راهنمای بازی CS:GO | چگونه در بازی Counter-Strike GO به بازیکن بهتری تبدیل شویم

توصیه‌های اساسی برای ارتقا در بازی Counter-Strike GO

ما در این مقاله از وبسایت ایستگاه بازی، به توضیح چگونگی بهتر شدن  وبهبود عملکرد تیمی و افزایش مهارت‌های فردی در بازی Counter-Strike GO خواهیم پرداخت.

مطالب مرتبط:

بهترین سلاح‌های بازی Counter-Strike GO

بهترین اسنایپر‌های بازی Counter-Strike GO

صرف نظر از این که شما یک بازیکن تازه‌کارهستید یا یک کاربر کهنه‌کار و باتجربه، همیشه جا برای بهتر شدن در بازی Counter-Strike GO وجود دارد. ایجاد تغییرات هرچند کوچک در رفتار و عادت‌های شما در بازی‌های رقابتی مثل Counter-Strike GO، می‌تواند شما به بازیکنی ارزشمند‌تر و همچنین منجر به ایجاد تغییرات قابل توجه در میزان موفقیت تیم شما شود. بعلاوه اختصاص دادن زمان بیشتر به منظور تمرین در هدفگیری و شناخت نقشه، تا حد زیادی بر روی سنس گیمینگ و شم بازیکنی شما مؤثر واقع خواهد شد.

در این مقاله، به تفهیم مهم‌ترین بخش‌هایی که نیاز است تا به منظور به حداکثر رساندن ارزش شما برای تیم، روی آن کار کنید، پرداخته شده است. با استفادهاز این نکات رنک خود در بازی را ارتقا دهید و از همه مهمتر از بازی بیشتر لذت ببرید.

بیشتر در خدمت تیم باشید

بااینکه بسیاری از کاربران از حالت انفرادی یا Solo در بازی CS:GO بیشتر لذت می‌برند، جا دارد به این نکته اشاره کنیم که هدف اصلی از ساخت این بازی ارائه‌ی یک تجربه‌ی تیمی بوده‌است. صرف‌نظر از این که شما علاقه مند به حالت انفرادی هستید یا گروه پنج نفره، تصمیماتی که در بازی می‌گیرید، باید به کل تیم منفعت برساند نه فقط شخص شما.

بازی CS:GO در حالت Active pool چندین نقشه برای انتخاب کردن دارد و برای بازیکنان تازه‌کار کاملاً قابل درک است که یادگیری کامل همه‌ی این نقشه‌ها ممکن است ترسناک به نظر برسد. اگر شما با نقشه‌ای آشنایی ندارید از افزودن آن به لیست منتخب برای حالت مسابقه خودداری کنید.

بازی کردن در نقشه‌ای که شما کوچکترین اطلاعاتی درباره آن ندارید قطعاً برای تیم شما زیان‌هایی را به همراه خواهد داشت. چراکه شما به هیچ عنوان مکان‌هایی که به آن فرا خوانده می‌شوید یا باید حفاظت کنید را نمی‌شناسید. بنابراین هنگامی که شما برای یک مسابقه وارد یک گروه شدید، ابتدا از این که همگی با نقشه‌ی انتخاب شده موافق هستند اطمینان حاصل کنید.

یک نکته‌ی دیگر که معمولاً بازیکنان سولو فراموش می‌کنند توجه داشتن به حساب مالی تیم است. همیشه هنگامی که مقداری پول در بازی بدست می‎آیند ممکن است برای خرید بهترین اسلحه‌ها وسوسه شوید اما همیشه قبل از خرید به میزان پولی که برای بقیه‌ی اعضا باقی می‌ماند توجه داشته باشید.

حالت Force-Buy (یعنی شرایطی که در آن همه‌ی حساب تیم برای خرید معمولاً SMG ها، تفنگ‌های ضعیف‌تر و زره‌ها و محافظ‌های ارزان قیمت، صرف میشود ) می‌تواند اقتصاد تیم را فلج کند دقیقاً به همان شدت که راند‌های اکو ( پیروزی های پی در پی ) میتواند در جهت برعکس، اقتصاد تیم را نجات دهد. همیشه قبل از آغاز راند زمان کافی برای بحث بر سر نحوه‌ی خرج کردن منابع با افراد تیم وجود دارد. در این مواقع همیشه طبق تصمیم جمع عمل کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی قیمت سلاح‌های بازی CS:GO ، می‌توانید به مطلب معرفی و بررسی بهترین سلاح‌های بازی CS:GO مراجعه کنید.

بهره بردن از انواع نارنجک‌ها مانند نارنجک دودزا و انفجاری می‌تواند کمک زیادی به شانس پیروزی تیم شما بکند. با توجه به این که بر اساس تجربه ثابت شده است نارنجک‌های دود زا هنگام پرتاب شدن توسط چند بازیکن به مناطق مختلف نقشه مؤثر تر واقع می‌شوند، توصیه می‌شود برای این کار حتماً تمرین داشته باشید. استفاده از نارنجک دودزا به منظور پنهان کردن دو یا سه نقطه‌ی مشکل ساز برای تیم تروریست قطعاً با کاهش زاویه‌ی دید حریف، جاگذاری بمب در نقطه‌ی مربوطه را بسیار آسانتر خواهد ساخت. همینطور استفاده از نارنجک های فلش بنگ در حالتی که هم‌تیمی شما، پیشروی شما را با آن پشتیبانی کند مؤثر تر واقع می‌شود. این نارنجک برای چند ثانیه دید دشمن را به طور کلی مختل میکند.همیشه قبل از پرتاب این نوع نارنجک به هم‌تیمی خود اطلاع دهید تا با حرکت به سمت نقطه‌ی انفجار خود را در ناحیه‌ی اثر آن گیر نیاندازد.

ارتباط با هم‌تیمی‌ها کلید موفقیت است

ارتباط جمعی در مسابقاتی مانند CS:GO یک از عوامل موفقیت به حساب می‌آید. لذا قبل از از که شروع به کار کنید به دنبال یک میکروفون مناسب بگردید. با این که امکان ارتباط متنی بین بازیکنان و در حین بازی وجود دارد، اما استفاده از این روش توصیه نمی‌شود چرا که علاوه بر کند بودن موجب حواس پرتی نیز می‌شود. بعد از این که میکروفون مناسبی را برای بازی تهیه کردید در ابتدای ورود به گروه سعی کنید تا با برقراری ارتباط با اعضای تیم، شخصیتی دوستانه و اجتماعی از خود به نمایش بگذارید. اگر با گروهی از دوستان خود در بازی شرکت می‌کنید از قبل خواهید دانست که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. اگرهم اینگونه نیست و به تنهایی در یک گروه حاضر شده اید بازهم این ارتباط مهم و حیاتی خواهد بود.

در حین تایم گرم کردن قبل از مسابقه، یا قبل از مرحله‌ی خرید اسلحه در راند اول، به احوال پرسی از اعضای تیم و همچنین اشتراک استراتژی خود بپردازید. به عنوان مثال، اگر در تیم کانتر ترور کار خود را آغاز می‌کنید، اعلام کنید که میخواهید از کدام موقعیت بمب گذاری محافظت کنید. یا اگر در تیم تروریست قرار دارید، درباره‌ی این که قصد بمب گذاری در کدام سایت را دارید، باهم بحث کنید. این کار بقیه‌ی افراد تیم را به شروع صحبت تشویق می‌کند و می‌تواند اصطلاحاً سر صحبت را باز کند.

بعد از این که مسابقه آغاز شد، عادت کنید که اطلاعات را به سرعت و کوتاه به بقیه گزارش دهید. به عنوان مثال، اگر دو هدف را در درب A مشاهده کردید، پیام شما به این شکل خواهد بود : “دو نفر درب A” خیلی کوتاه ولی مفهوم.

به محض دیدن دشمن از طریق میکروفون گزارش دهید یا اگر کشته شدید بلافاصله به بقیه اطلاع دهید. درصورتی هم که بعد از کشته شدن شما دشمن به شدت آسیب دیده میتوانید عدد نشانگر جان او را به بقیه اطلاع دهیدتا بر اساس آن به او حمله کنند.

مهم‌ترین چیز بعد از کشته شدن این است نباید ساکت و بدون فعالیت بمانید بلکه با گزارش موقعیت اهداف باقی مانده و اطلاعاتی که ممکن است به درد آن‌ها بخورد می‌توانید زمینه‌ی پیروزی در آن راند رافراهم کنید.

بعلاوه اگر درحال مشاهده‌ی حرکت بازیکنان هستید مرتباً به افراد تیم موقعیت مکانی دشمن را گزارش کنید. صرف این که شما از بازی حذف شده اید به این معنا نیست که دیگر بدرد نمیخورید. این نکتهراهم در نظر بگیرید کهدر موقعیت‌های بحرانی و در کش‌و‌قوس درگیری با دشمن صحبت کردنرا به حداقل برسانید تا تمرکز خود و بقیه را به هم نزنید. اگر احساس کردید که هم‌تیمی تان تلاش میکند تا صدای دشمن را بشنود حتماً سکوت کنید.

از رفتارعصبی‌کننده و تحریک‌آمیز خودداری کنید

خودداری از رفتار محرک و Toxic و تلاش در جهت برخورد خنثی با اتفاقات و برخورد‌های دیگران در جریان بازی یکی از دشوارترین چالش‌هایی است که شما در CS:GO با آن مواجه می‌شوید اما همیشه یادتان باشد اجازه ندهید دیگران بازی شما را خراب کنند.

اگرشما کمی بدشانسی بیاورید ممکن است با فردی بد اخلاق در یک تیم قرار بگیرید در این شرایط برای این که به میزان لذتی که شما از بازی می‌برید خدشه‌ای وارد نشود سعی کنید این افراد را در حالت سکوت قرار دهید. درضمن اگر با بازیکنانی مواجه شدید که دیگران را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند یا اینکه با فعال کردن Friendly fire بازی را به هم می‌ریزند حتماً آن‌ها را ریپورت کنید. درگیری لفظی با اینگونه افراد به هیچ‌وجه ارزش وقت گذاشتن ندارد و ریپورت کردن آن‌ها اولین قدم در جهت دوستانه‌تر کردن فضای جامعه‌ی بازی Counter-Strike GO است.

البته فکر میکنم نیاز نباشد که اشاره کنیم خود شما نیز باید تلاش کنید تا بازیکنی مزاحم و Toxic نباشید. شاید مواقعی پیش بیاید که شما مرتباً امتیاز از دست می‌دهید و ممکن است عصبانی باشید. در این شرایط توصیه می‌کنیم از بازی خارج شوید و سعی کنید بعد از کمی استراحت به بازی برگردید. هرگز برای هم تیمی‌های خود قلدری نکنید و هیچ‌وقت به طور ناگهانی و درحین بازی از آن خارج نشوید.

تمرین کردن را فراموش نکنید

در این مطلب تا به این‌جای کار به چند جنبه از کار‌هایی که می‌توانید به منظور بهتر شدن انجام دهید اشاره کرده‌ایم اما نکته‌ای که هم‌اکنون به آن خواهیم پرداخت می‌تواند به طور کلی مهارت‌های شما به سطح بالاتری برساند. این نکته چیزی نیست جز تمرین.

بهترین راه برای قوی‌تر شدن در Counter-Strike GO تمرین کردن خارج از فضای رقابتی این بازی است. شاید این‌کار به نظر کمی خسته‌کننده باشد (که در زمان انجام آن خواهید دید که همینطور هم هست!) اما در Workshop این بازی متد‌های متنوعی از روش‌های تمرینی آورده شده که کمی از این ملالت کم می‌کند. تمرکز بر روی تمرین در این بازی موجب سریع‌تر شدن واکنش شما و بهبود چشم‌گیر در شناخت نقشه‌های بازی و جایگیری‌های شما در بازی خواهد شد. اگر ربات‌های بازی برای شما به اندازه‌ی کافی چالش برانگیز نیستند بخش‌های ۱VS1 نیز می‌تواند سرعت عملکرد شما در بازی را تا حد زیادی بهبود دهد.

تمرین‌های پیش‌از آتش به شما آموزش می‌دهند که چگونه موقعیت دشمن را حدس بزنید و این‌که چگونه آن‌ها را به سرعت هدف قرار دهید. برای دشوارتر کردن این‌کار می‌توانید در قسمت ۱VS1 و یا سرور Deathmatch خود را محک بزنید. تمرکز بر روی تقویت توان هدفگیری در CS:GO مهم است اما از آن مهمتر شناخت نقشه‌های بازی است که نقش کلیدی در مسابقات شما خواهد داشت. شناخت بهترین موقعیت‌ها برای استفاده از نارنجک دودزا، کمینگاه‌ها و بالا وپایین‌های یک نقشه، مزیتی است که تمام بازیکنان حرفه‌ای بازی از آن برخوردارند.

همیشه بازی‌ بازیکنان حرفه‌ای را تماشا کنید

اگر شما به بازی کردن CS:GO علاقه‌مند باشید حتماً با تماشا کردن آن‌هم لذت خواهید برد. با تورنمنت‌های کوچکی که هر چند وقت یکبار برگزارمی‌شوند و همچنین دو رقابت بزرگی که در سال انجام می‌گیرند، اگرعلاقه‌مند به مشاهده‌ی استریم بازی‌ها باشید مطمئناً گزینه‌های آموزشی بسیار خوبی از بهترین استریمر‌های جهان خواهید یافت.

تماشای بازی کاربران حرفه‌ای نه تنها هیجان‌انگیز و سرگرم کننده است، بلکه یک فرصت عالی برای فراگیری حقه‌ها و کلک‌های کوچکی است که در هیچ کجای دیگر نمی‌توانید پیدا کنید. توجه کنید که این بازیکنان چگونه در نقشه حرکت می‌کنند و آن‌را اداره می‌کنند سپس همین شیوه‌ را در بازی خود پیاده کنید. به تمامی پرش‌ها و دودزاهایی این بازیکنان در طول بازی استفاده می‌کنند توجه کنید. حتی می‌توانید کلیپ این ویدیو‌ها را در Twitch بارها مشاهده کنید و حرکات آن‌ها را تمرین کنید.

اگر شما اعتماد به نفس کافی برای استفاده از سلاح‌های محبوبی مانند AWP را ندارید با مشاهده‌ی بازی بازیکنان برتر، زمان و نحوه‌ی استفاده از این سلاح‌ها را یاد بگیرید و دقت کنید در چه مواقعی به کلت یا نایف سوییچ می‌کنند.

بازیکنان برتر جهان زمان زیادی را به تمرین کردن برای این تورنمنت‌ها سپری می‌کنند لذا هروقت که شما بازی این افراد را مشاهده می‌کنید، آنها در بهترین فرم خود قرار دارند. اگر شما از بازیکنان قدیمی بازی هستید که تیم خودتان را مدیریت می‌کنید حتماً به استراتژی هایی که در کارهای تیمی اتخاذ می‌کنند توجه کنید تا نهایتاً آنها را در تیم خود پیاده کنید.

بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای کانال‌های یوتیوبی هم دارند که در آنها آموزش‌های مفیدی به مخاطبان ارائه می‌دهند.

اگرعلاقه مند بودید می‌توانید به مقاله‌ی بهترین نقشه‌های تمرینی از همین نویسنده نیز مراجعه کنید.

منبع : Metabomb

دسته بندی
Esportاخبار بازیراهنما و آموزشمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط