FIFA 20

بازی FIFA 20 | همه چیز درباره‌ی بخش Volta یا فوتبال خیابانی

مصاحبه با Matt Prior کارگردان خلاق FIFA 20 درباره‌ی بازگشت بخش Volta Football

طرفداران مهارت‌های تکنیکی در فوتبال و استایل بازی‌های موسوم به “گل کوچیک” در سری FIFA نزدیک به هشت سال است که منتظر بازگشت این بخش محبوب به نسخه‌های جدید این بازی هستند و در ماه‌های اخیر شدیداً پیگیر شایعات و اخبار مبنی بر فعالیت استودیوی EA بر روی این ایده بوده‌اند. حالا می‌دانیم که Volta Football به عنوان یکی از مودهای بازی FIFA 20 قرار است بار دیگر به موضوع فوتبال خیابانی بپردازد. بعد از تجربه‌ی نسخه‌ی آزمایشی این مود، مصاحبه‌ای را با Matt Prior، کارگردان خلاق FIFA 20 ترتیب داده‌ایم تا درباره‌ی ویژگی‌های مختلف این بخش، به بحث و گفتگو بپردازیم.

 

بهترین زمان برای بازگشت Volta

Volta Football

Volta Football

اولین موضوعی که در این گفتگو مطرح شد، این بود که چرا اکنون بهترین زمان برای بازگشت فوتبال خیابانی است. قبلاً هم گفتیم که مدت‌هاست بازیکنان و طرفداران قدیمی این سری، خواستار اضافه شدن این ویژگی خاص به بازی‌های FIFA هستند و از طرفی قوانین Volta هم در داخل مستطیل سبز نمی‌گنجند. به عنوان مثال، در فوتبال خیابانی خبری از آفساید یا ضربه‌ی آزاد نیست؛ و یا این که تعداد بازیکنان هر تیم نهایتاً به سه تا پنج نفر می‌رسد. از طرفی وابستگی به کار تیمی در این بازی‌ها به مراتب کمتر از حالت استاندارد ۱۱ نفره است. Prior درمورد بخش Journey – بخش داستانی تک نفره که در سه نسخه‌ی اخیر FIFA به آن اضافه شده – نیز می‌گوید:

” از همان ابتدا نیز قرار بود سرگذشت Alex Hunter یک داستان سه قسمتی باشد، اما داستان Volta قرار نیست جایگزین Journey باشد. داستان Volta Football خیلی بزرگتر از این حرف‌هاست.”

Volta از طرفی موجب افزایش امکان خلاقیت و شخصی سازی در تجربه‌ی کاربری بازی‌های FIFA می‌شود. در واقع، در حالت استاندارد یازده نفره‌، قوانین و شرایط رسمی‌تری بر فضای بازی حاکم است. شما مثلاً در بخش Career نمی‌توانید تیم شخصی خودتان را ساخته و یا بازیکن ساختگی خودتان را به Ultimate Team بیاورید.

” Volta این مرزها و موانع را به طور کلی از میان بر می‌دارد. شما در این بخش می‌توانید تیم یا بازیکن دلخواه خود را ساخته و با امکانات متنوعی که به منظور ویرایش و شخصی سازی ظاهر لباس‌ها و چهره‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد، تخیلات ذهنی خود را به واقعیت نزدیک کنید. در Volta Football، قوانین و مقررات به طور کلی تغییر کرده و چیزهایی را تجربه می‌کنید که هرگز در FIFA شاهد آن نبوده اید. به شخصه به دلایل متعددی معتقدم FIFA 20 بهترین زمان برای ورود Volta و ایجاد تنوع و تغییر در تجربه‌ی کاربری این سری بوده است.”

ارتباط میان Volta و حالت استاندارد یازده نفره‌ی بازی

Volta Football

Volta Football

اگر امروز به سراغ FIFA Street قدیمی بروید، متوجه خواهید شد که آن بازی اصلا نمی‌تواند با استاندارد بازی‌های امروزی رقابت کند. برخی از بازی‌ها تحت تأثیر گذر زمان قرار نمی‌گیرند اما واضح است که FIFA Street در این دسته جای نمی‌گیرد. از این رو EA با تغییر در ساختار و استانداردهای FIFA Street آن‌را با قوانین فعلی فوتبال خیابانی هماهنگ کرده و نتیجه‌ی کار، Volta Football بوده است. توسعه دهندگان FIFA 20، بهترین راه برای درک قوانین، اهداف و فلسفه‌ی این بازی‌ها را برقراری ارتباط با بازیکنان واقعی آن می‌دانند.

” یکی از اولین اقداماتی که در راه ساخت و توسعه‌ی این بخش در پیش گرفتیم، حضور در جمع بازیکنان واقعی فوتبال خیابانی و صحبت با افرادی بود که به طور مستقیم با شرایط و اتمسفر حاکم بر این بازی‌ها ارتباط داشته‌اند. ما سوالات زیادی را با این افراد در میان گذاشتیم. از تفاوت‌های قوانین حاکم بر این مسابقات با فوتبال معمولی گرفته تا عناصر و خصوصیاتی که بیانگر ساختار منحصر به فرد این بازی‌ها هستند. برخی از این افراد، قبلاً سابقه‌ی شرکت در مسابقات حرفه‌ای فوتبال خیابانی را داشتند از این رو نکات بسیار مفید و آموزنده‌ای را با ما به اشتراک گذاشتند. یکی از نکاتی که در طراحی و توسعه‌ی Volta کمک زیادی به ما کرد، اظهارات یکی از همین بازیکنان بود. او بیان می‌کرد که ” با این که عنصر استعداد و مهارت نقش مهمی را در ساختار بازی‌های خیابانی ایفا می‌کند، نمی‌توان از هدف اصلی فوتبال در آن چشم پوشی کرد. در فوتبال معمولی، ممکن است بازیکنی را در تیم داشته باشید که مهارت‌های تکنیکی فوق العاده‌ای دارد و همواره در حال دریبل زدن بازیکنان حریف است اما اگر این اقدامات نهایتاً به باخت تیم او منجر شود، مطمئناً با اعتراض طرفداران مواجه خواهد شد چرا که در نهایت، هدف اصلی از برگزاری یک مسابقه‌ی فوتبال، برنده شدن در آن است.”

این تفکر، علت اصلی ساخت Volta Football بر پایه‌ی هسته‌ی مرکزی گیم پلی FIFA است. چرا که در نهایت، Volta نیز همچنان فوتبال است.

یکی دیگر از مزیت‌های یکسان سازی حالت اصلی بازی با گیم پلی Volta، این است که در این شرایط می‌توان بازیکنان را بدون محدودیت بین این دو حالت جا به جا کرد. Prier تأکید می‌کند که محتوای بخش Volta به قدری زیاد است که می‌تواند در طول این یک سال، بازیکنان را درگیر خود کند. اما اگر کسی بخواهد از بازیکنان خود در حالت یازده نفره و استاندارد بازی نیز استفاده کند، می‌تواند بدون هیچ مشکلی از یکپارچگی سیستم گیم پلی بازی استفاده کند. در واقع با این که تیم‌های سه نفره و وجود دیوارها و قوانین خاص فوتبال خیابانی تفاوت زیادی با حالت ۱۱v11 دارد، به لطف هسته‌ی مرکزی یکسان بازی‌های این دو بخش، می‌توان بدون نگرانی از بازیکنان و تیم‌های آن‌ها استفاده کرد.

حالت آنلاین بازی تیمی در Volta Football

Volta Football

Volta Football

شاید برجسته‌ترین نقص در بخش Volta، عدم وجود حالت آنلاین برای بازی تیمی یا OTP باشد. در این حالت، هریک از بازیکنان، به سبک حالت Pro Clubs، کنترل یکی از افراد تیم را برعهده می‌گرفت. شاید بتوان OTP را یکی از ضروری‌ترین حالت‌های مورد نیاز برای فوتبال خیابانی در نظر گرفت. چرا که هماهنگی میان سه کاربر، بسیار ساده تر از ده بازیکن به صورت همزمان است. با این که به گفته‌ی Prior این حالت یکی از اولویت‌های تیم توسعه دهندگان برای بخش Volta بوده، در نسخه‌ی نهایی شاهد آن نخواهیم بود.

” ایجاد توازن در پاسخ به خواسته‌های طیف مختلف کاربران واقعاً تعهد و مسئولیت سنگینی را برای ما ایجاد کرده است. در واقع ما قبلاً قول فراهم کردن محتوای کافی برای بخش Volta را به هواداران داده‌ایم و این موضوع موجب کاهش تمرکز توسعه دهندگان برای فراهم کردن امکان تجربه‌ی OTP در این بخش شده است. فلسفه‌ی اصلی ساخت حالت Volta، شکستن مرزها و محدودیت در بازی‌های FIFA بوده و شما خواهید دید که تجربه‌ی انفرادی این بخش نیز موفقیت بزرگی برای FIFA 20 محسوب خواهد شد. اما این موضوع نیز قطعاً جزء مواردی بوده که در ذهن داشتیم و باید دید در آینده چه اتفاقی می‌افتد.”

 

Volta Football

Volta Football

بعد از موفقیت‌های چشمگیر تجربه‌ی eSports در بازی‌های چند سال اخیر FIFA، به نظر می‌رسید که توسعه دهندگان FIFA 20 به هر نحوی که شده برای فراهم کردن امکان تجربه‌ی eSports در Volta برنامه داشته باشند. در واقع از آنجایی که Volta بر پایه‌ی هسته‌ی اصلی گیم پلی بازی ساخته شده، به نظر می‌رسد که شایستگی تبدیل شدن به جنبه‌ی جدیدی از حالت‌های رقابتی FIFA را داشته باشد.

” من هم فکر می‌کنم که Volta می‌تواند فرصت خوبی برای فراهم کردن جنبه‌ی تازه‌ای از ورزش‌های الکترونیک در FIFA باشد. در واقع یکی از جالب ترین چیزهایی می‌توان برای بخش eSports بازی‌های FIFA متصور شد، این است که هر بازیکن به صورت انفرادی در بازی شرکت کرده و کنترل یکی از افراد تیم را بر عهده بگیرد. هر بازیکن می‌تواند در این حالت، کاراکتر مورد نظر خود را طراحی کرده و در قالب شخصیت دلخواه خود وارد بازی شود. به نظرم ایده‌ی بسیار جذاب و جالبی است اما بازهم می‌گویم ما از این فرصت‌ها و ایده‌ها کاملاً آگاهیم و این مورد نیز از جمله مواردی است که برای آینده در نظر خواهیم داشت. اما در حال حاضر چنین امکانی در FIFA 20 پیش بینی نشده است.”

Ultimate Team ، خریدهای درون برنامه‌ای و چیزهای دیگر

Volta Football

Volta Football

در بخش Journey و در پایان هر فصل، جوایز مربوط به Ultimate Team را داشتیم. اما سوالی که در اینجا مطرح است، این است که  آیا در Volta نیز چنین امکانی پیش بینی شده است؟

پاسخ Prior به این سوال مثبت است اما توضیح می‌دهد که نوع جوایز و نحوه‌ی دریافت آن هنوز در مسیر توسعه قرار داشته و نمی‌توان با قاطعیت درمورد آن نظر داد.

” ما قصد داریم تا محتوای کافی برای تجربه‌ی بخش Volta را در طول یک سال برای کاربران تأمین کنیم. از این رو همواره انگیزه‌ها و جوایزی را برای بخش‌های مختلف در نظر گرفته‌ایم تا بازیکن را به استفاده از آن ترقیب کنیم. البته FIFA بازی بسیار بزرگی است و هیچ نیازی به اجبار و یا تشویق بازیکنان برای تجربه‌ی بخش‌های مختلف آن وجود ندارد.”

یکی دیگر از نکات مثبتی که در بخش Volta Football می‌بینیم، عدم نیاز به پرداخت پول واقعی در بازی است. در واقع این مسئله و وادار کردن بازیکنان به پرداخت پول به منظور پیشرفت در بازی، یکی از بدنامی‌های بخش Ultimate Team بوده که خوشبختانه در Volta خبری از آن نیست. تمامی آیتم‌های موجود در فروشگاه این بخش با Volta Coin ( که فقط از طریق بازی بدست می‌آیند) قابل خرید بوده و یا در جریان چالش‌های خاص بازی قفل گشایی شده و در اختیار شما قرار می‌گیرند.

و در نهایت، Prior چند جمله‌ای را درباره‌ی ویژگی‌های مختلف Volta Football اضافه می‌کند.

” من توصیه می‌کنم بازیکنان از حالت‌های مختلف Volta استفاده کنند چراکه به نظرم زیبایی و جذابیت این بخش، عدم وجود یک ساختار مشخص و اصلی برای تجربه‌ی آن است. امکانات بسیار زیادی در این بخش گنجانده شده؛ از حالت‌های سه در برابر سه، چهار در برابر چهار و پنج در برابر پنج گرفته تا حضور یا عدم حضور دروازه بان، دیوارها، فوتسال و بسیاری ویژگی دیگر که می‌توانید به کمک آن‌ها ساعت‌ها سرگرم شوید. یکی از جذاب‌ترین امکانات Volta این است که در ابتدای هر فصل، امکان ساخت تیم، لوگو و ورزشگاه خانگی در اختیار شما قرار گرفته که بر خلاف حالت استاندارد یازده نفره، تأثیر زیادی در تجربه‌ی گیم پلی بازی دارد. در واقع می‌توان گفت که بازی کردن استادیوم‌های مختلف حالت استاندارد تفاوت چندانی با هم ندارند اما زمین‌های Volta اینگونه نیستند. اگر از بازیکنان حرفه‌ای فیفا هم نیستید، باز هم توصیه می‌کنم که Volta Football را تجربه کنید. تکنیک‌ها و مهارت‌های ساده سازی شده‌ی این بخش، حتی برای کاربران آماتور تجربه‌ی لذت بخشی را به همراه خواهد داشت. اصلاً می‌توان گفت که این بخش، با هدف لذت بردن از زیبایی‌های فوتبال ساخته شده است.”

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به بازی FIFA 20 می‌توانید از لینک‌های مفید زیر استفاده کنید.

هر چیزی که باید درباره‌ی بخش Ultimate Team بازی FIFA 20 بدانید

اسطوره‌های تأیید شده در FIFA 20 ICONS

منبع: gamesradar

 

دسته بندی
فیفامصاحبهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط