بررسی تیزر جدید فیلم انتقام جویان | Avengers : Endgame

در این مطلب ما به بررسی صحنه‌به‌صحنه جدیدترین تیزر فیلم Avengers : Endgame می‌پردازیم.

بالاخره بعد از اولین تریلر فیلم انتقام جویان: بازی پایانی (Avengers: Endgame) دیشب در جریان مسابقه Super Bowl تیزری کوتاه از این فیلم پخش شد. که در این مقاله به بررسی صحنه به صحنه این تیزر می‌پردازیم. برای مشاهده کامل تیزر به پست تیزر تبلیغاتی جدید فیلم Avengers: Endgame مراجعه کنید.

در ابتدای تیزر فلش‌بک‌هایی از  شخصیت‌های مجبوب‌مان که در فیلم قبلی یعنی Avengers: Infinity War همراه با نصف جمعیت کل دنیا، توسط سنگ‌های بینهایت (Infinity Stones) و به دست Thanos تبدیل به خاکستر شدن را می‌بینیم.

در ادامه نمایی کوتاه از شهر نیویورک را می‌بینیم که به جهنمی تاریک گم شده در مه شباهت دارد. در این نما شاهد گم شدن و کم بودن چیزی در شهر هستیم، بله نصف جمعیت ناپدید شده‌اند.

در صحنه بعد پوستری روی دیوار را می‌بینیم که سوال بزرگی که در ذهن همه به وجود آمده برروی آن نوشته شده است: “حالا که آن‌ها مرده‌اند، ما به کجا باید برویم؟” “?Where do we go, now that they’re gone”. این بیشتر نشان‌دهنده‌ی این موضوع است که مردم نیز با این اتفاق کنار آمده‌اند و به فکر راهکاری برای فراموش کردن آن هستند.

سپس صدای کاپیتان آمریکا را می‌شنویم که می‌گوید: “بعضی از مردم این اتفاق را فراموش کرده‌اند، اما ما  هنوز یادمان نرفته” “Some people move on, but not US”.و خود استیو راجرز (Captain America) را می‌بینیم که در جلسات حمایتی و مشاوره‌ای شرکت کرده‌است، به احتمال زیاد بعد از واقعه قسمت قبل و از دست دادن دوست صمیمی‌اش باکی بارنز (Winter Soldier) و افراد دیگر، دچار PTSD (سندروم استرس پس از یک واقعه ناگوار) شده‌است و به همین دلیل به جلسات حمایتی برای درمان این بیماری می‌رود.

بعد از آن شاهد همکاری تونی استارک (IronMan) و نبیولا (Nebula، خواهر Gamora و دختر Thanos) هستیم، که در حال ساخت و تعمیر هستند. حدس من این است که در حال تعمیر سفینه‌فصایی Starlord  (که Milano نام دارد) یا در حال ساخت یک اسلحه سری برای شکست تانوس هستند!!!

سپس ناتاشا (Black Widow) را می‌بینیم که در حال تمرین تیراندازی است و با عصبانیت و جدیت به سمت اهداف شلیک می‌کند.

در این صحنه مشاهده می‌کنیم که Captain America، Black Widow، War Machine و بروس بنر (Hulk) از ساختمان انتقام‌جویان خارج شده و به آسمان خیره شده‌اند. به احتمال زیاد شاهد ورود فرد یا چیزی به جو زمین هستند که دو احتمال وجود دارد :

۱) ورود شخصیت جدید داستان Captain Marvel

۲) ورود سفینه تونی استارک (Iron Man)

در صحنه‌ای کوتاه شخصیت Ronin را می‌بینیم که با لباس خود به نظر می‌رسد در حال مبارزه با کسی است. همانطور که می‌دانید این شخصیت در سری‌های قبلی به نام Hawkeye شناخته می‌شد، ولی در طی اتفاقات قسمت قبل در طی تحولی به جنگجوی بزرگی به نام Ronin تبدیل شده‌است. احتمال می‌دهیم که در حین جریانات و ناپدید شدن افراد، خانواده او نیز ناپدید شده‌اند و همین باعث تحول این شخصیت شده است تا به انتقام‌جویی برای خانواده‌اش به میدان نبرد برگردد.

در این عکس شاهد حضور شخصیت Rocket هستیم که با ناراحتی وارد خانه‌ای می‌شود که هنوز مکان آن معلوم نیست. طبق گفته‌ها اگر به عکس دقت کنید لباس این شخصیت تغییر کرده است، لباس جدید در واقع لباس اصلی این شخصیت در کمیک‌ها است.

سپس شاهد لباس پوشیدن دو شخصیت مردمورچه‌ای (Antman) و ماشین‌جنگی (War Machine) هستیم. در این صحنه مردمورچه‌ای توانسته به نحوی از جهان کوانتومی خارج شود، همانطور که در انتهای فیلم Antman & The Wasp دیدیم، مردمورچه‌ای برای جمع کردن انرژی کوانتومی به دنیای کوانتوم رفت و پس از اتفاق بشکن معروف تانوس (The Snap) و ناپدید شدن بقیه، در آنجا گیر افتاد، ولی همانطور که در تریلر قبل نیز دیدید، مردمورچه‌ای توانسته است از آن دنیا خارج شود و به انتقام ‌جویان برای مبارزه با تانوس بپیوندد.

در این صحنه چهره ثور (Thor) را می‌بینیم که در حال ورود به منطقه‌ای ناشناس است، که این محل به محلی که تانوس در پایان قسمت دوم به آن‌جا رفته بود، شباهت زیادی دارد. خیلی‌ها بر این عقیده هستند که این محل سیاره دوباره ساخته شده Titan است. ولی هنوز هم به طور قطع نمی‌توان گفت که آن سیاره کجاست!!!

سپس مشاهده می‌کنیم که کاپیتان آمریکا در حال بستن سپر معروف خود است، همان سپری که در جریان فیلم قبلی‌اش Captain America : Civil War در جنگ با Iron Man در انتهای فیلم به تونی استارک برگرداند چون تونی ادعا داشت که این سپر متعلق به پدر او است نه کاپیتان آمریکا. در این صحنه اگر کمی دقت کنید می‌توانید لرزش دستانش را نیز ببینید. این لرزش دست به احتمال زیاد ناشی از همان بیماری PTSD است و نشان می‌دهد که هنوز هم استیو از آن واقعه رنج می‌برد.

و بالاخره در قسمت پایانی تیزر شاهد حضور قهرمان‌های باقی‌مانده هستیم که به رهبری کاپیتان امریکا در حال حرکت هستند و آفتاب هم در پشت صحنه در حال طلوع است، که به نحوی نشان می‌دهد که انتقام‌جویان با اتفاقات پیش آمده کنار آمده‌اند و در حال پیشروی و دوباره قدرت گرفتن هستند و آماده مبارزه نهایی با ابرشرور پرقدرت دنیای مارول یعنی تانوس هستند.

این فیلم در تاریخ ۲۶ آپریل ۲۰۱۹ (۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به روی پرده سینما خواهد رفت، این فیلم پایانی بر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد بود و طبق گفته‌ها آغازی بر سری فیلم‌های جدید این کمپانی است.

لطفا نظرات خودتان را در زیر این پست با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینماتریلرسینمافیلم اونجرزمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط