Sekiro

بازی Sekiro Shadows Die Twice | چگونه باس Guardian Ape را شکست دهیم؟

بزن فرار کن، بهترین راه برای از نابود کردن!
بازی Sekiro Shadows Die Twice | چگونه باس Guardian Ape را شکست دهیم؟Reviewed by نیما احمدی on Apr 12Rating: 5.0بازی Sekiro Shadows Die Twice | چگونه باس Guardian Ape را شکست دهیم؟

The Guardian Ape یکی از عجیب‌ترین باس‌هایی است که در بازی Sekiro Shadows Die Twice با او روبه‌رو خواهید شد، اما با یادگیری چگونگی شکست او و الگوهای مبارزه‌ای متوجه خواهید شد که مبارزه با او کار زیاد سختی نیست. در این مطلب چگونگی شکست Guardian Ape در Sekiro را برای شما توضیح خواهیم داد.

مطلب مرتبط: بازی Sekiro Shadows Die Twice | چگونه به تمام پایان های بازی دست پیدا کنیم؟

آمادگی‌های قبل از شکست Guardian Ape در Sekiro

قبل از اینکه به مبارزه با او بروید، باید مطمئن شوید که قبلاً Shinobi’s Firecrackers را فعال کرده‌اید. Guardian Ape یک دشمن از نوع هیولا می‌باشد، یعنی باید برای گیج کردن او از Firecrackers استفاده کنید.

همچنین علاوه بر این شینوبی، شما به چند پادزهر در کنار Pacifying Agents نیاز خواهید داشت. از آنجایی که اکثر حرکاتGuardian Ape فیزیکی می‌باشد، نیاز چندانی به این آیتم‌ها ندارید، اما داشتن آن‌ها ضرری برای شما نخواهد داشت.

فاز اول

در طول فاز اول این مبارزه، Guardian Ape چند حرکت بسیار خطرناک را اجرا می‌کند، که باید حواستان به این حرکات باشد. او به سمت شما دویده و یک ضربه Belly Flop وارد می‌کند، این به نوعی شانس شما خواهد بود تا صبر کنید او دست از حرکت کردن به اطراف برداشته و در این لحظه ضرباتی به او بزنید.

در این فاز، باید به جای منحرف کردن حملات او، برروی ضربه زدن و فرار کردن تمرکز کنید. الگوی حرکات او کمی برای پیش‌بینی سخت می‌باشد، و همینطور برای منحرف کردن حملات او باید مقدار زیادی Posture Damage را صرف کنید.

Guardian Ape همچنین از حملات Perilous Attack استفاده می‌کند که می‌توانید به راحتی از روی آن‌ها بپرید. اگر اتفاقی در نزدیکی او قرار بگیرید، او از خود ابری از یک گاز سمی را پخش خواهد کرد. و اگر فاصله زیادی از او بگیرید، او موادی را پرتاب می‌کند تا اثرات سمی برروی شما بگذارد.

حمله‌ی پرتابی، به طور خاص، برای جاخالی دادن بسیار سخت طراحی شده است، پس پیشنهاد می‌کنیم تا در فاصله‌ای نسبتاً نزدیک به او قرار بگیرید تا به نوعی حملات او را به belly flop تغییر دهید.

همچنین شما باید در این فاز به دفعات از Firecrackers به خوبی استفاده کنید، زیرا این حملات در مرحله بعدی استفاده‌ای نخواهد داشت. البته اگر از Firecrackers به طور متوالی چندبار استفاده کنید، توانایی و ارزش خود را از دست خواهند داد.

این را در ذهن داشته باشید، زمانی که از Firecracker استفاده می‌کنید، یک یا دو combo نیز به Guardian Ape وارد کرده و به او آسیب بزنید. اگر به سر او ضربه وارد کنید، او برای چند ثانیه گیج خواهد شد، که به شما این اجازه را خواهد داد تا ضربات بیشتری به او بزنید.

فاز دوم

حال در فاز دوم، Guardian Ape شمشیری خواهد داشت، که باعث می‌شود تا بَرد ضربات او نسبت به قبل بیشتر شده و به نوعی مبارزه را ترسناک‌تر کند. اما درواقع کنترل این فاز به نوعی آسان‌تر از فاز اول است.

اول از همه، او همچنان از حملات Perilous Attack استفاده می‌کند که به راحتی با پریدن می‌توانید آن‌ها را خنثی کنید. گرچه، او یک حمله Perilous جدید نیز خواهد داشت که ابر از گاز ترس پخش می‌کند که به شما آسیب خواهد زد و همچنین میزان terror build-up شما را افزایش می‌دهد. تشخیص این حمله بسیار آسان است، زیرا زمانی که می‌خواهد این حمله را انجام دهد، یک کاراکتر kanji ظاهر می‌شود، و همچنین Guardian Ape در حال خون‌ریزی به سمت بالا نگاه می‌کند.

به سرعت از شعاع این حمله دور شوید تا در نهایت خودبه‌خود ناپدید شود.

دقیقاً همانند فاز اول، باید به نوعی نزدیک Guardian Ape حرکت کنید. او برای حرکات خود دو الگو دارد: یکی شیرجه می‌باشد که با بدن خود به شما شیرجه زده و یک ضربه با شمشیر وارد می‌کند. دربرابر این حمله براحتی می‌توانید آن را منحرف و یا دفع کنید.

الگو‌ی دیگر او حرکت در اطراف شما و وارد کردن چهار ضربه پشت‌سرهم می‌باشد. اگر او شروع به حرکت مارپیچ در اطراف شما کرد، سعی کنید در مقابل او ایستاده و ضربات را deflect کنید. اگر بتوانید تا ضربه سوم را منحرف کنید، Guardian Ape بلند شده و به آرامی ضربه را وارد می‌کند که براحتی می‌توانید این ضربه را نیز deflect کنید.

با منحرف کردن آخرین حمله او، برای چند ثانیه گیج خواهد شد، که به شما اجازه خواهد داد تا آسیب شدیدی به او وارد کنید. این حرکتریال اصلی‌ترین راه برای آسیب وارد کردن به Guardian Ape می‌باشد.

در آخر، او همچنین یک حمله‌ی پرشی نیز دارد که با پرش به سمت بالا، ضرباتی را با استفاده از شمشیر به سوی شما وارد می‌کند. این حمله نیز به راحتی قابلیت جاخالی دادن دارد، تنها کافی است برای اینکار به سمت مخالف جایی که حمله می‌کند حرکت کنید.

با نزدیک ماندن به Guardian Ape به نوعی می‌توانید او را تحریک کنید تا حرکات پشت‌سرهم را وارد کند، سپس سه ضربه اول را deflect کنید تا در نهایت نیز با منحرف کردن ضربه آخر او را گیج کرده و از پای درآورید.

این تمام آن چیزی بود که برای شکست باس Guardian Ape در بازی Sekiro Shadows Die Twice به آن نیاز خواهید داشت. آیا به نظر شما بازی Sekiro توانسته است طرفداران سری محبوب Souls را راضی کند؟ نظرات خود را درباره بازی Sekiro Shadows Die Twice با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیبازی Sekiro: Shadows Die Twiceراهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط