بازی The Division 2 | راهنمای بخش Dark Zone

این قسمت از بازی نسبت به نسخه‌ی نخست تفاوت‌های زیادی کرده است و در ادامه به تمامی نکاتی که برای لذت بردن از آن به ‌آن‌ها نیاز دارید می‌پردازیم.

اگر به بخش PVE بازی‌های آنلاین علاقه دارید و بازی The Division 2 را نیز تهیه کرده‌اید، بخش Dark Zones این بازی برای شما ساخته شده است. این قسمت از بازی نسبت به نسخه‌ی نخست تفاوت‌های زیادی کرده است و در ادامه به تمامی نکاتی که برای لذت بردن از آن به ‌آن‌ها نیاز دارید می‌پردازیم.

این بخش‌ها را می‌توان بهترین منابع برای lootهای سطح بالای بازی The Division 2 دانست که البته سخت‌ترین بخش بازی نیز بوده و PVEVP بودن آن نیز موجب خطرناک شدن هر چه بیشتر آن می‌گردد. یوبی‌سافت در این بخش نسبت به عنوان نخست بهبودهای زیادی ایجاده کرده است. نخست آن که بر خلاف بازی نخست که تنها یک Dark Zone را شامل می‌شود در بازی The Division 2 سه Dark Zone وجود دارد که هرکدام با دیگری متفاوت بوده و تجربه‌ی گیم‌پلی متفاوتی را ارائه می‌دهند.

Dark Zoneها چه هستند؟

برای افرادی که با این سری آشنایی ندارند و یا نیاز به یادآوری دارند، Dark Zoneهای بازی The Division 2 را می‌توان بخشی از بازی دانست که در آن مخاطبان می‌توانند با همکاری یکدیگر به نبرد با دشمنان قدرتمند و یافتن lootهای درجه یک بپردازند یا به شکار دیگر مخاطبان پرداخته و آیتم‌های آن‌ها را بدزدند. مخاطبان می‌توانند آیتم‌هایی را که می‌یابند بلافاصله به کار ببرند. با این حال بهترین آیتم‌ها حالت “آلوده” دارند و برای استفاده از آن‌ها نیاز به خروج از این مناطق دارید.

همان‌طور که گفته شد برخلاف بازی نخست در بازی The Division 2 سه Dark Zone وجود دارد که Dark Zone شرقی، جنوبی و غربی نام دارند و سطح دسترسی مخاطبان به آن‌ها بسته به پیشرفت خود در بخش اصلی بازی متغیر است. یوبی‌سافت در توصیف این سه ناحیه متن زیر را منتشر کرده است:

Dark Zone شرقی: بزرگترین Dark Zone بازی که شامل پارک‌های دولتی می‌شود.

Dark Zone جنوبی: کوچکترین Dark Zone بازی که بر مبارزات نزدیک تمرکز خواهد داشت.

Dark Zone غربی: این شهر کوچک توسط کانال آبی به دو قسمت تقسیم شده و مختص مبارزات از فاصله‌ی متوسط است.

نحوه‌ی دسترسی به Dark Zoneها

شرط دسترسی به این مناطق رسیدن به سطح ۱۰ و ارتقای Theater Settlement به سومین سطح می‌باشد. تئاتر نخستین Settlement بازی The Division 2 است که طی بخش داستانی بازی به آن‌جا خواهید رفت. یکی از پیش‌نیازهای ارتقای سطح این ناحیه جلوگیری از اعدام‌های در ملاء عام است. این اعدام‌ها به صورت تصادفی روی داده و ممکن است هر کدام از علامت سوال‌های روی نقشه‌ی بازی باشند. این رویدادها عموما در بخش جنوبی White House اتفاق می‌افتند.

پس از انجام این پیش‌فرض‌ها، یکی از مامورین Dark Zone به نام Senait Ezrera به ملاقات شما آمده و می‌توانید از طریق او به Dark Zone شرقی بازی دسترسی پیدا کنید. دو بخش دیگر نیز به همین صورت باز خواهند شد. این نواحی مراحل آموزشی‌ای خواهند داشت که به مخاطبان اجازه‌ی آشنایی با محیط‌ها را پیش از قرارگیری در محیط‌های خطرناک‌تر می‌دهد.

Dark Zoneها چگونه عمل می‌کنند؟

تغییرات ایجاد شده در این بخش از بازی The Division 2 نسبت به نسخه‌ی اول باید منجر به بهتر شدن تجربه‌ی PVE بازی شده باشند. در اکثر این نواحی سلاح‌ها و ابزار‌های مخاطبان تعدیل شده تا تجربه‌ای عادلانه پدید آید و پیروزی تنها با استفاده از وسایل بهتر ممکن نباشد. این مسئله موجب می‌شود تا تفکر و مهارت مخاطب تاثیر مهمی در این بخش داشته باشد.

Matchmaking این نواحی نیز به این صورت است که مخاطبان بسته به سطح خود در سه دسته قرار می‌گیرند. در صورت رسیدن مخاطب به End Game بازی The Division 2، برخی مناطق بازی گاهی اوقات وارد حالت اشغال شده (Occupied state) می‌شوند که در هر زمان تنها محدود به یکی از این نواحی می‌شود. در این حالت تمامی قوانین این بخش‌ها حذف شده و friendly fire نیز فعال می‌شود.

آیتم‌های این بخش‌ها چگونه هستند؟

بر خلاف بازی نخست، تمامی آیتم‌های جمع‌آوری شده در این نواحی بازی The Division 2 آلوده نیستند. این مسئله با توجه به شلوغ شدن بازی در هنگام extraction نهایی موجب می‌شود تا مخاطبانی که در این موارد زنده نمی‌مانند نیز پاداش دریافت کنند. با این حال آیتم‌های کمیاب‌تر و بهتر همچنان نیز به extraction دارند. لازم به ذکر است که سطح و کیفیت این آیتم‌ها بسته به امتیاز و رتبه‌ی مخاطبی که این عمل را انجام می‌دهد دارند. نتیجتا اگر برای کشتن دیگر بازیکنانی که کوله پشتی زرد دارند مردد هستید،‌ بهتر است که این کار را انجام دهید.

هنگامی که آماده‌ی خروج از نقشه هستید، می‌توانید با رفتن به یکی از نقاط مشخص شده بر روی نقشه‌ی بازی و تماس گرفتن با هلیکوپرتان این کار را انجام دهید. باید حواستان باشد که در این زمان دشمنان NPC و دیگر مخاطبان به احتمال فراوان به شما حمله کرده و سعی بر دزدیدن اموالتان خواهند داشت. با رسیدن هلیکوپر باید با اتصال کوله‌ی خود به طناب آن و دفاع از آن ناحیه در برابر دشمنان آن را راهی کنید و در صورت موفقیت غنایمتان در مقرتان ذخیره خواهند شد.

کلیدها و صندوق‌ها

صندوق‌های مربوط به Dark Zone در بازی The Division 2 حضوری مجدد دارند و می توانید آن‌ها را در سراسر نقشه‌ی بازی پیدا کنید. این صندوق‌ها عموما آیتم‌های خوبی داشته و در صورت شکستنشان وارد حالت Rogue خواهید شد. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید از کلیدهایی مخصوص برای بازکردنشان استفاده کنید. بر خلاف بازی نخست در بازی The Division 2 امکان خرید این کلیدها در استور Uplay وجود ندارد. روش به دست آوردن این کلیدها طی روند بازی مانند بازی نخست بوده و می‌توانید آن‌ها را از جسد دشمنان قدرتمند و دیگر بازیکنان بردارید. همان ‌طور که اشاره کردیم کشتن دیگر بازیکنان یا شکستن صندوق‌ها موجب Rogueشدن شما می‌شود.

ماموران Rogue

در بازی The Division 2 سیستمی تحت عنوان Rogue وجود دارد که به منزله‌ی افزایش هیجان بازی برای دوست‌داران PvP طراحی شده است و تعدادی از مکانیزم‌های اضافه شده به بخش Dark Zones نیز به مخاطب امکان ورود به این حالت را می‌دهند. در صورت انتخاب مخاطب مبنی بر وارد شدن به این حالت پاداش‌های خوبی به او تعلق می‌گیرند که به این انتخاب حالت ریسک و پاداش جذابی می‌دهند. مخاطبانی که وارد این حالت شده‌اند به سه دسته‌ی Rogue، Disavowed Rogue و Manhunt Rogue تقسیم می‌شوند.

لازم به ذکر است که در صورت وارد شدن هر کدام از اعضای گروه به این حالت، دیگر اعضا نیز Rogue شده و به همین دلیل بهتر است که در صورت امکان با یارانتان پیش از اتخاذ تصمیمی در این مورد مشورت کنید.

در بازی The Division 2 بازیکنان Rogue خانه‌های امن مخصوص به خود را دارند و می‌توانند با دسترسی به ناحیه‌ی تحت عنوان Thieves Den از این حالت خارج شوند. این نواحی در سراسر نقشه پراکنده شده‌اند و در برخی از آن‌ها فروشندگان ویژه‌ای نیز حضور دارند. مخاطبانی که به سطح Manhunt Rogue رسیده‌اند می‌توانند با استفاده از یکی از سه ترمینال موجود در نقشه از این حالت خارج شوند یا جایزه‌ی روی سر خود را در ازای دریافت پاداش‌های بهتر زیاد کنند.

چگونه Rogue شویم؟ برای Rogue شدن راه‌های متفاوتی وجود دارد و نیاز نیست که حتما گروهی از بازیکنان را به قتل برسانید. سه سطح این حالت و راه‌های رسیدن به آن‌ها به صورت زیر هستند:

Rogue: (فعالیت‌های غیر خطرناک علیه ماموران) – مخاطبانی که صندوقی را می‌شکنند، محموله‌ی دیگران را می‌دزدند یا با فشردن کلیدی وارد حالت Rogue می‌شوند در این دسته قرار می‌گیرند. در این حالت می‌توانید با حمله به دیگران XP، پول و آیتم‌های آن‌ها را بردارید اما از طرف دیگر به هدفی برای دیگران تبدیل می‌شوید.

Disavowed Rogue: (اقدامات خشن علیه ماموران) – اگر Rogue باشید و مخاطب دیگری را بکشید، وارد این سطح خواهید شد و علامت قرمز روی صفحه به معنای برجسته‌تر شدن شما برای دیگر بازیکنان بر روی نقشه است.

Manhunt Rogue: (هدف بسیار مهم) – اگر مخاطبانی که به سطح قبلی رسیده‌اند، گروه بزرگی از بازیکنان را به قتل برسانند وارد این حالت می‌شوند. در این حالت تمامی مخاطبان از حضور شما آگاه هستند و جایزه‌ی سرتان بسیار زیاد خواهد بود.

 

دسته بندی
ایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنراهنما و آموزشکامپیوترمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط