تریلر دوم فیلم X-Men: Dark Phoenix | بررسی کامل رویدادهای تریلر

قدرت توقف ناپذیر ققنوس تاریک

به تازگی تریلر جدیدی از فیلم مورد انتظار X-Men: Dark Phoenix از کمپانی Fox منتشر شد. در حالی که قرارداد حق مالکیت کامل این کمپانی توسط کمپانی دیزنی بسته شده و فرانچایز X-Men حال در اختیار دیزنی قرار دارد، بنظر میرسد که عنوان Dark Phoenix آخرین قسمت از این فرانچایز با حضور تیم سازنده و بازیگران سابق باشد. از طرفی نیز انتظار می‌رود که سیمون کینگبرگ (Simon Kinberg) بعنوان نویسنده و کارگردانی فیلم، داستان مردان ایکس را به یک پایان راضی کننده خاتمه دهد.

این فیلم قرار است، اقتباسی از یک کمیک کلاسیک با همین عنوان را روایت کند که در آن شخصیت Jean Grey بخاطر دستکاری شدن ذهن و روانش، به Dark Phoenix تبدیل می‌شود که پیش از این چنین اتفاقی را در فیلم X-Men: The Last Stand مشاهده کرده‌ایم. در کمیک‌ها، ققنوس تاریک، مردان ایکس را به راحتی شکست می‌دهد و پس از آن با رفتن به فضا، انرژی کامل یک ستاره را به خود جذب کرده و در نهایت باعث یک قتل عام بزرگ می‌شود. کینگبرگ نیز بر روی ظاهر و نیروی کیهانی جین تاکید دارد تا شخصیت قدرتمند او را به نمایش گذارد. همچنین شخصیت مرموز و شرور جسیکا چستین (Jessica Chastain) در فیلم، بعنوان یک بیگانه فضایی تایید شده است که در اوایل فیلم در فضا ظاهر می‌شود. در ادامه تریلر جدید این فیلم را تماشا کنید.

تریلر دوم فیلم X-Men: Dark Phoenix:

کمپانی Fox برای دومین بار داستان ققنوس تاریک را به تصویر می‌کشد و بدون شک فیلم X-Men: Dark Phoenix قرار است اشتباهات فیلم X-Men: The Last Stand را جبران کند. حال در این مقاله به بررسی تریلر دوم این فیلم می‌پردازیم تا وقایع فیلم را مورد کاوش قرار دهیم.

جین در حال صحبت با ققنوس

در اول تریلر فیلم، جین گری با حالت ناراحت و دل شکسته پس از رویدادهای اخیر، در باران نشسته است. او ققنوس درون خود را بعنوان یک شخصیت جدا خاطر نشان می‌کند و به او می‌گوید: “چرا من را مجبور به آن کار کردی؟ او دوست من بود.” سوفی ترنز (Sophie Turner) بعنوان بازیگر نقش اصلی، نشان می‌دهد که برای بازی کردن در این فیلم، تحقیق‌ها و تمرین‌های زیادی درمورد بیماری‌های روان پریشانی همچون اسکیزوفرنی و اختلال شخصیت چندگانه داشته است. کریس کلرمونت (Chris Claremont) نویسنده درخشان مردان ایکس، در اصل تمایل داشت تا ققنوس بعنوان یک شخصیت جداگانه که توسط ذهن مغشوش جین ساخته شده است، نمایان شود. پس از آن، مارول ققنوس را بعنوان یک نیروی کیهانی معرفی کرد و فیلم X-Men: Dark Phoenix ظاهرا این ایده‌ها را بصورت ترکیبی نشان خواهد داد.

مردان ایکس با جین در محله خانوادگی اش مواجه می‌شوند

جین به خانه خانوادگی اش بازگشته تا ضربات احساسی ناشی از اتفاقات رویدادهای آغازین فیلم را التیام بخشد و مردان ایکس با او مواجه می‌شوند. تریلر نخست فیلم نشان داد که قدرت‌های جین زمانی پدیدار شدند که او داخل ماشین بود و پدر و مادرش به همراه او بودند و در نهایت بخاطر قدرت او کشته شدند. این خاطره توسط چارلز اگزاویر برای درمان در ذهن جین تغییر کرد. اگر جین به یاد گذشته افتاده، این بدین معناست که جین دوباره به خاطرات دوران کودکی خود دست یافته است. ایده بازگشت او به خانه، دقیقا از کمیک Dark Phoenix برگرفته شده است که در آن جین به خانه بازمی‌گردد تا خانواده خود را که انگار با او صحبت می‌کنند را بیابد و در نهایت نتیجه تلخی را رقم میزند.

مرگ Mystique

تریلر فیلم، یکی از موردانتظارترین اتفاقات تراژدی را بیان می‌کند و آن هم کشته شدن شخصیت Mystique توسط قدرت خارج از کنترل جین است. او حرکتی بسیار شجاعانه انجام می‌دهد تا با نزدیک شدن به جین، او را متقاعد کند که مردان ایکس هنوز خانواده او به حساب می‌آیند، اما این کار فایده‌ای ندارد و جین با موجی از قدرت ققنوس خود، Mystique را با سرعت مرگ آوری پرتاب می‌کند. جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence) در نقش جهش یافته خود، در فیلم‌های پس از عنوان First Class، نقش اصلی و بسیار مهمی را ایفا کرد و عنوان Dark Phoenix بنظر پایان احساسی را برای او مهیا کرده است. بدون شک با مرگ Mystique، مردان ایکس به شدت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و برخی از آنها به این نتیجه می‌رسند که او بیش از حد خود از کنترل خارج شده و باید جلوی او را گرفت و از طرفی برخی باور دارند که هنوز می‌توان او را از عذاب خود نجات داد. در تریلر اول فیلم، مرگ این شخصیت بصورت بسیار نامحسوس عنوان شد ولی در دومین تریلر، بطور واضح این اتفاق به نمایش درآمد. اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی، مرگ شخصیت‌های اصلی خود را در خفا نگه می‌دارند تا مخاطبان در سینما و دیدن فیلم اصلی، شوکه شوند. کمپانی Fox با نشان دادن چنین صحنه‌ای پیش از اکران فیلم، نشان داد که هیچ کس از این واقعه در امان نخواهد بود و هر اتفاقی ممکن است برای هر کسی رخ دهد.

به تصویر کشیدن قدرت ققنوس در فیلم

هر زمان که جین قدرت ققنوس را فعال می‌کند، صورت او بنظر ترک می‌خورد و خطوطی از انرژی این ترک‌ها را درخشان کرده و همچنین رنگ چشمان او تغییر می‌کند. این ممکن است دقیقا جلوه‌های بصری مربوط به لحظه شکننده شدن مغز جین باشد و همچنین می‌تواند حاکی از آن باشد که قدرت ققنوس به قدری زیاد است که از درون باعث شکنندگی شده و فرای قالب انسانی جین است. هر آنچه که منظور این فیلم باشد، هیچ اقتباسی از کمیک‌ها و داستان‌های این شخصیت ندارد و یک ایده نو برای ققنوس تاریک است.

شخصیت جسیکا چستین ذهن جین را آلوده می‌کند

شخصیت منفی جسیکا چستین، یک نیروی فاسد است و قصد دارد ذهن جین را به هم بریزد تا او را به ققنوس تاریک تبدیل کند. در کمیک‌ها، ذهن جین تحت تاثیر دستکاری یک غارتگر روانی به نام Mastermind قرار می‌گیرد تا به حیوان دست آموز او تبدیل شود و به اولین قربانی خشم ققنوس تاریک تبدیل شود. شخصیت داستانی چستین نیز، همین نقش را بر عهده دارد ولی گذشته و اهداف او همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. برخلاف Mastermind، چستین از قدرت‌های جین آگاه است و جهش یافته جوان را تشویق می‌کند تا نیروی کیهانی درون خود را با آغوش باز بپذیرد. در این سکانس بنظر می‌رسد چستین در خانه جین باشد و احتمالا این صحنه پیش از برخورد جین با مردان ایکس باشد.

جین گری یک ژاکت متمایز را به تن دارد

همانطور که در پوستر رسمی فیلم X-Men: Dark Phoenix مشاهده کردیم، جین برای مدت زمانی در فیلم، یک ژاکت قرمز و تیره را به تن خواهد داشت و این موضوع، یادآور زمانی است که فمکی جنسن (Famke Janssen) نیز چنین ژاکتی را بر تن داشت و نقش جین گری با قدرت فونیکس را در عنوان The Last Stand بازی کرد. در حالی که ابتدا گمان می‌رفت چنین لباسی بصورت یک نکته مخفی در فیلم به کار رود، بنظر می‌رسد که این لباس بصورت کاملا برجسته در فیلم ظاهر می‌شود و از برخی جهات خاطر نشان می‌کند که وقایعی مانند فیلم گذشته، احتمال وقوع بسیاری را دارد.

ماموریت X-Men در فضا

طبق انتظار، فیلم با آماده شدن مردان ایکس به سمت فضا برای نجات یک فضانورد گرفتار آغاز می‌شود و این ماموریت بصورت وحشتناکی به پایان بدی ختم خواهد شد. سفینه فضایی در معرض انرژی کیهانی قرار گرفته و در نهایت جین گری گرفتار آن می‌شود. در جت مردان ایکس، تیم حاضر شامل Cyclops ،Jean Grey ،Storm ،Quicksilver ،Mystique و Beast بوده که لباس کلاسیک مردان ایکس به طراحی فرانک کویتلی (Frank Quitely) را به تن دارند. سفر مردان ایکس به خارج از جو زمین بسیار شبیه به کمیک این فیلم است که در آن، جین قدرت بزرگی را دریافت کرده و سفر خود به سمت تبدیل شدن به ققنوس تاریک را آغاز می‌کند.

نیروی ققنوس

 

تریلر به ما نشان می‌دهد که جین نه تنها در معرض یک انفجار قرار دارد، بلکه نیروی ققنوس نیز در آنجا به بدن او جذب می‌شود. در کمیک، نیروی ققنوس یک نیروی کهن مرگ و تولد است. بدون شک وجود چنین نیرویی در کمیک‌های مارول بسیار مهم جلوه می‌کند. این انرژی درواقع قدرتمندترین انرژی است که در جهان‌های موازی و واقعیت‌های مختلف وجود داشته دارد. نیروی ققنوس، اصولا به دنبال یک میزبان است و معمولا بصورت تله پاتی به تصویر کشیده می‌شود. این انرژی در نوع خود بسیار قدرتمند و خطرناک است و بعنوان یک خدمتکار تعادل کیهانی، هر آنچه که در مسیرش بصورت راکد یا بی‌مصرف باشد را از بین می‌برد و جمله دنیاها و انسانها از آن در امان نخواهند بود. در کمیک زمانی که جین کنترل خود را از دست داد، با گرفتن انرژی کامل یک منظومه ستاره‌ای، نشان داد که می‌تواند نابودی عظیمی را بوجود آورد. یک بیگانه به نام Shi’ar پیش بینی کرده بود که طبق پیشگویی‌ها، نیروی ققنوس در نابودی کل جهان نقش خواهد داشت و بعنوان یک جرقه بزرگ برای بیگ بنگ بعدی و آغاز یک جهان دیگر، عمل خواهد کرد. بر این اساس، هنوز مشخص نیست که فیلم X-Men: Dark Phoenix تا چه اندازه مسیر کمیک بوکی خود را دنبال خواهد کرد.

نیروی ققنوس جین گری را انتخاب می‌کند

در فیلم، جین گری در فضا در معرض نیروی ققنوس قرار می‌گیرد و بنظر می‌رسد این نیرو، جین را انتخاب کرده تا او را کنترل کند و حتی او را از سفینه فضایی بیرون می‌کشد. این اولین اشاره به قدرت نیروی ققنوس است که به جین این توانایی را می‌دهد تا در خلا فضا زنده بماند. صدای چستین شنیده می‌شود که می‌گوید، جین قدرت خدایان را در اختیار دارد و این دیالوگ عمق معنایی خاصی را دربر دارد. کریس کلرمونت در ابتدا ایده ققنوس شدن جین را تصور کرد تا او بعنوان یک فرد استثنایی در میان مردان ایکس بدرخشد و حتی آنان را به ماجراجویی‌های فضایی ببرد. از طرفی جلوه‌های ویژه نیروی ققنوس از تریلر گذشته بسیار بهبود یافته است و به این موضوع اشاره دارد که Fox چند ماه را برای ایجاد پیشرفت‌ها و بهبودها در جلوه‌های ویژه فیلم زمان خود را صرف کرده است. آنها وارد شدن نیروی کیهانی در بدن جین را در حالی که از درد فریاد می‌زند، به زیبایی به نمایش گذاشته‌اند.

خاکسپاری Mystique

از قرار معلوم، جین پس از اتفاق‌های پیش رو فرار کرده است و مردان ایکس زمانی را در اختیار دارند تا برای دوست قدیمی خود Mystique، مراسم خاکسپاری را انجام دهند. آنها در حال عزاداری‌اند و مشخصا، عمل جین، شکافی در بین آنها ایجاد کرده است. در این صحنه مشخص است که اگزاویر و Beast روبروی یکدیگر قرار گرفته‌اند و این موضوع، تنش بوجود آمده میان آنها را نشان می‌دهد.

جین به Magneto حمله می‌کند

نبردی بین جین و Magneto صورت می‌گیرد و بنظر این موضوع برای استاد مغناطیس پایان خوشایندی ندارد. بنطر می‌رسد که مگنیتو توسط قدرت جین درحال شکسته شدن است و جین با استفاده از قدرت خود کلاهخود مخصوص او را بر روی سرش له می‌کند. این ایده بسیار جالب است که از کلاه معروف مگنیتو بعنوان سلاحی بر علیه خودش استفاده شود. همانطور که مشاهده می‌شود، اشک جین از صورتش جاری شده و نشان دهنده آن است که هنوز بخشی از وجود او در حال مقاومت دربرابر ققنوس تاریک است. در ابتدای فیلم، مگنیتو بعنوان رهبر جهش یافتگان شهر Genosha نشان داده می‌شود و جایی است که جین برای گرفتن کمک به آنجا پناه می‌برد و بنظر می‌رسد نبرد آنها در اینجا شکل می‌گیرد.

Cyclops و اگزاویر در Cerebro

در سکانسی، دو شخصیت Cyclops و اگزاویر در Cerebro حضور دارند و Cyclops می‌خواهد بداند که چه کاری باید بکنند. در ابتدا اگزاویر پاسخی برای این سوال ندارد. رابطه بین Cyclops و اگزاویر یکی از جالبترین روابط شخصیت‌های جهش یافته در کمیک‌هاست. Cyclops یکی از وفادارترین مردان ایکس است که در نهایت روش‌های پروفسور ایکس را زیر سوال می‌برد. این ممکن است درمورد این شخصیت در فیلم نیز صادق باشد و برای اولین بار او به این نتیجه برسد که اگزاویر به همان اندازه که مسائل را حل می‌کند، باعث بوجود آمدن مشکلاتی نیز می‌شود. از آنجایی که Cerebro مکانی است که در آن بتوانند جهش یافته‌ها را پیدا کنند، پس مشخص است که آنها در حال ردیابی جین گری هستند. البته با توجه به قدرت‌های جین، باید گفت اگر او بتواند خود را از ردیابی Cerebro مخفی نگه دارد، غافلگیر کننده نخواهد بود.

چستین ذهن جین را با جملات خود فریب می‌دهد

تریلر فیلم، چستین را در حالی نشان می‌دهد که در حال تماشای شهر نیویورک است و موزیکی شوم پخش می‌شود. طبق گزارشات منتشر شده، در یکی از سکانس‌های فیلم، طی جلسه‌ای در سازمان ملل متحد در نیویورک، گزارشی مبنی بر حمله بیگانگان صورت می‌گیرد. این سکانس از تریلر احتمالا پیش از حمله مذکور است و چستین بعنوان مغز متفکر این حمله، خود را نشان خواهد داد. سکانس بعدی، Cyclops و اگزاویر را نشان می‌دهد که در یک آشوبی گرفتار شده‌اند. اسکات سامرز با تمامی پستی و بلندی‌های رابطه خود با اگزاویر، هرگز استاد خود را تنها نمی‌گذارد و این صجنه شاهد هستیم که به او کمک می‌کند تا او را از فاجعه‌ای که مربوط به حمله چستین است، نجات دهد. مردان ایکس، همواره بعنوان یک تیم ابرقهرمانی معروف شناخته می‌شوند که برای نجات دنیایی مملو از کسانی که از آنها نفرت و ترس دارند، تمام تلاش خود را انجام می‌دهند. چستین چنین فکری را در ذهن خود به شکلی فریب دهنده تغییر می‌دهد تا جین را متقاعد کند، مردم از آنچه که هراس دارند، درصدد نابودی آن قدم برمی‌دارند. حال سوال اینجاست که منظور چستین از مردم، تمام انسانهاست یا مردان ایکس؟ بنظر می‌رسد که این مکالمه در خانه قدیمی جین صورت گرفته است، اما با نشان دادن جین مشخص می‌شود که او ژاکت جدید خود را به تن دارد و احتمالا این رویداد پس از صحنه‌ای که در محله قدیمی خود با مردان ایکس روبرو می‌شود، اتفاق خواهد افتاد.

Quicksilver برای جلوگیری از جین تلاش می‌کند

در حالی که در سکانس‌های بعدی، تصویر Quicksilver نمایان می‌شود، در اینجا یک نکته مخفی وجود دارد و آن هم این است که پشت سر او یک کامیون با نوشته Bishop Power وجود دارد. در کمیکها Bishop یک جهش یافته مسافر زمان است که برای جلوگیری از پایان دنیا تلاش کرد. او پیش از این حضور خود را با بازی عمر سی (Omar Sy) در فیلم X-Men: Days of Future Past به نمایش گذاشت. این سکانس پس از مرگ Mystique اتفاق می‌افتد. جین طوفانی تلپاتی را بوجود آورده که باعث ایجاد آشوب و خرابی فراوان می‌شود و در این میان Quicksilver در تلاش است تا با عبور از آوار معلق در هوا، برای متوقف کردن جین اقدام کند. در حالی که سرعت او بسیار شگفت انگیز بوده و بارها آن را به اثبات رسانده است، نمی‌توان مطمئن بود که بتواند در مقابل قدرت‌های جین ایستادگی کند.

Beast اگزاویر را برای مرگ Mystique سرزنش می‌کند

شخصیت Beast در حالی که عصبانی است، اگزاویر را بخاطر مرگ Mystique مقصر می‌داند. در فیلم‌های مربوط به دوران First Class، مشاهده کردیم که رابطه بین Beast و Mystique بعنوان دو جهش یافته آبی رنگ، به هم نزدیک است. مشخص نیست که آنها در مدتی که بعنوان مردان ایکس فعالیت خود را شروع کرده بودند، به چه اندازه‌ای به یکدیگر نزدیک شده‌اند و حتی ممکن است در رویداد Dark Phoeni، آنها با یکدیگر ازدواج کرده باشند ولی به هر حال Beast بسیار به Mystique اهمیت می‌دهد. این صحنه یادآور اولین لحظات بوجود آمدن شکاف بین تیم مردان ایکس است که برخی از آنها به این نتیجه می‌رسند که جین فراتر از حد عبور کرده و باید متوقف شود.

پشیمانی بزرگ چارلز اگزاویر

تریلر فیلم X-Men: Dark Phoenix لحظاتی از نخستین دیدار چارلز و جین گری را به نمایش می‌گذارد. زمانی که جین به دیدار اگزاویر آمد بسیار ترسیده و شکسته بود و قدرت بیدار شده خود را احساس می‌کرد. او نیز درصدد برآمد تا جین را آرام و متعادل کند و طبق تریلر می‌دانیم که روش او چگونه پیش رفت. در بهترین حالت، قدرت تلپاتی اگزاویر باعث شد تا درد و عذاب جین آرام شود و احتمالا بطور ناخواسته، باعث ایجاد پتانسیل بیماری روانی در ذهن او شده است. اما در بدترین حالت، او خاطرات جین را دستکاری کرده تا فراموش کند که مسبب تصادف پدر و مادرش شده است.

فاجعه در نیویورک

نیویورک در هرج و مرجی پس از یک واقعه خشونت آمیز با حضور مردان ایکس، گرفتار شده است. این موضوع به تریلر قبلی و هنگامی که شکاف بین مردان ایکس بر سر جین شدت گرفته است، اشاره دارد. از قرار معلوم، کمپانی فاکس این صحنه را در محل سازمان ملل متحدد تهیه کرده است و گزارشات مبنی بر آن است که در این صحنه بزرگ، شخصیت‌های Cyclops ، Magneto ،Professor X و Jean Grey گرفتار می‌شوند. باید توجه داشت که هیچ گونه توضیحی درمورد این حادثه نشان داده نشده است و احتمالا این موضوع بخاطر عدم فاش کردن هویت مخفی و مرموز چستین باشد تا در زمان انتشار فیلم، از هیجان آن کاسته نشود.

Beast در حال درد کشیدن

یک سکانس بسیار کوتاه از زمین خوردن Beast نشان داده می‌شود که در آن شدت درد را می‌توان در چهره او تماشا کرد. سرنخی که از این سکانس می‌توان برداشت کرد آن است که Beast موفق شده جین را پیدا کند، اما توسط نیروی عظیم او مغلوب شده است. البته باید خاطر نشان کرد که تریلر می‌تواند به راحتی باعث گمراهی هوادارن شود و در اینجا علت زجر کشیدن این شخصیت، موضوع دیگری باشد.

عمارت متروکه

پروفسور ایکس در عمارت خود که حال متروکه شده است، حرکت می‌کند. این ممکن است بخاطر زمانی باشد که مردان ایکس بخاطر جین از یکدیگر جدا شده و در نهایت چارلز تنها مانده است. در حالی که مشخص است، اکثر مردان ایکس چارلز را بخاطر اتفاقات رخ داده برای جین مقصر می‌دانند، اما ترک کردن او، پاسخی سخت و کوبنده به حساب میآید چرا که Mystique دوست صمیمی و قدیمی چارلز است و مرگ او به اندازه دیگران و حتی بیشتر، بر دوشش سنگینی می‌کند.

Cyclops و جین گری در کنار یکدیگر

رابطه بین Cyclops و جین گری، یکی از مهم‌ترین و اصلی ترین روابط در داستان Dark Phoenix است و با این حال در تیزرهای منتشر شده، کمتر از همیشه آنها را در کنار یکدیگر مشاهده کرده‌ایم. در این صحنه، جین در آغوش اسکات قرار دارد و این موضوع پس از عملیات غیر منتظره فضایی مردان ایکس رخ می‌دهد که در آن جین قدرت ققنوس را به خود جذب می‌کند. پس از آنکه جین را نجات داده و به سفینه بازگردانده‌اند، در ابتدا همه گمان می‌کنند که او مرده است و انتظار اتفاقات شوم آینده را ندارند.

Nightcrawler مورد حمله قرار می‌گیرد

شخصیت Nightcrawler بنظر در داستان فیلم X-Men: Dark Phoenix نقش بزرگی را ایفا نمی‌کند. این موضوع بسیار منطقی است چرا که این داستان بر روابط بین شخصیت‌های مگنیتو، اگزاویر، جین، Cyclops و Beast تمرکز دارد. با این حال، او هنوز نقش خود را در بخشی از صحنات فیلم ایفا خواهد کرد و همانطور که در تریلر مشاهده می‌شود، او بنظر با قدرت انرژی ذهنی جین مورد حمله قرار گرفته و به زمین خورده است. این صحنه ممکن است به رویداد نبرد نیویورک اشاره داشته باشد.

Magneto قصد دارد جین را بکشد

مگنیتو بر این باور است که تنها یک راه برای خاتمه این ماجرا وجود دارد و آن هم کشتن جین گری است. کمیک Dark Phoenix هرگز شخصیت مگنیتو را شامل نشده است، با این حال مشاهده نقش او در فیلم، می‌تواند جذاب باشد. این صحنه از تریلر، مقابله جهش یافتگان تیم مگنیتو و مردان ایکس اگزاویر را نمایش می‌دهد که در آنجا اریک آنها را از نقشه خود آگاه می‌کند. این موضوع دقیقا برعکس چیزی است که در فیلم X-Men: The Last Stand شاهد بودیم، چرا که در آن رویداد داستانی مگنیتو با تحت کنترل گرفتن جین، سعی کرد از قدرت او جهت عملی کردن نقشه‌های خود استفاده کند نه اینکه او را بکشد. با توجه به جزئیات موجود در تریلر، این صحنه از فیلم پیش از نبرد نیویورک اتفاق خواهد افتاد. از طرفی دیگر، مگنیتو با قرار دادن کلاهخود مخصوص خود بر سرش، برای یک نبرد آماده شده است و گمان می‌کند از حمله قدرت ذهنی در امان خواهد بود، اما در سکانس‌های اولیه تریلر مشاهده کردیم که حتی با گذاشتن این کلاه بر سرش، شانسی در برابر قدرت جین ندارد.

Cyclops هنوز به درمان جین ایمان دارد

طبق گفته کارگردان فیلم، در حالی که جین هر لحظه توقف ناپذیرتر می‌شود، افرادی از مردان ایکس به این نتیجه می‌رسند که دیگر نمی‌توان به او کمک کرد و او را نجات داد و در عوض بقیه مردم دنیا باید از دست او نجات داده شوند. این در حالی است که هنوز همه اعضای تیم امید خود را از جین از دست نداده‌اند و در این میان اسکات برجسته‌ترین فردی است که امید خود برای نجات جین را هنوز نگه داشته است. این موضوع باعث می‌شود که او در این مورد همانند یک رهبر، افرادی که چنین ایمانی را حفظ کرده‌اند را به دور خود جمع کند. همچنین Cyclops برای نجات عشق خود، حاضر می‌شود حتی با مردان ایکس مبارزه کند و این موضوع، مبارزه بین جهش یافتگان را بخوبی توجیه خواهد کرد.

صحنه تبدیل شدن جین به ققنوس

در ادامه تریلر نشان می‌دهد که جین گری طی ماموریت فضایی خود به ققنوس تاریک تبدیل می‌شود. ترک‌های درخشان موجود بر صورت او، این بار بجای طغیان کردن نیروی ققنوس از داخل بدنش، ورود نیروی جدید به بدن او را نشان می‌دهد. این سکانس که درواقع جین را دربالای دریا نشان می‌دهد، بسیار مناسب است. در کمیک‌ها جین گری پس از برخورد با شاتل فضایی، خلیج Jamaica فرو آمد و پس از آن در قالب ققنوس تاریک از آب بیرون آمد. چنین ایده ای در فیلم The Last Stand نیز استفاده شده بود.

Beast در حال حمله کردن

یک صحنه کوتاه در تریلر فیلم X-Men: Dark Phoenix نشان می‌دهد که Beast در حال حمله کردن به گروهی از مردان و زنان مسلح است. این سکانس بدون شک متعلق به قسمت زندانی شدن جهش یافتگان است که در حال انتقال بوده و در انتهای تریلر شاهد آن هستیم، اما Beast بنظر با نگهبانان مبارزه نمی‌کند. با توجه به سکانس بعدی تریلر، ممکن است این افراد، درواقع ماموران جسیکا چستین باشند.

Magneto به جسیکا چستین حمله می‌کند

شخصیت داستانی جسیکا چستین به اندازه ای قدرتمند است که بتواند مگنیتو را به راحتی از پا درآورد. این سکانس بسیار هیجان انگیز است که مگنیتو با شناور کردن تعدادی اسلحه، آنها را به سمت شخصیت شرور فیلم هدف گیری و شلیک می‌کند. تا این بخش از تریلر، چستین را تنها در حال صبحت کردن با جین مشاهده کردیم اما حال بنظر او نیز وارد عمل شده است. کینگبرگ و چستین هر دو اعلام کرده اند که شخصیت شرور فیلم قدرت‌های زیادی را چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ ذهنی در اختیار دارد. کینگبرگ در این باره خاطر نشان کرد که در یک سکانس کامل، او تیم مردان ایکس را از هم متلاشی می‌کند. این سکانس احتمالا مربوط به لحظه‌ای است که جهش یافتگان در اسارت قرار دارند.

نمایش قدرت صاعقه Storm

در کمیک‌ها شخصیت استورم یکی از قدرتمندتری جهش یافتگان محسوب می‌شود و فیلم Dark Phoenix فرصتی را برای نمایش قدرت او فراهم کرده است. هواداران شخصیت‌های X-Men پیش از این، بخاطر ضعیف بودن استورم در سری فیلم‌های مردان ایکس ناراضی بودند و حال الکسندرا شیپ (Alexandra Shipp) با ایفای نقش مجدد این شخصیت، قدرت واقعی او در کمیک‌ها را به نمایش گذاشته است. او بنظر در بالای محموله انتقال جهش یافتگان قرار دارد و با فراخواندن تمام نیروی طوفانی خود، به نگهبانان و یا ماموران چستین حمله می‌کند.

جین قدرت ققنوس خود را آزاد می‌کند

در این سکانس شاهد حضور Cyclops در صحنه هستیم و جین گری در حال آزاد کردن انرژی نیروی ققنوس است اما آیا Cyclops را هدف قرار داده است؟ در حالی که قدرت‌های جین رشد می‌کند، ایمان اسکات به او نیز مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. این صحنه ممکن است به لحظات پایانی فیلم که ققنوس تاریک خود را بطور کامل آزاد کرده و اسکات گرفتار آن می‌شود، مربوط باشد. در سری انیمیشنی کلاسیک X-Men، اسکات برای برگرداندن روی خود و فریاد زدن نام جین، بسیار مشهور بود.

Storm به Cyclops هشدار می‌دهد

در ادامه سکانس‌های اولیه تریلر، استورم به Cyclops درمورد تمام شدن فرصت برای نجات جین، هشدار می‌دهد. بنظر می‌رسد، او در میان کسانی است که باور دارند جین بخاطر نجات سیاره باید به هر نحوی متوقف شود و در نهایت او نیز به تیم میگنیتو خواهد پیوست.

جین بطور کامل به ققنوس تاریک تبدیل می‌شود

در انتهای تریلر فیلم، مشاهده می‌کنیم که جین گری قدرت درون خود را با آغوش باز پذیرفته است. نیروی ققنوس در اطراف او فوران کرده و ظاهر جین موی تیره‌تر و نگاهی سردتر را به خود افزوده است. در کمیک‌ها ظاهر ققنوس سیاه به گونه ایست که جین را معلق در هوا نشان می‌دهد در حالی که موهای او نیز بصورت موج‌گونه در اطراف صورتش حرکت می‌کند. کینگبرگ از چنین جلوه‌ای برای جین استفاده کرده که در لحظه پایانی تریلر آن را مشاهده می‌کنیم. او همچنین فوران کردن انرژی ققنوس از صورت و بدن جین را به تصویر کشیده است.

جهش یافتگان در اسارت

در سکانس بعدی جهش یافتگان فیلم تحت اسارت یک نیروی مسلح در یک قطار قرار دارند. کینگبرگ در این مورد خاطر نشان کرد که بخاطر اتفاقی که در نیویورک افتاد، عاقبت تمامی مردان ایکس و مگنیتو و همراهیانش، به این قطار ختم شد. این بدان معناست که پس از جدا شدن جهش یافتگان از یکدیگر، مبارزه‌ای بین آنها رخ داده و در نهایت همه آنها دستگیر شده‌اند. اگر دقت کنیم متوجه دستگاهی برای غیرفعال کردن قدرت جهش یافتگان بر گردن آنها دیده می‌شود. در کمیک‌ها، این تکنولوژی به ماموران جزیره Genosha داده شده بود و مردم آنجا از جهش یافتگان بعنوان ابزار استفاده می‌کردند تا اینکه مردان ایکس آنها را آزاد کرده و در نهایت مگنیتو ادعای مالکیت آن جزیره را برای خودش اعلام کرد. این موضوع نیز احتمالا از کمیک‌ها برای فیلم استفاده شده است.

جین قطار را بلند می‌کند

جین با معلق کردن قطار در آسمان، زمینه فرار کردن مردان ایکس را فراهم می‌کند، اما اینکه قصد او کمک و یا حمله به آنها باشد هنوز معلوم نیست. کنیگبرگ در این مورد نیز اذعان داشت، جین قطار را در آسمان میچرخاند و افراد داخل آن به سمت زمین پرتاب می‌شوند و در نهایت این موضوع برای برخی خوب و برای دیگران بد تمام می‌شود. او درواقع این صحنه را بعنوان یکی از بزرگترین سکانس‌های فیلم تلقی کرده است.

دسته بندی
اخبار سینماتریلرمطالبنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط