Spiderman

فیلم Spiderman Far From Home | تمام لباس هایی که بصورت ایستراِگ معرفی شدند

بررسی 6 لباس کلاسیک که در فیلم نمایش کوتاهی داشتند!

در قسمتی از فیلم Spiderman Far From Home شاهد صحنه‌ای کوتاه از دستگاه تولید لباس اسپایدرمن بودیم که تونی استارک آن را در هواپیمای خود جاسازی کرده بود و در آن صحنه می‌بینیم که پیتر پارکر با استفاده از این دستگاه برای خود لباس جدیدی را طراحی می‌کند، در قسمت اولیه انتخاب طرح شاهد شش لباسی بودیم که شباهت زیادی به کمیک‌ها داشتند. مردعنکبوتی دنیای سینمایی مارول در چند سال اخیر لباس‌های نسبتاً زیادی را امتحان کرده است، از لباس دست‌ساز او در فیلم Spiderman Homecoming تا لباس Iron Spider در فیلم Avengers Infinity War.

در بخش پایانی فیلم Spiderman Far From Home، پیتر پارکر این فرصت را بدست آورد تا بتواند هواپیمای تونی استارک را آزمایش کند تا برای خود لباس جدیدی را طراحی کند. این صحنه حس نوستالژیکی را به بیننده القا می‌کرد و یادآور زمانی بود که تونی استارک اولین لباس زرهی پیشرفته خود را در Iron Man طراحی نمود و حالا پیتر پارکر مانند یک ماهی در آب ماهرانه شروع به طراحی لباس خود کرد. او توانست یک لباس موثر و عالی را خلق کند که حتی توانایی web-glide هم داشت.

مطلب مرتبط: کارگردان فیلم Spider-Man: Far From Home از دشمن بعدی پیتر می گوید

اما قبل از اینکه لباسش را به اتمام برساند، پیتر با انتخاب تعداد لباس مردعنکبوتی روبه‌رو شد. انتخاب‌های دیگر تنها برای چند ثانیه به تصویر کشیده شدند، اما با تشکر از لوگوی‌ها و یا دستکش‌های نشان داده شده، به نظر می‌رسد که هرکدام نشانگر یک لباس کلاسیک از Spiderman برگرفته از کمیک‌ها بودند که احتمالاً در MCU استفاده می‌شوند. این لباس‌ها به نظر ایده‌هایی بودند که تونی استارک در حالی که Iron Spider را طراحی می‌کرد، به ذهنش رسیده بود، و قبل از اینکه پیتر دست به کار بشود برروی پیش‌فرض دستگاه آپلود شده بودند و می‌توانند در فیلم‌های آینده نیز استفاده بشوند. در این مطلب تمام این لباس‌های کمیکی معرفی شده در فیلم Spiderman Far From Home را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

Classic Iron Spider

Spiderman

Classic Iron Spider

اولین لباسی که نظر ما را  به خود جلب کرد، Iron Spider بود که با تشکر از چهار بازو رباتی‌اش بیشترین وضوح را در بین دیگر هولوگرام‌ها داشت. در کمیک‌ها، لباس Iron Spider از سنت‌ رنگ‌های مردعنکبوتی خارج شده و به این دلیل بود تا در زمان همراهی مردآهنی در جریان “Civil War”، همرنگ لباس مردآهنی باشد. در حالی که بازوهای مکانیکی ایده‌ی جالبی بود، ولی به صورت اوریجینال این لباس دارای ۳ بازو بود که از لحاظ فنی باعث می‌شد تا مردعنکبوتی با احتساب این بازوها در جمع ۷ دست و پا داشته باشد که اصولاً برای هماهنگی با عنکبوت باید به عدد هشت می‌رسید که این موضوع توسط Dan Slott نصحیح شد.

نسخه‌ی Iron Spider دنیای سینمایی مارول در فیلم Avengers Infinity War، با داشتن چهار بازو و رنگ سنتی لباس‌های مردعنکبوتی معرفی شد. این تصمیم بسیار عاقلانه به نظر می‌رسد، اینکه Spiderman به نوعی کاراکتر جدیدی در دنیای MCU محسوب می‌شود و کمی برای او زود است تا خارج از برند خود لباسی را بپوشد. نقاشی‌های مفهومی نشان می‌دادند که مارول لباسی را در نظر داشته که بیشتر شبیه به کمیک‌بوک‌ها بوده و  همچنین طبق این هولوگرام‌ها، می‌توانیم ببینیم که تونی استارک نیز اینگونه لباس را در ذهن داشته است.

جالب است که Web Glide از لباس کمیکی Iron Spider نیز به لباس مردعنکبوتی در فیلم Spiderman Far From Home نیز راه پیدا کرده. در کمیک‌ها، تونی استارک قصد داشت تا انتخاب‌های بیشتری را در اختیار پیتر بگذارد؛ پیتر کفش‌های موشکی را رد کرد، ولی او با اکراه “بال‌های” تارمانند زیر بغل را قبول کرد، این قابلیت به او اجازه می‌داد تا مسیرهای کوتاهی را بتواند پرواز کند. در قسمتی مردعنکبوتی به خود اینگونه می‌گوید: “بعضی از عنکبوت‌ها هم می‌توانند پرواز کنند.” البته این نوع پرواز با بال زدن پروانه‌ها فرق می‌کند و تنها به نوعی در هوا سر می‌خورند. تلاش اول اسپایدرمن برای پرواز باعث شد که به آسفالت برخورد کند.

Superior Spiderman

Spiderman

Superior Spiderman Suit

به طرز جالبی، در صحنه‌ی هواپیمای استارک تکه‌ای از لباس Superior Spiderman را می‌توانیم ببینیم؛ این لباس توسط در اصل توسط Alex Ross در اوایل قرن بیست و یکم خلق شده است، در زمانی که او در حال کار برروی یک طرح مفهومی برای اولین فیلم مردعنکبوتی Sam Raimi بود. این لباس یک طراحی برجسته بود، ولی سونی آن را رد کرد. چند سال بعد، در سال ۲۰۱۳، طراحان کمیک‌بوک Ryan Stegman و Humberto Ramos برروی طراحی دوباره لباس مردعنکبوتی برای Superior Spiderman کار کردند. آن‌ها برای اینکار طرح Ross را مورد استفاده قرار دادند و ترکیب رنگ را کمی تیره‌تر کردند تا نشان بدهند که این لباس خشن‌ترین نسخه از مردعنکبوتی است؛ در این زمان، بدن پیتر پارکر توسط دکتر اختاپوس تسخیر شده بود.

استودیوی مارول به نظر ظاهر Superior Spiderman را دوست دارد و در حقیقت، Ryan Meinerding نیز در طرح مفهومی Spiderman Homecoming نیز از آن استفاده کرده است. جزییات کوچکی از این لباس نیز به طرح لباس نهایی فیلم Spiderman Far From Home منتقل شده است.

Spiderman PS4 Advanced Suit

Spiderman

Advanced Spiderman Suit

بازی اخیر Spiderman PS4 لباس جدیدی را برای مردعنکبوتی با نام Advanced Suit معرفی کرده است، لباسی که توسط پیتر پارکر در آزمایشگاه Otto Octavius بعد از صدمه دیدن لباس کلاسیک در جنگ با Kingpin طراحی شده است. گرچه بعضی از قسمت‌های آن طبق قرارداد تغییر کرده‌اند، چیزهایی مثل لوگوی عنکبوت سفید رنگ، که در ابتدا بسیار بحث برانگیز بود، و به نوعی به بهترین لباس از طرف طرفداران تبدیل شد، قسمت اعظم این انتخاب به دلیل کیفیتی بود که بازی برای این لباس در نظر گرفته بود، و همینطور الهاماتی که از لباس‌های کمیک‌بوکی گرفته شده بود.

گرچه هیچ‌کدام از هولوگرام‌ها ترکیب رنگی ندارند، و جنبه‌هایی از لباس Spiderman PS4 تنها بین عکس‌های هولوگرامی دیده می‌شود.

To the End of the Earth Spiderman Armor

Spiderman

To the end of the earth suit

از آنجایی که تونی استارک بیشتر برای ساخت لباس‌های آهنی و زره‌های فولادین شناخته می‌شود، منطقی است که چندتا از طرح‌های او که در هواپیما می‌بینیم برپایه‌ی زره ساخته شوند. یکی از طرح‌های قابل توجه لباسی بود که اسپایدرمن در رویدادی به نام “to the end of the earth” در کمیک‌ها پوشیده است، پیتر پارکر زمانی که در حال کار در کمپانی تحقیق توسعه‌ای به نام Horizon Lab بود، این لباس را طراحی کرده است، و به عنوان قدرتمندترین لباس اسپایدرمن شناخته می‌شود. این زره با تکنولوژی پیچیده‌ای ترکیب شده بود که می‌توانست قدرت تمام اعضای گروه خبیث Sinister Six را خنثی کند. متاسفانه، این لباس از تکنولوژی بهره می‌برد که دکتر اختاپوس نیز با آن آشنا بود، به همین دلیل دکتر اختاپوس توانست آن را در زمان کوتاهی هک کند.

Classic Spider-Armor

Spiderman

Classic Spiderman Armor

این لباس به بزرگی و سختی نسخه‌ی “to the end of the earth” است، هواپیمای استارک همچنین قصد دارد تا لباس Classic Spiderman Armor را نیز به ما نشان بدهد. این طرح زمانی که اسپایدرمن در مقابل گروهی از موجودات بزرگ اژدها مانند و جهش‌یافته‌ها قرار گرفته بود، خلق شده است؛ این لباس طوری طراحی شده بود که بتواند در مقابل ضربات موجودات عظیم از مردعنکبوتی محافظت کند، و همچنین با نوع قوی‌تری از تارهای روکش‌دار تجهیز شده بود، تارهایی که مردعنکبوتی آن‌ها را با نام “hard-web agent” توصیف می‌کرد.

این لباس تنها چند بار استفاده شد، اما در همین مدت کم بسیار بین طرفداران محبوب شد، و دوباره باید بگوییم که منطقی است که تونی استارک نیز به طراحی این زره علاقه‌ داشته باشد.

Spiderman Secret War Suit

Spiderman

Secret War Suit

لباس Secret War مردعنکبوتی با تشکر از بازی Spiderman PS4 حیاتی دوباره گرفت و شناخته شد. در کمیک‌ها، این لباس توسط نیک فیوری به مردعنکبوتی داده شده است تا برای نفوذ پیتر پارکر به ملت Latveria به او کمکی کرده باشد؛ نیک فیوری برای انجام ماموریتی تعدادی از قهرمانان را دور هم جمع کرد که مردعنکبوتی هم جزو آن‌ها بود. قابلیت‌های لباس جنگ مخفی (Secret War) هیچگاه به طور واقعی کشف نشد، چون اسپایدرمن این لباس را تنها در یک ماموریت پوشید، و حتی آن ماموریت نیز به عنوان یک فلش‌بک محو شده نشان داده شد.

در حالی که تمام این لباس‌های کلاسیک اسپایدرمن حال در دنیای سینمایی مارول رسمی شده‌اند، ولی واقعیت از این قرار است که متاسفانه تمام این طرح‌ها قبلاً به نوعی در فیلم‌های قبلی خط خورده‌اند و یا به دور از برند مردعنکبوتی هستند. این طرح‌های جذاب همگی تاثیراتی برروی لباس نهایی فیلم Spiderman Far From Home گذاشته‌اند، مانند توانایی پرواز لباس Iron Spider و یا جنبه‌هایی از شمایل Superior Spiderman.

نظر شما درباره تصمیماتی که مارول برای شخصیت اسپایدرمن در طول این چند سال گرفته، چیست؟ آیا ایده‌های استودیوی مارول را تایید می‌کنید؟ یا فیلم‌هایی که سونی از مردعنکبوتی ساخته است را بیشتر می‌پسندید؟ دیدگاه خود را درباره آینده این کاراکتر دوست‌داشتنی بیان کنید.

دسته بندی
اخبار سینماسینمافیلم اونجرزمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط