بازی Brawl Stars چیست؟ | با آخرین عنوان استودیوی Supercell آشنا شوید

در این بازی سوپرسل به سراغ سبکهای جدیدی رفته است

داشتند دنبالم می‌کردن، نمیتوانستم فرار کنم. دویدم وسط بوته‌ها ولی فایده‌ای نداشت. داشتم می‌مردم،‌ از دوستم که همان حوالی بود درخواست کمک کردم، هر چند نیازی به درخواست نبود. دوستانم تعقیب و گریز من و دشمنان رو دیده بودند و آمده بودند که نجاتم بدهند. آن‌ها موفق شدند دشمن متخاصم را به عقب برانند و در نهایت باعث پیروزی تیممان شوند. ما پس از خوشحالی مبارزه‌ی دیگری را شروع کردیم. این خلاصه‌ای از تجربه‌ی من از یک دست بازی Brawl Stars، یک عنوان Free to Play دیگر از Supercell، بود.

Brawl Stars آخرین بازی شرکت Supercell، که به دلیل تولید عناوینی چون Clash of Clans و Clash Royale شهرتی جهانی دارد، می‌باشد. شخصا بازی Clash Royale را در همان زمان عرضه به مدت چندین هفته تجربه کردم. اما این تجربه پس از مدتی به grind خالص و حوصله‌ سربر تبدیل می‌شد. به همین دلیل با احتیاط زیادی به بازی Brawl Stars نزدیک شدم. خوشبختانه Supercell عنصر grind در این بازی رو به کمترین حد ممکن در بین بازی‌های خود رسانده است.

بزارین قبل از هر چیزی بهتون بگم که در بازی Brawl Stars هم ریزپردازنده‌ها و هم Loot Boxها حضور دارند.هیچ توجیهی برای بودن این مکانیزم‌ها در این بازی وجود ندارد و اگر شخصی هستید که وجود ریزپردازنده‌ها در یک عنوان آن را برای شما غیرقابل بازی می‌کند از این بازی دوری کنید. اما من بازی‌های موبایلی زیادی را تجربه می‌کنم و باید بگویم که Brawl Stars نسبت به دیگر عناوین سخت‌گیری بسیار کمتری در قبال این المان‌ها دارد تا جایی که ممکن است نیازی به خرج کردن پول برای بهبود تجربه‌ی خود در آن نداشته باشید.

دیگر نکته‌ی مثبت بازی عدم وجود تایمرها و paywallها (المانی که روند پیشروی مخاطب را متوقف می‌کند به طوری که برای پیشروی نیاز به خرج کردن پول واقعی خواهید داشت) است. در این بازی مهم نیست چند دست بازی کنید، همیشه امکان انجام بازی دیگری وجود خواهد داشت. این مبارزات به شما trophy خواهند داد که از طریق سیستمی مشابه با battle pass پاداش‌های گوناگونی را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

یکی از دلایل اعتیاد آور بودن بازی Brawl Stars را می‌توان کهنه نشدن آن دانست. این بازی حس تازگی‌ همیشگی‌ای دارد که مخاطب را به یاد عنوان Fortnite می‌اندارد به گونه‌ای که همیشه عنصری جدید برای تجربه کردن وجود خواهد داشت. نقشه و حالت‌های بازی هر روز تغییر می‌کنند و نتیجه‌ی آن همان حس تازگی دائمی‌ای است که به آن اشاره کردیم. از دیگر شباهت‌های دو بازی Brawl Stars و Fortnite می‌توان به وجود حالت Battle Royale در هر دوی آن‌ها اشاره کرد. این حالت و یک حالت دیگر از بازی که مشابه با عناوین MOBA چون DoTA می‌باشد همیشه قابل دسترس هستند.

حالت Battle Royale بازی Showdown نام دارد و بسیار ساده، سریع و سرگرم‌کننده است. این موضوع دلایل متعددی دارد. نخست این که نقشه‌ی آن بسیار کوچک است و شما مرتبا با دیگر مخاطبان برخورد خواهید داشت. دوم این که همین نقشه‌ی کوچک نیز نسبت به دیگر عناوین این سبک چون PUBG و Fortnite با سرعت بسیار کمتری کوچک می‌شود. در نهایت می‌توان به زاویه‌ی دوربین از بالای بازی اشاره کرد که به شما اجازه‌ی دیدن دیگر مخاطبان در همه‌ی جهات را می‌دهد که به معنی افزایش توانایی شما در دیدن و دیده شدن توسط دیگر مخاطبان است. این حالت از ده نفر پشتیبانی می‌کند و می‌توان به تنهایی و یا با یک نفر دیگر به تجربه‌ی آن پرداخت.

دیگر حالت محبوب و دائمی بازی Gem Grab نام دارد. در این حالت، همان طور که از نامش بر‌می‌آید، مخاطبان ملزم به جمع‌آوری تعدادی الماس هستند که در اواسط نقشه ظاهر خواهند شد. اولین تیمی که موفق به جمع‌آوری ۱۰ الماس و نگه داری آن‌ها برای مدت زمانی مشخص شود برنده خواهد شد. این حالت بدون شک یادآور بازی‌های MOBA بوده و می‌توان آن‌ را نمونه ساده‌تر آن‌ها دانست. شخصا در هنگام تجربه‌ی این حالت به شدت به یاد بازی Heroes of The Storm، که می‌توان آن را یکی از سرگرم‌کننده‌ترین عناوین این سبک دانست، می‌افتم. اما این حالت بازی Brawl Stars حتی از HotS نیز ساده‌تر و هدف آن به طرز عجیبی پیش پا افتاده است؛ ده الماس به دست آورید.

Supercell نقشه‌های مختلفی برای این حالت طراحی کرده است که تمامی آن‌ها مشابه با یکدیگر و شامل عناصری یکسان چون بوته‌ها و دیوارها می‌باشند. همچون اکثر عناوین این سبک، مخاطبان قابلیت پنهان شدن در بوته‌ها و سنگرگیری پشت دیوارها را دارند. اما باید حواستان باشد که حملات قدرتمندتر موجب تخریب این‌ بوته‌ها و دیوارها خواهند شد.

لازم به ذکر است که هیچ کدام از حالت‌های بازی Brawl Stars علیرغم ساده بودن، تکراری نمی‌شوند و برای هرکدام از آن‌ها استراتژی خاصی مورد نیاز خواهد بود. برای مثال در حالت Gem Grab، جمع آوری الماس‌ها بهترین کار است اما مخاطب را به هدفی برای تیم مقابل تبدیل می‌کند. حال اگر مسئولیت حمل تمامی الماس‌ها بر دوش یکی از اعضای تیم باشد، کار محافظت و پنهان کردن او ساده‌تر خواهد بود. اما این به معنی اعتماد حداکثری اعضای تیم به یکدیگر نیز می‌باشد. اگر الماس‌ها را بین چند نفر تقسیم کنید و برای مثال یکی از اعضای تیم سه الماس و دیگری ۷ عدد جمع کند، آمار آن‌ها از دستتان درخواهد گرفت و احتمال گیج شدنتان بالا خواهد بود.

میزان استراتژی مورد نیاز بازی Brawl Stars عالی و کاملا متعادل است. این بازی از چت و حتی شکلک‌ها پشتیبانی نمی‌کند و مادامی که با دوستانتان به تجربه‌ی آن نپردازید هیچ راه ارتباطی‌ای بین شما و دیگر مخاطبان وجود نخواهد داشت. در نتیجه Supercell تمامی حالت بازی را به گونه‌ای طراحی کرده که مخاطبانی که هیچگونه راه ارتباطی‌ای با یکدیگر ندارند بهترین تجربه از آن را به دست بیاورند. البته از ویژگی‌های نبود چت می‌توان به حفاظت از منزلت افرادی که در بازی مرتکب اشتباه می‌شوند اشاره کرد!

کنترل بازی به بهترین شکل ممکن برای تلفن‌های همراه طراحی و بهینه شده است. با افقی گرفتن موبایل یا تبلتتان می‌توانید با استفاده از آنالوگ‌های چپ و راست مجازی به تجربه‌ی بازی بپردازید. در این حالت آنالوگ چپ برای حرکت و آنالوگ راست برای هدف‌گیری به کار می‌روند. با این حال به جای این کار می‌توانید با لمس بخش راست نمایش‌گرتان به صورت خودکار به هدفگیری نزدیک‌ترین دشمن بپردازید که برای اوقاتی که در حال فرار هستید و نیاز به شلیک به پشت سرتان دارید ایده‌آل است.

با وارد نمودن صدمه‌ی کافی به دشمنانتان توانایی Super شخصیتتان باز می‌شود. این توانایی‌ها که بسته به شخصیت انتخابیتان متفاوت می‌شوند کاربردهای متنوعی چون نجات هم‌تیمیان، متوقف‌کردن دشمنان و یا ساخت میان‌بری کارآمد دارند.

در نهایت می‌توان گفت که حالت‌ها و کنترل‌های ساده و مبارزات کوتاه، بازی Brawl Stars را به تجربه‌ای جذاب و ایده‌آل بدل کرده‌اند که رسالت خود به عنوان یک بازی موبایلی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

دسته بندی
پلتفرم هامطالبمعرفی بازی موبایلمقالاتموبایلنقد و بررسی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط