Apex

تنظیمات دسترسی بازی Apex Legends به صورت غافلگیر کننده‌ای خوب هستند.

این سطح از اهمیت این بخش برای سازندگان، قابل ستایش است

بازی کردن برای کسانی که از ناتوانی‌هایی خاصی رنج می‌برند، می‌تواند مصیبت یزرگی باشد تصور کنید شنوایی یکی از گوش‌های شما ضعیف باشد یا از سردرد‌های روزانه‌ای رنج ببرید که باعث می‌شود گاهی اوقات دیدتان تار شود یا صورتتان را سست کند و توانایی شما برای برقراری ارتباط را مشکل سازد. خیلی از بازی‌ها برای این مشکلات تنظیمات مشخصی قرار نمی‌دهند. مثلا بازی Assassins Creed هیچ زیرنویسی ندارد و کسی که مشکل شنوایی دارد باید تا آخرین درجه صدا را بلند کند. یا کسی که مشکل بینایی دارد مجبور است تا هنگام بازی Red Dead Redemption2 مانیتور را تا جایی که می‌تواند به صورت خود نزدیک کند.

اما در مورد بازی Apex Legends همه چیز فرق می‌کند. هنگامی که به تنظیمات بازی می‌روید و به کند و کاو می‌پردازید،  گزینه‌هایی را مشاهده می‌کنید که در بیشتر بازی‌های امروزی وجود ندارند.

اول از هرچیز، این بازی تنظیمات ستودنی برای ارتباط برقرار کردن با تیمتان دارد. این گزینه‌ها می‌توانند برای کسانی که اجتماع گریزند و می‌خواهند از بازی بدون حرف زدن با دیگران لذت ببرند، بسیار جذاب باشد. بهترین استفاده از این گزینه‌ها، برای روز‌هایی است که می‌خواهید فقط روی بازی تمرکز کنید نه حرف زدن یا مواقعی که صدایتان گرفته است و تمایلی به صحبت ندارید. گفتگوی صوتی می‌تواند حتی در مواقعی باعث آزا و اذیت شود، به همین علت هست که بسیاری از بازیکنان از راه‌های برقراری ارتباط بدون نیاز به صحبت کردن استقبال می‌کنند.

تنظمیات پینگ بازی هم یک سر و گردن از هرآنچه در بازی‌های دیگر دیدیم بالاتر است. از برتری‌های این سیستم، می‌توان به میزان اطلاعاتی که می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت و استفاده آسان از آن‌ها اشاره کرد.

بازی Apex Legends تنظیمات دیگری هم دارد که برای افردای که مشکلات شنوایی،بینایی یا دیداری دارند می‌تواند به شدت هیجان انگیز باشد.

بازی گزینه‌ای به نام Enable accesible chat features دارد که می‌تواند صدا را به نوشته و برعکس تبدیل کند.

Accesible chat همه اطلاعات درون بازی را به صورت صوتی و نوشتاری تبدیل می‌کند که در هر زمان قابل دسترس است. همچنین در حینی که بازی را یاد می‌گیرید، کلیدهای میانبری را برای ارتباط نوشتاری یا گفتاری سریع ارائه می‌کند.

گزینه‌ی Play incoming text chat as speech هم بسیار گزینه جالبی است.همانطور که خودتان هم احمتالا حدس زدید، این گزیننه طراحی شده تا چت‌های نوشتاری را برایتان به صوت تبدیل کند. البته این گزینه به بهترین شکل ممکن کار نمی‌کند و حتی در روز‌های ابتدایی بازی در دسترس نبود. این گزینه هم اکنون در دسترس است اما هرچیزی را نمی‌تواند فعلا به صورت گفتاری تبدیل کند. البته ترکیب‌های مهم و پرتکراری مانند “I need help”. “drop here”, “contact را به خوبی تبدیل می‌کند.

در بازی همچنین گزینه دیگری درست برعکس گزینه قبلی وجود دارد که هرآنچه هم تیمی‌هایتان می‌گویند را به صورت متن در می‌آورد.

تنظمیات دسترسی مانند این‌ها برای اکثر بازی سازان دردسر اضافه است و زیاد روی آن‌ها تاکید نمی‌کنند، درحالی که این تنظمیات می‌توانند مشکلات بزرگی را برای عده‌ زیادی از بازیکنان حل کنند. استودیو Respawn اما راه متفاوتی در پیش گرفته و می‌خواهد کاری کند تا همه بازیکنان بتوانند از بازی لذت ببرند، که این حرکت بسیار قابل ستایش است.. نظر شما درباره این تنظیمات بازی جدید استودیو Respawn چیست!؟ آیا از هیچکدام آن‌ها استفاده کرده‌اید؟ اگر جوابتان مثبت است از تجربه خود هنگام کار با این تنظیمات برایمان بنویسید.

دسته بندی
اخبار بازیایکس باکسبازی Apexپلی استیشنکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط