بازی Mortal Kombat 11 | آموزش کسب منابع Koins در بازی مورتال کمبت ۱۱

مکانیزم‌های مبارزات این بازی نسبت به عنوان قبلی سری مورتال کمبت دچار تغییرات زیادی شدند که برجسته‌ترین آن‌ها را می‌توان مربوط به حذف نوار Super Meter و سیستم X و جایگزینی آن با دو نوار جدید است

به تازگی بازی Mortal Kombat 11 عرضه و با استقبال مناسب منتقدان و مخاطبان روبرو شده است. مکانیزم‌های مبارزات این بازی نسبت به عنوان قبلی سری مورتال کمبت دچار تغییرات زیادی شدند که برجسته‌ترین آن‌ها را می‌توان مربوط به حذف نوار Super Meter و سیستم X و جایگزینی آن با دو نوار جدید است. این دو نوار کاربردهای متفاوت دفاعی و تهاجمی دارند. استفاده از این نوارها نیاز به تفکر و زمان‌بندی و مهارت بالایی دارد و می‌تواند مبارزه‌ی از دست رفته را به دستان شما بازگرداند. در ادامه به بیان تعدادی از نکات برای استفاده‌ی بهینه از حرکات مربوط به نوار دفاعی برای بهبود شانس شما در مبارزات می‌پردازیم.

Break Away: جهت پایین + کلید R2\RT در میان یک کمبوی هوایی

این تکنیک را می‌توان یکی از مهم‌ترین حرکات دفاعی بازی Mortal Kombat 11 دانست که موجب فرار شما از یک Juggle Kombo خطرناک می‌شود. اگر بتوانید از این تکنیک در زمان درست و بین حرکات حریف استفاده کنید می‌توانید خودتان را به زمین برسانید و از کمبوی خطرناک حریفتان فرار کنید. این تکنیک به دلیل کاربرد مهم آن دو قسمت از نوار دفاعی را تخلیه می‌کند.

Getup Attack Juggle Kombo: در هنگام برخاستن از زمین جهت بالا + کلید Y\X\مثلث را فشار دهید

این حرکت در حال برخاستن تکنیکی دفاعی در بازی مورتال کمبت ۱۱ است که هنگامی که شخصیت شما در حالا بلند شدن از زمین است قابل انجام دادن می‌باشد. این تکنیک برای کنار زدن دشمنی سریع و بی‌رحم که فرصت نفس کشیدن به شما نمی‌دهد طراحی شده و با فعال کردن آن می‌توانید جریان مبارزه را برداشته و با بلند شدن ناگهانی از زمین به زدن ضربات خودتان مشغول شوید. نسخه‌ی سریع‌تر و قوی‌تر این تکنیک می‌تواند آغازی فوق‌العاده بر یک Juggle Kombo طولانی باشد اما به آسانی قابل دفاع و جاخالی دادن است. استفاده از این تکنیک یک قسمت از نوار دفاعی و یک قسمت از نوار تهاجمی شما را خالی می‌کند.

Getup Attack Invulnerable: در هنگام برخاستن از زمین جهت بالا + کلید X/A/B را فشار دهید

نسخه‌ی دفاعی‌تر این تکنیک شما را برای مدتی در مقابل ضربات حریف مقاوم می‌کند و برخی از ضربات را نیز به دشمن برمی‌گرداند و به شما پنجره‌ی زمانی‌ای مناسب برای غافل‌گیری حریف می‌دهد. این تکنیک بازی Mortal Kombat 11 توانایی آغاز یک Juggle Kombo طولانی و قدرتمند را نداشته و به آسانی امکان دفاع آن توسط حریف وجود دارد. این نسخه از این تکنیک نیز نیاز به یک خانه از نوار تهاجمی و یک خانه از نوار دفاعی دارد.

Getup Roll:  در هنگام برخاستن از زمین جهت مخالف حریف + L2 را فشار دهید

این حرکت را می‌توان نسخه‌ی محافظه‌کارانه‌تر تکنیک Getup Attack دانست. این حرکت هیچ ضربه‌ی تهاجمی‌ای را شامل نمی‌شود اما شما را از دشمن دور می‌کند و از تمامی ضربات به غیر از گرفتن‌ها آزاد می‌کند. فقط باید حواستان باشد که در انتهای این حرکت شخصیتتان مجددا آسیب‌پذیر می‌شود و برای جلوگیری از دریافت صدمه از ضربات دشمنان باید از خود دفاع کنید. این حرکت یک خانه از نوار دفاعی را مصرف می‌کند.

Forward Getup Roll: در هنگام برخاستن از زمین جهت موافق حریف + کلید L2 را فشار دهید

این حرکت بازی مورتال کمبت ۱۱ شخصیت شما را به سمت حریف حرکت داده و موجب تعویض جهت شما با او می‌شود. این تکنیک به ویژه زمانی که در گوشه‌ای گرفتار شده‌اید بسیار کارآمد است و می‌تواند به شما فرصتی برای نفس کشیدن بدهد. برای استفاده از این تکنیک نیاز به یک خانه از نوار دفاعی دارید.

Environmental Interaction Attack: کلید R1/RB را فشار دهید

در هنگام مبارزه در بازی Mortal Kombat 11، شما می‌توانید با قسمت‌هایی از محیط که درخششی سفیدرنگ دارند با فشردن کلید R1\RB تعامل کنید. بسته به نوع اشیا، شخصیت شما می‌تواند مجموعه‌ای از حرکات متنوع چون برش به کمک آن و به سوی دیگر حریف یا استفاده از آن برای وارد کردن صدمه به حریف را انجام دهد. برخی از حرکات مخصوص چون پرتاب اشیا را می‌توان با فشردن کلید پایین تغییر داد. در این هنگام شخصیت شما به جای پرتاب مستقیم شی‌ء مورد نظر به سمت حریف آن را به زمین پرت کنید که آثاری متفاوت دارد. این موضوع در مورد اشیایی که مبارزان از آن‌ها برای پرش استفاده می‌کنند نیز کاربرد دارد و شما می‌توانید به فشردن کلید X در هنگام استفاده از آن‌ها مستقیم به سمت حریف هجوم ببرید. استفاده از این حرکات محیطی نیاز به یک خانه از نوار دفاعی دارد.

Flawless Block Attack Juggle Kombo: در هنگام دفاع جهت بالا + کلید مثلث/Y/X را فشار دهید

استفاده از این تکنیک تنها پس از انجام حرکت Flawless Block وجود دارد. این به معنی دفاع کردن با زمان‌بندی کامل و صحیح و به موقع است. اگر این کار را درست انجام دهید، مقادیر بیشتری از صدمه‌ی دشمن کاسته شده و اعلانی در گوشه‌ی صفحه به شما مبنی بر انجام موفقیت‌آمیز آن داده می‌شود. برای ادامه‌ی این حرکت با کمبویی مرگبار باید از فشردن جهت بالا به همراه کلید مثلث استفاده کنید. این حرکت نسبت به نمونه‌های قبلی سریع‌تر است، دفاع کردن آن مشکل‌تر می‌باشد و از آن می‌توانید برای آغاز کمبویی طولانی استفاده کنید. برای استفاده از این تکنیک در بازی Mortal Kombat 11 نیاز به یک نوار دفاعی و یک نوار تهاجمی دارید.

Flawless Block Attack Invulnerable: پس از انجام یک Flawless Block موفق جهت بالا + کلید X را فشار دهید

این نسخه از حرکت Flawless Block Attack توسط فشردن کلید X پس از دفاعی بی‌نقص انجام می‌شود. نسخه‌ی پیشرفته‌تر آن شما را برای زمانی محدود ضد ضربه می‌کند اما امکان ادامه‌ی آن توسط کمبویی هوایی وجود ندارد. استفاده از این تکنیک در بازی مورتال کمبت ۱۱ نیاز به یک خانه از نوار دفاعی و یک خانه از نوار تهاجمی دارد.

برای راهنمایی‌های بیشتر برای بازی Mortal Kombat 11 می‌توانید به مطالب زیر مراجعه نمایید.

بازی Mortal Kombat 11 | نحوه ی دستیابی به اسکین Fire God Liu Kang در بازی مورتال کمبت ۱۱

بازی Mortal Kombat 11 | بعد از اتمام بخش داستانی بازی مورتال کمبت ۱۱ چه میشود کرد؟

بازی Mortal Kombat 11 | پنج راهنمایی پایه ای بازی مورتال کمبت ۱۱

بازی Mortal Kombat 11 | چگونه Kronika Announcer را بدست آوریم؟

 

 

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط