بازی CS:GO | بهترین سلاح‌های Counter-Strike : Global Offensive

در این مطلب از سری مقالات آموزشی وب سایت ایستگاه بازی، با آموزش ضروری شناخت بهترین سلاح‌های بازی CS:GO و نحوه‌ی استفاده از هرکدام در موقعیت‌های مختلف همراه شما...

در این مطلب از سری مقالات آموزشی وب سایت ایستگاه بازی، با آموزش ضروری شناخت بهترین سلاح‌های بازی CS:GO و نحوه‌ی استفاده از هرکدام در موقعیت‌های مختلف همراه شما هستیم.

ورود به فضای رقابتی و بسیار سریع بازی CS:GO می‌تواند برای کاربران تازه‌وارد کمی ترسناک و غیرقابل کنترل به نظر برسد مخصوصاً اگر از نحوه‌ی خرید یا زمان استفاده از هر اسلحه نیز اطمینان نداشته باشید. این آموزش با راهنمایی شما برای انتخاب این سلاح‌ها در شرایط مربوطه، زندگی در این بازی را برای شما کمی آسان ترمی‌کند. همچنین مدیریت شرایط اقتصادی تیم نیز یکی از مسائلی است که ممکن است برای شما به وجود بیاید به خصوص زمانی که شما باید تصمیم بگیرید تا پول‌های تیم را ذخیره کنید ( در eco round ها ) یا این که همه‌ی آن‌را یکجا استفاده کنید ( در Force Buy ها ). به هر حال استفاده از راهنمایی‌های این مقاله درباره‌ی سلاح‌ها، در همه‌ی این شرایط به درد شما خواهد خورد.

 • UPS – S

اسلحه تیم : کانتر تروریست
توان تخریب در شلیک  هدشات (در صورتی که حریف کلاه محافظ نداشته باشد) : ۱۴۰
توان تخریب یا Damage با کلاه محافظ : ۷۰

کلت UPS-S به همراه صدا خفه کن، نسبت به نمونه‌ی مشابه آن در تیم تروریست یعنی Glock – ۱۸ تخریب بالاتری دارد و به دلیل دقت بالا در هدف‌گیری می‌تواند برای چالش هایی مانند هدشات با تپانچه گزینه‌ی مناسبی باشد. UPS-S می‌تواند برای افرادی حرفه‌ای تری که معمولاً به دنبال شلیک‌های دقیق و تمیز هستند، گزینه‌ی خوبی به حساب می‌آید اما معمولاً برای تازه کار‌ها، سلاح هایی مانند P2000 بیشتر توصیه می‌شود زیرا با وجود شباهت زیاد به این اسلحه، فشنگ بیشتری را حمل می‌کنند. خرید این تپانچه در راند‌های اول بازی، با وجود دمیج مناسب ۱۴۰ ، موجب صرفه‌جویی در بودجه‌ی تیم کانتر تروریست ( یا همان پلیس خودمان ! ) می‌شود. اما به این نکته نیز توجه کنید که در راندهای بعدی که به احتمال زیاد تروریست‌ها به کلاه محافظ یا جلیقه ضد گلوله مجهز می‌شوند استفاده از این سلاح خیلی موثر واقع نخواهد شد. چرا که مثلاً با دمیج ۱۴۰ آن در یک شلیک هدشات، تنها کلاه محافظ حریف ازبین خواهد رفت.

 • Glock – ۱۸

اسلحه تیم : تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۱۸
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۵۵

تپانچه‌ی مشابه UPS_S در تیم کانتر تروریست، با وجود این که در میزان توان تخریبی نسبت آن ضعیف‌تر است اما در بحث نواخت گلوله و یا سرعت ریلود به طرز غافلگیر کننده‌ای سریع است. از طرفی به لطف ظرفیت بالای خشاب و فشنگ های رزرو، بازیکنان معمولاً با شلیک چندین گلوله به صورت پی در پی، احتمال برخورد به هدف را افزایش می‌دهند. حالت رگبار این اسلحه با یک بار کلیک‌راست در تایم آماده سازی فعال و غیر فعال می‌شود. Glock-18 با ریلود سریع و دقت مناسب‌اش تپانچه‌ای مناسب و ارزان قیمت برای هجوم به نقاط بمب گذاری در راند های اول محسوب می‌شود.

 • P250

اسلحه تیم : تروریست و کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۵۱
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۹۶

کلت P250 با تخریب و نفوذ به زره بسیار بالاتر نسبت به تپانچه‌های شروع بازی بهترین انتخاب برای ادامه‌ی بازی و قوی ترین سلاح، به خصوص در ادامه‌ی راندهای اکو، محسوب می‌شود. این کلت به دلیل ظرفیت خشاب و رزرو کم، برای آن دسته از بازیکنان ماهرتری که شلیک های دقیق و کوتاهی دارند گزینه‌ی بهتری به حساب می‌آید و با توجه به این که ظرفیت فشنگ آن کمی بالاتر از USP-S است، در مقایسه با Glock – 18 انتخاب هوشمندانه تری خواهد بود.

کلت P250 با دقت بالایی که دارد می‌تواند برای تیراندازی از فواصل دور برای هردو تیم مورد استفاده قرار گیرد. از طرف دیگر در درگیری‌های نزدیک‌تر نیز آسیب قابل توجهی به دشمن زره‌پوش وارد می‌کند.

با وجود این که در آپدیت سال ۲۰۱۷ قابلیت مهلک “هدشات تک تیر” از این اسلحه حذف شده است اما همچنان با قیمت ۳۰۰ دلاری‌اش، نتایج کاملاً راضی کننده‌ای را با خود به همراه دارد.

 • تپانچه‌ی اتوماتیک CZ75

اسلحه تیم : تروریست و کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۲۳
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۹۵

تپانچه CZ75 با قیمت ۵۰۰ دلار تنها تپانچه‌ی اتوماتیک موجود در بازی کانتر استرایک محسوب می‌شود. این اسلحه که قابل خرید از هردو تیم می‌باشد جایگزین مناسبی برای اسلحه‌ی Five-Seven در تیم کانتر و اسلحه‌ی Tec – ۹ در تیم ترور خواهد بود. جالب است بدانید که این تپانچه نسبت به همه‌ی مسلسل های SMG موجود در بازی قدرت نفوذ بیشتری دارد. بنابراین اگر این سلاح در دست فرد کاربلدی قرار گیرد شرایط را برای تیم مقابل بسیار سخت میکند.

هرچند این اسلحه با ظرفیت فقط دوازده فشنگ در خشاب و رزرو، تنها برای دقیق‌ترین بازیکنان و بهترین هدفگیری ها در فواصل نزدیک کاربرد خواهد داشت.

سرعت بالای خشاب گذاری و نرخ بالای نواخت گلوه‌ی این اسلحه و همینطور استفاده‌ی بسیاری از کاربران حرفه‌ای بازی از آن ثابت می‌کند که با CZ75 میتوان هر راند از بازی را در زمان اندکی به پایان رساند.

توجه داشته باشید که نباید امتیاز پایین کشتن با این اسلحه شما را از استفاده از آن بازدارد. توصیه‌ی ما این است که بااستفاده از قابلیت های غیر قابل انکار این اسلحه دشمنانتان را بکشید سپس سلاح آنها را به غنیمت بگیرید.

 • کلت دیزرت (Desert Eagle)

اسلحه تیم : کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۲۴۹
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۲۳۲

کلت دیزرت ( که بین کاربران جهان بیشتر با نام دیگل شناخته می‌شود)، با قیمت ۷۰۰ دلاری‌اش تنها مناسب آن دسته از کاربرانی است که روی توانایی هدف گیری خود اعتماد به نفس بالایی دارند.

قدرت تخریب هیچ تپانچه‌ی دیگری در بازی با این کلت قابل مقایسه نیست. اما از سوی دیگر به دلیل نواخت کند گلوله‌های این اسلحه، ممکن است خطا رفتن یک تیر از سوی شما پیامدهای زیادی را به همراه داشته باشد.

درمیان همه‌ی تپانچه‌هایی که در این لیست قرار داده ایم، دیزرت تنها کلتی است که ما آن را برای راندهای ابتدایی بازی پیشنهاد نمی‌کنیم. از آنجایی که این کلت قیمت بسیار بالایی دارد، بهتر است افرادی که علاقه‌مند هستند تا از قدرت نفوذ بالای آن بهره‌ببرند، در اواسط راند از آن استفاده کنند.

 • MP9

اسلحه تیم : کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۰۴
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۶۱

پس از انجام راند‌های اول بهترین انتخاب بعد از تپانچه‌ها ارزان ترین SMG موجود در تیم کانتر تروریست یعنی MP9 است. این مسلسل اغلب به خاطر نواخت سریع گلوله و اصطلاحاً لگد کمی که دارد، مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد همچنین با توجه به امکان هدشات دشمن بدون کلاه با یک شلیک، گزینه‌ی مناسبی برای اوایل راند می‌باشد.

با جا به جایی های سریع، شلیک کوتاه رگباری و بازگشت به موقیت مکانی اولیه می‌توان بهترین کارکرد را از این اسلحه گرفت. از سوی دیگر با توجه به جایزه‌ی ۲۰۰ درصدی و ۶۰۰ دلاری کشتن یک کاربر با این اسلحه، همه را به استفاده از MP9 ترغیب می‌کند.

از طرفی ریلود سریع و ظرفیت بالای رزرو گلوله، این مسلسل را برای راند حجوم به موقعت دشمن به انتخابی قابل اتکا تبدیل میکند.

 • GALIL AR

اسلحه تیم : تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۲۰
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۹۲

مسلسل GALIL AR برای زمان‌هایی که بودجه‌ی کافی برای خرید AK-47 را ندارید انتخاب خوبی به شمار می‌آید. گاهی اوقات شرایط برای تیم شما به خوبی پیش نمی‌رود لذا مجبور خواهید بود تا گزینه‌های ارزان قیمت تر رادرنظر بگیرید. در این شرایط ، GALIL  AR با نواخت سریع آتش ، قدرت نفوذ قابل احترام و برچسب قیمت ۲۰۰۰ دلاری اش ارزش خرید را خواهد داشت.

این مسلسل با وجود آسیب کافی که در شلیک‌های هدشات و تیراندازی در فواصل نزدیک به دشمن وارد میکند، برای تیر اندازی از فاصله‌ی دورتر نیازمند دقت بالایی میباشد. درکل GALIL  AR هیچوقت نمی‌تواند انتخاب اول کاربران باشد اما در راند های هجوم به موقعیت دشمن می‌تواند خیلی سریع و با کسب جوایز، امکان خرید AK-47 را تامین کند.

 • FAMAS

اسلحه تیم : کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۲۰
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۸۴

در اوایل بازی وهنگامی که اعضای هر دو تیم هنوز نمی‌توانند اسلحه‌ی موردنظرشان را خریداری کنند، معمولاً انتخاب تیم کانتر ترور، مسلسل FAMAS خواهدبود.

مسلسل FAMAS تنها اسلحه‌ی جنگی بازی است که قابلیت شلیک رگباری سه-تیر را دارد. فعالسازی این حالت موجب افزایش دقت اسلحه و کاهش دفعات ریلود می‌شود اما از طرف دیگر شما باید از هدفگیری خود مطمئن باشید چرا که بین هر شلیک سه-تیر فاصله و تأخیر بسیار بیشتری نسبت به حالت رگبار به وجود می‌آید.

مسلسل FAMAS شاید در مقایسه با اسلحه‌های جنگی اصلی بازی ارجحیت نداشته باشد اما قطعا در برابر حریفی که تپانچه یا SMG در دست دارد، برتری قابل توجهی خواهد داشت.

 • مسلسل AK – ۴۷

اسلحه تیم : تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۴۳
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۱۱۱

مسلسل محبوب کلاشینکوف دو برتری بزرگ نسبت به سلاح‌های جنگی تیم کانتر ترور دارد : اول این که با این سلاح بدون توجه به زره و پوشش محافظ دشمن، می‌توان به سرعت حریف را از پای درآورد و دوم این که ۴۰۰ دلار کمتر از مشابه آندر تیم حریف هزینه می‌برد.

تخریب اسلحه‌ی AK – ۴۷ به قدری بالاست که شما با شلیک به هر ناحیه‌ای از بدن دشمن، نهایتاً با چهار گلوله می‌توانید او را از پای درآورید. یعنی یک گلوله کمتر از M4A4 در تیم رقیب.

با توجه به دقت بالای AK – ۴۷ در شلیک های تک تیر، شما می‌توانید بدون نگرانی از خطا رفتن هدفگیری‌تان، از تمامی فواصل دشمن را هدف قرار دهید. در صورت خطا رفتن شلیک ، دشمن برای موفقیت در مقابل شما باید خود را با ریلود سنگین و کند این سلاح وفق دهد.

توانایی بالای این تفنگ در ازبین بردن سریع دشمن زره‌پوش به قدری بالاست که شما بارها می‌بینید که افراد تیم کانتر تروریست برای برداشتن این سلاح، M4 خود را زمین می‌اندازند.

 • M4A4

اسلحه تیم : کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۱۳۱
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۹۲

شاید مسلسل M4A4 مانند کلاشینکوف نتواند دشمن را به همراه کلاه محافظ اش تنها با یک شلیک از پای دراورد اما با مزیت هایی که نسبت به آن دارد، این نقص را جبران می‌کند.

برخلاف بیشتر سلاح‌های جنگی بازی CS:GO ، این مسلسل در شلیک از فواصل دور دقت بسیار بالایی دارد.این قابلیت در کنار سرعت بارگذاری مجدد متوسط این اسلحه، موجب درخشش آن در تیراندازی های رگباری از فاصله‌ی دور می‌شود.

هنگام استفاده از این تفنگ ، قطعاً یک تیر، به منظور هدشات بازیکنی که کلاه جنگی به سر دارد کافی نیست اما دقت بالای این اسلحه این امکانرا به شما میدهد تا با یک بار شلیک سه-تیر این نقص را برطرف کنید.

اما برای کاربران تیم کانتر تروری که دنبال یک گزینه‌ی مخفی هستند، M4A4-S را پیشنهاد می‌کنیم. این اسلحه‌ی اصلاح شده باوجود این که ظرفیت خشاب کمتری دارد، با صداخفه کن داخلی ، سرعت بیشتر ریلود و دقت بالاتری که نسبت به نمونه‌ی اوریجینال خود دارد می‌تواند ورق را برای تیم کانتر ترور برگرداند. با این حال به هنگام شلیک رگبار حواستان به کمبود گلوله باشد.

 • AWP

اسلحه تیم : تروریست و کانتر تروریست
توان تخریب یا Damage بدون پوشش : ۴۵۹
توان تخریب یا Damage با پوشش : ۴۴۸

از این قنداسه‌ی اسطوره‌ای همیشه به عنوان مرگبارترین اسنایپ بازی یاد می‌شود. اسنایپر‌هایی که معمولاً از این سلاح استفاده می‌کنند یا به شدت مورد احترام واقع می‌شود و یا به دلیل مهارتشان در استفاده از این سلاح، بی‌رحمانه مورد نکوهش قرار می‌گیرند.

هنگامی که بیشتر بازیکنان برای هدشات کردن دشمنی که کلاه محافظ بر سر دارد باید چهار بار او را مورد هدف قرار دهند، با این قنداسه و با شلیک فقط یک گلوله به هر‌نقطه از بدن دشمن ( به جز پا ) می‌توان آن‌ها را حذف کرد.

این سلاح به یک دوربین قدرتمند مجهز شده که از طریق آن می‌توانید با یک کلیک راست تا دوبرابر بر روی هدف زوم کنید. همچنین این سلاح برای تیراندازی از یک موقعیت ثابت طراحی شده است.

اسنایپرها معمولاً در مناطقی که پوشش محیطی مناسبی دارد کمین می‌کنند و از طرف دیگر بازیکن حریف می‌تواند با دنبال کردن رد گلوله‌ای که این تفنگ از خود به جای می‌گذارد موقعیت جایگیری تک تیرانداز را پیدا و نسبت به او واکنش نشان دهد.

قیمت بسیار بالای این اسلحه، آن‌را تنها برای مطمئن ترین و ماهرترین کاربران مناسب می‌سازد. افرادی که هزینه‌ی خرید بالای این سلاح را از حساب تیم برداشت می‌کنند می‌بایست حداقل برای چند راند پیاپی زنده مانده و سلاح را حفظ کنند تا خسارت وارد شده به حساب تیم جبران شود.

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشکامپیوترمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط