Box Office

جدول Box Office این هفته و صدرنشینی فیلم Us از جردن پیل

اثر جدید جردن پیل رقبا را کنار زد و کاپیتان مارول به فروش میلیاردی نزدیک شد

جدول Box Office این هفته با صدرنشینی فیلم Us به کارگردانی جردن پیل (Jordan Peele) و کمپانی Universal همراه بود.

این فیلم با کسب ۷۰٫۲۵ میلیون دلار فروش داخلی در افتتاحیه خود، صدرنشینی را از Captain Marvel ربود و در جایگاه سومین فیلم از نظر بزرگترین افتتاحیه تاریخ با ژانر ترسناک با رتبه بندی سنی R قرار گرفت. هم اکنون Us از رکورد فیلم The Nun با افتتاحیه ۵۳٫۸ میلیون دلار پیشی گرفته و یک پله پایین‌تر از فیلم Halloween از Universal و افتتاحیه ۷۶٫۲ قرار دارد و شایان ذکر است، این فیلم از عنوان پیشین جوردن پیل یعنی Get Out که افتتاحیه ۳۳٫۳ میلیون دلار را رقم زده بود، موفقیت به مراتب بزرگتری را کسب کرده است. علاوه بر این، فیلم Us توانست بزرگترین افتتاحیه یک فیلم اصیل با رتبه بندی سنی R را با شکستن رکورد فیلم Ted با افتتاحیه ۵۴٫۴ میلیون دلار و همچنین با شکستن رکورد فیلم A Quiet Place با افتتاحیه ۵۰٫۲ میلیون دلار، بزرگترین افتتاحیه یک فیلم ترسناک را نیز رقم بزند. در عرصه بین المللی، Us موفق شد از ۴۷ بازار خارجی، حدودا ۱۶٫۷ میلیون دلار را از آن خود کند و در هفته‌های آینده شاهد ادامه خوب این فروش خواهیم بود.

فیلم Captain Marvel در هفته سوم فروش خود، دچار ۴۸٫۵ درصد افت فرورش شد و با کسب ۳۵ میلیون دلار فروش داخلی، مجموع این فروش را به ۳۲۱ میلیون دلار رساند و در جایگاه دوم جدول Box Office این هفته قرار گرفت. لازم به ذکر است، این فیلم با عملکرد خوب خود، هم اکنون در رده دهمین فیلم دنیای سینمایی مارول از نظر فروش خانگی قرار دارد. فیلم مذکور همچنین با کسب ۵۲٫۱ میلیون دلار فروش بین المللی، مجموع فروش خارجی خود را به ۵۸۸٫۸ میلیون دلار و فروش جهانی خود را به ۹۱۰ میلیون دلار رساند. بزودی این فیلم به هفتمین فیلم از دنیای مارول که رقم یک میلیارد دلار فروش جهانی را از خود کرده‌اند، تبدیل می‌شود.

جایگاه سوم جدول Box Office این هفته، به انیمیشن Wonder Park از کمپانی Paramount با افت فروش ۴۳ درصدی و فروش خانگی ۹ میلیون دلار در هفته دوم فروش خود، تعلق دارد. این فیلم، هم اکنون مجموعا، فرورش داخلی حدودا ۳۰ میلیون دلار را از آن خود کرده و همچنین در عرصه بین المللی، با کسب ۵ میلیون دلار، مجموع این فروش را به ۱۰٫۲ میلیون دلار رسانده است.

در ادامه فیلم Five Feet Apart از کمپانی Lionsgate و استودیو CBS Films با افت فروش ۳۴ درصدی، طی این هفته فروش داخلی ۸٫۷۵ میلیون دلار را از آن خود کرد و در حالی که مجموع این فروش را به ۲۶٫۵ میلیون دلار رساند، در جایگاه چهارم جدول Box Office قرار گرفت. این فیلم در عرصه بین المللی، با اکران در ۳۷ بازار خارجی ۶٫۲ میلیون دلار را کسب کرد و مجموع آن را به ۶٫۳ میلیون دلار افزایش داد.

در نهایت انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World در پنجمین هفته از فروش خود با ۳۰ درصد افت فروش نسبت به هفته گذشته و کسب ۶٫۵ میلیون دلار فروش داخلی، در جایگاه پنجم جدول Box Office قرار گرفت و مجموع فروش خانگی خود را به ۱۴۵ میلیون دلار رساند. در عرصه بین المللی، فیلم مذکور با کسب ۶ میلیون دلار از ۶۲ بازار خارجی، مجموع فروش جهانی خود را به بیش از ۴۸۸ میلیون دلار رساند.

جدول هفتگی Box Office از تاریخ ۲ الی ۴ فروردین (۲۲ الی ۲۴ مارس):

جایگاه هفته جاری جایگاه هفته قبل نام محصول کمپانی سازنده فروش آخر هفته جاری درصد تغییرات فروش فروش کلی درمنطقه آمریکا بودجه ساخت تعداد هفته انتشار
۱NUsUni.$۷۰,۲۵۰,۰۰۰$۷۰,۲۵۰,۰۰۰$۲۰۱
۲۱Captain MarvelBV$۳۵,۰۲۱,۰۰۰-۴۸٫۵%$۳۲۱,۴۹۸,۸۳۵۳
۳۲Wonder ParkPar.$۹,۰۰۰,۰۰۰-۴۳٫۲%$۲۹,۴۷۷,۳۰۴۲
۴۳Five Feet ApartLGF$۸,۷۵۰,۰۰۰-۳۳٫۷%$۲۶,۴۶۱,۰۶۴۲
۵۴How to Train Your Dragon: The Hidden WorldUni.$۶,۵۳۳,۰۰۰-۲۹٫۶%$۱۴۵,۷۵۲,۶۳۰$۱۲۹۵
۶۵Tyler Perry’s A Madea Family FuneralLGF$۴,۵۰۰,۰۰۰-۴۲٫۶%$۶۵,۸۸۱,۲۳۲۴
۷۱۸Gloria BellA24$۱,۸۰۲,۵۰۰+۳۹۴٫۵%$۲,۴۹۸,۴۸۵۳
۸۶No Manches Frida 2PNT$۱,۷۸۰,۰۰۰-۵۳٫۵%$۶,۶۲۶,۲۷۹۲
۹۸The LEGO Movie 2: The Second PartWB$۱,۱۲۵,۰۰۰-۴۷٫۷%$۱۰۳,۳۲۸,۵۵۰۷
۱۰۹Alita: Battle AngelFox$۱,۰۱۵,۰۰۰-۴۶٫۶%$۸۳,۷۴۸,۰۵۰$۱۷۰۶
۱۱۷Captive StateFocus$۹۱۸,۰۰۰-۷۰٫۷%$۵,۲۲۹,۶۶۰۲
۱۲۱۲Apollo 11Neon$۸۰۰,۰۰۰-۳۱٫۲%$۶,۸۶۵,۴۳۷۴
۱۳۱۱Isn’t It RomanticWB (NL)$۶۳۰,۰۰۰-۴۸٫۰%$۴۷,۵۰۷,۰۹۰۶
۱۵۱۰Green BookUni.$۶۰۰,۰۰۰-۵۲٫۳%$۸۳,۸۷۹,۹۵۶$۲۳۱۹
۱۴۳۲GlassUni.$۶۰۰,۰۰۰+۱۹۰٫۱%$۱۱۰,۸۰۵,۰۰۰$۲۰۱۰
۱۶۱۴The UpsideSTX$۵۳۰,۰۰۰-۳۴٫۲%$۱۰۶,۸۱۲,۴۵۶$۳۷٫۵۱۱
۱۷۱۳Fighting with My FamilyMGM$۵۰۹,۲۷۴-۵۳٫۳%$۲۱,۹۲۹,۲۵۰۶
۱۸۱۵What Men WantPar.$۳۰۵,۰۰۰-۵۷٫۷%$۵۴,۰۴۶,۱۶۳$۲۰۷
۱۹۲۳Spider-Man: Into The Spider-VerseSony$۲۵۰,۰۰۰-۲۱٫۱%$۱۸۹,۸۶۸,۰۰۸$۹۰۱۵
۲۰۱۷BadlaRelbig.$۲۳۷,۵۴۷-۴۹٫۰%$۱,۷۱۲,۶۲۴۳

 

 

 

دسته بندی
اخبار سینماسینمامطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط