جدول Box Office و صدرنشینی انیمیشن How to Train Your Dragon 3

عملکرد خوب عنوان The Hidden World و افت Alita: Battle Angel در فروش خانگی

جدول Box Office این هفته، با صدرنشینی و فروش قابل توجه ساخته جدید استودیو DreamWorks یعنی انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World همراه بود.

این انیمیشن از کمپانی Universal، در افتتاحیه خود با کسب ۵۵٫۵ میلیون فروش داخلی، در جایگاه نخست جدول قرار گرفت و با شکستن رکورد فیلم Glass و کسب ۱۵ میلیون دلار بیشتر، بعنوان بزرگترین افتتاحیه سال ۲۰۱۹ تا اکنون شناخته شد. همچنین اکران این انیمیشن، با شکستن رکورد انیمیشن How to Train Your Dragon 2 افتتاحیه ۴۹٫۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴، بزرگترین افتتاحیه را در فراتچایز How to Train Your Dragon نیز به همراه داشت. در حالی که قسمت دوم این انیمیشن نتوانست فروش خانگی قابل توجهی را بدست آورد، اما در عرصه بین المللی، فروش نسبتا بزرگی را برای خود رقم زد. حال بنظر می‌رسد که عنوان Hidden World نیز چنین روندی را در پیش گرفته است و تاکنون ۲۱۶٫۹ میلیون دلار را بدست آورده که فروش جهانی آن را به میزان ۲۷۵ میلیون دلار رسانده است.

در ادامه فیلم Alita: Battle Angel از کمپانی Fox، در هفته دوم فروش خود، با شکست بزرگی مواجه شد و ۵۸ درصد افت فروش را متحمل شد. در این هفته، این فیلم با کسب ۱۲ میلیون دلار فروش خانگی، پس از ۱۱ روز مجموع این فروش را به ۶۰ میلیون دلار رساند و در جایگاه دوم جدول Box Office قرار گرفت. در عرصه بین المللی اما این فیلم توانست کمی بهتر عملکرد خود را به نمایش بگذارد و با کسب ۶۲٫۲ میلیون دلار از بازار خود در چین، مجموعا فروش بین المللی ۲۰۲ میلیون دلار را بدست آورد و مجموع فروش جهانی آن هم اکنون به بیش از ۲۶۳ میلیون دلار رسیده است.

فیلم انیمیشنی The LEGO Movie 2 از کمپانی Warner Bros در هفته سوم فروش خود، با افت فروش ۵۲ درصدی و در نهایت کسب ۱۰ میلیون دلار فروش داخلی، مجموع این فروش پس از ۱۷ روز به ۸۳٫۶ میلیون دلار رسید و آن را در جایگاه سوم جدول Box Office قرار داد. این انیمیشن با کسب ۱۰٫۳ میلیون دلار فروش بین المللی از ۷۳ بازاز خارجی خود، مجموع این فروش را به ۵۳ میلیون دلار رساند و مجموع فروش جهانی آن به ۱۳۶٫۶ میلیون دلار افزایش یافت.

در جایگاه چهارم جدول Box Office ، فیلم Fighting with My Family با ژانر درام کمدی از کمپانی MGM در هفته دوم فروش خود، با کسب ۸ میلیون دلار فروش خانگی، پیشرفت خود را به نمایش گذاشت و در نهایت فیلم Isn’t It Romantic از استودیو New Line با کسب ۷٫۵ میلیون دلار در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت و مجموع فروش خانگی خود را به ۳۴ میلیون دلار رساند.

جدول هفتگی Box Office از تاریخ ۳ الی ۵ اسفند (۲۲ الی ۲۴ فوریه):

جایگاه هفته جاری جایگاه هفته قبل نام محصول کمپانی سازنده فروش آخر هفته جاری درصد تغییرات فروش فروش کلی درمنطقه آمریکا بودجه ساخت تعداد هفته انتشار
۱ N How to Train Your Dragon: The Hidden World Uni. $۵۵,۰۲۲,۲۴۵ $۵۷,۵۲۲,۲۴۵ $۱۲۹ ۱
۲ ۱ Alita: Battle Angel Fox $۱۲,۳۴۲,۲۹۱ -۵۶٫۷% $۶۱,۰۲۳,۳۵۹ $۱۷۰ ۲
۳ ۲ The LEGO Movie 2: The Second Part WB $۹,۶۸۳,۴۸۱ -۵۳٫۵% $۸۳,۲۸۷,۵۲۰ ۳
۴ ۴۱ Fighting with My Family MGM $۷,۸۱۳,۱۱۳ +۵,۵۲۹٫۹% $۸,۰۲۸,۱۳۴ ۲
۵ ۳ Isn’t It Romantic WB (NL) $۷,۱۲۱,۱۲۱ -۵۰٫۰% $۳۳,۳۷۹,۸۶۳ ۲
۶ ۴ What Men Want Par. $۵,۲۴۸,۱۹۷ -۵۰٫۸% $۴۵,۱۰۹,۲۶۳ $۲۰ ۳
۷ ۵ Happy Death Day 2U Uni. $۴,۸۸۸,۷۸۵ -۴۸٫۵% $۲۱,۵۱۱,۶۶۵ ۲
۸ ۶ Cold Pursuit LG/S $۳,۲۱۰,۸۳۸ -۴۶٫۳% $۲۶,۹۹۶,۴۰۵ ۳
۹ ۷ The Upside STX $۳,۱۷۷,۹۵۸ -۴۲٫۱% $۹۹,۷۰۷,۳۶۷ $۳۷٫۵ ۷
۱۰ N Run the Race RAtt. $۲,۱۶۰,۷۱۳ $۲,۱۶۰,۷۱۳ ۱
۱۱ ۱۰ Green Book Uni. $۲,۱۲۸,۰۱۵ -۲۶٫۳% $۶۹,۶۴۵,۷۰۱ $۲۳ ۱۵
۱۲ ۸ Glass Uni. $۱,۷۶۹,۹۸۵ -۵۴٫۹% $۱۰۷,۹۳۵,۰۴۰ $۲۰ ۶
۱۳ ۹ The Prodigy Orion $۱,۱۲۲,۵۹۵ -۶۴٫۶% $۱۳,۵۰۳,۱۱۶ ۳
۱۴ N Total Dhamaal FIP $۹۸۹,۳۸۷ $۹۸۹,۳۸۷ ۱
۱۵ ۱۱ Gully Boy VPD $۹۷۶,۴۶۶ -۵۲٫۳% $۴,۲۱۶,۴۳۷ ۲
۱۶ ۱۲ Spider-Man: Into The Spider-Verse Sony $۸۸۴,۰۸۵ -۵۶٫۲% $۱۸۴,۹۲۴,۱۱۰ $۹۰ ۱۱
۱۷ ۱۳ Aquaman WB $۷۵۹,۷۱۵ -۵۸٫۹% $۳۳۲,۹۳۵,۲۶۲ ۱۰
۱۸ ۲۴ Vice Annapurna $۶۳۳,۷۵۶ +۱۰٫۶% $۴۷,۱۱۶,۴۰۶ ۹
۱۹ ۱۷ Bohemian Rhapsody Fox $۶۲۴,۵۲۵ -۳۶٫۳% $۲۱۳,۱۱۸,۰۲۵ $۵۲ ۱۷
۲۰ ۲۱ A Star is Born (2018) WB $۶۱۰,۱۴۸ -۲۱٫۹% $۲۱۰,۸۴۳,۳۴۶ $۳۶ ۲۱

 

 

 

دسته بندی
اخبار سینمامطالبنقد و بررسی بازی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط