Hollow Knight

راهنمای بازی Hollow Knight

Hollow Knight شما را به درون یک بازی تلخ و تاریک با موسیقی متنی بی‌نظیر و جهانی پر از زیبایی می‌برد

بازی Hollow Knight شما را به درون یک بازی تلخ و تاریک با موسیقی متنی بی‌نظیر و جهانی پر از زیبایی می‌برد، بازی به شما تنها یک سلاح سرد داده‌است که باید با آن و همینطور حس ماجراجویی‌تان به اعماق تاریکی رفته و با موجوداتی که با از دست دادن خاطرات، روح خود را تاریک کرده‌اند مبارزه کنید تا برای زنده ماندن با شکست آن‌ها از روح‌شان تغذیه کنید. شما تجربه‌های دردناکی در ازای کشته‌شدن‌های بسیار زیاد توسط باس‌های قدرتمند و دشمنان خود در طول بازی به‌دست می‌آورید، ولی ما در راهنمای این بازی به شما کمک می‌کنیم تا در طول چند ساعتی که این بازی را تجربه می‌کنید راه و روش بازی را یاد بگیرید و بیشتر از بازی Hollow Knight لذت ببرید.

در اولین قدم نقشه‌ای تهیه کنید و آن را ارتقا دهید

بازی Hollow Knight برای شما دنیایی پر پیچ و خم، پر از جاده‌ها و جهت‌های مختلف فراهم کرده‌است. بسیاری از مناطق بازی نسبتا بزرگ هستند، در حالی که راهرو‌های به نسبت کوچکی دارند. همانطور که در محیط بازی جستجو می‌کنید، رفته‌رفته با اتاق‌هایی که بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنید آشنا می‌شوید. در همین حال، شما می‌توانید سفر آسان‌تری داشته‌باشید زمانی که یک نقشه تهیه کرده و از آن برای جهت‌یابی استفاده کنید.

در سیستم بعضی بازی‌ها شما با جستجو کردن و ماجراجویی در مکان‌های مختلف می‌توانید اندک‌اندک نقشه را تکمیل کنید، ولی در بازی Hollow Knight شما باید با استفاده از پول رایج بازی یا همان Geo نقشه را خریداری کنید. Geo با کشتن دشمنان یا در بعضی موارد در اجسامی خوشه مانند در غارها به دست می‌آید.

در ابتدای بازی، شما به مجموعه‌ای از ساختمان‌های خالی و رها‌شده می‌رسید. این مکان به نام روستای Dirtmouth در بازی شناخته می‌شود. جاذبه‌ی اصلی این مکان چاه‌ای است که شما با ورود به آن ماجراجویی اصلی‌تان آغاز می‌شود.این چاه ورودی یک منطقه به نام منطقه فراموش‌شده (Forgotten Crossroads) است.

از جایی که به پایین چاه می‌رسید به سمت چپ بروید، به مکانی می‌رسید که میله‌های افقی به صورت معلق در آن منطقه وجود دارند و با تشکر از سازندگان بازی دشمنان زیاد و آسانی در آن منطقه پیدا می‌شوند. شما می‌توانید با کشتن آنها Geo به دست آورید. با کشتن دشمنان و پایین رفتن، در پایین‌ترین نقطه به یک خروجی می‌رسید، وارد آن شوید.با ورود به آن شما به یک اتاق می‌رسید، می‌توانید در آن اتاق مردی را به نام Cornifer پیدا کنید. او نقشه درست می‌کند و به شما پیشنهاد فروش نقشه‌ی Forgotten Crossroads را به قیمت معقول ۳۰ Geo می‌دهد.

با خرید نقشه، پی می‌برد که به یک قطب‌نما نیز نیاز دارید. قطب‌نمای ویوارد (Wayward Compass) هم اکنون در ساختمانی که در سمت چپ چاه در روستای Dirtmouth قرار دارد به فروش می‌رسد. شما می‌توانید با رفتن به آن مغازه قطب‌نما را از فروشنده‌ای به نام Iselda به مبلغ ۲۲۰ Geo خریداری کنید. این خرید را یک سرمایه‌گذاری بزرگ در بازی در نظر بگیرید. با کشتن دشمنان ضعیف این مبلغ را فراهم کنید.

تا زمانی که در آن منطقه هستید سعی کنید موارد زیر را هم بخرید:

  • Quill)220 Geo) : به شما اجازه می‌دهد تا به نقشه چیزهایی را اضافه کنید، تا به شما مناطقی را که Cornifer هنوز کشف نکرده است را نیز نشان دهد.
  • Bench Pin)100 Geo) : به صورت خودکار مناطقی را که نیمکت ذخیره و استراحت در آن‌ها وجود دارند را علامت میزد.
  • Vendor Pin)100 Geo) : نقشه ای به شما معرفی می‌کند که مکان فروشندگان مورد نظر شما را نیز در بربگیرد.

مغازه ی Iselda ایتم‌های دیگری نیز دارد که خواه‌ناخواه باید آن‌ها را نیز بخرید، تا بتوانید جزییات نقشه را بیشتر کنید، ولی قطب‌نما و مواردی که در بالا اشاره شد، به صورت خاص می‌توانند ماجراجویی شما را مدیریت کنند تا مسیری راحت‌تر در بازی طی کنید.

اخرین مطلب درباره نقشه: زمانی که منطقه‌ی جدیدی را پیدا می‌کنید، برای زمانی باید بدون نقشه آن منطقه را جستجو کنید. پیشرفت شما نشان داده نمی‌شود، حتی اگر شما Quill را هم داشته باشید، تا زمانی که نقشه اش را از Cornifer خریداری نکرده‌اید،آن مناطق در نقشه نشان داده نمی‌شوند.

به دنبال سه چیز باشید: میانبر ها، نیمکت ها و فروشندگان

زمانی که وارد محیط جدیدی می‌شود اولین هدفتان پیدا کردن یک نیمکت باشد. زمانی که نیمکت را پیدا کردید روی آن استراحت کنید و از آن به عنوان یک چک‌پوینت یا نقطه بازیابی استفاده کنید. اگر شما در مبارزه‌ای شکست بخورید و بمیرید می‌توانید ماجراجویی خود را از آخرین نیمکتی که روی آن استراحت کردید ادامه دهید.

نشستن روی نیمکت‌ها این اجازه را هم به شما می‌دهد تا  خود را با Charmهایی که پیدا یا خریداری کرده‌اید مجهز کنید. Charmها اجازه می‌دهند تا شما کاراکتر خود را شخصی‌سازی کنید. اگر که شما quill را در اختیار داشته باشید، نشستن روی نیمکت باعث بروزرسانی نقشه نیز می‌شود، بروزرسانی نیز به این صورت است که مکان‌هایی که قبلا رفته بودید در نقشه پر می‌شود و نقشه رفته‌رفته کامل می‌شود.

بعد از اینکه نیمکتی را مکان‌یابی کردید، می‌توانید دیگر بدون ترس از اینکه در یک لحظه مقدار زیادی از بازی را که جلو برده‌اید از دست بدهید، به جستجوی خود ادامه دهید. در هر محیطی از بازی Hollow Knight چند نیمکت تعبیه شده است، پس سعی کنید تا بعد از پیدا کردن یک نیمکت خاص به دنبال نیمکت دیگری بگردید و پس از پیدا کردن نیمکت بعدی، مسیر رفته را این دفعه با دقت بیشتری برگشته و جستجو کنید تا به اعماق آن منطقه نفوذ کنید و ایتم‌های مخفی را پیدا کنید.

همانطور که شما به جستجوی خود می‌پردازید، گهگاه به Cornifer  هم مراجعه کنید تا بتوانید آخرین نقشه‌ی موجود را خریداری کنید و مراحل خود را راحت‌تر طی کنید.

معمولا زمانی که به Cornifer  نزدیک می‌شوید صدای زمزمه‌های شادی از طرف او می‌شنوید، و همینطور در راهروهایی که به او می‌رسند تیکه کاغذهایی، مانند تکه های نان بر روی زمین پیدا می‌کنید، این نشانه‌ها نشان می‌دهد که شما در راه درستی قدم برداشته‌اید.

ایستگاه ها (stations) یکی دیگر از نقاط مهم در بازی هستند، شما می‌توانید در هر محوطه و منطقه بزرگی از بازی، یک ایستگاه را پیدا کنید. زمانی که برای اولین بار به یک ایستگاه می‌رسید باید با پرداخت مبلغی دروازه‌ی ورودی ایستگاه را باز کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. پس از خرید، با به صدا در‌آوردن یک زنگ، موجودی عظیم‌الجثه حاضر می‌شود، این موجود The Last Stag نام دارد، که به شما امکان می‌دهد تا با سوار شدن بر روی او، شما را به ایستگاه‌های دیگری که باز کرده‌اید ببرد.

این سیستم در واقع سیستم مسافرت سریع (fast travel) در بازی Hollow Knight می‌باشد که زمان بسیار زیادی را برای شما ذخیره می‌کند.

فقط به یاد داشته باشد که از این سیستم fast travel  بصورت مداوم استفاده نکنید، چون بعضی مواقع شما با طی کردن مسیری در بازی و با استفاده از توانایی‌های خود، متوجه اتاق های مخفی و یا میانبرهایی می‌شوید که اگر از Fast Travel استفاده می‌کردید امکان فراموش کردن یا از دست دادن آن‌ها وجود دارد. ممکن است این اتا‌ق‌ها شامل charm‌ها و یا گنج‌هایی باشند که برای ماجراجویی شما ضروری است.

شانس زنده ماندن خود را با استفاده از charm‌ها افزایش دهید

Charm‌ها ایتم‌های حیاتی در دنیای بزرگ بازی Hollow Knight هستند چون به شما امکان می‌دهند تا ویژگی‌ها، رفتار و توانایی حرکت کاراکتر خود را ارتقا دهید. قطب‌نمایی که شما از Iselda خریده بودید، یکی از charm‌های پایه‌ای و اساسی حساب می‌شود. شما همچنین می‌توانید charm‌های دیگری نیز پیدا کنید که به شما اجازه می‌دهند تا سریعتر حمله کنید، روح بیشتری در ضربات خود جذب کنید، جان بیشتری در زمان استراحت برروی نیمکت‌ها بدست آورید و … .

شما می‌توانید همزمان تنها از چند charm  استفاده کنید، مهم نیست چند تا از آن‌ها را بدست آورده‌اید یا خریده‌اید. در ضمن به یاد داشته باشید تنها در صورتی می‌توانید یک charm  را فعال کنید که بر روی یک نیمکت نشسته باشید.

Charm‌ ها به یک، دو و یا سه slot از مجموع فضای موجود برای فعال شدن نیاز دارند. البته این فضای موجود در طول بازی بیشتر می‌شود تا بتوانید از charm‌های بیشتری همزمان استفاده کنید.

شما می‌توانید در Hollow Knight با یافتن یا خریدن charm notches، ماکسیمم تعداد charm‌هایی که می‌توانید استفاده کنید را افزایش دهید. شما می‌توانید تعداد زیادی charm و charm notch پنهان شده در مکان‌های خارج از مسیر (out-of-the-way location) پیدا کنید. برای رسیدن به این مکان‌ها، بازی شما را به مبارزه با دشمن‌های سرسخت و یا خطرات محیطی دعوت می‌کند تا در نهایت به یک تالار نهایی در نقشه برسید.

در آن تالار تاجری به نام Salbura  برای شما مجموعه‌ای از charm‌ها و notch ها برای فروش در مغازه‌اش  فراهم کرده است، این مغازه در بخش جنوب شرقی Forgotten Crossroads  یافت می‌شود. فروشگاه در لبه بالایی قرار دارد، برای رسیدن به آن قسمت شما به Mothwing Cloak نیاز دارید ( این قابلیت با شکست دادن Gruz Mother مینی باس بازی بدست می‌آید، که در یک تالار در نزدیکی بخش شرقی Forgotten Crossroads  خوابیده است).

در استفاده از سلاح خود خلاق باشید

یک ضربه رو به جلو (slash) با استفاده از اسلحه‌ای که دارید، یکی از مورد اعتمادترین روش‌ها برای از بین بردن اکثر دشمنان است، اما شما به راه‌های دیگری برای نزدیک شدن به دشمنان در مسیر بازی نیاز دارید.

بعضی از دشمنان با استفاده از سپری در برابر ضربات slash از خود دفاع می‌کنند، اما با یک حرکت سریع slash می‌توانید نقطه ضعف حریف را نشانه گرفته و کار او را تمام کنید.

گاهی اوقات در مسیر جستجوی خود به یک ضربه رو به پایین در هنگام فرود از ارتفاع نیاز دارید تا با اصابت به دشمنان زره‌پوش، آسیبی نبینید. در زمان‌هایی که می‌خواهید از روی آب رد شوید و روی سطح آب دشمنانی هستند و شما با افتادن در آب می‌میرید، باید با استفاده از ضربه رو به پایین بر سر دشمنان فرود بیایید و با پرش‌های خود از سطح آب عبور کنید.

در مکان‌هایی دیگر شما می‌توانید با ضربه زدن به توت‌های لاستیکی در هنگام پرش روی آن‌ها ارتفاع بیشتری را پرش کنید و در هنگامی که در مسیر میله‌های افقی وجود دارند از این روش می‌توانید استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید به سمت بالا نیز ضربه بزنید اینکار با گرفتن جهت بالا در هنگام ضربه زدن اتفاق می‌افتد.  اگر شما ایستاده‌اید، بهترین روش برای از بین بردن دشمنانی که از ارتفاع به سمت شما حمله می‌کنند، ضربه رو به بالاست. قرار دادن یک بلوک یا یک مانع بین خود و دشمنانتان باعث می‌شود که آن ها برای حمله به شما به سمت بالا رفته و این به نفع شما است تا بتوانید با ضربه رو به بالا آن‌ها را نابود کنید، این روش بسیار موثر و بهتر از حمله مستقیم است.

زمانی که شما به سمت دشمنتان ضربه می‌زنید و به اون آسیب وارد می‌کنید، کُنش ضربه باعث می‌شود تا کمی شما و همینطور دشمنتان به سمت عقب رانده می‌شوید. پس یادتان باشد زمانی که بر روی لبه پرتگاه با کسی می‌جنگید مراقب این عقب رانده شدن باشید تا اتفاقی به ته پرتگاه سقوط نکنید و روندی که طی کردید را به آخرین نیمکتی که روی آن استراحت کرده‌اید، برنگردانید.

اتاق‌ها و تالار‌هایی را برای تمرین خود انتخاب کنید تا بتوانید با جنگیدن با دشمنان راحت تر ریتمی برای مبارزه خود پیدا کنید. این ریتم به شما کمک می‌کند تا روند بازی برای شما آسان‌تر رخ دهد. بعضی از دشمنان به سمت شما غلت می‌زنند و بعد از اینکه با ضربه شما به عقب می‌روند، باز هم به شما حمله می‌کنند. در این مواقع شما باید دو سه بار پیاپی به آن‌ها ضربه زده و فرصت حمله دوباره به آن‌ها ندهید. این ضربات پیاپی باعث می‌شود تا دشمن شما سریعتر نابود شود. در طول بازی شما charm‌ای پیدا می‌کنید که بصورت اختیاری این حمله‌ها را خنثی می‌کند.

از جادو هم برای بهبود سلامت و هم برای آسیب زدن استاده کنید

تمام وردهای جادویی از یک ذخیره روح استفاده می‌کنند، این بدین معنا است که اگر شما از ذخیره روح خود برای بهبود سلامتی زیاد استفاده کنید دیگر قادر به استفاده از حمله‌های قدرتمند در زمان‌های حساس نیستید. پرتاب کردن وردهای جادویی در همه مکان‌ها هم باعث می‌شود تا زمانی که به جان اضافه نیاز دارید، قادر به بهبود سلامت نباشید. پس در استفاده از ذخیره روح خود تعادل داشته باشید. در حالت کلی از بین بردن دشمنانی که در مسیر به آن‌ها برخورد می‌کنید، تنها نیازمند سلاح سرد خود هستید و نیازی نیست از جادو برای کشتن آنها استفاده کنید. مزیت اینکه شما با تنها اسلحه خود می‌توانید دشمنان زیادی را از پای درآورید این است که می‌توانید توانایی مبارزه خود را در طول بازی Hollow Knight  افزایش دهید تا چالش ها را راحت‌تر به پایان برسانید.

با روح تاریک خو بجنگید

در جنگ‌هایی که سخت آسیب می‌بینید ک جان خود را از دست می‌دهید، پس از مردن در آن مکان روح سیاه و سفید شما (shade) از جسد شما ظاهر می‌شود و به شدت تحت فشار قرار می‌گیرد. به یاد داشته باشید زمانی که شما می‌میرید، اگر به مکان مرگتان برگردید، روح تاریک منتظر شما است و به محض دیدن شما، با شما وارد جنگ می‌شود. زمانی که می‌میرید پول‌های شما همراه آن روح می‌ماند و برای بازگرداندن آن پول‌ها شما مجبور به شکست آن روح تاریک خواهید بود. اجازه ندهید شما رو بدون محافظ بگیرد و ضربه وارد کند. خوشبختانه، روح شنا به اندازه‌ای قوی نیست که مزاحمتی برای شما ایجاد کند. او نیز می‌تواند به اندازه شما جادو جمع کند، اما معمولا شما می‌توانید قبل از اینکه متوجه حضور شما شود به سمت او جمله کرده و به او ضربه بزنید. ضربه اول به شما برتری می‌دهد و می‌توانید ضربات بعدی را راحت‌تر به او وارد کنید تا او را از پا دراورده و جنگ را تمام کنید.

اگر روح شما در مکانی حاضر شد که برگشتن به آن مکان سخت بود، فروشنده‌ای در شهر اصلی وجود دارد که روح را در ازای مبلغی از Rancid Egg ( منابعی محدود در بازی ) به شما برمیگرداند. این کار زمانی ارزش دارد که روح شما مقدار زیادی از پول شما را به همراه دارد و شما نمی‌خواهید که ریسک پس گرفتن آن را بپذیرید.

 

دسته بندی
اخبار بازیراهنما و آموزشمطالبمقالاتنقد و بررسی بازی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط