بازی Battlefield 5 | هرآنچه از بخش Firestorm می‌دانیم.

در این مطلب به بررسی بخش بتل‌رویال Battlefield می‌پردازیم.

در مراسم E3 سال گذشته، استودیو DICE بخش بتل رویالی را برای بازی Battlefield معرفی کرد و تنها یک کلمه “رویال” را برای معرفی‌اش استفاده کرد. کمبود آماده‌سازی – حتی لوگویی برای این بخش نشان ندادند – نشان داد که این تصمیم کم و بیش یک تصمیم لحظه آخری بوده است.

در واقع این قسمت به ظاهر قرار است با کمک استودیو Criterion Games ساخته شود. در اوایل سپتامبر ۲۰۱۸، DICE تریلری را منتشر کرد، که می‌توان از آن اطلاعاتی درباره بخش Firestorm ( اسمی که برروی این بخش بتل‌رویال گذاشته‌اند ) کسب کرد.

پ.ن.  استودیوهای EA و Respawn با انتشار بازی Apex Legends همه را غافلگیر کردند، و تا الان این بازی به یکی از عناوین بتل‌رویال محبوب در بین بازیکنان تبدیل شده است.آیا DICE و Criterion می‌توانند از ویژگی‌های مثبت Apex Legends استفاده کنند؟ به عنوان مثال، سیستم علامت‌گذاری (Ping) را در بازی جدید خود بکار بگیرند.

چه زمانی بخش بتل‌رویال Battlefield 5 منتشر می‌شود؟

Firestorm در بهار سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد، که به نظر زمان مناسبی است. از آنجایی که EA مراحل اضافه و آپدیت‌های بازی Battlefield 5 را به صورت رایگان منتشر کرد، می‌توان در زمینه رایگان بودن این بخش بتل‌رویال به عنوان یک DLC برای بازی اصلی، منتظر اخبار خوبی بود. در مقابل، نقشه اصلی این استودیو درواقع فروش ایتم‌های تزئینی خواهد بود و باید انتظار خرید و فروش‌های درون برنامه‌ای سنگینی را از این بخش داشته باشیم.

Firestorm چند بازیکن را همزمان پشتیبانی می‌کند؟

بخش Firestorm از ۱۶ تیم ۴ نفره پشتیبانی می‌کند، که در کل ۶۴ نفر می‌شود – برای بازی‌های گسترده Battlefield عدد معقولی است. هنوز هیچ اشاره‌ای به قابلیت بازی در حالت تکنفره نشده‌است.

درباره نقشه این بخش چه چیزهایی می‌دانیم؟

DICE درباره امکانات Firestorm اینگونه بیان می‌کند: “Firestorm دارای بزرگترین نقشه Battlefield تاکنون است، به همراه ساختمان‌های تخریب‌پذیر، اسلحه‌های گوناگون و وسایل نقلیه متنوع.”

با نگاه اجمالی به تریلر می‌توان اطلاعاتی درباره نقشه بازی کسب کرد. مبارزه در دره‌ای سبز احاطه شده با قله‌های برفی جریان خواهد داشت. حلقه‌ای از آتش نقش “دایره” را در بازی ایفا می‌کند، تا رفته‌رفته بازیکنان را مجبور کند که در فضای کوچکتری مقابل هم قرار گیرند، همانطور که در همه‌ی بازی‌های بتل‌رویال این اتفاق می‌افتد.

همچنین از پست‌های DICE می‌توان دریافت که نقشه شامل اهدافی است که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را فتح کنند. بعضی از آن‌ها مکان ثابتی دارند و برخی دیگر نیز به صورت تصادفی در سراسر نقشه پخش شده‌اند. این اهداف شامل ” منابع (Supplies) مختلف و متنوع، اسلحه و وسایل نقلیه ” می‌شوند.

چه وسایل نقلیه‌ای در بازی وجود دارد؟

پست‌های استودیو DICE نشان می‌دهد که در نقشه Firestorm، تانک‌های پنزر (Panzer) و دیگر وسایل نقلیه حضور دارند. همچنین درباره این وسایل نقلیه اینگونه می‌گوید: “سوار تانک شدن به شما برتری می‌دهد، ولی شما را شکست‌ناپذیر نمی‌کند. همچنین نیاز دارید تا ریسک محافظت از مخوف‌ترین جنگ‌افزار Battlefield در مقابل دیگر تیم‌ها را بپذیرید تا بتوانید امتیاز کسب کنید. استفاده از ماشین‌های سواری، به تیم، سرعت و قدرت خاصی می‌دهد. اگر چیزی را پیدا کردید که چرخ داشت، می‌تواند از آن سواری بگیرید و وارد میدان جنگ شوید – یا از آن برای فرار از صحنه استفاده کنید.”

سیستم Spawn چگونه در بازی کار می‌کند؟

فعلا از این قسمت هیچ اطلاعی نداریم، ولی احتمال می‌دهیم مانند بازی محبوب PUBG با پریدن از هواپیما بازیکنان پا به میدان نبرد بگذارند. در حال حاضر مود هوابرد Airborne) Battlefield 5) از این روش برای تنها یک تیم استفاده می‌کند، و این به نظر تصادفی نیست که سیستم چتربازی سربازان در بازی وجود دارد، درحالیکه حالت بتل‌رویال نیز درحال ساخت است. البته این هنوز یک حدس و گمان می‌باشد.

Battlefield 5 چه الهامات دیگری از این ژانر گرفته است؟

اگرچه معرفی بخش بتل‌رویال به عنوان یک غافلگیری ناگهانی به نظر می‌رسد، ولی این چنین نیست، همانطور که در طول بازی اصلی هم شاهد طراحی‌های جدیدی هستیم که به نظر الهام گرفته از بازی‌های بتل‌رویال است. در کنار مود هوابرد (Airborne)، یکی دیگر از تغییرات اساسی که بتل‌رویال به Battlefield تحمیل کرده، این است که دیگر همه‌ی هم‌تیمی‌ها می‌توانند یاران خود را دوباره زنده کنند و حتی اگر سرباز پزشک (Medic) نباشند، که باعث می‌شود شباهت بیشتری به بازی PUBG و دیگر عناوین بتل‌رویال پیدا کند.

همچنین بازیکنان با مهمات کمتری نسبت به دیگر Battlefieldها بازی را آغاز می‌کنند، یعنی برای یافتن جعبه‌های مهمات فشار بیشتری برروی بازیکنان وجود دارد تا بتوانند از هم‌تیمی‌های خود پشتیبانی کنند – بسته‌های مهمات و غنیمت‌های جنگی، باز هم نشانه‌ی دیگری از بتل‌رویال می‌باشد!

به نظر شما بخش بتل‌رویال بازی Battlefield 5 می‌تواند در بین عناوین قدرتمندی همچون Apex Legend، Fortnite، PUBG و  Blackout جایگاه خوبی را برای خود کسب کند؟! لطفا  نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیمطالبمعرفیمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط