بازی Counter Strike Global Offensive راهنمای نارنجک‌های بازی CS GO

این درست است که مهم‌ترین بخش بازی CS GO یافتن سلاحی مناسب و عادت کردن به آن است اما گاهی یادگیری زمان‌بندی‌ها و استفاده‌ی درست از نارنجک‌ها می‌تواند تفاوت بین برد و باخت یک دست را رقم بزند.

بدون شک یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین بازی‌های چند نفره‌ی این روزها عنوان Counter Strike Global Offensive است که همه روزه مخاطبان حرفه‌ای و عادی را به خود مشغول می‌کند. بسیاری از بازیکنان جدیدتر بازی CS GO یادگیری تفنگ‌ها و نحوه‌ی کارکرد دقیق آن‌ها را به ابزارها و تجهیزاتی چون نارنجک‌ها ترجیح می‌دهند. این درست است که مهم‌ترین بخش بازی CS GO یافتن سلاحی مناسب و عادت کردن به آن است اما گاهی یادگیری زمان‌بندی‌ها و استفاده‌ی درست از نارنجک‌ها می‌تواند تفاوت بین برد و باخت یک دست را رقم بزند.

مخاطبان در هنگام مدیریت پول خود در یک دست از بازی Counter Strike Global Offensive باید بیاموزند که بین انتخاب مسلسلی قدرتمند در مقابل سلاحی ضعیف‌تر در کنار چندین نارنجک کدام یک بهتر است و این که گاهی حتی استفاده از سلاحی کمری در کنار یک نارنجک می‌تواند بهتر از انتخاب سلاحی قدرتمند به تنهایی باشد. در این راهنما به تمامی نارنجک‌های موجود در بازی CS GO و نحوه‌ی درست و کاربردی استفاده از آن می‌پردازیم.

پیش از انجام هر کاری باید به هرکدام از این نارنجک‌ها دکمه‌ی مشخصی را اختصاص دهید تا استفاده از آن‌ها در هنگام انجام بازی راحت‌تر و سریع‌تر باشد. شما به صورت پیش‌فرض می‌توانید با استفاده از کلید ۴ بین نارنجک‌هایتان سوییچ کنید و نارنجک مورد نیازتان را انتخاب کنید. اما این کار می‌تواند بسیار وقت‌گیر و خطرناک باشد. بهتر است برای جلوگیری از چنین اتلاف وقت‌های مهمی نارنجک‌های فلش، دودزا و انفجاری را به کلیدی مخصوص اختصاص دهید. خاطرتان باشد که در صورت زنده ماندن در انتهای هر راند می‌توانید نارنجک‌های استفاده نشده‌ی دیگران را نیز بردارید. این کار به سادگی به گذر از روی آن‌ها انجام می‌گیرد.

نوع نارنجک: Flashbang

قیمت: ۲۰۰$

کاربرد: گیج کردن موقتی دشمنان

کلید پیش‌فرض: ۷

یکی از بدترین احساسات در بازی Counter Strike Global Offensive کور شدن ناگهانی با این نارنجک است. هنگامی که فردی در این شرایط قرار بگیرد، عموما تنها تا دیدن بازیکنی که او را خواهد کشت زنده خواهد ماند. با پرتاب این نارنجک تا پیش از عمل کردن آن چندین ثانیه فرصت وجود دارد و پس از گذشت این مدت کوتاه و انفجار آن، تمامی بازیکنانی که در محدوده‌ی آن قرار دارند به صورت موقتی کور و کر خواهند شد و در آسیب‌پذیرترین حالت خود قرار خواهند داشت. حواستان باشد که Flashbang تنها بر روی دشمنان تاثیر ندارد و می‌تواند منجر به آسیب‌پذیر شدن مخاطبی که آن را پرتاب کرده و سایر هم‌تیمی‌هایش نیز بشود. بر خلاف سایر نارنجک‌ها، هر نفر توانایی حمل همزمان دو عدد از این نارنجک‌ها را دارد.

مدت زمان باقی‌ماندن اثر این نارنجک بسته به فاصله‌ی مخاطب از محل انفجار آن دارد. اگر این نارنجک دقیقا زیر پای شما منفجر شده باشد نزدیک به پنج ثانیه کر و حدود دو ثانیه کور خواهید شد. اگر فاصله‌ی قابل قبولی با آن داشته باشید بعید است که تاثیرات آن حتی یک ثانیه دوام بیاورند. نارنجک‌های کورکننده نقشی بسیار مهم در بازی CS GO دارند؛‌ دلیل این اهمیت واکنش نشان دادن تمامی مخاطبان، چه اعضای تیم مدافع و چه تیم بمب گذار، به آن است. ممکن است افراد به سرعت از آن روی برگردانده یا به کلی از آن مکان فرار کنند. در هر صورت اهمیت این دسته از نارنجک‌ها غیر قابل انکار است.

در پایه‌ای‌ترین وضعیت ممکن، مخاطب باید زمان‌بندی مناسب پرت کردن این نارنجک با توجه به موقعیت اعضای تیم حریف را درک کند. برای مثال اگر در تیم تروریست‌ها قرار دارید، پرتاب کردن یک عدد از این نارنجک‌ها پیش از ورود به منطقه‌ی بمب‌گذاری همیشه راهی مناسب برای فرار از آتش احتمالی دشمنان است.

نوع نارنجک: Smoke

قیمت: ۳۰۰$

کاربرد: موقتا منجر به دودگرفتگی یک ناحیه می‌شود، آتش ناشی از مولوتوف و نارنجک آتش‌زا را خاموش می‌کند.

کلید پیش‌فرض: ۸

نارنجک‌های دودزا را به علت کاربرد فراوانشان در هر راند می‌توان یکی از محبوب‌ترین نارنجک‌های بازی Counter Strike Global Offensive دانست. برای مثال اعضای تیم CT در صورت قرار دادن این نارنجک‌ها در مکانی مناسب می‌توانند اعضای تیم حریف را از حمله به مناطق کاشتن بمب منصرف و مجبور به رفتن به قسمت دیگر نقشه کنند و اعضای تیم تروریست‌ها نیز می‌توانند با استفاده از این نارنجک‌ها موجب افزایش محدودیت‌های یک ناحیه و محافظت از خود در برابر حمله‌ی حریفان از زوایای مختلف شوند.

در هر نقشه از بازی CS GO نقاط مناسب متعددی برای استفاده از نارنجک‌های دودزا وجود دارد و پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده‌ی بهتر از آن‌ها پیش از ورود به بخش رقابتی این نقاط را به خوبی بشناسید. نارنجک‌های دودزا بیشترین تاثیر را زمانی دارند که به صورت گروهی از آن‌ها استفاده شود و به همین دلیل بهتر است که در زمان استفاده از آن‌ها با یارانتان هماهنگ باشید. هر نارنجک دودزا پس از انفجار حدود ۱۸ ثانیه فعال خواهد بود و دیواری از دود خاکستری خواهد ساخت که می‌تواند مانعی عالی برای بستن گذرگاه‌ها باشد. البته مخاطبان می‌توانند از داخل این دود شوند، اما در این زمان سلاح آن‌ها قابل مشاهده خواهد بود و به هدفی آسان برای تیم حریف تبدیل خواهند شد.

نوع نارنجک: High Explosive

قیمت: ۳۰۰$

کاربرد: صدمه زدن به دشمنان

کلید پیش‌فرض: ۶

نارنجک افنجاری یا HE Grenade یکی از پرکاربردترین و خطرناک‌ترین تجهیزات در بازی Counter Strike Global Offensive است که پس از انفجار به تمامی دشمنانی که در نزدیکی آن قرار دارند صدمه وارد می‌کند. اثر این نارنجک نیز همچون Flashbang بسته به فاصله‌ی فرد از محل انفجار دارد و مخاطبانی که در نزدیکی آن قرار دارند صدمه‌ی بسیار بیشتری خواهند خورد. البته در بازی CS GO یک نارنجک توانایی کشتن مخاطبان را ندارد و بیشترین صدمه‌ای که می‌تواند به دشمنان وارد کند ۹۸ است که در مقابل دشمنان زره‌پوش به ۴۸ می‌رسد. مخاطبان می‌توانند به لطف انعطاف‌پذیری بالای این نارنجک در شرایط و وضعیت‌های مختلفی از آن استفاده کنند. همکاری تیمی در استفاده از آن‌ها علیه دشمنانی که به صورت گروهی به شما هجوم می‌آورند می‌توانند راهی مناسب برای شکست دادن آن‌ها باشد. علاوه بر این در مبارزات تک به تک نیز این نارنجک می‌تواند عنصر غافل‌گیری کاربردی‌ای باشد. در هر صورت استفاده از این نارنجک یکی از آسان‌ترین اعمال بازی Counter Strike Global Offensive بوده و تنهای کافی است آن را به نزدیکی حریفان پرتاب کنید.

نوع نارنجک: Molotov

قیمت: ۴۰۰$

کاربرد: صدمه زدن به دشمنان و بستن گذرگاه‌ها

کلید پیش‌فرض: ۰

نارنجک‌های آتش‌زا برای هر دوی تیم‌ها در قالب مولوتوف و Incendiary Grenade در دسترس هستند. البته نمونه‌ی تروریستی این نارنجک به دلیل صدمه‌ی بالا و کاربرد فراوان آن بسیار بیشتر دیده می‌شود. از این نارنجک‌ها هم می‌توان برای حمله به حریفان و هم برای دفاع در مقابل آن‌ها استفاده کرد. این نارنجک‌ها توانایی پرتاب شدن از سطوح مختلفی را دارند که منجر به توانایی پرتاب کردن آن‌ها در زوایای غیر عادی و مفیدی می‌شود. علاوه بر این از مولوتوف می‌توان به جای نارنجک دودزا برای بستن مسیرهای عبور دشمنان استفاده کرد.

این نارنجک در درگیری‌ها یک به یک نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. برای مثال اگر اعضای تیم حریف در حال خنثی‌ کردن بمب باشند می‌توانید با پرتاب این نارنجک بر روی بمب به صورت قطعی از باخت تیم خود جلوگیری کنید. استفاده از مولوتوف‌ها نیاز به دقت و تجربه‌ی زیادی در کارکرد با نارنجک‌های بازی CS GO دارد چرا که در صورت استفاده‌ی اشتباه می‌تواند مسیر یاران خودی را نیز ببندد. اثر یک مولوتوف حدود هفت ثانیه به طول می‌انجامد و هر کدام از زبانه‌های آتش آن هشت دمیج بر ثانیه به دشمنان وارد می‌کنند و این به معنی وارد شدن ۴۰ دمیج بر ثانیه بر مخاطبی است که در میان این آتش‌ها قرار دارد. علاوه بر این در بازی Counter Strike Global Offensive آتش توانایی نفوذ صد در صدی به زره را دارد که این به معنی بی استفاده بودن زره در مقابل آن است. با این حال همان‌گونه که گفته شد امکان خاموش کردن آتش این نارنجک‌ها با استفاده از نارنجک دودزا وجود دارد.

نوع نارنجک: Incendiary

قیمت: ۶۰۰$

کاربرد: صدمه زدن به دشمنان و بستن گذرگاه‌ها

کلید پیش‌فرض: ۰

این نارنجک‌ها شباهت فراوانی به مولوتوف دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان مسیر عبور دشمنان را بست و از پیشروی آن‌ها جلوگیری کرد. با این حال این نارنجک‌ها گران‌ترین در نوع خود می‌باشند. همان‌طور که انتظار می‌رود این نارنجک‌ها همان صدمه‌ی مولوتوف را وارد کرد و زمان اثرشان نیز به همان اندازه است. علت گران‌تر بودن این نارنجک‌ها از دید عده‌ای از مخاطبان امکان سوءاستفاده از آن‌ها با ریختن مداوم آن‌ها بر محل‌های بمب‌گذاری و در نتیجه جلوگیری از پیشروی اعضای تیم مقابل است. به همین دلیل کمتر پیش می‌آید که اعضای تیم CT از این نارنجک استفاده کنند و این در حالی است که با قیمت معادل قیمت این نارنجک می‌توان یک نارنجک انفجاری و یک نارنجک دودزا تهیه کرد.

نوع نارنجک: Decoy

قیمت: ۵۰$

کاربرد: با ایجاد سلاح شلیک اسلحه موجب گیج شدن حریف می‌شود

کلید پیش‌فرض: ۹

تنها هدف این نارنجک ارزان قیمت پرت کردن حواس اعضای تیم حریف و گیج کردن آن‌ها می‌باشد. این نارنجک پس از انفجار صدای قدرتمندترین اسلحه‌ی کاربر خود را به مدت ۱۵ ثانیه تقلید می‌کند و پس از این مدت نیز با انفجاری کوچک به تمامی کسانی که در نزدیکی آن قرار دارند صدمه‌ای اندک وارد می‌کند. یکی از بهترین کاربردهای این نارنجک گول زدن حریفان در استفاده‌ی مخاطب از نارنجک کورکننده است که به علت شباهت این دو ممکن است. علاوه بر این می‌توانید با انداختن این نارنجک به درون دودهای ناشی از یک نارنجک دودزا تصور پیشروی تیمتان را در ذهن حریف ایجاد کنید.

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط