بازی Kingdom Hearts III از دیدگاه منتقدان

Kingdom Hearts III عنوانی گرم و دوست داشتنی است

به تازگی و پس از نزدیک به دو دهه انتظار سومین قسمت شماره دار از سری Kingdom Hearts با وعده‌ی پایان دادن به ماجراهای شخصیت Sora منتشر شده است و با اقبال قابل قبولی از جانب منتقدان نیز روبرو شده است به صورتی که متوسط امتیاز ۸۸ از ۱۰۰ را در وبسایت Metacritic به دست آورده است. در ادامه میتوانید تعدادی از نظرات منتقدان رسانه های معتبر دنیا در مورد این بازی را مطالعه کنید.

XGN

۹۸

Kingdom Hearts 3 همان‌طور که انتظارش را داشتیم عنوانی جادویی است. این بازی با دنیاهای خاطره انگیز، گیم‌پلی عالی و پایان بندی حماسی خود، استاندارد بالایی را برای بازی‌های سال ۲۰۱۹ تعیین می‌کند.

   انتظار طولانی طرفداران سری سرانجام به پایان رسیده است و می‌توان نفس راحتی کشید.

The Games Machine

۹۵

Kingdom Hearts 3 در امر مشکل براورده کردن انتظارات طرفداران بدون تغییر دادن پایه‌هایش و با بهبود نقاط قوت بازی‌های قبلی سری موفق می‌شود. این بازی از لحاظ هنری چشم نواز است و مبارزات بی‌نظیر و داستانی راضی‌کننده را ارائه می‌دهد. با این حال برای درک کامل ارزش‌های آن نیاز است که مخاطبان از گذشته‌ی پیچیده‌ی سری آگاه باشند. پس از گذشت سال‌ها، توصیه به تجربه‌ی آخرین ماجراجویی Sora، Donald و Goofy کاری بدیهی به نظر می‌رسد.

بازی Kingdom Hearts: The Story So Far

Hobby Consolas

۹۵

سرانجام انتظارها به پایان رسیده است و قسمت پایانی حماسی، احساسی و راضی‌کننده‌ی یکی از محبوب‌ترین عناوین دنیای بازی منتشر شده است. Kingdom Hearts III تمام آن چیزی است که انتظارش را داشته‌ایم و حتی در برخی بخش‌ها فراتر از انتظارها نیز عمل می‌کند. اما بزرگترین دستاورد آن، حتی با وجود شرایط دنیای کنونی، ارائه‌ی تجربی منحصر به فرد است که تنها با یک کلمه می‌توان آن را توصیف کرد: جادویی.

Game Informer

۹۵

Kingdom Hearts III بی نقص نیست، اما همان چیزی است که منتظرش بوده‌ایم. پس از اتمام آن، شخصا از راضی‌کننده بودن این سفر خوشحال بودم. من دنیاهای مختلفی را با تعدادی از شخصیت‌های دیزنی مورد علاقم تجربه کردم و از پس باس‌فایت‌های دشوار گذشتم و با پایانی پیروزمندانه روبرو شدم که برای آینده هیجان زدم کرد. این سری هنوز مملو از روح است و این چیزی است که موجب ماندگاری آن شده است.

IGN Spain

۹۰

Kingdom Hearts III جادویی را که انتظارش را دارید ارائه می‌کند. Square Enix با این بازی توانسته بهترین عنوان سری را عرضه کند. Sora، Donald و Goofy اکنون بسیار سریع‌تر شده‌اند و مخاطب را درگیر ماجراجویی‌هایی گیرا با شخصیت‌های جذاب می‌کنند. اشکالاتی در داستان بازی دیده می‌شود اما باقی المان‌های آن تا پایان زندگیتان در ذهنتان خواهند ماند.

Hardcore Gamer

۹۰

این پایانی است که کمتر داستان‌هایی مانند آن را به خود می‌بینند. پایانی قدرتمند با صداپیشگان عالی و گرافیکی عالی که به زیبایی بر مخاطب تاثیر می‌گذارد.

Game Revolution

۹۰

پایان کمرشکن بازی تمامی ضعف‌های آن را جبران می‌کند. داستان گیج کننده‌ی سری، مدت زمان طولانی بازی و کلیشه‌های تمام نشدنی بازی با این پایان زیبا رفع می‌شوند.

Digital Trends

۹۰

Kingdom Hearts III شباهات انکار ناپذیری با قسمت‌های منتشر شده بر روی PS2 دارد و در عین حال المان‌هایی جدید به گیم‌‍پلی بازی اضافه شده‌اند که به آن حسی مدرن داده‌اند. هر کدام از هفت دنیای طراحی شده برای بازی تجربه‌ای جادویی را ارائه می‌دهد و مبارزات بازی نیز با وجود اضافه شدن چندین حرکت جدید لذت بخش هستند. داستان آشفته‌ی بازی گاهی جلوی شگفت انگیزی و زیبایی ذاتی را می‌گیرد اما در نهایت Kingdom Hearts III به اندازه‌ی کافی برای جلب نظر مخاطبان روح دارد.

Gameblog.fr

۹۰

این بازی پاداشی حقیقی برای مخاطبان سری است و ماجراهای Sora را با گذر از دنیاهایی جدید و زیباتر و بزرگتر از همیشه و با وفاداری‌ای کامل به دنیاهای دیزنی منبع اقتباس خود، به پایان می‌رساند. به صورت خلاصه Kingdom Hearts III بازی‌ای بی نقص نیست اما روحی دوست داشتنی دارد.

Trusted Reviews

۹۰

شخصا با دیدن بخش پایانی بازی و نتیجه‌های داستانی‌ای که بیش از ۱۳ سال منتظرشان بودم اشک ریختم. من با این شخصیت‌های و دنیاهای رنگارنگ آن‌ها بزرگ شده‌ام و دانستن این که این بازی آخرین ماجراجویی آن‌ها خواهد بود آن را به تجربه‌ای تلخ و شیرین بدل کرده بود. چه طرفداری قدیمی و چه تازه واردی محتاط باشید، باید بدانید که عاشق Kingdom Hearts 3 شدن کاری آسان است و یادتان باشد که قلبتان تنها راهنمای شما خواهد بود.

Power Unlimited

۹۰

اگر به شخصیت‌ها و دنیاهای دیزنی علاقه دارید، این بازی بهترین بازی عمرتان خواهد شد. اما اگر حتی کوچکترین احساسی به میکی موس ندارید، Kingdom Hearts 3 ماجراجویی‌ای عالی برایتان خواهد بود. Square سیزده سال برای ساخت این بازی تعلل کرد، تعللی که ارزشش را داشت.

Game Pro Germany

۹۰

Kingdom Hearts 3 یکی از بهترین بازی‌های ۲۰۱۹ برای من است. به دلیل خاطرات کودکی فراوانی که با این سری دارم، به دلیل مبارزات سرگرم کننده و ترکیب عالی آن از فانتزی‌های مخصوص Square و دیزنی. به علاوه در شکست دشمنان قدرتمند و جذاب بازی با کاکتوسی ساده لذت فراوانی نهفته است.

۳D Juegos

۹۰

نور درخشنده‌ی پشت Kingdom Hearts III به قدری زیباست که تاریکی پروسه‌ی تولید طولانی آن را از بین می‌برد. این بازی جادویی از همکاری بین دو غول دنیاهای فانتزی و مقهومی است که دیزنی و Square طی ساخت این سری به درجه‌ی استادی در آن رسیده‌اند.

Atomix

۹۰

اگر از طرفداران سری هستید، مشخصا نباید در تهیه‌ی Kingdom Hearts 3 تردیدی داشته باشید. در واقع این بازی باید اولویت اول شما باشد، به همین سادگی. انتظار برای انتشار این بازی بسیار طولانی بوده است، اما حرفم را باور کنید وقتی که می‌گویم این وقت حقیقتا ارزشش را داشته است.

US Gamer

۹۰

به ازای تمامی المان‌های جدید Kingdom Hearts 3، المان‌های قدیمی نیز در آن حضور دارند. مبارزات بازی راضی‌کننده تر از همیشه هستند و تجربه‌ی داستان اصلی بازی بسیار لذت‌بخش است. تمامی لحظات و نتیجه‌گیری‌های احساسی‌ای که طرفداران بازی برای ۱۷ سال انتظارش را کشیده‌اند در این قسمت وجود دارد. تازه وارد‌ها نیز باید خود را برای تجربه‌ای دیوانه‌وار از دنیاهای دیزنی و مبارزات هیجان‌انگیز آماده کنند.

Games Beat

۹۰

همچنان بخش‌های مربوط به دیزنی بازی بهترین بخش آن را تشکیل می‌دهند و Kingdom Hearts II را می‌توان از این لحاظ عالی دانست. داستان بازی نیز با این وجود که در برخی نقاط مسخره و خنده‌دار می‌شود، برای طرفداران سری احساسی و راضی‌کننده خواهد بود.

IGN Italia

۹۰

Kingdom Hearts III از لحاظ دیداری مبهوت کننده است و پایانی عالی بر یکی از قدیمی‌ترین سری‌های دنیای بازی می‌باشد.

Multiplayer.it

۹۰

مبارزات و داستان Kingdom Hearts 3 ممکن است آشفته و گیچ کننده به نظر برسند. اما این بازی بسیار زیبا است و بیشتر پرسش‌هایی که طرفداران مدت‌ها به دنبال آن‌ها بوده‌اند را پاسخ می‌دهد.

Press Start Australia

۹۰

Kingdom Hearts III این سری را به قله‌های جدیدی می‌رساند. با ارائه‌ی مبارزاتی جذاب، دنیاهایی دیدنی و روایت هوشمندانه‌ی داستانی آشفته، تمام اموری را که طرفدارن قدیمی سری و سبک اکشن نقش‌آفرینی بخواهند را به خوبی انجام می‌دهد و در نهایت ممکن است بهترین عنوان در این سری محبوب لقب گیرد.

Vandal

۹۰

Kingdom Hearts III دقیقا همان چیزی است که انتظارش را داشتیم. یک بازی فوق‌العاده که از نخستین سکانس تا آخرین ثانیه‌اش لذت بخش است. شاید درجه‌ی سختی بالاتر و یا اندکی محتوای بیشتر موجب بهتر شدن بازی می‌شد، اما همین حالا نیز می‌توان آن را پایانی عالی بر یک دوران دانست.

تریلر جدید بازی Kingdom Hearts III

۴Players.de

۸۸

سفر چشم‌نواز و نفس‌گیر Sora و دوستانش بر ضد دشمنان بی‌قلبشان پس از بیست سال به طریقی سرگرم کننده به پایان می‌رسد. باید با احترام Nomura، کلاهمان را از سر برداریم چرا که تمامی گره‌ها و مسیرهای داستانی سری را به بهترین نحوه‌ی ممکن به سرانجام می‌رساند.

Level Up

۸۸

Kingdom Hearts 3 بدون شک قسمتی راضی‌کننده از یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای سبک JRPG است. بازی مشکلات قابل حلی دارد اما با وجود آن‌ها نیز تجربه‌ای عالی و جادویی است که هم طرفداران و هم تازه واردان از آن لذت خواهند برد. در نهایت می‌توان گفت که آن همه صبر ارزشش را داشته است.

IGN

۸۷

به شخصه عمیقا از پیشرفت تدریجی سری Kingdom Hearts و وفاداری آن‌ها به آثار محبوب دیزنی لدت می‌برم. با وجود داستان مشکل دار، سازندگان این بازی در ارائه‌ی روح این دنیاها و اعطای مجموعه‌ی عظیم از ابزار مختلف به مخاطبان موفق بوده‌اند. من با وجود اتمام بازی برای تجربه‌ی مجدد و تکمیل کردن آن هیجان داشتم. با این حال دیدن جمع شدن تمامی رویدادهای سری Kingdom Hearts نتیجه دادن آنها کمی عجیب است. با وجود عمر طولانی سری، اهداف خاص‌تر آن چندان شگفت‌آورنیستند و نتیجتا تاثیرگذاری جادویی بازی از بین رفته است. با این وجود شخصا از دیدن بسیاری از شخصیت‌های سری و ارتباطات بین‌ها خوشحال هستم و دیدن این که این بازی همچنان و پس از گذشت مدت زمان زیادی روح خود را حفظ کرده است بسیار راضی‌کننده است.

Game Rant

۸۰

ممکن است Lore عظیم سری برای مخاطبان جدیدتر کمی ترسناک به‌نظر برسد، اما Kingdom Hearts 3 ماجراجویی‌ای هیجان‌انگیز و با کیفیت را ارائه می‌دهد که هر مخاطب دنیای بازی باید آن را تجربه کند. ممکن است اسامی شخصیت‌های بازی و تعداد زیاد آن‌ها در ابتدا برایتان گیچ‌کننده باشد؛ اما با گذشت زمان و هنگامی که غرق در امور بازی چون احضار فنجان‌های چای یا قطاری برای شکست دادن دشمنانتان هستید این گیچ کنندگی از بین خواهد رفت.

Screen Rant

۸۰

تازه‌واردان این بازی را عجیب خواهند یافت و گاهی اوقات برخی دنیاها و روش‌های گیم‌پلی آن موفق‌تر از باقی خواهند بود، اما با این حال Kingdom Hearts 3 همان‌ چیزی است که طرفداران انتظارش را می‌کشیدند. یک بازی متنوع و پر زد و خورد که صحنه‌های گیچ‌کننده و دیوانه‌وار زیادی دارد.

بازی Kingdom Hearts 3

Destructoid

۸۰

شاید Kingdom Hearts III بهترین پایان ممکن باشد، اما من عمیقا دلم برای Sora و دوستانش تنگ خواهد شد.

Jeux Actu

۸۰

این بازی Square Enix مانند یک نمایش ترقه‌‌بازی می‌باشد و تجربه‌ای پایانی ارائه می‌دهد که آشفته‌تر و به هم ریخته تر از چیزی است که انتظارش را می‌کشیدیم. با این وجود، این تجربه یک ماجراجویی زیباست.

Spazio Games

۸۰

Kingdom Hearts III از لحاظ دیداری مثال زدنی است و طراحی هنری عالی‌‌ای دارد. داستان بازی تقریبا پرونده‌ی تمامی ماجراهای سری را می‌بندد. با این حال ریتم و کارگردانی بازی هیچ‌گاه به آن سطحی که انتظارش را داریم نمی‌رسند. موسیقی بازی نیز در مقابل موسیقی عالی عناوین پیشین رنگ می‌بازد. در نهایت می‌توان گفت که لحظه‌ی شگفت‌آوری در طول بازی وجود ندارد؛ لحظه‌ای که بخواهد دز اذهان طرفداران بازی ماندگار شود. همچنان خبری از دنیاهای راضی‌کننده‌ی دیزنی که مخاطب را در خود غرق می‌کنند نمی‌باشد.

Games Radar +

۸۰

یک بازی دیوانه وار. اما جذابیت‌های جادویی دنیاهای دیزنی آن را به محصولی ارزشمند تبدیل می‌کنند.

Game Spot

۸۰

من در سال ۲۰۰۲ در نقش Sora سرزمین‌های دیزنی را برای گشتن جهان و یافتن دوستانی جدید ترک کردم و در سال ۲۰۱۹ آن دوستان قدیمی را به خانه بازگرداندم و از آن لذت بسیاری بردم.

Eurogamer Italy

۸۰

Kingdom Hearts 3 تمامی ترکیبات مورد نیاز برای تبدیل شدن به بهترین عنوان سری را در اختیار دارد، اما در یافتن روندی برای روایت داستانی خود شکست می‌خورد.

دسته بندی
ایکس باکسپلتفرم هاپلی استیشنمطالبنقد و بررسینقد و بررسی بازی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط