱%$۲۶,۱۱۴,۲۳۰۲
۵۲Shazam!WB (NL)$۵,۵۲۰,۰۰۰-۶۶٫۵%$۱۳۱,۱۴۹,۷۲۷$۱۰۰۴
۶۵LittleUni.$۳,۴۳۸,۰۰۰-۵۸٫۷%$۳۵,۸۴۶,۲۵۵$۲۰۳
۷۶Dumbo (2019)BV$۳,۲۳۹,۰۰۰-۵۱٫۱%$۱۰۷,۰۰۵,۵۵۸$۱۷۰۵
۸۷Pet Sematary (2019)Par.$۱,۲۹۰,۰۰۰-۷۳٫۵%$۵۲,۶۱۲,۴۵۷$۲۱۴
۹۸UsUni.$۱,۱۴۱,۰۰۰-۷۲٫۶%$۱۷۲,۸۴۴,۶۳۵$۲۰۶
۱۰۱۲Penguins (Disneynature)BV$۱,۰۵۱,۰۰۰-۵۴٫۰%$۵,۷۲۱,۴۲۶۲
۱۱۹Missing LinkUAR$۹۵۰,۸۸۵-۷۷٫۱%$۱۵,۴۳۵,۹۴۱۳
۱۲۱۶Amazing Grace (2019)Neon$۵۳۹,۹۰۰-۱۰٫۵%$۲,۱۶۵,۸۴۱۲۱
۱۳۱۱After (2019)Aviron$۴۲۵,۰۰۰-۸۲٫۲%$۱۱,۶۷۰,۷۳۹$۱۴۳
۱۴۱۰Hellboy (2019)LG/S$۳۵۵,۰۰۰-۹۱٫۰%$۲۱,۵۳۳,۸۳۳$۵۰۳
۱۵۱۳KalankFIP$۳۱۰,۰۰۰-۷۵٫۷%$۲,۵۱۳,۸۸۵۲
۱۶۲۰The MustangFocus$۲۹۲,۰۰۰-۴۳٫۶%$۴,۵۴۲,۷۵۰۷
۱۷۱۴How to Train Your Dragon: The Hidden WorldUni.$۲۴۰,۰۰۰-۷۰٫۶%$۱۵۹,۶۹۱,۶۶۰$۱۲۹۱۰
۱۸۲۲Wonder ParkPar.$۱۷۰,۰۰۰-۶۳٫۳%$۴۴,۹۵۳,۹۹۲۷
۱۹۴۴Red JoanIFC$۱۶۵,۲۰۴+۳۲۴٫۲%$۲۲۲,۲۵۷۲
۲۰۲۱Hotel MumbaiBST$۱۶۴,۳۵۱-۶۶٫۷%$۹,۲۸۶,۴۱۲۶

 

 

 

دسته بندی
اخبار سینماسینمافیلم اونجرزمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط