بازی Monster Hunter World طی ۳ روز ۵ میلیون نسخه به فروش رساند

موفقیتی فراتر از تصور
بازی Monster Hunter World طی ۳ روز ۵ میلیون نسخه به فروش رساندReviewed by وحید آذربان on Jan 29Rating:

کمپانی Capcom طی خبری از ارسال ۵ میلیون نسخه بازی Monster Hunter World به فروشگاه‌ها طی ۳ روز ابتدایی عرضه آن اطلاع داد.

بنا به گفته این ناشر ژاپنی، تعداد نسخه‌های ارسالی طی ۳ روز اول عرضه بازی Monster Hunter World بیش از تمامی نسخه‌های پیشین سری بازی Monster Hunter بوده و بدین ترتیب، رکورد فروش ۳ روز اولیه جدیدی را به ثبت رسانده است.

شایان ذکر است عنوان مربوطه اولین بازی در سری Monster Hunter پس از ۱۲ سال بوده است که بر روی پلتفرم‌های PlayStation عرضه شده و از دید دارندگان کنسول‌های Xbox کمپانی مایکروسافت، این عنوان اولین نسخه از سری Monster Hunter است که برای اولین بار بر روی یک کنسول Xbox عرضه می‌شود. از سوی دیگر، بازی Monster Hunter World اولین نسخه از این سری بازیست که بصورت هم‌زمان در سراسر جهان عرضه شده و همانند پیشیانیان خود، با اختلاف ۶ ماهه پس از عرضه در ژاپن، به غرب نیامده است.

عملکرد خیره‌کننده این بازی را بیش از هرچیز باید به پاس نقدهای بسیار مثبت منتقدان دانست که توانسته تاکنون با امتیاز متاکریتیک ۹۱ خود را به عنوان اولین پدیده سال ۲۰۱۸ مطرح سازد. هرچند کمپانی Capcom برای اولین بار بشدت بر روی تبلیغات عنوان مورد بحث در غرب مانور داده بود.

ناشر ژاپنی اما درکنار ساخت عناوین گوناگون از سری Monster Hunter، قصد دارد با ساخت فیلمی اقتباسی بر پایه این سری، آن را بیش از پیش برای مخاطبان بزرگسال در سراسر جهان تبلیغ کند و به گفته مسئولان این کمپانی، برند Monster Hunter باید رنج وسیع‌تری از افراد را تحت پوشش قرار دهد.

سرانجام باید یادآوری کرد با احتساب نسخه‌های به فروش رفته از بازی World در سراسر جهان، فروش کلی این سری بازی تا تاریخ ۸ بهمن ۱۳۹۶ (۲۸ ژانویه ۲۰۱۸) از مرز ۴۵ میلیون نسخه عبور کرد.

دسته بندی
اخبار بازیایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط