بهترین بازی های Open World

بهترین بازی های Open World- قسمت دوم

در دنیایی وسیع غرق شوید
در بین سبک های مختلف، شاید بازی‌های Open World طرفدار بیشتری داشته باشند. به لطف همین بازی‌ها است که ما از طعم خوش گشت و گذار در یک محیط گسترده و زیبا و تعامل با آن لذت می‌بریم. با قسمت دوم مطلب بهترین بازی های Open World با سایت ایستگاه بازی همراه باشید.

Just Cause 2

بهترین بازی های Open World

Just Cause 2 یکی از سرگرم کننده ترین بازی‌هایی است که در جزایر استوایی اتفاق می‌افتد. در Just Cause 2 به جزیره‌های آسیای جنوبی می‌روید، مکانی خیالی به نام Panau. در این بازی شاید بیشتر اوقاتتان را در آسمان سیر کنید تا روی زمین، چه روی یک جت ایستاده باشید یا جیپ‌تان را به یک هلیکوپتر وصل کرده باشید! شما در Far Cry نمی‌توانید این کار را انجام دهید، این موارد فقط در Just Cause اتفاق می‌افتد و این بازی را خاص جلوه می‌دهد.

Mad Max

بهترین بازی های Open World

 

مطلب مرتبط: قسمت اول مقاله‌ی بهترین بازی های Open World

جهان خاک خورده و آخر الزمانی Mad Max همراه با المان‌های Sandbox گونه و ماشین‌های آخرالزمانی نوید یک بازی خوب را می‌دهند و بازی Mad Max توانست به این مهم دست یابد. راندن در جهانی خطرناک و کویری که با شهرهای صنعتی و تم مخصوص دنیای Mad Max پر شده است برای هر طرفدار دنیای آخر الزمانی وسوسه برانگیز است. با این که Mad Max بعد از مدتی، کمی تکراری می‌شود اما گشت و گذار در دنیای وسیع و غنیش هیچ وقت شما را ناامید نمی‌کند.

Saints Row 4

بهترین بازی های Open World

محدودیت های منطقی و علمی هیچ گاه دست و پا گیر سازندگان سری Saints Row نشده است و آن‌ها تا جایی که توانستند از قوه‌ی تخیل خود کمک گرفته‌اند. همانند هالک بپرید و با قدرت بر زمین بکوبید یا قدرت هایی همانند James Heller (Prototype 2) داشته باشید و شهر را به آشوب بکشید. علاوه بر این ها طنز احمقانه‌ی بازی چاشنی مناسبی برای اجزای گیم پلی‌اش است و ترکیب آن  یک بازی سرگرم کننده را تشکیل دادند. Saints Row 4 نقش دلقک این لیست را دارد، اما دلقکی که شما را برای ساعت‌هایی خوش سرگرم نگه می‌دارد.

Westerado: Double Barreled

بهترین بازی های Open World

آیا تا به حال شده یک داستان را با‌ر‌ها و بار‌ها بشنوید و آن داستان تازگی خود را از دست ندهد؟ Westerado: Double Barreled یکی از آن داستان‌هاست. با این که داستان همیشه در مورد شخصی است که خانواده شما را به قتل رسانده، اما هر بار قاتل فرق دارد. شما آزادید که به هر کجا که دلتان خواست سرک بکشید، هر کسی که به نظرتان قاتل بود را مضنون خطاب کنید و هر زمان که دوست داشتید تنفگتان را از غلاف در آورید و به مخاطبتان شلیک کنید. Westerado: Double Barreled نمونه بارز یک بازی وسترن Open World با آزادی شگفت انگیز است، هر چند که ظاهر غلط‌‌ اندازی دارد ولی هیچگاه اجازه ندهید که ظاهر قضیه شما را گول بزند.

Fallout 4

بهترین بازی های Open World

بعد از یک استراحت طولانی، سری Fallout در E3 سال ۲۰۱۵ جانی دوباره گرفت و نسخه چهارم سری معرفی شد. باری دیگر باید در سرزمین های مرده گشت و گذار کنید و با خطر‌های ناشی از انفجار مواد رادیواکتیو دست و پنجه نرم کنید. تجربه‌ی زیاد Bethesda در ساخت این گونه محیط‌ها به کارش آمد و در Fallout 4 خودنمایی کرد. طبیعت وحشی Boston به هر چیزی که در دیدش باشد رحم نمی‌کند و از آن طرف راهزنان برای مردم بومی مشکل بوجود می‌آورند. به استثنای Minecraft، بازی Fallout 4 تنها عنوان در این لیست است که می‌توان در آن به ساخت و ساز پرداخت و وسایلی همچون Turret یا منبع آب ساخت. هر چیزی که در محیط است قابل بازیافت است و هر وسیله ای ارزش خود را دارد. و البته Fallout بدون Mod کم و کاستی زیادی دارد ولی Bethesda همیشه به خوبی از Modder ها پشتیبانی کرده و دست آن‌ها را برای بهبود بازی باز گذاشته است.

Dwarf Fortress

بهترین بازی های Open World

چندی قبل تر از این که Minecraft به بازار عرضه شود و توجهات را به سوی خود جلب کند، در سال ۲۰۰۶ عنوانی با همین مضمون اما خاص پسندتر توسط برادران Adams ساخته شد. Dwarf Fortress به نوعی پدر Minecraft محسوب می‌شود اما شاید سختی بیش از حد و جلوه های بصری ASCII مانند آن باعث شد تا همانند Minecraft ندرخشد اما اگر بتوانید با این بازی ارتباط برقرار کنید جزو یکی از بهترین بازی‌های عمرتان خواهد شد.

Sunless Sea

بهترین بازی های Open World

در دریایی پر از رمز و راز به ماجراجویی بپردازید و از سّر تاریک دریا پرده برداری کنید. Sunless Sea یک بازی نقش آفرینی و Survival/ Exploration است که گاهی ترسناک است و گاهی بی رحم. اگر اهل مطالعه و به دنبال لحظاتی هیجانی و چالش برانگیز هستید، Sunless Sea را به لیست خود اضافه کنید. طنز خاص بازی در کنار گیم پلی منحصر به فردی که دارد و البته دنیای گسترده وآزادش این بازی را به یکی از بهترین بازی های Open World تبدیل می‌کند.

Far Cry 4

بهترین بازی های Open World

دنیای Far Cry همیشه زیبایی خودش را داشته. جزایر استوایی، کشورهای آفریقایی و کوه‌های هیمالیا هر کدام مشخصه های مخصوص به خود را دارند و سازندگان نیز به خوبی از این مشخصه ها استفاده کرده‌اند. بازی های Far Cry نسخه به نسخه پیشرفت کرده‌اند و در نسخه‌ی چهارم به اوج خود رسیده‌اند. درست است که Far Cry 4 تا حد زیادی به نسخه سوم شبیه است اما پیشرفت هایی در گیم پلی همانند اضافه شدن بخش Co-Op به بازی و منظره‌های دیدنی کوه های هیمالیا باعث شدند که ما این نسخه را انتخاب کنیم. با وجود Outpost های زیاد برای تصرف و طبیعت وحشی برای شکار، در Far Cry 4 هیچ وقت حوصله شما سر نمی‌رود.

Minecraft

بهترین بازی های Open World

Minecraft یک فرق اساسی با بقیه‌ی بازی های حاضر دارد. شما در Minecraft به دنبال دنیای زیبای ساخته شده توسط دیگران نمی‌روید و در آن به گشت و گذار نمی‌پردازید؛ بلکه شما دنیای شگفت انگیز خودتان را می‌سازید و برای آن قانون گذاری می‌کنید. توسط این بازی دنیاهای گسترده‌ی بسیار زیبایی ساخته شده‌اند که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. شاید Minecraft یکی از Open World ترین بازی های این لیست باشد زیرا محیط این بازی بی نهایت است! خوب است بدانید Minecraft نهمین بازی پر فروش تاریخ است.

Mount & Blade: Warband

بهترین بازی های Open World

شاید دنیای Mount & Blade به زیبای دنیای بازی های بزرگ و پر هزینه نباشد اما آزادی عملی که به شما داده می‌شود این موضوع را جبران می‌کند. در نقشه ای که با روستا‌ها و شهر‌های دوره‌ی Medieval پر شده، گشت و گذار کنید و ارتشی از متحدانتان بسازید و به فتح و فتوحات بپردازید. مبارزات بازی بسیار پر تنش هستند و Mount & Blade: Warband جزو معدود بازی‌های اول شخصی است که در دوران Medieval جریان دارد. در Mount & Blade: Warband شما به معنای واقعی کلمه، آزادید. با هر گروهی که دوست دارید متحد شوید و یا به تنهایی به دل دشمنانتان بزنید و بر شهرها و قلعه‌ها فرمانروایی کنید. در بازی‎های Open World نیز آزادی عمل حرف اول را می‌زند.

 

دسته بندی
بیوگرافیمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط