نقد بازی Metro: Exodus | از دیدگاه منتقدین

آیا Metro Exodus بهترین بازی آخرالزمانی است؟

سری جدید بازی Metro: Exodus در تاریخ  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ منتشر شد، تا بتواند شاهکار دیگری را برای بازیکنان از سری جذاب Metro ارائه دهد. این بازی در سبک شوتر اول شخص و در ژانرهای ترس و بقا است. Metro: Exodus در واقع قسمت سوم سری بازی‌های Metro است، که در ادامه دو قسمت قبل خود یعنی Metro2033 و Metro: Last Light جریان دارد. داستان این مجموعه براساس رمان‌های نویسنده‌ی روسی، دیمیتری گلوخفسکی ( Dmitry Glukhovsky ) شکل گرفته‌است. این عنوان توسط استودیو ۴A Games ساخته و توسط اندرو پروخوروف ( Andrew Prokhorov ) کارگردانی شده. مکان بازی در روسیه و پس از جنگ‌های اتمی است. بازیکن باید در این فضا در مقابل موجودات جهش‌یافته و زیست‌محیط سمی اطراف خود قرار گرفته و مبارزه کند تا بتواند زنده بماند.

پس از انتشار بازی، سایت Metacritic براساس نقدهای وارده به این عنوان توسط منتقدهای جهانی و رسانه‌ها معتبر، با احتساب ۳۵ نقد، نمره این بازی را ۸۴ از ۱۰۰ اعلام کرده‌است.

در ادامه می‌توانید تعدادی از نظرات منتقدان رسانه‌های معتبر جهانی را درباره Metro: Exodus مطالعه کنید.

 

Ragequit.gr
۹۵

خارق‌العاده، گسترده، اتمسفری بزرگ و پر از روح‌های شکست ناپذیر. مخلوطی از روایت‌های عاطفی و هیجان‌های انفجاری. این بازی اولین گزینه، برای عنوان بهترین بازی سال ۲۰۱۹ (Game Of the Year) است.

 

AusGamers
۹۵

بدون شک Metro: Exodus یک شوتر تک‌نفره داستان محور بینظیر است. تجربه‌ای که به جاه‌طلبی و وعده‌هایش احتیاج دارد، و در مقیاسی برابر چالش و غافلگیری به بازیکنان ارائه می‌دهد.

 

The Game Machine
۹۲

Metro: Exodus همیشه کامل نیست، اما به طور کلی بهترین بازی شوتر اول شخص در چند سال اخیر است، که با عشق و ازادی بیشتر ساخته شده. ساختار داستانی بازی نیز بسیار تاثیرگذار بوده و از لحاظ گرافیکی و سختی بازی بسیار عالی طراحی شده است.

 

+GamesRadar
۹۰

یک عنوان شوتر بقای اول شخص است و همانقدری جذاب است که باعث عصبانیت می‌شود. Metro Exodus داستان انسانی قدرتمند را در دنیایی که سبک و محتوایی برابر دارد، روایت می‌کند.

 

SpazioGames
۸۵

Metro Exodus نشان‌دهنده یک تکامل برای این سری است، در حالی که هنوز به ریشه‌های خود وفادار بوده و داستان زیبای فراموش نشدنی را برای ما روایت می‌کند.

 

Everyeye.it
۸۵

تنها یک شوتر عالی با مشخصه سیستم تیراندازی انحصاری و بینظیر است، و آخرین سنگر بازی‌های شوتر اول شخص برپایه سیستم تک نفره  می‌باشد که بازیکن را به مرکز خط داستانی خود می‌برد.

 

۳DJuegos
۸۵

با اینکه بازی مخلوط محیط Daylight و مفهوم Freeraom است، ولی بازهم می‌توان Metro Exodus را یک بازی کاملا تاریک و نسخه‌ای ارزشمند برای سری Metro دانست.

 

IGN
۸۵

Metro Exodus وحشت بقا را، بدون اینکه خدشه‌ای به مجموعه مترو وارد کند، به سطح دیگری برده است.

 

Vandal
۸۴

Exodus کامل‌ترین بازی در فرانچایز خود است. به طور بی‌نقصی فوق‌العاده و کامل بوده و در داستان‌گویی بینظیر عمل کرده به طوری که بازیکن را از ابتدا تا انتهای بازی درگیر می‌کند.

 

PC Invasion
۸۰

Metro Exodus با وجود اینکه هنوز کامل نیست، ولی باز هم تجربه یک بازی سرگرم‌کننده در دنیایی آخرالزمانی را برای ما به ارمغان آورده است.

PC Games
۸۰

Metro Exodus قطعا دارای نقاط ضعف خود است و فرمول جدید گیم‌پلی بازی نیز نیاز به کمی تجدیدنظر دارد. با این حال، این بازی یک تجربه تیراندازی منحصربه‌فرد است و همچنین یک نتیجه رضایت‌بخش برای سفر به آرتیوم (Artyom) ارائه می‌دهد.

 

GameSpot
۸۰

همانطور که Metro افق‌های خود را گسترش می‌دهد، در حال از دست دادن تمرکز سری نیز هست. اما Exodus با مبارزه‌های هیجان‌انگیز خود، کاری می‌کند تا شما  تا انتهای بازی بخواهید آن را تجربه کنید.

 

Hardcore Gamer
۸۰

Metro Exodus یک تکامل مناسب از سری بازی‌های Metro است. برخی از محدودیت‌های جزیی را پشت‌سر گذاشته و به یک مسیر بازتر تبدیل شده است بدون اینکه  اهمیت داستان اصلی را از بین ببرد.

 

PCGamesN
۸۰

این الهام از بازی‌های ویدیویی دیگر گرفته شده‌است. Metro Exodus فضای رادیواکتیوی قوی دارد و توانست لقب بهترین بازی‌ اخرالزمانی چندسال اخیر را به خود اختصاص دهد.

 

PC Gamer
۷۸

یک سفر باورنکردنی به درون دنیای آخرالزمانی که توسط مبارزات ناامید کننده اول شخص به کلی نابود شده است.

 

در ضمن نمره این بازی از دید بازیکنان و کاربران سایت Metacritic، ۵٫۱ از ۱۰ شده است. نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا توانسته است حس ترس و بقا را به بازیکن القا کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیمطالبنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط