تیزر جدید فیلم Aladdin نمای بهتری از داستان را ارائه می‌کند

شخصیت Genie با رنگ آبی خود ظاهر می‌شود

کمپانی دیزنی به تازگی تیزر تبلیغاتی جدیدی از فیلم Aladdin را به نمایش گذاشت که شامل مدت زمان بیشتر و حضور ویل اسمیت (Will Smith) با ظاهر آبی رنگ شخصیت Genie، است و این لایواکشن کلاسیک، به کارگردانی گای ریچی (Guy Ritchie)، بعنوان یکی دیگر از پروژه های بازسازی انیمیشن‌های دنیای دیزنی، خواهد درخشید.

کمپانی دیزنی، در سال‌های اخیر، از طریق بازسازی انیمیشن‌های خود و بازگویی داستان‌های خاطره انگیز و کلاسیک خود، به موفقیت چشم گیری دست یافته است. در حالی که فیلم‌هایی چون Alice in Wonderland و Maleficent نسبت به داستان‌های اصیل خود، بصورت متفاوتی ظاهر شدند، فیلم‌های Cinderella ،The Jungle Book و Beauty and the Beast شباهت بیشتری به انیمیشن‌های کلاسیک خود داشتند. در سال ۲۰۱۹، دیزنی سه فیلم بازسازی لایواکشن دیگر را منتشر خواهد کرد که به ترتیب، Dumbo به کارگردانی تیم بارتون (Tim Burton)، فیلم Aladdin و The Lion King به کارگردانی جان فاوریو (Jon Favreau) هستند.

فیلم Aladdin در فصل اکران فیلم‌های بلاک‌باستری یعنی اواخر ماه می در تابستان، اکران خواهد شد. نخشتین تیزر از فیلم، در اکتبر سال ۲۰۱۸، منتشر شد و نمایش مشخصی از محتوای فیلم را نشان نداد. پس از آن، تصاویری از فیلم منتشر شد که اسمیت با ظاهر معمولی خود و در لباسی سنتی نمایش داده شد. طرفداران به دلیل آنکه او ظاهر آبی معروف خود در انیمیشن کلاسیک را ندارد و تصور آنها از شخصیت Genie خراب شده بود، بسیار ناراضی شدند. حال دیزنی طی رویداد Grammy Awards امسال، با انتشار ویدوی جدید، ظاهر اصلی ویل اسمیت را در ظاهر آبی رنگ این شخصیت، نشان داد.

این کمپانی پیش از انتشار ویدیو بصورت آنلاین، در شصت و یکمین مراسم سالانه Grammy Awards در شبکه CBS، تیزر تبلیغاتی جدید Aladdin را به نمایش درآورد. اولین تیزر منتشر شده، نشان داد که لایواکشن این شخصیت، چقدر به انیمیشن کلاسیک خود شباهت دارد و حال طی تیزر جدید، شاهد ویدیوی طولانی تر و همچنین اولین دیدار قهرمان داستان با Genie هستیم. در ادامه تیزر تبلیغاتی فیلم را مشاهد کنید:

تیزر جدید فیلم Aladdin:

ویدیوی مذکور، مدت زمان بیشتری را برای نمایش فیلم آینده دیزنی ارائه می‌کند و جلوه‌های بصری موازی بین فیلم کارگردانی شده توسط ریچی و انیمیشن کلاسیک، به چشم می‌خورد. در دوران تجدد ادبی و فرهنگی کمپانی دیزنی در سال ۱۹۹۲، انیمیشن Aladdin به یکی از محبوب‌ترین قصه‌ها تبدیل شد. بسیاری از هوادارن و کسانی که با شخصیت‌های آن آشنایی دیرینه دارند، امیدوارند که لایواکشن آن نیز، بتواند حق انیمیشن کلاسیک را ادا کند. یکی از جنبه‌های کارگردانی ریچی در فیلم، ظاهر آبی Genie است که نتوانست توجه کامل هواداران را به خود جلب کند و بسیاری انتظار دیدن ظاهر مشابه‌تری بودند. البته برخی مشکلات احتمالی بازگردانی شخصیت‌هایی چون Genie در قالب لایواکشن، باعث می‌شود فیلم‌سازان در برهه‌ای از تبلیغ فیلم، او را با ظاهر اصلی و انسانی خود به نمایش بگذارند.

از طرفی دیگر و جدا از اینکه تیزر جدید توانسته طرفداران را به خود امیدوار کرده باشد یا نه، هنوز نحوه روایت داستانی فیلم باقی مانده که می‌تواند در نوع خود، هم امیدوار کننده و هم ناامید کننده باشد. بدون شک دیزنی و ریچی، درمورد جلوه‌های ویژه برای فیلم کم نخواهند گذاشت، اما محتوای فیلم مبحثی بسیار مهم و حساس است. بخاطر موفقیت‌های پیشین دیزنی در لایواکشن‌های خود، احتمالا بسیاری از هوادارن با خیالی آسوده مطمئن باشند که دیزنی برای فیلم Aladdin بهترین تلاش خود را نمایش خواهد داد.

علاوه بر ویل اسمیت، بازیگر نقش علاءالدین یعنی منا مسعود (Mena Massoud) با لقب street rat، نوآمی اسکات (Naomi Scott) در نقش پرنسس یاسمین، مروان کنزاری (Marwan Kenzari) در نقش جعفر، نوید نگهبان (Navid Negahban) در نقش سلطان پدر یاسمین، نسیم پدراد (Nasim Pedrad) در نقش دالیا دوست یاسمین و بیلی مگنوسن (Billy Magnussen) در نقش پرنس اندرس، به ایفای نقش خود خواهند پرداخت. این فیلم به کارگردانی ریچی و فیلمنامه جان آگوست (John August)، ارائه خواهد شد. فیلم Aladdin در تاریخ ۳ خرداد (۲۴ می) ۲۰۱۹ اکران خواهد شد.

 

دسته بندی
اخبار سینماتریلرمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط