راهنمای بازی Counter Strike Global Offensive | بهترین نقشه های حالت Deathmatch در بازی کانتر

تجربه‌ی یک راند از حالت Deathmatch و هیجان و سرگرم‌کنندگی ناشی از آن می‌تواند راهی مناسب و بدون استرس برای گذراندن وقت باشد.

در این مقاله به بهترین و مناسب‌ترین نقشه‌های حالت Deathmatch در بازی Counter Strike Global Offensive می‌پردازیم. با عمل به توصیه‌های این راهنما خواهید توانست با یافتن بهترین سرورهای این حالت در بازی کانتر مهارت‌ استفاده از سلاح‌های کمری و هدشات کردن را در خود افزایش دهید. چه مخاطبی تازه وارد باشید و چه از کهنه‌کارهای بازی CS GO تجربه‌ی یک راند از حالت Deathmatch و هیجان و سرگرم‌کنندگی ناشی از آن می‌تواند راهی مناسب و بدون استرس برای گذراندن وقت باشد.

از این حالت عموما به عنوان یکی از ساده‌ترین و در دسترس‌ترین روش‌ها برای تمرین در بازی Counter Strike Global Offensive یاد می‌شود و در آن می‌توانید تا اندازه‌ای مناسب بر روی واکنش‌ها و هدفگیری خود کار کنید. بدون شک حالت‌های بهتری برای افزایش اطلاعات مخاطب از نقشه‌های بازی و مهارت‌های مکان‌یابی در بازی کانتر وجود دارند اما حالت Deathmatch حالتی سرعتی با عناصر رقابتی فراوان بوده که به او انگیزه‌ی پیشرفت مداوم را می‌دهد. در ادامه به بهترین نقشه‌های بازی CS GO برای این حالت سرگرم‌کننده می‌پردازیم.

csgo

حالت Deathmatch میتواند حکم تمرینی سختگیرانه را داشته باشد

چگونه سروری فعال برای حالت Deathmatch بیابیم؟

بازی Counter Strike Global Offensive را اجرا کنید. پس از بالا آمدن بازی بر روی کلید Community Server Browser در قسمت سمت چپ بالای صفحه کلید کنید. سپس در قسمت Tags در پایین صفحه عبارت Deathmatch را وارد کنید. پس از انجام این کار با مجموعه‌ای از سرورهای فعال برای این حالت بازی کانتر روبرو خواهید شد. سروری که نظرتان را جلب می‌کند انتخاب کرده و سپس بر روی کلید Connect کلیک کنید. حتما حواستان به تعداد بازیکنان سرور باشد. با چک کردن این عدد می‌توانید از پیوستن به سروری خالی و اتلاف وققتان خودداری کنید. با کلیک کردن بر روی تب Players در بالای صفحه می‌توانید پرجمعیت‌ترین سرورهای کنونی را مشاهده کنید.

حواستان باشد که اتصال به Community Serverهای بازی CS GO می‌تواند منجر به دزدیده شدن اطلاعات حساب و داشته‌های شما شود. پس از پیروی کردن از راهنمایی‌های بالا مطمئن باشید که سرور انتخابیتان از تکنولوژی ضد تقلب کمپانی Valve پشتیبانی می‌کند. این را از طریق سپری به رنگ سبز – خاکستری که در سمت چپ لیست قرار دارد می‌توانید متوجه شوید. اگر از طریق وبسایتی خارجی نیز در حال متصل شدن به سروری هستید حواستان جمع باشد که از سایتی شناخته شده و قابل اعتماد استفاده کنید.

برخی سرورها نیز مخاطب را مجبور به دانلود فایل‌های به خصوصی چون Skinها، نقشه‌ها و Modelها می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از دستور cl_downloadfilter از این گونه دانلودهای ناخواسته جلوگیری کنید. فقط بدانید که بازی در برخی از سرورها تنها با استفاده از این فایل‌های به خصوص امکان‌پذیر است.

بهترین نقشه‌های حالت Deathmatch بازی CS GO: Free For All (FFA)

یکی از دلایل علاقه‌ی مخاطبان به Community Servers امکان تجربه‌ی حالت Free For All Deathmatch می‌باشد. برخلاف سرورهای حالت استاندارد که شما را در تیمی قرار داده و در نتیجه هدف‌های تمرینیتان را نصف می‌کند، در این حالت می‌توانید تمامی بازیکنان را هدف قرار دهید. در اکثر Community Serverها این قابلیت فعال است. این المان منجر به افزایش شدت تمرین شما خواهد شد.

حواستان باشد که اتصال به Community Serverهای بازی CS GO می‌تواند منجر به دزدیده شدن اطلاعات حساب و داشته‌های شما شود. پس از پیروی کردن از راهنمایی‌های بالا مطمئن باشید که سرور انتخابیتان از تکنولوژی ضد تقلب کمپانی Valve پشتیبانی می‌کند. این را از طریق سپری به رنگ سبز – خاکستری که در سمت چپ لیست قرار دارد می‌توانید متوجه شوید
csgo

سلاحهای کمری یکی از مهمترین عناصر بازی هستند

 

بسیاری از این سرورها نیز به جای حالت ۶۴-tick از حالت ۱۲۸-tick استفاده می‌کنند که به معنی آپدیت شدن دو برابری سرور و تجربه‌ای روان‌تر و بهتر برای مخاطبان است. تفاوت این دو حالت را می‌توان مشابه با تفاوت یک مانیتور با نرخ ریفرش ۶۰ هرتز و مانیتوری دیگر با نرخ ریفرش ۱۲۰ هرتز دانست و زمانی که مخاطب طعم تجربه‌ی روان‌تر را بچشد، بعید است که سراغ تجربه‌ی عادی‌تر برود. در هر صورت اگر به دنبال تمرین با بازیکنان واقعی در بازی Counter Strike Global Offensive هستید و یا می‌خواهید خود را برای مسابقات ورزش‌های الکترونیکی آماده کنید، حالت FFA Deathmatch بهترین مکان در بازی کانتر برای تمرین کردن است. البته تجربه‌ی این حالت برای مخاطبان تازه‌کاری که به دنبال تجربه‌ای آسان‌تر هستند ممکن است کمی اعصاب‌خردکن باشد اما برای مخاطبان حرفه‌ای تر بازی CS GO و کسانی که به دنبال نشان دادن مهارت‌های خود در رویدادهای esports هستند بسیار مناسب است.

بهترین نقشه‌های حالت Deathmatch بازی CS GO: Pistol Only

در بازی‌های رقابتی و خصوصا در ورزش‌های الکترونیکی، راندهای اول هر مسابقه به راندهای سلاح‌های کمری (Pistol Rounds) مشهور هستند. این راندها نقشی مهم در تعیین سرنوشت نهایی هر مسابقه دارند. هر تیم با پیروزی در این راند مقدار قابل توجهی پول به دست می‌اورد که می‌تواند به راحتی در راندهای بعدی از آن استفاده کند. شکست در این راند به وضوح تیم را در موقعیت آسیب‌پذیری قرار می‌دهد.

در نتیجه مخاطبان حرفه‌ای بازی Counter Strike Global Offensive باید با تمامی سلاح‌های کمری این بازی آشنا شده و چه جایی برای این کار از نقشه‌های مختص به سلاح‌های کمری در بازی کانتر بهتر است؟ اکثیر نقشه‌های حالت Deathmatch نمونه‌های محبوبی چون Cache، Mirage،‌ Inferno و البته Dust 2 هستند. حالت Pistol Only Deathmatch می‌تواند راهی عالی برای تمرین بازیتان با سلاح‌های کمری و استفاده‌ی درست و بهینه از آن‌ها باشد. در این حالت، همان‌طور که از نامش برمی‌آید، خبری از سلاح‌هایی چون Assault Rifle و SMG نبوده و به جای اسپری کردن کورکورانه‌ی گلوله‌ها باید با دقت سر دشمنان را مورد هدف قرار دهید. در برخی از سرورها امکان استفاده از Kevlar و helmet وجود دارد که امکان کشتن دیگران با تنها یک هدشات را از بین می‌برند. اکثر این سرورهای بازی کانتر به مخاطب پس از هر Kill مقداری پول و مهمات پاداش می‌دهند که منجر به سریع‌تر شدن این بازی‌ها می‌شود.

بهترین نقشه‌های حالت Deathmatch بازی CS GO: Limited AWP

بدون شک یکی از قدرتمندترین سلاح‌های بازی Counter Strike Global Offensive اسنایپر AWP است. یکی از بدترین حس‌ها در این بازی زمانی است که به امید افزایش مهارت با سلاحی خواست وارد سروری می‌شوید اما بلافاصله توسط این سلاح کشته می‌شوید. این دسته از سرورها استفاده از این اسلحه را در هر تیم محدود می‌کنند. حالت Deathmatch قرار است سریع و تا حدی دیوانه‌وار و دقیقا خلاف چیزی که AWP ارائه می‌کند باشد. در هر صورت استفاده از اسنایپر در این حات چندان مناسب نبوده و موجب بر هم خوردن تعادل بازی می‌شود. در نتیجه اگر به دنبال مکانی امن برای تمرین به دور از این سلاح‌های قدرتمند هستید می‌توانید به Community Serverهای بازی کانتر مراجعه کنید.

بهترین نقشه‌های حالت Deathmatch بازی CS GO: Headshot Only

بهترین مکان برای تمرین تکنیک‌های پیچیده‌ای چون Flick Shots حالت آفلاین بازی Counter Strike Global Offensive و در مقابل بات‌های مظلوم بازی است؛ اما این روش اطلاعات چندانی به شما در مورد نحوه‌ی پیاده سازی این تکنیک‌ها بر بازیکنان واقعی نمی دهد. این دسته از سرورها مکانی عالی برای انجام چنین تمرین‌های پیچیده‌ای در بازی کانتر هستند. همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، در این سرورها صدمات وارد شده به تمامی بخش‌های بدن به غیر از سر از بین می‌رود. برخی از سرورها هستند که حالت Pistol Only را با این حالت ترکیب کرده و بر بهبود مهارت هدشات کردن با سلاح‌های کمری تمرکز می‌کنند.

یکی از بدترین حس‌ها در این بازی زمانی است که به امید افزایش مهارت با سلاحی خواست وارد سروری می‌شوید اما بلافاصله توسط این سلاح کشته می‌شویددر نتیجه اگر به دنبال مکانی امن برای تمرین به دور از این سلاح‌های قدرتمند هستید می‌توانید به Community Serverهای بازی کانتر مراجعه کنید.

بسیاری از مخاطبان بازی کانتر عقیده دارند که استفاده‌ی اشتباه از این سرورها می‌تواند منجر به ضعیف‌تر شدن سطح مهارت مخاطب شود که از نظر تکنیکی کاملا درست است. این افراد عقیده دارند که این گونه سرورها سبک بازی مخاطبان را به استفاده از سلاح‌هایی خاص محدود می‌کنند و این در صورتی است که بهترین بازیکنان رشته‌ی Counter Strike Global Offensive در ورزش‌های الکترونیکی سبک بازی بسیار منعطفی دارند. تمرین هدف‌گیری در این نقشه‌ها می‌تواند منجر به بهبود هدف‌گیریتان با سلاح‌هایی خاص شود اما در بسیاری از موقعیت‌ها در بازی کانتر باید از شلیک‌های اسپری گونه استفاده کنید. درنتیجه حتما باید در نظر داشته باشید که زمان یکسانی را به تقویت‌های مهارت‌های مختلفتان در بازی کانتر اختصاص دهید.

بهترین نقشه‌های حالت Deathmatch در بازی CS GO: Valve’s Standard Deathmatch

csgo

حتما باید در نظر داشته باشید که زمان یکسانی را به تقویت‌های مهارت‌های مختلفتان در بازی کانتر اختصاص دهید.

تعداد کم نقشه‌های هر گروه به مخاطبان امکان بازی در نقشه‌ی دلخواهشان را می‌دهد. در انتهای هر دست نیز رای‌گیری برای انتخاب نقشه‌ی دست بعد انجام می‌گیرد.

نمونه‌هایی که پیش از این اشاره کردیم همگی مخاطبان را در شرایطی خاص به چالش می‌کشند. اما لازم به یادآوری است که سرورهای استاندارد Valve نیز می‌توانند قابل اعتماد باشند و برای تمرین مورد استفاده قرار گیرند. بزرگترین ضعف این سرورها ۶۴-tick بودن آن‌هاست که البته به هیچ وجه جلوی تمرین هدفگیری یا افزایش سرعت عمل مخاطب را نمی‌گیرد. علاوه بر این با تجربه‌ی این دسته از نفشه‌ها می‌توانید از بسیاری از مشکلات احتمالی یافتن community server مناسب دوری کنید. این مشکلات شامل بیرون افتادن از بازی به دلایل مختلف، اجبار به دانلود کردن فایل‌هایی خاص و روبرو شدن با تبلیغاتی اعصاب‌خردکن می‌باشند.

به لطف وجود Deathmatch در Matchmaking رسمی بازی Counter Strike Global Offensive، مخاطبان می‌توانند به چهار گروه بپیوندند، گروه‌های Defusal Group Sigma و Delta در نقشه‌های مشهور بازی، گروه Hostage که شامل نقشه‌های قدیمی‌تر بازی کانتر می‌شود و گروهی دیگر که مختص به نقشه‌ی مشهور Dust 2 است. تعداد کم نقشه‌های هر گروه به مخاطبان امکان بازی در نقشه‌ی دلخواهشان را می‌دهد. در انتهای هر دست نیز رای‌گیری برای انتخاب نقشه‌ی دست بعد انجام می‌گیرد.

در بالا ذکر کردیم که بسیاری از سرورها محدودیت‌های خاصی را در مسائلی چون استفاده از سلاحی خاص اعمال می‌کنند، اما سرورهای رسمی بازی این‌گونه نیستند. همچون Matchmaking عادی بازی، مخاطبان در این حالت از بین دو تیم تروریست و CT یکی را انتخاب می‌کنند و این به معنی نصف شدن هدف‌های انسانی تمرینی و البته محدود شدن سلاح‌های قابل استفاده است.

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط